Za co kochamy dramy

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Post autor: akire » 17 sty 2010

evelinux pisze:albo papcie bez palcow xD noi zawsze tak grzecznie w papciach chodza po mieskzaniu xD
nooo to jest wspaniałe, że zawsze zdejmują buty przy wejściu i w ogóle, tak powinno być! (a nie, że mi koleś od internetu/gazu/przesyłki/hydraulik czy ktokolwiek włazi w butach i potem szoruj ten dywan -_-)

Awatar użytkownika
cookie_nut
Oglądam regularnie xD

Post autor: cookie_nut » 17 sty 2010

no właśnie! jednak wychodzi na to, że to chyba nie we wszystkich krajach azjatyczkich panuje taka zasada... Ostatnio tata zaprosił kolegę z pracy na obiad, a ten jak nigdy nic wchodzi sobie w takich butach obklejonych śniegiem :///

żeby nie offtopować: uwielbiam jak w dramach na stole jest jedzenie *__* ahhh... przyjemnie jest oglądać jak jedzą ramen... tak siorbają przy jedzeniu makaronu xD
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Post autor: evelinux » 17 sty 2010

akire pisze:
evelinux pisze:albo papcie bez palcow xD noi zawsze tak grzecznie w papciach chodza po mieskzaniu xD
nooo to jest wspaniałe, że zawsze zdejmują buty przy wejściu i w ogóle, tak powinno być! (a nie, że mi koleś od internetu/gazu/przesyłki/hydraulik czy ktokolwiek włazi w butach i potem szoruj ten dywan -_-)
nom dokladnie.. albo ksiadz z ministrantami jak przez pol domu przelezie.. choc juz od dwoch lat mam ten problem z glowy.. ksiadz sei na nas obrazil i nie wpada juz do nas >_<" hahaha! w zeszlym roku przez pol ulicy wolal do ministrantow "tam nie!" >_< burak! w kazdym razie.. to sciaganie butow jest swietne! ale swietniejsze som te papucie!! xD kocham te papucie.. i te bose stopy w nich xD oni serio czasami smiesznie w nich wygladaja.. jak np idzie ofuczaly JGS w YaB-ie a tu oddalenie i widze te papcie to jegofoch przestaje mnie absorbowac.. bo som papucie xD hahaha! jak on taki buntownik to bez papci powienien chodzic xD
Awatar użytkownika
Alera
Oglądam regularnie xD

Post autor: Alera » 18 sty 2010

Nie będę pewnie oryginalna :P:P
-za oderwanie od rzeczywistości
-za Azjatów - można powzdychać, poślinić i pouśmiechać się do monitora :D
-za to jedzenie (chociaż zawsze potem głodna chodzę :P )
-za OSTy którymi mam zawalony prawie cały dysk (chociaż teraz zrobiłam już trochę z tym porządek ):twisted:
-za humor
-za niedorzeczność
-za to że nie wleką się jak jakieś telenowele
- za to że potem mogę z wami podyskutować i pozacieszać :D:D (kurcze stęskniłam się za doki :P )
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 18 sty 2010

Haha, a najsmieszniejsze, że oni mają zwykle z trzy pary takich kapci...0.0 A jak rodzina wielopokoleniowa mieszka to wyobraźcie sobie te sterty kapci z progach... Jedne w przedsionku, potem do łazienki inne, potem z powrotem zmiana a jak na tatami to albo plasticowe, albo w ogóle w skarpetach LOL ^^
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 18 sty 2010

miałam się rozpisać ale to następnym razem - muszę wspomnieć o skarpetach - Tokujo Kabachi!! i Sho w żółtych oczojebnych skarpetach - przeuroczeeeeem jak tu nie kochać dram?^^
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: Za co kochamy dramy

Post autor: Chie » 29 lis 2011

Za :
-są krótkie i nie ciągną się nie wiadomo ile
-odrywają od szarej rzeczywistości
-są zabawne niekiedy wzruszające
-poprawiają humor
-są kolorowe(dla mnie to jest ważne i chyba właśnie dlatego ostatnio siedzę w kdramach bo są zdecydowanie bardziej kolorowe niż japońskie ,więcej w nich życia)
-animowane wstawki ale tylko w niektórych tytułach
-kissy
-absurd
-nieprzewidywalnośc
-za wywoływanie silnych emocji nieraz od śmiechu do płacze i na odwrót
Hmm i to by było chyba na tyle.
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Post autor: Mina » 29 lis 2011

1. Hayami Mokomichi <3<3<3
2. I reeztę niezwykle przystojnych mężczyzn z cudnymi uśmiechami , którzy są zwykle gentelmenami no idealnymi facetami i kochankami
3.Humor
4.Języki azjatyckie
5.Muzykę
6.Kolorowe i takie inne opowieści
7.Dziwaczność , szczególnie w japońskich dramach
8.Piękne stroje
9.Walecznych ludzi
10. Za iloś odcinków ( nie ciągną się jak seriale typu M jak miłość)
11.Za ładne romanse , tak jakw Bollywood nie ociekające seksema ale prawdziwą miłością i romantyzmen a jak ociekają to zwykle w taki sposób w dobrym guście.
12.Za kochające się rodziny, oddane sobie 24/h
13.Za moralizatorstwo
14.Za słodkie minki
15.Za wszystko <3 :fav:
Awatar użytkownika
martan
Co to jest dorama? o_O

Post autor: martan » 01 gru 2011

za

- emocje: palpitacje serce, śmiech i łzy
- kolory
- ucieleśnienie klimatu mang i anime
- azjatycką atmosferę
- za ciszę
- za bałagan i hałas
- wiedzę na temat krajów w których są tworzone
- odrealnienie
- jedzenie
- to, że większość kończy się dobrze
- zapomniane wartości w zachodnim świecie
- uwagę jaką otacza się drugiego człowieka
- stosunek do wrogów, którym nie wstyd przyznać racji
- stosunek do przyjaźni która nie jest pustym słowem
- szacunek jakim darzy się starszych ludzi
- okazywanie uczuć
- silne więzi z dzieciństwa
- muzykę
- estetykę obrazu
- i to wszystko pomiędzy, co jest pozornie przemilczane a niesie więcej treści niż niejedno ubogie słowo
- no i flower boys - oczywiście :) :fav:

edit

I najważniejsze , niektóre dramy wprowadzają mnie w stan euforii i czuje się jakbym po pierwsze była na haju a po drugie jakbym miała 15 lat, a to uczucie - bezcenne :P
Awatar użytkownika
Dante
Oglądam regularnie xD

Post autor: Dante » 07 gru 2011

Po dzisiejszej porcji chińskich seriali muszę stwierdzić, że za:
-muzykę
-aktorki
-klimat
-humor
-pokazanie kompletnie innej cywilizacji

o wyciskaczach łez nie piszę
Awatar użytkownika
Tywlyn
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Tywlyn » 08 gru 2011

W sumie ciężko mi to zgrabnie opisać, sama wciąż nie wiem, za co kocham azjatyckie dramy. Niejednokrotnie mnie denerwują, są naiwne, głupie i schematyczne. I w ogóle, tyle innych pożyteczniejszych rzeczy można by zrobić, ale jednak wciąż i wciąż je oglądam (choć czasem robię sobie parotygodniową przerwę, bo muszę po prostu :smoke2: ).
Chyba to, co mnie przy tym trzyma to przesada w tych wszystkich historiach. Jak ma być komedia romantyczna, to jest słodko i totalnie nierealnie, jak dramat - to pełną gębą z niewiarygodną ilością trudności. Jak parodia to bez żadnych zahamowań. A jak sensacja to totalnie bez sensu, żeby tylko efektownie było.
Aha, i jeszcze dramy historyczne, które całkiem zgrabnie łączą podania i historię. Za plus, zazwyczaj ładne kostiumy i całkowity 'wygląd dramy'. Ogólnie, to sądzę, że żaden inny naród nie pokazuje swojego kraju w tak estetyczny sposób jak Koreańczycy swój właśnie w dramach historycznych - trawa zawsze zielona, góry zamglone, akcja zawsze przy jakimś wodospadzie/malowniczej jaskini, łąki, pola, lasy... Ładne zdjęcia, streszczając w dwóch słowach.
Zawsze podobało mi się też, jak Azjaci pokazują emocje - niby w tak oszczędny, introwertyczny sposób, a jednak bardzo ekspresyjnie. Wszystko to- zdecydowanie mój konik.
Oczywiście, gdzieś tam plątający się zainteresowanie kulturą wschodnią też in plus, zwłaszcza wychodzące w takich z pozoru nieznaczących detalach - jedzenie chociażby.
Awatar użytkownika
Mayuko
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: Mayuko » 12 sty 2013

Przede wszystkim za sam fakt, że powstają w Azji, a ja zawsze jarałam się dalekim wschodem. No i za Azjatów i Azjatki - szczególnie w Korei ludzie są, eee, piękni, a ich kosmetyki, metody dbania o skórę, jedzenie i tak dalej - pochłania mnie to do tego stopnia, że ciężko zarobione pieniądze 'inwestuję w Koreę'. Do tego, ich kultura, mentalność pokazana w dramach - niby te seriale są takie szalone, wszystko jest możliwe - a jednak nie ma tam tego, co na zachodzie - seksu, golizny i generalnie demoralizacji pełną gębą. Naprawdę, mam tego wystarczająco dużo w życiu codziennym i nie uważam, żeby takie wzorce były w porządku. Irytuje mnie takie łamanie wszelkich granic, byle więcej, byle ostrzej, bo sama miałam taki epizod w życiu, że razem z tym 'prądem' popłynęłam. I naprawdę uwielbiam dramy za to, że mogę się odciąć od tego, od wszystkich problemów i, przynajmniej na ekranie, zobaczyć ludzi uczciwych i wszystkich tych, których przeznaczenie dopada i prędzej czy później się wypełnia. To naprawdę podnosi na duchu, co już każdy w tym temacie zauważył ;D.
ODPOWIEDZ