Twoja pierwsza azjatycka piosenka

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Re: Twoja pierwsza azjatycka piosenka

Postautor: evelinux » 12 kwie 2011

tutaj większość zaczynała o japonii i przechodziła na koreę.. jak ja zaczynałam z japonią to była tlyko japonia i nic wiecej. jakby m iktos pwoeidzial ze zara zsie na koreę przerzucę to bym sie zaczela głośno śmiać.. i posłała go do wariatkowa xD

Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
shiwana
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: shiwana » 12 kwie 2011

Ja z kolei nigdy bym się na Japonię nie przerzuciła xd
J-rock mi się nie podoba [za wiele to on z porządnego rocka i metalu nie ma], j-pop tylko kilka piosenek, a sami Japończycy.. Szkoda gadać 8D
Ja zaczynałam od SuJu - Sorry sorry.
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 12 kwie 2011

To ja się zabieram za japońską muzykę , zacznę słuchać i wam powiem jak się mylicie , bo ma straszny sentyment do całej Japonii :P
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 12 kwie 2011

mi sie japońska muzyka bardzo podoba.nie dyskryminuję między krajami jeśli chodzi o muzykę. Poza tym mam ogromny sentyment do japońskiej muzyki, a ostatnimi czasu nawracam sie spowrotem na japonię :) chyba i sie przejadła koreańska muza...
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 12 kwie 2011

shiwana pisze:Czy nikt nie zaczął od piosenek koreańskich? :<

chodzi o to, ze Japonia jest sławna. kiedyś była nawet (pseudo)moda na Japonię.
manga, anime, sushi, sakura, kimono, sumo.. to kojarzy każdy.. a Korea? hmm
Awatar użytkownika
blueshavol
Co to jest dorama? o_O

Postautor: blueshavol » 12 kwie 2011

A u mnie choć wszystko zaczęło się od Japonii, i dramy i muza, to jak już się przerzuciłam na Koreę to tak na 100% xD

Chociaż kiedyś to uważałam Kdramy za takie niezrozumiałe, wgl język beznadziejnie brzmiał. A teraz z kolei nie mogę wrócić do japońskiego bo wydaje mi się sztuczny, tak jakby sylaby wyuczone na pamięć przez aktorów >D
Awatar użytkownika
shiwana
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: shiwana » 12 kwie 2011

Cherry pisze:
shiwana pisze:Czy nikt nie zaczął od piosenek koreańskich? :<

chodzi o to, ze Japonia jest sławna. kiedyś była nawet (pseudo)moda na Japonię.
manga, anime, sushi, sakura, kimono, sumo.. to kojarzy każdy.. a Korea? hmm

W sumie to racja, ale ja zaczęłam swoją przygodę właśnie od Korei i na tym też skończę, tak sądzę ;] korea jjang!

Notatka moderatora
 jeśli macie zamiar rozmawiać od jakiego kraju się zaczęło, ogólnie - muzyki itd to albo zmodyfikujcie nazwę tematu (na bardziej rozległy), albo załóżcie nowy temat. 
Awatar użytkownika
inkama
Co to jest dorama? o_O

Postautor: inkama » 13 kwie 2011

piosenka, naprawdę nie wiem xD pierwsza to pewnie jeszcze z zamierzchłych czasów młodości, a z tych późniejszych to tez jakaś z anime -> ale przynajmniej z czasów kiedy wiedziałam, że to anime.
pierwsza drama HYD, tak ^^ pamiętam, że na mysoju oglądałam różne inne propozycje i stwierdziłam, ze zobaczę coś koreańskiego (chyba 1% of Anything, bo jest na samej górze) ale język mnie strasznie odrzucił xD Jakie to się śmieszne wydaje teraz. Pierwsza drama koreańska to chyba BOF przynajmniej początek bo zanim skończyłam to jeszcze inne były. OST z BOF-a to też pierwsze piosenki koreańskie, które miałam na mojej mp3 wtedy, a potem się potoczyło ;)

co do boomu na Japonię to jest on nadal a teraz też zaczyna się moda na Koreę, choć powoli, ale prawda taka, że coraz więcej osób sięga do np. muzyki koreańskiej.
Chociaż aktualnie słucham więcej koreańskiej muzyki od japońskiej to tę drugą też bardzo lubię i zawsze będę miała do niej duży sentyment :D
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 14 kwie 2011

Japonia Japonia ....pewnie to była jakiś openig do anime z polonii1, chociaz tam w wiekszości import był francuski, więc pewnie jakieś RTL7 wtedy jeszcze, daaawno to było ..

Za to koreańską pamietam baaaaaardzoooo dokłądnie :D

A zdarzyło się to całkiem przypadkiem, z rok temu, jakos tak buszując po jótubie i klikając w następne polecane okienka ....juz sama nie pamietam od czego się zaczęło, ale trafiłam na .....Ring ding dong by Szajni _^_

O matulu! takiego kwiczenia ze śmiechu nie zaliczyłam dawno! Ubaw miałam taki, że ogladałam teledysk raz, potem drugi ...nastepnego dnia znowu, efekt ten sam - turlanie sie na krzesle :rolly: ....i potem znowu ..

...i znowu ....i stała sie tragedia ....ringdingdongowanie nie chciało mi wyjsc z głowy T____T ....gdzie bym nie była, nawet podczas kupowania zasłon w Leroy Merlin w głowie dudniło fantastic elastic... Siostra miała mnie dosyć _^_

Az w końcu doszłam do tego, ze piosenka jest fajna ....no bo w końcu jest NAPRAWDĘ dobra, nie? _^_

I tak zaczeło się fazowanie i zrozumiałam kpop XD W sensie, ze im piosenka bardziej zrypana, fazowa, kiczowata i pochlastana we wszytskie strony, tym lepiej ...no bo w koncu o rozrywkę chodzi :rolly:

A ring ding dong cenie do dzisiaj, za fazowe mleko, za papierowe motyle, pikselowe skrzydła, i ogólne WTF XD

( i ciagle to mój dzwonek na komórce XD)
Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian
Awatar użytkownika
shiwana
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: shiwana » 14 kwie 2011

To był mój dzwonek na telefonie przez jakieś pół roku, piątka \m/ XD
Awatar użytkownika
caporal
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: caporal » 15 kwie 2011

U;nee - Trick2 albo Go (Unee na 100%, co do utworu to 50na50).
Pamięć już nie ta :)
Awatar użytkownika
lovegood
Przyklejony do ekranu

Postautor: lovegood » 17 kwie 2011

Hm, pierwsza azjatycka piosenka~

To na 90% było Acid Black Cherry - 20+∞Century Boys. I w sumie dalej kocham ten kawałek, chyba jeden z moich ulubionych japońskich kawałków :3 Właściwie skusił mnie tekst tej piosenki, a potem dopiero usłyszałam melodię xD Ale sprostała moim oczekiwaniom więc nie narzekałam :D

A jeśli chodzi o pierwszą boysbandową piosenkę to pamiętam traumienie mnie WeeeK od NEWSów, jak mi się to kiedyś nie podobało xD

A, i pamiętam pierwszą koreańską piosenkę! To było coś od SuJu... *szuka po YT* etto, chyba nazywa się "U" xD (o ile jest taki kawałek lolz). To było ze 2-3 lata temu...

A pierwsza tajwańska piosenka to było S.H.E - 怎麽办 xD Ja tego nie znosiłam na początku xD Ale po obejrzeniu Hana Kimi mam sentyment do tego kawałka :P I ten teledysk jest słodki (Wu Chun xD!) Btw jak tego pierwszy raz słuchałam to NIGDY bym nie przypuszczała że kiedyś będę się tego języka uczyła xD
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 19 kwie 2011

Samych początków nie pamiętam, ale pierwszą piosenką którą pokochałam i nadal kocham ponad wszystko był opening do Witch Hunter Robin - "Shell"

dayyyy <333 :D

no, ale do tematu... pierwsza drama: nobuta ^^, koreańska? my girl
piosenka... pewnie stos z anime, nie do okreslenia, koreańska? boa - amazing kiss, chyba, znajoma wyslala mi wraz z anime na plycie jakies kawalki: boa, dbsk i epic high (spodobala sie tylko boa, oh well ;D) to tak SWIADOMIE, bo najnajpierwsza to SES - dreams come true ;x
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 03 lis 2011

Wiele lat temu opening Sailor Moon i Dragon Ball
Pierwsza drama -Nana
Pierwsze anime-Sailor Moon
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „Hyde park”