Erotyczne kawiarnie

tutaj można na każdy temat
Zablokowany
Awatar użytkownika
Avalia
Przyklejony do ekranu
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2008
Lokalizacja: piwniczka Johnnego

Erotyczne kawiarnie

Post autor: Avalia » 23 lut 2009

Właśnie tak sobie siedzę na mojej małej stronce i moja kochane Onee-chan wysłała posta który mnie zaciekawił.
Obrazek

Motywem powstawania fetyszystycznych kawiarni były oczywiście potrzeby rynku. Japończycy lubują się w niuansach z pogranicza marzeń, fantazji erotycznych i snów. W legendarnej tokijskiej dzielnicy Akihbara królują otaku (fani komiksów) i miłośnicy elektronicznych gadżetów. Jej drugie życie, o niebo ciekawsze, toczy się jednak za zamkniętymi drzwiami, w tak zwanych concept cafe albo role play cafe. Tych miejsc nie wolno mylić z luksusowymi domami publicznymi, nie ma w nich seksu, jest tylko falująca erotyczna atmosfera.

Pomysł polega na wnętrzu, atmosferze i obsłudze, która wprowadza nas do innego świata. Pierwsze kawiarnie zaczęły powstawać w 2000 roku, w dzielnicy Akihabara, opanowanej przez fanów mangi i anime. Były tworzone z myślą o męskiej klienteli. Panów obsługiwały kelnerki ucharakteryzowane na luksusowe pokojówki, tzw. maido cafe. Ubrane były w odpowiednie uniformy, koronkowe fartuszki, buty na obcasie, a do klientów zwracały się jak do pana domu, w którym pracują. Mężczyźni do przywoływania pokojówek używali porcelanowych dzwoneczków, a te, za każdym razem grzecznie się kłaniały, dolewały herbaty, słodziły i mieszały. Świat znany z komiksów stawał się realny i można było się poczuć jak bohater mangi.

Bary zyskiwały na popularności, ich klientami przestali być tylko otaku (fani komiksów). Coraz częściej zaglądali do nich zwykli ludzie, biznesmeni, turyści. Początkowo była to branża zarezerwowana stricte dla mężczyzn. To oni mieli spełniać swoje fantazje. Dopiero potem zauważono, że maido cafe w zmienionej formie mają potencjał wśród kobiet. Dla pań stworzono kawiarnie stylizowane na luksusowe gimnazja dla chłopców. W sali lekcyjnej, w ławkach, herbata jest podawana przez kelnerów w mundurkach. Jak mówi managerka kawiarni, Edelstein Emiko Sakamaki, większość klientek to pracownice pobliskich biur, w wieku od 20 do 30 lat, szukające odskoczni od codziennego życia. Koncepcja tego gimnazjum opiera się na klasycznym japońskim komiksie, w którym romans rozgrywa się w niemieckiej szkole. Obsługujący uczniowie to pięknie umalowani chłopcy, ubrani w eleganckie mundurki. Wybiera ich sama managerka, która kieruje się osobistymi preferencjami. Umiejętności są na drugim miejscu.

Jeśli chłopcy nie są akurat potrzebni, czekają na skinienie, czytając niemiecką poezję albo grając na fortepianie. Otwierając drzwi gimnazjum Edelstein, przenosimy się do innego świata, tworząc plastyczne fantazje.

Korzystanie z role play cafe pozwala uciec Japończykom od codziennego, sformalizowanego życia korporacyjnego. To samo kieruje harajuku girls, które na co dzień chodzą do szkoły w mundurkach, a w weekendy opanowują ulice dzielnicy Harajuku, dając upust fantazji i odreagowując codzienność. Przeczytaj o modzie japońskich ulic, która w Polsce wywoływałaby głupie uśmieszki i pukanie się w czoło.

~~Ostatnie zdanie pani piszącej artykuł pozostawie bez komentarza,ale pewnie coś racji ma~~
Nie obraziła bym się za wizytę w takim miejscu...ale jest to chyba zbyt odległe marzenie >.<


Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak
Posty: 1016
Rejestracja: 13 paź 2008

Post autor: Piżmak » 24 lut 2009

coś ty nie takie odległe Avalio nie poddawaj się! Wystarczy jak to Mootyl powiedział wypatrywać okazji lotniczych:) W Polsce taka kawiarenka pewnie nie miałaby racji bytu, albo przychodziłoby do niej malutko osób - jakieś sporadyczne przypadki. W zależności tez od miasta. W Warszawie pewnie byłoby więcej chętnych, bo tam podobno roi się od Azjatów w podziemiach, W Łodzi jest ich troszkę też. A ja bym otworzyła w Tomaszowie:0hahaha i przychodziłabym ja jedna:)
Klimat tej kawiarenki, gdzie ładni chłopcy są na skinienie palcem przypomina mi anime Ouran Host Club:)
Awatar użytkownika
Avalia
Przyklejony do ekranu
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2008
Lokalizacja: piwniczka Johnnego

Post autor: Avalia » 24 lut 2009

Nie widzę tego w Polsce niestety. Nie miało by już tego uroku, nie dla mnie i pewno dla większości pań które wolą skośnookich. Bo co by nam w Polsce zaserwowali blond opalone coś czy emo??
Ale w Japonii bym tego nie przegapiła. Pewno dlatego, że jakoś fanką m&a jestem (i na pewno nie tylko ja na tym forum) i dla samego poczucia tego klimatu.
Zablokowany