doramowy offtopic

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

doramowy offtopic

Postautor: Eliza » 22 sty 2006

Pomyślałam sobie, że przydał by się topik, w którym będzemy sobie dyskutować o doramach ogólnie.
To będzie taki doramowy offtopic ^_~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Oglądam sobie teraz Koukou kyoushi, jako że Kindaichi 3 mi nie działa.

Już od jakiegoś czasu mnie zastanawiają takie rzeczy jak dlaczego bohaterowie j-dram się prawie nie całują (średnia ilość pocałunków na doramę to pewnie 1 -_-‘) i już w ogóle ze sobą nie sypiają -_-‘

SPOJLERY:

Tu Koukou kyoushi jest chlubnym (:P) wyjątkiem, bohater śpi ze swoją lekarką- widać nawet jego nagie plecy! ^_~

Weźmy takie Hana yori dango. Człowiek ogląda i ciągle czeka na ten pocałunek Tsukasy i Tsukush, i czeka, i czeka... Okazji było dość... Tyko Rui całował raz jakąś pannę, i Akira też, więc średnia ilość pocałunków przekracza normę. Ale to tylko przez wątki poboczne.

W Kimi wa petto, Momo całuje Iwaye ze 2-3 razy. I jest POWIEDZIANE, że się przespała z sempajem- to już jakiś postęp ^_~

Koi ni ochitara- 0 chuu
Engine- 0 chuu
1 rittoru no namida- 0 chuu
Nobuta o produce- 0 chuu
Gokusen- 0 chuu

KONIEC SPOJLERÓW

No co jest?!

O serialach , w których miłość nie jest jednym z głównych wątków nawet nie wspominam.

Spójrzmy teraz na ostatnie serialowe hity z USA:
Ally McBeal, Desperate housewifes, The Sporanos, Dawsons Creek itd
Nawet nasze Kasia i Tomek (chociaż to na jakiejś zagranicznej licencji było)
Taaak...

Podejrzewam, że te seriale normalnie lecą w japońskiej telewizji, więc chyba nie chodzi o jakichś „stróżów moralności” sprawdzających dokładnie każdy scenariusz...
Może oni mają jakieś przepisy?
No ale w takim razie co powiedzieć o ich filmach... -_-‘

O, przypomniałam sobie: jest jeszcze Taiyou no kisetsu, tam bohater całuje kilka razy (!) dziewczynę, i to tak bardziej namiętnie^^. Ale to nie jest ta, którą on kocha- swojej Eiko nie całuje! -_-‘

Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 22 sty 2006

Wiesz Elizo to i tak lepiej ma się z japońskimi doramami, jakby je tak porównać do koreańskich to tam problem pocałunku występuje na każdym kroku...a jak już coś zaskoczy to mamy śliczny obraz braterskich uczuć...zwykły cmokas i tyle...a przecietnego fana zalewa fala frustrujących emocji...wyjątków jest bardzo mało :( I też się dziwię czemuż jest z tym aż taki problem ?? Przecież selekcja aktorów jest coraz lepsza, a każdy z nich nabiera większego doświadczenia...więc gdzie następuje bariera - w scenariuszu ?? Cieszę się, że poruszyłaś ten temat, bo mnie osobiscie takie sceny dobijają, jednym z ciekawych przykładów jest końcowy buziak w Full House...Boże cóż za tragedia...chciało mi się wyyyyć :!:
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Ja też zawsze się czuje tym sfrustrowana... A Hana yori dango było najgorsze! Naprawdę, tak czekałam i czekałam...
Nie wiem, jak to jest z koreańskimi dramami, bo jeszcze nie widziałam ani jednej, ale domyślam się, że podobnie... -_-'
Ciężki los fanek! T_T

Jak zaczynałam oglądać japońskie seriale, to było tak: no jest parka jakaś, sytuacja się rozwija... I w mojej głowie automatycznie zapala się taki podświetlany znak zapytania :P "Kiedy się ze sobą prześpią". No takie typowo made in USA podejście^^
A jeszcze moja pierwsza dorama to Dekichatta kekkon, gdzie zaczyna się od tego, że grupka znajomych jedzie na ferie/ weekend(?). No i para głównych bohaterów, nie znając się wcale, spędza ze sobą noc (oczywiście 0 "scen" :P). potem się okazuje, że ona jest w ciąży i tak zaczynają się ich wszystkie problemy^^ stąd dekichatta kekkon ^^
Ale bardzo szybko myśli: „kiedy się ze sobą prześpią” (świadczace o tym, że mam pewność, iż kiedyś to nastąpi) zostały zastapione: „ciekawe, czy się ocałują”...

-_-‘

PS.
Wiesz Eliza to i tak lepiej ma się z japońskimi doramami

Nie chcę marudzić, ale było by mi miło, gdyby moje imię zostało odmienione w wołaczu.
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 22 sty 2006

niestety ani w anime ani w mandze nikt z nikim nie spał^^
choć Tsukasa prawie by zgwałcił jakoś na początku Tsukush......
całować też się nie całowali za często Tuskasa i Tsukush.....Ogólnie odchodząc od tematu dram, ściągałam sobie ostatnio One missed Call, i szukając innych horrorów natrafiłam na I.K.U. myśląc, że to horror, a nie sprawdzając wcale o czym to może być zapóściłam na BC....jakież było moje zdziwienie, po włączeniu tego filmu, jak na samym początku już to robili, za jakież pięć minut kolejna parka to robiła, potem następna i następna....hentai to był......buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu..................
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

I.K.U? Pierwsze słyszę...
Skąd to ściągnęłaś?

Mimo wszystko japońskie filmy są bardziej odwazne, mozna sporo znaleźć takich z odwazniejszymi scenami...

No o henti już nie mówię nawet.

Tylko co z tymi dramami?! T_T
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

the pirate bay...nie pamiętam dokładnie nazwy stronki^^
a dramy to dramy...nic nie poradzimy na to, że nie chce im się dodać scen łóżkowych lub więcej pocałunków....tak to już jest...Japończycy są oszczędni w uczuciach....
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Eliza pisze:Nie chcę marudzić, ale było by mi miło, gdyby moje imię zostało odmienione w wołaczu.

Ojej pierwszy raz zbesztana - heh - przyjmij moje pokorne przeprosiny, gdyż nie chciałam Cię urazić miom brakiem manier...następnym razem odmienię Twoje imię w wołaczu :P

YaMa pisze:niestety ani w anime ani w mandze nikt z nikim nie spał^^

W HYD rzeczywiście się to nie zdarzyło, ale zjawisko pocałunków czy nawet spania ze sobą nie jest już tak ograniczone w samych mangach...zdarzają się ciekawe pozycje...natomiast w adaptacjach filmowych mogliby się troszkę postarać, bo rzeczywiście za dużo oglądamy niewinny dziubków...
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

tak jak juz napisałam japończycy sa oszczędni jeśli chodzi o uczucia^^
podobało mi się w Lunch Queen jak główny bohater próbował pocałować główną bohaterkę dostał szpilkami w żebra, a jego brat (YamaP) pocałował tą samą bohaterkę w policzek wychodząc bez żadnych obrażeń ^^
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

YaMa pisze:tak jak juz napisałam japończycy sa oszczędni jeśli chodzi o uczucia^^

Rzeczywiście, lecz nie tyle są oszczędni co zimni...oglądając sceny NG ma się wrażenie, że nawet one są wykalkulowane...choć jest ich niewiele...na YouTube udało mi się znaleźć tylko kilka...reszta to kolejne pozycje kina azjatyckiego, europejskiego a najwięcej amerykańskiego...więc zaczęłam się zastanawiać czy oni aż tak perfekcyjnie grają czy tylko nie potrafią dzielić się śmiesznymi potknięciami z szerszym gronem publiczności...
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

martulex pisze:Rzeczywiście, lecz nie tyle są oszczędni co zimni...oglądając sceny NG ma się wrażenie, że nawet one są wykalkulowane...choć jest ich niewiele...na YouTube udało mi się znaleźć tylko kilka...reszta to kolejne pozycje kina azjatyckiego, europejskiego a najwięcej amerykańskiego...więc zaczęłam się zastanawiać czy oni aż tak perfekcyjnie grają czy tylko nie potrafią dzielić się śmiesznymi potknięciami z szerszym gronem publiczności...

Może tak może nie^^
nie rozumiem ich zupełnie^^ale cóż nie doczekamy się chyba nic "ostrego"
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 22 sty 2006

wszyscy fani jdoram sa juz do tego troche przyzwyczajeni bez wzgledu na to czy to akceptuja czy nie hehe wiec wszyscy przezywaja szok w ciagu pierwszych 5 minut YASHA :mrgreen:
no i Taiyou tez nie bylo zle pod tym wzgledem...szczegolnie scena Tatsuya + papierowe drzwi :rofl2: :rofl2: :rofl2:
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

W mangach bohaterowie czesto ze soba sypiają...
Nawet w mandze Sailor Moon Usagi nie tylko się caluje z Mamoru, ale też idzie z nim do łóżka!
A Paradise Kiss?! (swoją drogą, moja ukochana manga^^)
Więc to nawet nie muszą być mangi dla chłopców, czy mangi dla dorosłych, tylko zwykłe shoujo czytane przez gimnazjalistki...

Yamashita Tomohisa
tak jak juz napisałam japończycy sa oszczędni jeśli chodzi o uczucia^^

Może i sa oszczędni w uczuciach, ale do seksu podchodza bardzo liberalnie... BARDZO! (moge nawet zaryzykować stwierdzenie, że Japonki sa łatwe -_-') Przyanjmniej ludzie młodzi.
Ale fakt, że nawet, jeśli nie robia z tego wielkiego halo, to nie jest tak, że się 'wieszają' na sobie i obściskują w gronie znajomych... U siebie w domu (lub love hotel), to co innego! ^^
Awatar użytkownika
Ranek
Oglądam regularnie xD

Postautor: Ranek » 22 sty 2006

a mi się tam to podoba XD znaczy brak scen łóżkowych. Wszyscy muszą od razu leźć ze sobą w pościel? Taki sceny służą do łątania dziór w scenariuszu XD Widać tak sobie Japończycy pomyśłeli, tylko że w efekcie przegieli w drugą stronę :D Coś to z tą obroną moralności na pewno ma wspólnego ;P
Pocałunki dramowe, jeżeli są - a zdażają się XD są tak sztuczne, ledwo się wargami stykają :D Chociaż Momo/Sumire było kjut <33
[img]http://i23.photobucket.com/albums/b400/imi_lena/aibadrugsig.jpg[/img]
:::be my last:::
Awatar użytkownika
SumeragiAeka
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: SumeragiAeka » 23 sty 2006

Zważywszy na fakt, ze jestem bardzo dziwnym stworzeniem, które jak się na filmie ludzie całują inaczej niż cmokiem, bo uważa to za obrzydliwe, to ja uważam, że to jedna z największych zalet doram. Chwała bogu, że nie muszę patrzeć jak się macają i w ogóle...blah xD Sceny dramowych kissów z reguły bardzo mi się podobają i więcej mi nie potrzeba zdecydowanie ;)
II my LJ II my blog II
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 17 cze 2006

nop nie wiem gdzie to napisac, wiec pisze tu!
bosh! wiecie, ze 2006-06-10 (albo 2006-10-06) ma byc/jest kinowka TRICK 2???????????
wielki LOL! juz ja kce! bo ma byc kissu (a znajac zycie wcale go nie bedzie) Yamady i ....zapomnialam jak sie profesorek nazywal donto koi czy jakos on tak mowil :P w kazdym badz razie Hiroshi Abe....
jesli to czerwiec, to film juz jest teoretycznie...musze szukac, bo seria skonczyla sie raczej dziwnie....niby wymienili sie listami gdzie Abe napisal to slowo ktorego sie nie wymawia bo cos zlego moze cie spotkac, a Naoko naze besto costam :P......wiec praktycznie skonczylo sie beznadziejnie, choc seria jest jedna z lepszych jakie widzilam do tej pory i dgyby nie wzrost Abe (189cm!!!!!!!!!!!) to Abe i Yukie byli by fajna para (a moze juz sa???)....wiec zawsze im dobrze zyczylam, ale i tak po moim dopingowaniu ich wyszlo......

Wróć do „Hyde park”