Za co kochamy dramy

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Za co kochamy dramy

Postautor: isamar84 » 14 sty 2010

Przeglądam forum i widzę, że jest temat "co was denerwuje w dramach", ale dlaczego je kochamy to jeszcze nie ma :mrgreen: więc pomyślałam, że taki założę

Ja za co je uwielbiam i praktycznie głównie je oglądam :?:
Jest parę powodów:
* zabawne, dramatyczne - często mają wszystkiego po trochu,
* nie ciągną się latami, jak niektóre polskie i amerykańskie produkcje
* pewna naiwność bohaterów, którą czasem można wręcz wziąć za głupotę, ma swój tu urok, byle by nie przeginali
* nie ma w nich na każdym kroku zdrad, jak w telenowelach, w końcu nawet jeśli to nie główni bohaterzy, tylko ci drudzy, to nie muszą koniecznie być źli
* szczególnie na początku podobało mi się (głównie w japońskich dramach) inna zakończenia, to że nie mogłam się ich domyśleć na początku, teraz już tak nie jest (tu też niestety jest dużo schematyzmu)
* i oczywiście ciekawe wątki
* powinnam to napisać drukowanymi literami i na samym początku - przekazywanie emocji :!: :!: :!: czegoś takiego w polskich produkcjach sobie nie wyobrażam

A wy, co sądzicie :?: xD

Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Postautor: Kibou » 14 sty 2010

wszystko powyżej i... FACECI! *-*
Obrazek
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 14 sty 2010

eh no więc... AZJACI. I Azjatki też, czasem lubię sobie też popatrzeć na ładne dziewczyny, no cóż >D
No ale głównie faceci, nie ma co ukrywać xD

Lol, wychodzi na to, że oglądam dramy żeby się pogapić na coś czego nie mam na co dzień xD ale nieprawda, bo nie tylko oczywiście. Osstatnimi czasy zwracam uwagę bardziej na fabułę niż na aktorów. Co lubię?
- dużo humoru, i to niekoniecznie znaczy, że musi być czysta komedia... ten typ humoru co np w Mr Brainie czy Tokyo Dogs. No, absurdalny z Hana Kimi oczywiście też xD
- to, że naprawdę często mnie zaskakują. zwroty akcji, jak np w BM... zresztą w HYD też wszystko się obracała do góry nogami z odcinka na odcinek xD
- często wzruszają, a zdarzyły się nawet takie, które mnie zmieniły jako człowieka. [przeżywałam poważne kłopoty zdrowotne miej wiecej w czasie jak oglądałam One Litre of Tears, i może to głupio zabrzmieć, ale to była dla mnie swoista terapia szokowa i właśnie wtedy przestałam się nad sobą użalać]
- no i w ogóle... ta azjatyckość, no.
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 14 sty 2010

Dobry pomysł na temat ^^ Od razu mówię, ze jest tego sporo, ale na razie wymienię tylko kilka. Nauka wzywa! ^^
- coś ktoś wspomniał o pokazywaniu emocji - jak najbardziej. W całej taśmowej, kilkuset odcinkowej produkcji polskiej nie uświadczysz tylu min, ile w jednej, powiedzmy 16-odcinkowej, azjatyckiej dramie;
- humor - często dziwny, czasem niesmaczny, ale zawsze dość specyficzny;
- no i, jak dla mnie najważniejsze, że mało co tam kogo dziwi. Dziewczyna przebiera się za chłopaka, i ona NAPRAWDĘ wygląda, jak dziewczyna, ale nie, jesteśmy w dramie, ignorujmy takie podstawowe fakty xP
- acha, jeszcze jedno. W dramach może zdarzyć się dosłownie wszystko. Dwudziestolatka może nagle zostać matką sześciu przybranych, często starszych od siebie, synów (patrz: Atashinchi no Danshi xP), może sobie istnieć szkoła dla bogatych dziewczyn, w której każda ma swojego służącego (patrz: Mei-chan no Shitsuji), ludzie mogą być kosmitami, hybrydami, zmieniać płcie, nie mieć płci, w ogóle nie istnieć, być duchami... szerokie pole do popisu ^^ Za to w naszych serialach - co za sztywniactwo. Każdy jest o tym samym.
A swoją drogą to Azjatom się wmawia, że są sztywni. Co za niedoinformowanie :/
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 14 sty 2010

to ze pozwalaja nam sie przejmowac problemami innych i przy tym mozemy zapomniec o swoich wlasnych xD
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 15 sty 2010

evelinux pisze:to ze pozwalaja nam sie przejmowac problemami innych i przy tym mozemy zapomniec o swoich wlasnych xD

dokładnie :thumb:
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 15 sty 2010

Uwielbiam:
- nieprzewidywalność
- szaleństwo
- brak logiki
- dowcip
- przesadę
- nawarstwianie się tych wszystkich wątków
- emocje (i strasznie łatwo zżyć się z bohaterem)
- tę słodką nieśmiałość, szczególnie w j-dramach (hehe, no kissy mogłyby być lepsze jednak)
- sceny "bójek", matko, skośnoocy jakoś z wdziękiem się okładają (albo dostają kurczakiem po twarzy)
- te momenty, kiedy nagle, po iluśtam odcinkach, bohater nagle spojrzy wnikliwie raz i nagle w i e wszystko
- styl ubierania się bohaterów (Narimiya H. +100)
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 15 sty 2010

o tak, lady, styl ubierania sie przede wszystkim! szczegolnie mkoreanczycy sie slicznie ubieraja.. nie tylko faceci ofkors.

boom_boom pisze:Uwielbiam:
- sceny "bójek", matko, skośnoocy jakoś z wdziękiem się okładają (albo dostają kurczakiem po twarzy)
- te momenty, kiedy nagle, po iluśtam odcinkach, bohater nagle spojrzy wnikliwie raz i nagle w i e wszystko

te dwa podpunkty mnie rozwalily xD szczegolnie kwestia z kurczakiem xD

za co kochamy dramy.. za to ze poprostu są! nic mi tak na swiecie nie poprawia humoru jak odcinek dramy.. jak chocby zdjecie Hong Kiego w MMS-ie.. po prostu.. dramu to moj dom.. azja to moj dom..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 15 sty 2010

hm, sorry, jak coś powtórzę z tego co już było ;)
-za japoński, uwielbiam ten język, jest naprawdę śliczny w brzmieniu
-za niewinność jakąś taką (no kissy kissami, ale ogólnie jakoś takoś, nie ociekają seksem jak niektóre amerykańskie produkcje)
-za absurd ^^
-za oderwanie od rzeczywistości
-za to, że poprawiają humor :D
-to już było - za to, że mają te 10-11 odcinków i tyle, rzadko kiedy drugi sezon, a nie ciągną się nie wiadomo ile.
-i też przy okazji za to, że są (no nie wszystkie, ale często) jakąś zamkniętą całością, mają początek, rozwinięcie i koniec, a nie są tylko zbiorem luźnych odcinków (np. takie maou, ryusei, ale dużo innych też)
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 16 sty 2010

akire pisze:-za niewinność jakąś taką (no kissy kissami, ale ogólnie jakoś takoś, nie ociekają seksem jak niektóre amerykańskie produkcje)

dokladnie rozumiem co masz na mysli i zgadzam sie w 100%!!

i jeszcze za to ze tak prostodusznie po prostu spedzaja czas z rodzina nie klocac sie i nie skaczac sobie do gardel.. szanuja sie.. podziwiam to ale nie potrafie nasladowac..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 16 sty 2010

UUU, dobry temat.
to ode mnie plus t , co już zostało napisane i z czym się zgadzam w 100 procentach:

- bo nie muszę słuchać jak mój mąż marudzi
- bo są skoki w telewizji i wybieram inne ciacha niż noriyaki kasai ( czy jakoś tak)
- żeby sąsiedzi mieli o czym pogadać jak rżę na cały blok
- żebym mogła potem szukać ostów( kolejne pół życia z głowy)
- dla przyjemności patrzenia jak głośno jedzą i jak mają powypychane buzie i plują ryżem na wszystkie strony
- dla przyjemności oglądania ciach w skarpetach :D albo klapkach za 7 zeta
- dla przyjemności patrzenia jak kobiety strzelają lacze facetom ( i potem ja strzelam mojego męża a on mówi, że ja się złych rzeczy z tych dram uczę) :shock:
- żebym mogła się zorientować, jaka ze mnie wstrętna baba jest i ze w końcu trzeba rodzinę nakarmić :D
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 16 sty 2010

anulka, w skarpetach? boshe jak ja tam dojrze kogos w skarpetach to mam ucieche.. bo oni ciagle lataja w eleganckich butach i bez skarpet..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 17 sty 2010

anulka, w skarpetach? boshe jak ja tam dojrze kogos w skarpetach to mam ucieche.. bo oni ciagle lataja w eleganckich butach i bez skarpet..

no ja mam to samo. dlatego się cieszę jak mają skarpety :D

i te ich klapki albo paputki mnie rozwalają,szczególnie jak faceci mają białe i futerkowe :shock:
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Postautor: Kibou » 17 sty 2010

albo różowe bez palców. xD
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 17 sty 2010

albo papcie bez palcow xD noi zawsze tak grzecznie w papciach chodza po mieskzaniu xD
Obrazek
JAPAN:

Wróć do „Hyde park”