Imprezy, spotkania wszelakiej maści treści Azjatyckiej:)

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Imprezy, spotkania wszelakiej maści treści Azjatyckiej:)

Postautor: Azzel » 09 lut 2010

Patrzyłam i nie widzę jakiegoś tematu tej maści a wydaje mi się ze bez sensu by za każdym razem robić nowy temat by dać te 4 linijki ogłoszenia. Coś ostatnio przeglądam nawet co się dzieje we Wro i znalazłam kolejną rzecz, jeśli chcecie się podzielić tym ze jakaś ciekawa impreza się u was dzieje, spotkanie maraton czy cokolwiek powiązanego z Azją to proszę się tu tym dzielić^^

Tak więc ode mnie tym razem - odkryłam ze w bibliotece dolnośląskiej jest jakiś oddział odnośnie Korei i to całkiem prężnie działa, tak więc:

Wrocław
Bibilioteka Dolnośląska <w Rynku>

KOREAŃSKIE KLIMATY W DYSKUSYJNYM KLUBIE MUZYKI I FILMU
10 lutego 2010 r. (środa) zapraszamy wszystkich dorosłych widzów do Dyskusyjnego Klubu Muzyki i Filmu na projekcję filmu „Wiosna, lato, jesień, zima… i wiosna” w reżyserii Kim Ki-Duka. Sięganie do kulturowego dorobku Korei stało się u nas praktyką niemal codzienną – z racji funkcjonowania w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej placówki „Window on Korea” (I piętro). Spotkanie ma charakter otwarty, a wstęp jest wolny dla wszystkich zainteresowanych.

oraz coś na co chyba już będę mogła się z chęcią wybrać^^
W KRAINIE KIMCHI, HANGUL I TAEGUKI, CZYLI O KOREI PO WROCŁAWSKU
„Kimchi” to narodowa potrawa Korei, „hangul” – koreański alfabet, a „taeguki” – flaga. Na spotkanie poświęcone temu, co charakterystyczne dla Korei, zaprasza Biblioteka Koreańska (I p.) 19 lutego. Gościem będzie studentka bohemistyki wrocławskiej, p. Emilia Pruss, która odbyła trzymiesięczny wolontariat w Busanie, w Korei Południowej. Będą zdjęcia (prezentacja slajdów) i opowieść o Korei – jej mieszkańcach, ulicach, targowiskach, kulinariach itp.

Link co by obaczyć samemu: http://www.wbp.wroc.pl/

No a ostatnia rzecz to już wspominany Nowy Rok Chiński w Pasażu Grunwaldzkim.

jeśli coś ktoś ciekawego wie to niech się podzieli swą wiedzą^^

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 16 lut 2010

Instytut Konfucjusza przy Uniwersytecie Wrocławskim zaprasza dnia 20 lutego
2010 roku na godzinę 17.00 do sali Oratorium Marianum na Uniwersytecie
Wrocławskim, na występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Politechniki
Pekińskiej.
Wstęp wolny.

serdecznie zapraszamy
Awatar użytkownika
Eter
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Eter » 16 lut 2010

dlaczego to wszystko dzieje się właśnie wtedy, kiedy wyjeżdzam? ;< a poszłbym do biblio, może byc ciekawie... aish, karma's a bitch!
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 16 lut 2010

oo, zapomniałam wręcz o bibliotece xp ale zdaje się że tam jeszcze trochę będzie się działo z czasem więc następnym razem się załapiesz;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Eter
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Eter » 16 lut 2010

good, gooooood <3 ale serio, ironia losu, jedyny weekend kiedy mnie nie ma XD
Obrazek
Awatar użytkownika
inkama
Co to jest dorama? o_O

Postautor: inkama » 18 lut 2010

Nie wiem czy gdzieś już ktoś o tym coś napisał jak tak to przepraszam, ale w trakcie poszukiwań nie znalazłam. Warszawa

Otóż byłam dzisiaj w asian markecie i zobaczyłam reklamę pokazów filmów koreańskich w Warszawskim Centrum Kultury Koreańskiej. link do CCK

Ze strony centrum:
"Pierwsza Noc Filmów Koreańskich z okazji Otwarcia Centrum Kultury Koreańskiej odbywać się będzie w Centrum Kultury na ul.Kruczkowskiego 8.
Serdecznie Zapraszamy ! :)"

Pierwszy pokaz już się odbył 17.02.2010 o 18:00 "Take off" (Gukgadaepyo)

24.02.2010 o 18.00 "Old Partner"(Wonangsori)
03.03.2010 o 18:00 "Sunny"(Nimeun Meongose)
10.03.2010 o 18.00 "Breathless"(Ttongpari)

wstęp na wszystkie pokazy jest darmowy

Żałuje, że tak późno się dowiedziałam. Ktoś był na otwarciu Centrum, było strasznie sympatycznie, teraz muszę się jeszcze do biblioteki wybrać a wciąż brak czasu....
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 18 lut 2010

eh, szkoda ze do wawy troszkę mi daleko:/
Obrazek
Awatar użytkownika
cookie_nut
Oglądam regularnie xD

Postautor: cookie_nut » 21 lut 2010

Warszawa- to coś dla mnie :D Teraz muszę tylko obczaić gdzie to dokładniej... tylko to są środy więc nie wiem czy wyrobię...
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 21 lut 2010

czemu tak daleko :[
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 02 mar 2010

TYM RAZEM WIECZÓR W KLIMACIE CHIŃSKIM
W Dyskusyjnym Klubie Muzyki i Filmu króluje ostatnio kino dalekowschodnie. Po wieczorze koreańskim będziemy mieli wieczór chiński. 3 marca o godz. 16.00 w American Corner (II piętro) odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego „Chiny w kolorze blue”, zrealizowanego przez Michę X. Peleda (film z kolekcji Planete Doc Review). Ciekawe, jaką niespodziankę przygotują organizatorki...

Wrocław Biblioteka Dolnośląska

a ja się tylko wkurzam ze to środek tygodnia i mam wykłady wtedy:/ i to na których w tym tyg muszę być... jakaś zła karma jak nic krąży nad tą biblioteką...
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 02 mar 2010

Nooo mam nadzieję, że koncerty też się liczą ;) Już była o tym mowa/pisk, ale na wszelki wypadek powtórzę bo warto ^^

Na początku marca z czterema koncertami wystąpi japońska formacja Mouse On The Keys. To instrumentalne trio jazzowe pochodzące z Tokio. Ich niezwykłe połączenie brzmienia perkusji z dwoma klawiszami, tworzy ciężką do opisania, mieszankę jazzu z elementami post-rockowymi. W swych kompozycjach łączą amerykański post-hardcore z teraźniejszą muzyką klasyczną, podobnie jak jazz z różnorodnymi stylami muzyki dance. Dzięki swoim niesamowitym występom oraz wizualizacjom, są w stanie przekształcić każde miejsce w pewnego rodzaju wirtualne Tokio.

Dwóch członków zespołu współtworzyło kiedyś Nine Days Wonder (jedną z najbardziej znanych japońskich kapel spod znaku post-rocka). „Mysz” to aktualnie: Akira Kawasaki (perkusja, klawisze) and Atsushi Kiyota (pianino, klawisze) i Daisuke Niitome (pianino, klawisze). Ich debiutancki album został wydany w Europie, w formie 10 calowego krążka i płyty CD, w styczniu 2010. Będzie można go zakupić podczas trasy zespołu w marcu.

Koncerty w Polsce:
- Gdynia: 9 marca, 19:00 — Klub Muzyczny Ucho
- Poznań: 10 marca, 19:00 — Blue Note Jazz Club
- Kraków: 11 marca, 19:00 — Klub „Re”
- Wrocław: 12 marca, 20:00 — Firlej (bilety: 15/23 zł)

W zależności od miasta, zagrają koncerty wraz z innymi zespołami.

Próbka ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 02 mar 2010

yaaaaay *_____* miałam ich topic nawet robić :D ide ide nie ważne kiedy jak ideeeeeee *___*

edit: miałam dodać - Maura jesteś wielka:D
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 03 mar 2010

Maura pisze:]Na początku marca z czterema koncertami wystąpi japońska formacja Mouse On The Keys.
Koncerty w Polsce:
- Gdynia: 9 marca, 19:00 — Klub Muzyczny Ucho
- Poznań: 10 marca, 19:00 — Blue Note Jazz Club
- Kraków: 11 marca, 19:00 — Klub „Re”
- Wrocław: 12 marca, 20:00 — Firlej (bilety: 15/23 zł)

Miałam na to iść, akurat w moje urodziny grają, ale akurat będę dzień wcześniej ósemkę usuwać i prawdopodobnie będę nieżywa w dniu koncertu. Smutno.
Awatar użytkownika
Eter
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Eter » 04 mar 2010

i Wrocław again:

Od zawsze pociągały cię kraje Dalekiego Wschodu? Pragniesz przyjrzeć się bliżej popkulturze Japonii i takim zagadnieniom jak cosplay, manga czy J-pop?

Teraz nareszcie będziesz miał okazję.

13 marca 2010 we wrocławskim CK Agora odbędzie się Festiwal Popkultury Japońskiej „Futaba”. Nie tylko będziesz mógł na nim uczestniczyć w prelekcjach o J-dramach ( japońskie seriale telewizyjne), j-popie ( japońska muzyka rozrywkowa) czy anime ( japońskie filmy animowane) lecz także wziąć udział w pokazie cosplayu ( popularne na całym świecie przebieranie się za postacie z japońskich gier, komiksów i filmów animowanych), posłuchać koncertu muzyki japońskiej czy odwiedzić kawiarnię wzorowaną na japońskich barach z hostami i hostessami.

Nawet jeśli nie wiesz nic o Japonii, a Azja wydaje się jakby inną planetą to tym bardziej zapraszamy.

coś co nas zainteresuje pewnie:

14:00 - 15:00 Panel o Dramach
Trwa: 1h 00m | Sala: Teatralna | Kategoria: Panele i prelekcje | Prowadzi: Ekipa Dramawiki
Na czym polega fenomen seriali japońskich powszechnie zwanych dramami? Czy jest to zasługa znanej i lubianej obsady, muzyki, interesującej fabuły, a może czegoś innego? Przyjdź i dowiedz się podstawowych informacji o dramach, ich rodzajach i najbardziej znanych seriach. Prowadzi Ewelina „Iiverin” Dratkiewicz współzałożycielka polskiej dramopedii. http://www.dramawiki.pl/

i jeszcze: (LULZ za tohoshinki na piewrszym miejscu na liście XD)

17:30 - 19:00 J - Music
Trwa: 1h 30m | Sala: Teatralna | Kategoria: Panele i prelekcje | Prowadzi: Ewelina "Iiverin" Dratkiewicz & Małgorzata "Hikari" Stelmach
Prezentacja muzyki składająca się z dwóch części: J-Pop i J-Rock. Interesujesz się muzyką? A co powiesz na popularną muzykę prosto z Japonii? Gwarantujemy przegląd przez najbardziej znane zespoły chłopięce i dziewczęce, a także solistów. Posłuchaj muzyki, którą uwielbia każdy Japończyk. Przed Wami pogadanka o j-popie! Można sie spodziewać Tohoshinki, KAT-TUN, NEWS, Arashi, Kanjani8, Ayumi Hamasaki, Kody Kumi, Utady Hikaru, BoA, Morning Musume i AKB48 - na ile starczy czasu. Nie zapominajmy też o mocniejszej muzyce czyli J-Rocku. Nie zabraknie The Gazette, Dir en grey i wielu wielu innych.

reszta na stronie: http://www.festiwaljaponski.pl/pl/

ktoś oprócz mnie się wybiera? ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 04 mar 2010

to jakiś spisek jak nic:/ 50 dni do oddania pracy, miałam weekendy zająć się nad pracą a tu pupa jak nic, jak mogę ominąć cuś takiego za fu-riiiiii??
Eter na 94% ja się zabiorę... może mojego nauczyciela zabiorę, ciekawe jakie to przeżycie oglądać imprezę o swojej kulturze xD
w ogóle czemu to musi być takie zadupie??:/ uh, jak K tam dojeżdża to może jakos jeszcze da się radę transportować <będzie eksperymentowanie z dojazdami,uh oO>

tak w ogóle - czy nikomu nie chce się nic szukać co się dzieje u niego czy we Wro naprawdę trochę się dzieje?:p
Obrazek

Wróć do „Hyde park”