literatura kor. wyadana w pl (www.kwiatyorientu.com/)

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

literatura kor. wyadana w pl (www.kwiatyorientu.com/)

Postautor: Eliza » 02 gru 2010

Zapewne znajdzie się wśród Was kilka osób, które czytały książki z wydawnictwa http://www.kwiatyorientu.com/
Chciałabym opinie (głównie o powieściach) wydanych przez kwiaty orientu. Krótkie opisy na stronie to dla mnie za mało, by zdecydować się na zakup. Poza tym powiedzmy jestem nieco innym odbiorcą książki, sama egzotyka to dla mnie jeszcze za mało, bo już swoje azjatyckie lektury przeczytałam w należytej ilości. Tak więc, czy któreś z tych książek możecie polecić? O czym są? :) Pomóżcie!

Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Re: literatura kor. wyadana w pl (www.kwiatyorientu.com/)

Postautor: margot. » 02 gru 2010

ok po pierwsze nie wiem po co zakładać osobny temat, jak można było się wypowiedzieć w odpowiednim dziale książek u nas na forum
viewtopic.php?f=10&t=1345

po drugie nie wiem co masz na myśli i czego oczekujesz po tych książkach, pisząc że jesteś innym odbiorcą ;/ a koreańska literatura jest trochę specyficznie inna niż japońska
po trzecie te opisy na stronie nie są złe, raczej mówią o czym jest książka w taki wyczerpujący sposób żeby nie spoiler2ować, bez sensu pisać coś więcej o samej historii. Poza tym interpretacja zawsze jest inna w zależności od odbiorcy
po czwarte mi się podobały 'Wampir i inne opowiadania' oraz 'Ptak' (typowo współczesne, skupiające się na relacjach międzyludzkich. W tym 'Wampir...' gatunek raczej fantasty, dużo jakiś wymyślonych rzeczy, a 'Ptak' powieść ukazująca też pewien problem Koreańczyków dość powszechny był jeszcze parę lat temu, trochę ta książka kojarzyła mi się z 'My 11th Mother')
'Zaproszenie na kimchi' nie polecam (polka która wcześniej nie miała żadnych styczności z Koreą, czy z kulturami Azjatyckim opisuje jak tam przez dwa lata sobie żyła w Korei ucząc dzieci angielskiego, oprócz kilku ciekawostek nic więcej się dowiedzieć nie można, poza specyficznym punktem widzenia Korei przez obcokrajowca nie wiedzącego nic więcej o tej specyficznej kulturze)
'Dzień z życia pisarza Kubo' w porządku, ale odnosi się bardziej do kultury i kontekstów historycznych Korei które warto znać zabierając się za tą książkę
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"

Wróć do „Hyde park”