Koreańczycy u Joli i Jarka w tv4

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Koreańczycy u Joli i Jarka w tv4

Postautor: Maura » 12 wrz 2008

Nabawił się ktoś tej traumy, co ja przed chwilą?

Nigdy w życiu nie widziałam żadnego programu z tymi dziwnymi osobnikami. Lecz dziś 'latając' po kanałach usłyszałam koreański w telewizji polskiej. Niemożliwe? Okazuje się, żę wszystko jest możliwe.
Obejrzałam program ze względu na tych biednych koreańczyków, którzy z każdą minutą wyglądali na co raz bardziej przerazonych. Nie dziwię im się, gdy Jola kazała im jeśc buty, czy też próbowała swoich sił w komunikowaniu się po koreańsku, z czego wychodził jakiś bełkot oczywiście. Stopień zażenowania nastąpił kiedy goście dostali polskie zupki instant, na co zareagowali mówiąc w zdziwieniu coś jak 'oo ramen'
No i oczywiście komentarze koreańczyków trochę nie pasujące to polskich reality show. Jak wiemy grzecznośc i kultura to nie jest mocna strona tego typu reality i trochę trudno było im się w tym wszystkim odnalezc... Prowadzący oczywiście zachowali się stereotypowo i traktowali ich jak idiotów, ale tu szkoda słów na komentarz.

Pomijając fakt , ze to taki żenujący program to cieszę się, że po raz pierwszy widziałam i słyszałam koreańczyków (bez lektora!) w telewizji polskiej. Narazie taki mały akcent. Może wreszcie i Polskę opanuje ekspansja i szaleństwo Azji? Trochę wyolbrzymiam, ale to jest takie ekscytujące^^

Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 12 wrz 2008

Nawet nie wiem, co to za program i co w nim chodzi, ale w sumie nawet bym obejrzała, gdybym o nim wiedziała.
taaak, polska telewizja jest równie żenująca, jak tak japońska... -_-;
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 13 wrz 2008

emisja: poniedziałek 12:30 15.09

reality comedy, Polska, 2008

odc. 4
Kolega Jarka, właściciel agencji turystycznej ma problem. Grupa turystów koreańskich dowiedziała się, że w Pradze ktoś, kiedyś zakwaterował turystów japońskich w domu zwyczajnej czeskiej rodziny. Uważają, że jest to dobry pomysł i chcieliby zobaczyć jak w Polsce żyje tradycyjna polska rodzina. Właściciel agencji poprosił Jarka o pomoc w tej sprawie, a Jarek zgodził się. Wspólnie z Jolą postanowili, że polska rodzina w ich wykonaniu będzie troszeczkę jednak nietypowa. Pierwszym krokiem ku życiu w rodzinie jest oczywiście posiadanie dzieci, ale i z tym Jola i Jarek sobie poradzili. Różnice kulturowe, problemy językowe i wyjątkowa niesforność gości powoduje, że przed Jolą i Jarkiem stoi niezwykle trudne zadanie.
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 13 wrz 2008

Tylko oczywiście przyjechali koreańczycy. Nie dziwię się, że w opisie może byc błąd, skoro nasze społeczeństwo zapewne i tak nie dostrzeże różnicy. Jakimowicz w pewnym momencie powiedział, że chińczycy ich odwiedzą. Aż mi wstyd. -,-'
Obrazek
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 13 wrz 2008

Tylko oczywiście przyjechali koreańczycy. Nie dziwię się, że w opisie może byc błąd,

No ale w opisie nie ma błędu... To koreańska grupa dowiedziała się o japońskich turystach xP
Tak czy inaczej opis mnie zabił.
Normalna polska rodzina.... wiecie co? Poczułam się strasznie _^_' Co prawda wg. mnie z tym opisem to ściema i po prostu znaleźli jakiś koreańczyków i skłonili do wzięcia udziału (no bo sorry, na pewno nie zauważyli kamer itp i na pewno mysleli ze to normalna rodzina a nie jakis głupi program _^_') ale i tak... Jak mam pomyśleć, ze to bylaby prawda to pozniej wroca tacy do siebie i zaraz pojdzie jacy to polacy sa *tu wstawcie to co sie dzieje w tym programie*.
Nie wiem. Ja ostatnio (pare dni temu) trafilam na ten program. Nie wiedzialam o co w ogole chodzi. Z tego co wiem to ten caly jarek byl chyba jakos gosciem w poprzedniej edycji... ale nie sadzilam ze odwala cos takiego... Nie ogladam tego programu i czasem tylko ze 30 sekund obejrzę przerzucając programy, ale ostatnio przekonałam się że to jest jeszcze bardziej żenujące niż myślałam _^_'

Koreańczycy w polskim programie - miło... ale czemu w jednym z najbardziej żenujących? _^_'
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 13 wrz 2008

No tak, przeoczyłam.

A mi się wydaje , że jednak wiedzieli, gdzie są.
Fajnie było popatrzec na konfrontację taką ugrzecznioną koreańską formę wypowiedzi utzrymaną w sekwencji koreańskich reality show (chodzi mi o komentowanie w czarnym pokoju) i to brutalne okalanie języka polskiego (i koreańskiego też!) przez prowadzących.
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 13 wrz 2008

Dla tych co nie widzieli:
Powtórka odcinka w niedziele o 22:30
Obejrzę na pewno!!
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
kikisriki
Oglądam regularnie xD

Postautor: kikisriki » 13 wrz 2008

widzialam to i bylam normalnie .... nawet nie wiem co... tak bym przelaczyla ale uslyszalam koreanski jezyk i na chwile zostawilam ten durny program.. wstyd tylko ze akurat ten program i w nim koreanczycy ... nie wiem czy to mialo byc smieszne czy jak.. ale mimo koreanczykow i tak to wylaczylam!! ale zupki widzialam.. ech no i jeszcze czyms tam ich Jarek z grila czestowal ale nie wiem co to bylo i mam nadzieje ze bylo zjadalne!
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 13 wrz 2008

Strasznym ponuractwem tu zajechalo, jejku jejku
Moze troche dystansu to tylko reality show.
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 13 wrz 2008

A nie wie ktos, czy gdzies na necie to moze jest?
Bo nawet bym sobie chetnie obejrzala, ale na szczescie nie mam telewizoraXD
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 14 wrz 2008

może jestem nienormalny... ale ten program według mnie był świetny, mimo tego, że równocześnie tak samo żenujący. Od początku było widać, że Koreańczycy tylko udają itp. Oczywiście zachowanie naszej cudownej Jolanty zostawię bez komentarza... Na prawdę można było się pośmiać z tej głupoty, zresztą byłem tak zadowolony widząc Koreańczyków, słysząc ich język ... że normalnie 7 niebo. Szkoda, że zamiast Hanbok dostali stroje do Taekwondo ...
Ramyeon <lol2> albo te ich próby rozmowy po koreańsku... ^^
Oby więcej Korei w PL TV.

(i tak oglądając ten program i Koreańczyków na czarnym tle... kojarzyły mi się koreańskie variety show!)
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 14 wrz 2008

przepraszam za chaotyczną wypowiedź... ^^
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 16 wrz 2008

Moja siostra, która wciągnęła się w oglądanie odcinka z Koreańczykami. Postanowiła obejrzeć dzisiaj jeszcze raz ten program i stwierdziła jednak, że to totalna żenada. Tym bardziej, że Jarosław chyba zapomniał jakich gości zaprosił do siebie ostatnio bo nazwał ich: "chinczykami" -_-

Ogólnie wiadomo było, że ten program nie powstał dla propagowania, pokazywania piękna kultury wschodu, a raczej pośmianiu się z nich. Ale chyba jednak im nie wyszło... bo program był świetny z powodu głupoty Jolanty i Jarka... a nie Koreańczyków, którzy według mnie zachowywali się bardzo porządnie ^^ Chociaż więcej nie wrócę do tego programu i zdenerwował mnie fakt, że tak już w Polsce się przyjęło, że każdy Azjata to "Chińczyk" ... to odcinek z Koreańczykami w POLSKIEJ TELEWIZJI zostanie na jakiś czas w mojej pamięci... ^^
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 16 wrz 2008

mootyl zaczynasz mnie przerazac
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 16 wrz 2008

ahaha a to dlaczego? ^^

Wróć do „Hyde park”