Kissy & okazywanie uczuć w dramach

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: Kissy & okazywanie uczuć w dramach

Postautor: thon » 13 lip 2010

no i nie zapominajmy o jakże częstym użyciu w dramach tzw randek w ciemno -aranżowanych przez rodziców lub czasami przez przyjaciół - skrajny przypadek to "101st proposal" -w wersji i japońskiej i koreańskiej - facet o gołębim sercu i wyglądzie dzwonnika Notre Damme - i jego 101 randka dopiero okazuje się sukcesem :)

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 13 lip 2010

no o tym juz wcześniej wspominałam - omiai japońskie - toż to tradycja od wieków, i na nie zwykle wysyłają rodzice zmartwieni brakiem partnera dla swego dziecka. <the man who can't get married w obu wersjach, i pani doktor;) i tysiac innych przykładów>

do tego taka rzecz zwiazana z wychowaniem - jak czytałam ostatnio z jakiś badań - wynika że duza większość azjatów poszukuje małżonki często podobnej do swojej matki <wpływ dużego kontaktu matka-dziecko przez dużą część swojego życia>, gdzie u nas najprosciej by się mówiło na taką osobę - maminsynek, tam nie jest to takie nienormalne <i znów dramy i problemy rodzinne gdzie mąż czasami bardziej obstaje za zdaniem matki a nie żony... a już o zgrozo jak żonie zacznie wrzucać ze powinna brać przykąld z jego matki xD>
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 13 lip 2010

czytając te wszystkie nasze wypowiedzi trzeba stwierdzić
- maja ciężkie życie mieszkańcy Japonii i Korei
- nawet prosta randka tam może być nie lada wyzwaniem
- pocałunki na randce - takie rzeczy to se mogą na dvd z amerykańskim serialem obejrzeć
- a o ślubie nawet nie wspominajmy - bo raz że drogi a dwa że rodzice i tak będą przeciwni
- opcja -idziemy do klasztoru i zostajemy mnichem i mamy z głowy cały ten ambaras "żeby dwoje chciało naraz"
- cieszmy się że mieszkamy w Europie
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 14 lip 2010

pewnie i sprawa klasztorów i mnichów moze być kłopotliwa :p moze i tak szablonowo to tak wygląda - ale trzeba zauważyć ze i sposób widzenia ludzie tam mają inny, i moze to co nas przeraza, wydaje się głupie itd jest dla nich normalne i im nie przeszkadza, jesli ok. 60% japończyków widzi ideał kobiety w swojej matce, to moze uznawać że kobieta wybrana przez nią będzie dobrą żoną dla niego. Pocałunki na randce - chodzi głównie o miejsca publiczne gdzie jest dużo ludzi, przecie i azjaci mają parki itp gdzie pewnie schodzą się pary, więc to trochę przesada mówić - tego tu nie uświadczymy, po prostu wschodni azjaci załatwiają te sprawy trochę w inny sposób niż przeciętny europejczyk <już nie mówiąc o amerykanach>. W skrócie, punkt widzenia i odniesienia moze być różny. Na niektóre rzeczy my narzekamy że są takie a nie inne i nam się nie podoba, na część z tych tu wymienionych rzeczy mogą i oni narzekać ze im sie nie podoba i woleli by inaczej, ale zmiany kulturowe to nie jest kwestia jednego pokolenia a paru, więc moze i za parenaście lat wiele z tych rzeczy przeszło by do lamusa, chociaż ciężko chyba odciąć się zupełnie od czegoś co panowało przez wiele wieków i było akceptowane,
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 14 lip 2010

A jeszcze przypomniało mi się o fajnym zwyczaju zakochanych par - słynne kłódki .Podejrzewam że większość kojarzy z dram i filmów taki moment jak para jest na spacerku idą na most ,zamykają kłódkę na której są ich imiona.Fajnie to wygląda te tysiące pozamykanych kłódek robi wrażenie
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 14 lip 2010

Thon, to przejedź się do Wrocławia most przy ostrowie tumskim - wymysł kłódek chyba uniwersalny jest^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 14 lip 2010

Jest, jest uniwersalny - kłódki uświadczysz wszędzie... Ja ostatnio w Dreźnie widziałam na przykład taki kłódkowy most...
:volli:
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 14 lip 2010

thon pisze:A jeszcze przypomniało mi się o fajnym zwyczaju zakochanych par - słynne kłódki .Podejrzewam że większość kojarzy z dram i filmów taki moment jak para jest na spacerku idą na most ,zamykają kłódkę na której są ich imiona.Fajnie to wygląda te tysiące pozamykanych kłódek robi wrażenie

no ja to pierwszy raz widzialam w TKA..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |

Wróć do „Hyde park”