Ceny w Japonii

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 05 wrz 2007

Eliza pisze:Tak tak, 13000y oczywiście, (na złotówki to jakieś 310-320 zł)

myślałem, że 100y chodzi po jakieś 2 zł?

Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 05 wrz 2007

100y to ok 2,41 kupno i ok 2,46 sprzedaż.
Awatar użytkownika
deki
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: deki » 05 wrz 2007

o bozeeeeXD
heheh chyba juz woel wydac 112zł na artbook koike;P
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 05 wrz 2007

Eliza pisze:100y to ok 2,41 kupno i ok 2,46 sprzedaż.

Eliza... wiem, że to jest niewielki OT ale czy mogłabys mi powiedzieć ile tam u ciebie kosztuje powiedzmy kawa, herbata, jakiś fastfood tygodniowy/miesięczny bilet autobusowy/metro? Tzn takie podstawowe rzeczy?
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 06 wrz 2007

To co jest tanie:
cheesburger w McDonalds (też MaPork, mały shake itp., to co u nas do niedawna było za 2 zł, a teraz jest za 3) 100y
papierosy 280-320y
obiad w taniej knajpce 420y~ (aczkolwiek jest to porcja dla głodnej dziewczyny, nie głodnego chłopaka)(np zestaw 7 pierożków gyouza i curry z ryżem)
manga z bookoffu: 105y
staf wszelaki z hyakuenshopa (sklepu stujenowego): 100y lub 105y (zależnie czy cena jest podana z podatkiem, czy bez)
"chińska zupa": od 70y
chleb kupony w promocji w donqiujote: 98y
woda mineralna 2l kupiona w promocji w donqiujote: 95y
zestaw 8 futomaki (sushi) z tuńczykiem/łososiem w lokalnym supermarkecie w wieczornej przeczenie 200-250y

inne:
builet na Tokijskie metro (jednorazowy):160-230y (no chyba, że się jaąś strasznie długą trasę robi, to może być droższy,ale mi si nie zdarzyło, po jakichś odległych dzielnicach się raczej nie jeździ^^;)
najtańszy bilet na JR 130y (2-3 przystanki)
bilet z Tokyo (Nakameguro) do Yokohamy opcja najtańsza 260y (plus djazd metrem do Nakameguro)
bilety do muzeów: najczęściej 1000y (waha się od 500 do 1500 w tych, gdzie byłam)
biletów miesięcznych/tygoniowych i innych okresowych-brak
najtańsza opcja biletu do Nikkou: 2680y
bilet do disneylandu: 5800 (plus przejazd pociągiem do Maihama)
bilet na diabelski młyn w Yokohamie: 700y
jednorazowy bilet na autobus: ok 200y (niezależnie od długoci przejazdu)

czipsy w kombini: paczka 75-85g 140-180y
kebab (na Roppongi): 500y
napój/lody z vending machine: 110-150y
płyta CD (z muzyką): 3000 z kawałkiem

kawy nie piję, ale się dowiem
jakieś inne pytania?
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 06 wrz 2007

:hug: Senkyu

Apropos diabelskiego młyna w Yokohamie. Mogliśmy go zobaczyć w Tatta hitotsu no koi i dodatkowo chciałem się wam pochwalić internetowymi kamerami ustawionymi w strategicznych punktach tegoż wybrzeża... ale niestety servis w chwili obecnej jest unavailable :płacze:
Szkoda, ponieważ istniała mozliwość zmieniy pozycji kamer... w opcji był także zoom i oddalanie. Czasami mozna było dostrzec małe ludziki tłoczące się po ulicy. W sumie tłoczno to u nich robi się juz przed 7 albo i wczesniej.

Eliza ^_^
Powiedz mi jeszcze gdzie jesteś i jakie są mniej więcej ceny za mieszkania.
Mam nadzieję, że moje pytania nie są denerwujące, ale z racji teog, że jestem maniakiem Japonii nie mogę sie powstrzymać... tymbardziej że w planach mam wypad z qmpem na miesiąc lub dwa :)
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 06 wrz 2007

AAAA no dobra. Wygląda na to, że goście przenieśli opcję podglądu pod inny adres.
wchodzimy tutaj i klikamy w 山下公園 czyli w yamashitakouen czyli Park w Yokohamie (wolne tłumaczenie) :hurra:
W tej chwili u Elizy jest ciemno więc niewiele widać. Jak znajdę więcej kamer to dam znać :P
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 06 wrz 2007

byłam na diabelskim młynie w Yokohamie ^^

do purikury tez z tam biegałam ale oczywiście większość zakupów - podczas mojego pobytu - starałam się robić w hyakuen shop :P -> te lepiej zaopatrzone mają prawie wszystko, czego dusza zapragnie :)

z tego co pamiętam dość tanio wychodziły też obiady, czy raczej zestawy obiadowe 'na wynos' kupowane w supermarketach - np. Seiyu.. pamiętam, że zwłaszcza tak np. koło 18 były przeceniane i całkiem przyzwoite ceny miały :P

Eliza, byłaś już w Kioto? :) Kioto jest śliczne.. :)
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 06 wrz 2007

,W Kioto nie byłam, i chyb nie pojadę.
Ja mieszkam w centrum Tokio, a;e ceny podane przeze mnie są raczej uniweralne, w rodzaju Mcdonlads, donquijote, sieci kombini- myślę,ze wszędzie maja te same ceny.

Mieszkania różnie bardzo. Średnio to tak z 60000y za mikrokawalerkę. Jak się postarać, można chyba znaleźć coś za 50000 tys i małego nie mikroskopijnego i nie na totalnym zadupiu i bez wysokich kaucji i gwarantora. Ale trzeba na miejscu szukać. Najlepiej mieć znajomych na miejscu, którzy mogą przenocować przez 3 dni i jeszcze przed przyjazdem zbiorą wszystkie gajdzińskie free gazety (tokyo notice boart, japan times, japanzine, metropolis itp), żeby od razu móc przejżeć ogłoszenia i znaleźć coś szybko. Zdażają się też ogłoszenia dla roommate.

Wróć do „Hyde park”