gadu-gadu ^_^

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 27 sty 2006

haha nie wiem czyja to zasluga ale laciny nie mamy :P ale ostatnio nam wprowadzili 2 jezyk orientalny na 4-5 roku (2 lata) ale ja sobie wzielam wczesniej koreanski wiec 1 rok juz za mna..a to ze sie nic nie nauczylam to inna sprawa :sweat:
a angielskiego nie mamy bo wszyscy znaja juz doskonale jak zaczynaja studia :lol:

Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 27 sty 2006

Czyli co? przez pierwsze 3 lata macie tylko japoński?!
Kurcze, to my cały czas mamy jap i 2 inne języki... dopiero na 5 roku jest luzik. Ech...-_-'

U nas angilaski też wszyscy znają, ale przedmiot jest. Ale pani nasza jest miła i ugodowa, i jak się przyniecie CPE, ew CAE, to wpisuje do indeksu zlaliczenia i nie trzeba przychodzić! ^____^
A jej się lepiej pracuje, jak grupa mała.
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 28 sty 2006

Jak offtopic, to offtopic ^^

mamy dzisiaj taki dzień, że jedno pytnako mi się nasuwa:
Czy wśród nas są fani Harrego Pottera?
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 28 sty 2006

ja też nie znosiłam łaciny a też niestety na studiach prawniczych ją wałkowaliśmy :( to było zupełnie bez sensu bo uczyli nas gramatyki i czytaliśmy jakieś durnowate czytanki...

ja rozumiem, niby prawnicy powinni znać jakieś sentencje ale do tego nie trzeba roku łaciny i zaliczeń.. do klientów i tak łacińskich zwrotów ani terminów nie używamy.. na ogół nie używamy ich też w sądach ani nawet pomiędzy sobą.. Zwrotów łacińskich używa się co najwyżej pisząc jakąś mądrą pracę lub książkę.. ale przecież można zerkać wówczas w słownik.. nie wiem więc po co nas katowali tymi łacińskimi formami gramatycznymi, z których nic już nie pamiętam i których ani razu w życiu nie użyłam (poza zaliczeniem z łaciny) :?
Awatar użytkownika
feezee
Co to jest dorama? o_O

Postautor: feezee » 28 sty 2006

allia pisze:ale przecież można zerkać wówczas w słownik.. nie wiem więc po co nas katowali tymi łacińskimi formami gramatycznymi

uczyłem się kilka lat łaciny i mogę cię zapewnić że niestety nie da się sklecić ani nawet przetłumaczyć zdania po łacinie z samych wyrazów ze słownika i nie znając reguł gramatycznych. to nie angielski :lol:
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 28 sty 2006

feezee pisze:
allia pisze:ale przecież można zerkać wówczas w słownik.. nie wiem więc po co nas katowali tymi łacińskimi formami gramatycznymi

uczyłem się kilka lat łaciny i mogę cię zapewnić że niestety nie da się sklecić ani nawet przetłumaczyć zdania po łacinie z samych wyrazów ze słownika i nie znając reguł gramatycznych. to nie angielski :lol:

no właśnie o to chodzi, że w pracy prawnika ja nie musze "klecić" żadnych zdań po łacinie.. wystarczy mi tylko wyrażenie a takowe znajduję w słowniku polsko-łac. dla prawników :)
gramatyka mi do nieczego nie jest potrzebna :wink:
Awatar użytkownika
Yukari

Postautor: Yukari » 01 lut 2006

Eliza pisze:mamy dzisiaj taki dzień, że jedno pytnako mi się nasuwa:
Czy wśród nas są fani Harrego Pottera?

moze taką jakąś straszną fanką ie jestem ale lubie poczytać se xD choc szkoda mi kasy na nową książke xDD poza tym uwazam Daniel ma seksowny tylek a Tom (Draco) wogole caly jest sexowny xDD
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 01 lut 2006

hehe...
Je też nie jestem szalonoą fanką... Przynajmniej w porównaniu do mojej siostry- ona jest zupełnie kopnięta na tym punkcie -_-'...............
Ona tez lubi Draco^^ ale najbardziej Snape'a

Ja tak średnio lubie filmy, chociaz 4 byl imho całkiem dobry^^
Ale książkeczki są super.
Wratro mieć swój egzemplarz^^
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 09 kwie 2007

Nadejszła wiekopomna chwila :lol:

ha...! pobiliśmy dziś rekord XD

Kod: Zaznacz cały

Najwięcej użytkowników 15 było obecnych 09 Kwi 2007 08:16 pm

mała rzecz a jednak troszkę cieszy :D
Awatar użytkownika
Lusiaczek13
Przyklejony do ekranu

Postautor: Lusiaczek13 » 09 kwie 2007

Eliza pisze:Czy wśród nas są fani Harrego Pottera?

No ja może jakąś szalona fanką nie jestem ale kiedys a i owszem^^ Wszystkie książki kupywałam w dzień premier ... No wszystkie przeczytałam conajmniej 10 razy...
Pamiętam jak dostałam pierwszy raz 5 część to tak się zaczytałam że 960 stron w jeden dzień przeczytałam xD

ha...! pobiliśmy dziś rekord

Własnie zauważyłam przed chwilą że rekord został pobity ^^ Super ^^
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 10 kwie 2007

Ja nie zauważyłam pobitego rekordu...już chciałam zrobic podstęp i napisac posta z umowną datą i godziną na pojawienie sie :P
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 10 kwie 2007

Już takiego podstępu próbowaliśmy w urodziny forum i nie wyszło- a tym czasem przypadkiem rekord jest pobity... i ja też bym nie zauważył, gdyby nie czujność allii
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 11 kwie 2007

zauważyłam że rekordy najłatwiej się bije w okresie świątecznym XD
np ostatni rekord to został chyba pobity w przeddzień independence day XD
to może i w maju jakiś rekord zostanie pobity.. niestety bez mojego udziału bo wyjeżdzam :) choć może będąc w madrycie będę miała możliwość odwiedzić forum bo będę miała dostęp do neta tam XD
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 22 maja 2007

nie mogłam się powstrzymać :P

to jest właśnie 22222 post :) piękna liczba :)
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 24 maja 2007

Ja tam bym wolał 99999 post :D taki tuż tuż przed przewinięciem licznika. Ale nie wiem, czy będzie mi dane go doczekać. :D
火色い烏は新世界の神だ! ~ [url=http://www.last.fm/user/aoikarasu/]aoikarasu.last.fm[/url]

Wróć do „Hyde park”