nowe/stare audycje

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
zimorodek
Oglądam regularnie xD

nowe/stare audycje

Postautor: zimorodek » 28 paź 2011

Ekhm, od czego by tu... Może od tego, że jak wiele osób wie (ci, co nie wiedzą, to mają okazję się dowiedzieć xD>, zima lubi dziwną muzykę, ostatnio zaczęła słuchać nawet tajskiej/wietnamskiej/laoskiej/filipińskiej/itp., itd. i trochę jej się przykro zrobiło, że nigdzie nie ma nawet jak dedyków wysłać <piosenki naprawdę nie są złe w większości>, bo się nie wpisują w żaden kanon. Wtedy więc (jakoś w połowie września, co nie, Jenny?) wpadła na genialny pomysł audycji z w/w muzyką. Z pewnych powodów <ach, te studia!> plan poszedł praktycznie na prawie miesiąc w niepamięć, ale oczywiście zima sobie w końcu przypomniała o "niedociągnięciach tematycznych" (no przecież kochamy Daleki Wschód, tak? A tam się chyba również wlicza Azja Pd-Wsch?) i zaczęła szukać tajskich/wietnamskich/... list przebojów/stron z piosenkami, aż w końcu natrafiła na kilka dobrych źródeł <jedno niestety wykasowali!!> i uznała, że nadszedł czas na rozwój.

Najpierw planowała stworzyć audycję tylko NEA, ale doszła do wniosku, że to raczej nie wypali. Dlatego ostatecznie "wymyśliła" audycję tematyczną. (dalej zima napisze, jak to widzi). Start w czwartek, 3.11 o godz 20. A, jeszcze jedno: znajdziecie mnie na obu czatach *__*

Poza tym rozmawiała z naszą kochaną Otaić o audycji j-popowej (jak wiadomo, dawno jej nie było), zatęskniła za Rockmotion (Rhode, co się stało? Kiedy wrócisz do nadawania?) i, jakżeby inaczej, postanowiła (oczywiście za zgodą Szefowej) przejąć od niej audycję oraz do powrotu Rockmotion puszczać również j-rocka. Dzień, godziny i nazwa Utau Hito się nie zmieniła (jedyna różnica to chyba taka, że mogę siedzieć na obu czatach jednocześnie - i johnnysowym, i bakowym): start w sobotę, 5.11 o 20:30.

To teraz wróćmy do audycji czwartkowej... Przez "audycję tematyczną" rozumiem to, że podaję hasło, (np. "nauki ścisłe", "covery", "ptaki", itp.) a wy możecie podsyłać wszelakie piosenki/zespoły (kraj nie ma znaczenia), które nawiązują do podanego na dany tydzień tematu, najlepiej z krótką informacją dla mnie, gdzie jest to nawiązanie (przykłady do "nauk ścisłych": Farenthait, f(x)).
Ale to nie wszystko: w każdy pierwszy czwartek miesiąca będzie audycja NEA, a w każdy ostatni czwartek miesiąca będę puszczała rap/enkę/trota (ogólnie to, czego nikt w zasadzie nie puszcza). Tak więc w zależności od miesiąca, audycje tematyczne będą 2 lub 3 (to chyba nie jest tak dużo, ne? Wymyślicie coś i pomożecie biednej małej zimce, prawda?)

Niestety pojawił się pewien problem: zima umie odczytać w sumie tylko romaji, hangula pewnei w końcu pokona, ale na chińskim/tajskim/wietnamskim zapisie się nie zna, więc prosiłaby kogoś, jeśli ma taka możliwość o choćby zapis fonetyczny poszczególnych znaczków (wietnamski ma takie fajne i i u z kółeczkami np.), żeby nie kaleczyła nazw.

Pozdrowienia od zimy

ach, życie jest piękne po maturze!
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Re: bo nie wiedziałam, gdzie to dać =.=

Postautor: rikli » 29 paź 2011

nie wiedza nie wiedza, ale prosilabym o sensowny temat, bo weszlam tu oburzona z "o co kaman?!" ^^ ale widze ladne mile rzeczy :)
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
zimorodek
Oglądam regularnie xD

Re: nowe/stare audycje

Postautor: zimorodek » 30 paź 2011

Temat zmieniony wedle życzenia;)
Ojej, nie myślałam, że kogoś to w ogóle będzie interesować/przeczyta mój elaborat xD
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 30 paź 2011

hmm, nie wiem czy mamy obecnie kogos pojawiajacego sie czesto na forum z wiet-taj? mootyl gdzies przepadl, Sancia w Wietnamie... ;P może ktoś z chińskiego by się znalazł, ale chyba najlepiej obczaić gdzieś głowne zasady czytania x czy tam q, a jesli masz krzaczki to w google/wiki i szukać transkrypcji :) hm, no i nie wiem, czy odczytanie przez google translate by nie pomogło? XD

haha, o temacie pomyślałam teraz, że bez opisu co jest w środku więcej osób zajrzy XD ale nie no, lepiej niech wiedzą, może się ludzie zainteresują :)
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 30 paź 2011

Ja niby na chińskim jestem, ale wiesz, MIESIĄC, jak w pinyinie to mogę pomóc i poobjaśniać, ale krzaczków siłą rzeczy nie znam wiele :P Jak coś byś chciała, to się postaram jednakowoż :)

A po drugie to podziwiam, że Ci się chce :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Postautor: Lily » 30 paź 2011

Jeśli chodzi o zapis fonetyczny "krzaczków" to najbardziej pomoże google tłumacz. Ja za pomocą tego zawsze "rozszyfrowuję" tytuły piosenek, to narzędzie się naprawdę bardzo przydaje :)
Awatar użytkownika
zimorodek
Oglądam regularnie xD

Postautor: zimorodek » 30 paź 2011

Czyli do chińskiego już mam pełno chętnych, ale... Co z pozostałymi krajami?
boom_boom, też się za to podziwiam xD
rikli, no jakby nie patrzeć, liczę na jakieś zainteresowanie, bo dla samej siebie przecież audycji nie muszę prowadzić... Mam dość źródeł, z których mogę czerpać utwory, ale chcę się jednak nimi podzielić/pochwalić/whatever xD
Awatar użytkownika
zimorodek
Oglądam regularnie xD

Postautor: zimorodek » 23 lis 2011

Jeśli kogoś to interesuje, to jutrzejsza audycja (on air: 20 - 23) będzie w całości poświęcona rapowi...
Awatar użytkownika
zimorodek
Oglądam regularnie xD

Postautor: zimorodek » 05 gru 2011

Ankieta nr2
2) anglojęzyczne piosenki (np. Dir en Grey - Glass Skin (eng ver))
3) czas (np. DNT - Time is, AAA - Climax Jump)
1) Enka, trot i inne "nielubiane" gatunki (?) muzyczne xD

Etto, jak ktoś w ogóle zainteresowany i znajdzie czas, to do jutra do północy można głosować...
Awatar użytkownika
zimorodek
Oglądam regularnie xD

Postautor: zimorodek » 24 mar 2012

Ekhem, w związku z tym, że zima wróciła do żywych po dłuuugiej nieobecności i nie ma za bardzo pomysłu na audycję, doszła do wniosku, że zrobi tydzień po świętach wielkanocnych audycję o anime. Dlatego ma ogromną prośbę do wszystkich: macie jakieś ulubione anime? Tak? To wspaniale! Podzielcie się swoją opinią na jego temat! Wyślijcie swojego ulubionego OSTa! A może coś wam się nie podoba w shojo/shonenach? Każda opinia będzie bardzo pomocna, ponieważ zima ma urwanie głowy, nei widziała wielu ciekawych anime i właśnie dlatego... Potrzebuje TWOJEJ pomocy, by animowa audycja udała się lepiej niż jakakolwiek wcześniej.
Możecie pisać na maila, pm, gg czy gdzie tylko chcecie, byleby wiadomość do mnie dotarła.
Hope U'll help me~
Awatar użytkownika
zimorodek
Oglądam regularnie xD

Postautor: zimorodek » 09 kwie 2012

Etto, wspomniana wyżej audycja animcowa odbędzie sie 12.04 <tak, to już ten czwartek>, prawdopodobnie wcześniej niż zwykle o jakąś godzinę. Jeśli ktoś chciałby jeszcze podzielić się swoją opinią na temat anime lub podesłać swoje ulubione animowe piosenki - to proszę bardzo, przyjmuję wszytko, co dostanę do czwartku do 10 rano.
________

Wróć do „Hyde park”