ulubione azjatyckie imię

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 01 paź 2009

Kiedyś już o tym myślałam "Jak by tu dzieci nazwać" XDDD
Hana, Chieko (nie wiem czemu podoba mi się brzmienie tego imienia) , Hotaru, Yukari, Ryo, Tsukasa, Otoya (rozwala mnie to imie w hmm... polskim kontekście XD) i w sumie na razie tyle mi do głowy przychodzi.

http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 01 paź 2009

Jak tak czytam post Otaja to mi sie przypomniał Chiaki-sempai :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 01 paź 2009

Chiaki to mi sie tez z jakims anime kojarzy.. zdaje sie.. ;) i Tsukasa... rulez.. ciekawe jakby sie nauczyciele w szkole patrzyli na dzieciaka o imieniu Tsukasa? xD no ja bym sie na takiego dzieciaka jak najbardziej patrzyla ze zrozumieniem i pelnym podziwem.. i szacunem dla rodzicow xD
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
mru-chan
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: mru-chan » 02 paź 2009

ja kocham imię Yasu... boskie jest xd i Kazuya. ta, oba męskie, ale trudno xd
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 02 paź 2009

Zakopałam sie dzisiaj w mangi i przy tej okazji przypmnialo mi się ze bardzo podoba mi się imie Sumire ;) Kojarzy mi się ze słodkim Kimi wa Petto (która to mange włąsnie czytam xD) ale przede wszystkim ze Sputnik Sweetheart a po za tym jest takie w sumie mało azjatyckie. Bo generalnie ich imiona to brzmią dla mnie dość abstrakcyjnie no i jest tyle ślicznych polskich imion ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 02 paź 2009

daydreamer4 pisze: Bo generalnie ich imiona to brzmią dla mnie dość abstrakcyjnie no i jest tyle ślicznych polskich imion ^^

O.o które niby to są śliczne polskie imiona?
na pewno nie moje, którego nie cierpię -_-
bleee...

A Japońskie brzmią tak ładnie i melodyjnie, do tego często gęsto coś oznaczają i można je zapisać w kanji, a nie to co zimne, brzydkie i puste imiona polskie... :(

Hmm... nikt nie podaje koreańskich imion w tym temacie. Koreańskie są trudne, pomimo, że w Korei praktycznie wszyscy noszą nazwisko Kim lub Lee i tym podobne XD
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 02 paź 2009

Co kto lubi ^^ Mi podobają się polskie imiona... chociaż nie wszystkie są takie idealne - swojego tez nie lubię ;) Ale japońskie właśnie jakoś nie brzmią mi melodyjnie - czasem przypominają ćwiczenia na dykcję ^^ A jesli chodzi o koreańskie miałam okazję sie przekonać że nie umiem ich nawet wymówić xP
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 02 paź 2009

no mi sie pare polskich podoba.. ale generalnie lubie zagraniczne imiona xD
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 02 paź 2009

Ja tam lubię imię : Shin Bi co oznacza tajemnica :wink: :wink: :wink:(chyba) :wink: :wink: :wink:
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 02 paź 2009

dochodzę do wniosku, że mi się podobają wszystkie takie krótkie i dźwięczne imiona - Jin, Jun, Shin, Shun, Shuji itd. a tak poza tym to Akihiko, jakoś takoś. w tej chwili mi nic innego nie przychodzi do głowy.
Obrazek
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 05 paź 2009

Ja najbardziej lubię imię mojego pieska Hiro - nie mylić z Mizushima Hiro, za nim raczej nie przepadam xP
A z żeńskich... Yuki ^^
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Postautor: Kibou » 05 paź 2009

margot. pisze:
daydreamer4 pisze: Bo generalnie ich imiona to brzmią dla mnie dość abstrakcyjnie no i jest tyle ślicznych polskich imion ^^

na pewno nie moje, którego nie cierpię -_-
bleee...

ja uważam, że np. Gabriel jest ślicznym polskim imieniem. ^^

daydreamer4 pisze:A jesli chodzi o koreańskie miałam okazję sie przekonać że nie umiem ich nawet wymówić xP

skąd ja to znam, Day!
może nie to, że mi się podoba, ale śmieszne jest imię szynkowego Hero: JaeJoong. tak fajnie brzmi xD
Obrazek
Tsukush
Przyklejony do ekranu

Postautor: Tsukush » 05 paź 2009

A ja lubie ehem ... : Tsukush , Tsukasa, Tsubasa, hahah xD

A szynkowe najlepsze jest Xiah :P ( sam się tak nazwał :P)
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 28 mar 2010

ha, moje ulubione imiona xD

japońskie... z męskich zdecydowanie i niezmiennie Satoshi, ale w ogóle jakoś lubię imiona za 'sato', Satoru, Satomu, Satomi <3
podoba mi się też bardzo imię Kei, to chyba przez sentyment do Special A xD
i Shigeru! [to w sumie może być też żeńskie^^]
z żeńskich - żadne nie przebija się zdecydowanie, ale jest dużo takich które lubię - np Hikari [czyżby znowu sentyment do Special A? xD], ogólnie większość imion zakończonych na 'i", Kaori, Mai, Ami... Kairi xD [ha, przypomniało mi się ze chciałam obejrzeć znowu Love Shuffle xD]

jeśli chodzi o koreańskie to zwykle nie potrafię rozpoznać które są męskie a które żeńskie xD ale faktycznie muszę przyznać, że jak ktoś już wcześniej napisał najładniej brzmią wszelkie imiona z 'mi' czy 'min' >D
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 28 mar 2010

Kibou pisze:ja uważam, że np. Gabriel jest ślicznym polskim imieniem. ^^

NO RACZEJ, to jest najfajniejsze imie ever <333 nazwe tak syna i te sprawy :3 /offtop

haha, przeglądam teraz temat i trafiłam na posta Nashi:

Otóż, uwielbiam wszystkie imiona męskie z "min". Przede wszystkim Minho, Minhwan, Taemin, Taehwan - ogólnie wszystko (lub większość), co ma "min", jest ładne.

dosłownie o tym samym pomyślałam 3 minuty temu ;D "min" jest takie miękkie, lubim ;3 (aczkolwiek Minho... no nie wiem... :rolly:)
imiona z "hwan" może też, o. żeby się fajnie zdrabniało przez "-nie" ^.^

a gdybym nazywała się kiedyś Kim to synowi na imie dałabym Shin XD
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone

Wróć do „Hyde park”