Jakieś dobre filmy

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Jakieś dobre filmy

Postautor: Noirika » 02 lip 2008

Mam prośbę. Skończyłam właśnie sesję i obejrzałabym sobie jakieś naprawdę dobre, azjatyckie filmy. Może mi coś polecicie :)

Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 02 lip 2008

Mogari no mori (dla mnie był świetny), Goya champuru (taż fajny), 3 części death note - chyba, że już widziałaś, tajska produkcja chocolate (coś al'a ong bak tylko główną bohaterką jest dziewczyna), mushishi (wczoraj przy tym zasnąłem - ale dlatego, że byłem zmęczony), like a dragon (ryo ga gotoku, miike). Hmm Crows Zero też dobry (w reżyserii miike), Be a man (szkoła samurajów - śmieszny filmik). Z chińczyków ostatnio oglądałem 49 dni ale jakośnie polecam, chyba, że w ostateczności. A z koreańców to musisz prosić pozostałą część forum.... chociaż ostatnio pokwapiłem się, żeby załatwić sobie GP 506 nówka z 2008r o zombie łuuuuu (ale jeszcze nie oglądałem to nie wiem czy fajny)
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 02 lip 2008

Wielkie dzięki :). Jak nie będę mogła czegoś znaleźć to się zgłoszę do Ciebie o pomoc - jeśli można
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 02 lip 2008

Ja polecam "untold scandal" i ""Sukiyaki Western Django"
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 02 lip 2008

Noirika pisze:Wielkie dzięki :). Jak nie będę mogła czegoś znaleźć to się zgłoszę do Ciebie o pomoc - jeśli można

Zawsze można wysłać pocztą ;) Problem tylko w tym, ze filmy które wymieniłem mam na DVD, niektóre z nich to DVD9 tak więc pojawia się problem :)

Sukiyaki Western Django wyreżererował Miike bodajże - kurcze japoński western którego jeszcze nie oglądałem.

Aha jak rozmawiamy o filmach to Hark Tsui zabrał się za kręcenie The Eye 3 - który w sumie już powstał. Dodatkowo Chińczycy będą kręcić drugą część Storm Riders'ów =) a japończycy wypuszczą w 2009 evangeliona (głównymi aktorami będą seiyuu z anime, najs)
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 03 lip 2008

Polecam z Koreańskich:
Once Upon A Time...
bardzo świetna komedia-przygodowa...
czasem nudzi... ale to chyba pierwszy taki koreanski film...

a tak ogólnie to chciałbym obejrzeć:
Lovers Of 6 Years i The Chaser !

The Chaser było hitem w Korei...
Przez jedną Koreankę film został mi polecony:D
Więc muszę go obejrzeć...

Z nowości oglądałem jeszcze:
Hellcats <-- grała tu dziewczyna z Wonder Girls...
taki sobie... jeżeli się nudzisz możesz obejrzeć...

Chcę jeszcze obejrzeć:
BA:B0, The Moonlight of Seoul ...

Aha... Oglądałem jeszcze: Do-re-mi-fa-so-la ...
Nie polecam:P Nie dotrwałem do końca...
Strasznie nudny ;pp
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 03 lip 2008

mootyl pisze:
Aha... Oglądałem jeszcze: Do-re-mi-fa-so-la ...
Nie polecam:P Nie dotrwałem do końca...
Strasznie nudny ;pp

Dobrze wiedzieć, przymierzałem się do niego.
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 03 lip 2008

Nie wiem co uznajesz za dobre filmy, ale ja bym polecila chyba prawie wszystko co jest z Matsuda Ryuuhei`em^^
Gohatto widzieli chyba like wszyscy, oprocz tego swietne jest Aoi Haru i 46-oku nen no koi.
Awatar użytkownika
Hargrimm
Co to jest dorama? o_O

Re: Jakieś dobre filmy

Postautor: Hargrimm » 03 lip 2008

Noirika pisze:Mam prośbę. Skończyłam właśnie sesję i obejrzałabym sobie jakieś naprawdę dobre, azjatyckie filmy. Może mi coś polecicie :)

Moglbym cos polecic ze starszych filmow, ale - jak zerknalem na niewielki wycinek Twoich postow - gustujesz raczej we wspolczesnych filmach, w dodatku komediach romantycznych, wiec spasowalem. Pewnie nie chcesz ogladac ciezkich filmow w wakacje. ;]
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 03 lip 2008

kye.chwan pisze:Nie wiem co uznajesz za dobre filmy, ale ja bym polecila chyba prawie wszystko co jest z Matsuda Ryuuhei`em^^
Gohatto widzieli chyba like wszyscy, oprocz tego swietne jest Aoi Haru i 46-oku nen no koi.

oo, to on też gał w aoi haru? moze jednak powinnam była dać radę obejrzeć...

P.S Miika Takashii ma straszne wzięcie w tym wątku :D
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

oo, to on też gał w aoi haru? moze jednak powinnam była dać radę obejrzeć...

Duh? Myslisz ze co niby laczylo wszystkie filmy na plytce, ktora Ci pozyczylamXDD
A poza tym, film jest warty obejrzenia - mlodzi, gniewni licealisci w mundurkachXD I ich problemy pra~wie egzystencjonalneXD
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 03 lip 2008

Generalnie wystarczył mi ten film film z Oguri Shunem, żeby wyczerpać tematykę licealistów i ich problemów na ten rok. (jak to był tytuł?)
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 03 lip 2008

Dziękuję wszystkim za propozycje (mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu uda mi się wziąć za ściąganie).

Hargrimm - nie oceniaj człowieka po postach. To, że oglądam komedie romantyczne nie oznacza, iż gustuje tylko w tym. Poproszę również o coś cięższego.

Aragami - pocztą? Hm, niegłupi pomysł :) Ale najpierw sprawdzę, czy sama tego nie wyszukam, ale jak na razie doskwiera mi mimo wakacji brak czasu. :(
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Eliza pisze:Generalnie wystarczył mi ten film film z Oguri Shunem, żeby wyczerpać tematykę licealistów i ich problemów na ten rok. (jak to był tytuł?)

CrowsZero<3
Eeeej, fajny film byl, co chceszXD
A zakrwawiony bijacy sie Shun jest warty ogladniecia nawet jakby tam nie bylo ani grama plotuXDD
Awatar użytkownika
Hargrimm
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Hargrimm » 03 lip 2008

Noirika pisze:Hargrimm - nie oceniaj człowieka po postach. To, że oglądam komedie romantyczne nie oznacza, iż gustuje tylko w tym. Poproszę również o coś cięższego.

W ktorym miejscu Cie ocenilem? W mojej wypowiedzi uzylem slowa "raczej". Widac, mylilem sie, skoro chcesz cos ciezszego. ;]

Wybralem kilka, bardzo znanych filmow (poza filmem Shinody), nawet dla osob, ktore nie interesuja sie stricte kinem azjatyckim, abys nie miala problemu ze sciagnieciem i napisami (do wszystkich sa nawet polskie). Jesli je widzialas, polece inne.

Jôi-Uchi - Hairyô Tsuma Shimatsu (Bunt)
Seppuku (Harakiri)
Rashomon
Shinjû: Ten no amijima (Podwójne samobójstwo)
Kaidan (Kwaidan)

Nie wszystkie sa ciezkie. Napisz kilka slow o nich, jesli juz zdecydujesz sie obejrzec.

Wróć do „Hyde park”