J-movie ogólnie: najlepsze, najgorsze itp.

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
Aralka
Już poznaję aktorów ^^"

J-movie ogólnie: najlepsze, najgorsze itp.

Postautor: Aralka » 27 gru 2007

Nie wiem czy ten temat się przyjmie, aczkolwiek może jednak zostanie.
W dziale j-movie są tylko tematy o konkretnym filmie, natomiast nie ma ogólnie. Nie ma miejsca gdzie można by porównywać filmy, rozmawiać o ich gatunkach itp. A więc dlatego założyłam ten dział. No i jest jeszcze jedna rzecz. Ja generalnie lubię filmy...młodzieżowe, współczesne, o dość ciekawej fabule. Ciekawią mnie jednakże również filmy bardzo kolorowe, bo powstają takie w Japonii, które łączą się trochę z Harajuku. Takie pozytywne, lekkie produkcje. Czy mógłby ktoś zarzucić jakimś tytułem? Byłabym bardzo wdzięczna.

Awatar użytkownika
kiyoshi
Co to jest dorama? o_O

Re: J-movie ogólnie: najlepsze, najgorsze itp.

Postautor: kiyoshi » 28 gru 2007

Aralka pisze:Ja generalnie lubię filmy...młodzieżowe, współczesne, o dość ciekawej fabule.

Czyli szukasz seishun eiga. Masz szczęście - filmów tego typu powstaje co roku w Japonii kilkadziesiąt. Masz też pecha - 90% z nich nie doczeka się nigdy subów.

Ostatnim godnym uwagi takim filmem jest Love on Sunday.
Proponuję zajrzeć na azjamanię – baza filmów jest o wiele szersza.
Awatar użytkownika
Aralka
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Aralka » 28 gru 2007

Seishun eiga? Co to znaczy?
Awatar użytkownika
kiyoshi
Co to jest dorama? o_O

Postautor: kiyoshi » 28 gru 2007

Seishun - młodość
Eiga - film

Słowem taki gatunek filmowy. Filmy o młodych robione z reguły przez już niemłodych :D
Awatar użytkownika
Aralka
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Aralka » 28 gru 2007

A, no tak tak =D Właśnie szukam jakichś młodzieżowych. Może jeszcze jakieś są, tak na przyszłość po obejrzeniut ego pytam?
Aha, no i korzystając z tematu, proszę jeszcze o jakieś tytuły dram tego typu.
Awatar użytkownika
kiyoshi
Co to jest dorama? o_O

Postautor: kiyoshi » 29 gru 2007

Z ostatnich tytułów pamiętam:
Lemon no koro - generalnie taki sobie, ale rola kolejnego genialnego dziecka - Mitsuki Tanimury - sprawia, że warto zobaczyć.
My Sister My Love - bohaterowie odbiegający od stereotypowego seishun eiga, tyle że niestety scenariusz nie zauważa niezwykłości głównych postaci. Film poniżej przeciętnego.

Najnowszym jest: A Gentle Breeze in The Village - nie widziałem go jeszcze, ale nazwisko reżysera - Nobuhiro Yamashita - daje gwarancję, że to będzie co najmniej film dobry.

Starszych produkcji jest bez liku. Generalnie unikałbym tytułów, tak sztampowych, iż wywołują nagłe i wyjątkowo silne napady migreny, niestrawności itd., takich jak przykładowo Touch czy Rough. Szukałbym raczej filmów wychodzących nieco poza standardy seishun eiga. Proponuję trzy tytuły:

Like Grains of Sand - imo wzorcowy seishun eiga. Łączy schematy gatunku z niebanalnymi pomysłami.
Hana and Alice - Iwai jest mistrzem opowiadania prostych historii.
Moonlight Whispers - to cały czas seishun eiga, ale jednocześnie to coś znacznie większego i lepszego. Ten film to prawdziwe arcydzieło.
Awatar użytkownika
Aralka
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Aralka » 29 gru 2007

Te to są filmy, tak?
Dziękuję, obejrze ^3^
A jakieś tytuły odcinków?

Edit:
Obejrzałam Moonlight Whispers.
Niestety, niezbyt mi się spodobał. :(
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 30 gru 2007

W takim razie włączę się do rozmowy...

Su-ki-da (tłumaczyć tytułu chyba nie muszę). Produkcja z 2006 z Ayą Miyazaki w roli głównej. Osobiście uwielbiam filmy, gdzie nie ma zbyt wiele dialogów, a większosć filmu to statyczne ujecia. Prawdopodobnie film ci się spodoba.

Hatsukoi (2006) - o największym, banalnym napadzie w dziejach Japonii w którym zrabowano ok 300 mln yenów.

Heavenly forest - wybrałem używając opcji 'random'

Również Hatsukoi z Tanaką Reną w roli głównej. Produkcja z 2000 r. Całkiem sympatyczna, którą można polecić na chłodne wieczory.

The Graduates - Seishun no eiga ;) (Polskie tłumaczenie w trakcie)

i dodam jeszcze Love on sunday - bo oglądałem ostatnio i właśni mi się na myśl nasunął.

Jeżeli lubisz filmy nietypowe bądź dziwaczne to warto zajrzeć do filmografii takich aktorów jak Tadanobu Asano bądź Joe Odagiri.
Jeżeli natomiast lubisz filmy bizzare horrory itp to polecam reżysera Shinię Tsukamoto etc...
Awatar użytkownika
Aralka
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Aralka » 30 gru 2007

O nie nieee...nie znoszę horrrorów ^^''
Obejrzę w takim razie jakoś to z Miyazaki.
A Heavenly Forest zaczęłam oglądać, obejrzałam już jakies...50 minut i się zacięło ><".
Więc muszę gdzieś znaleść jeszcze raz
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 30 gru 2007

Aralka pisze:A Heavenly Forest zaczęłam oglądać, obejrzałam już jakies...50 minut i się zacięło ><".
Więc muszę gdzieś znaleść jeszcze raz

To na pewno wina prONdu. PrONd zepsuł się ostatnimi czasy.
Awatar użytkownika
Aralka
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Aralka » 31 gru 2007

Huh? O co chodzi?
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 31 gru 2007

Aralka pisze:Huh? O co chodzi?

nic nic, taki zart sceniczny.

Nowego roku ^_^ ~!! :drunk:
Awatar użytkownika
tatsu
Co to jest dorama? o_O

Postautor: tatsu » 05 sty 2008

Ja za najlepszy j-movie uważam obie części Death Note xDDD nie mogę wybrać lepszej, bo moim zdaniem obie są świetne xDDD
[img]http://i166.photobucket.com/albums/u100/tatsu-rou/dfnhn.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Hargrimm
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Hargrimm » 09 sty 2008

Patrzac na dzial j-movie, to chyba wiekszosc oglada "mlodziezowe" kino, a na pewno wspolczesne. A szkoda, szkoda...
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 10 sty 2008

Hargrimm pisze:Patrzac na dzial j-movie, to chyba wiekszosc oglada "mlodziezowe" kino, a na pewno wspolczesne. A szkoda, szkoda...

Spokojnie, spokojnie. Nie mów za szybko hop...

Wróć do „Hyde park”