Azja - był ktoś

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
Mieczyslavv
Wyróżniony

Postautor: Mieczyslavv » 07 sty 2006

Alez oczywiscie ze mozesz :D zeby nie bylo to odrazu mowie ze to nie jest moje prawdziwe imie :ashamed:
Pochodzenia nick'a nie podam (tajemnica/pytanie/zagadka) :D
Ogolnie jestem teraz na etapie zbierania wszelkich przydatnych info, zobaczymy co wyjdzie z tego wyjazdu.
Ale sprawozdania to napewno mozecie sie spodziewac :)

Pozdrawiam

내일 저녁에 시간 있어요?
Awatar użytkownika
SumeragiAeka
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: SumeragiAeka » 07 sty 2006

Fajnie, jeszcze kupa czasu do tego wyjazdu, ale i tak już życzę dobrej zabawy i czekam na sprawozdanie ^____-

Swoją drogą streściłam ten topic mojej mamie. I w ogóle opowiadałam jej wczoraj o moich przyjaciołach, którzy jeździli/jeżdżą do Azji i turystycznie i do pracy. Chyba jej się bardzo ten pomysł spodobał (też lubi podróżować, jak ja ^^ i uparta kobieta, jak coś chce, to robi xD) i kto wie gdzie ja kiedyś wyląduję... Już nawet zaczęła obliczać ile w tym roku dostanie pieniędzy z jakichś dodatkowych dopłat w pracy xD Jaka ona fajna jest xD
II my LJ II my blog II
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 07 sty 2006

Mieczyslavv pisze:Ogolnie jestem teraz na etapie zbierania wszelkich przydatnych info

http://www.dragoninn.com.hk/ tutaj mieszkałam będąc w HK i polecam gorąco.. świetna lokalizacja (2 minuty od stacji metra Mong Kok).. miła obsługa a ceny przystępne (biorąc pod uwagę lokalizację).

Hostel prowadzony jest przez miła rodzinkę, która ma w jednym budynku całe piętro i podnajmuje poszczególne kawalerki turystom. Bardzo mili ludzie - jest też pokoik komputerowy (wliczony w cenę) więc nie trzeba biegać po kafejkach.
Pokoiki czyste choć strasznie ciasne - cóż.. Mong Kok jest najbardziej zaludnionym miejscem na kuli ziemskiej - z własną łazienką... oj te łazienki na Mong Koku .. jeszcze czegoś takiego nie widziałam :lol: a ja myslałam, że to Japończycy są mistrzami miniaturyzacji :lol:
Generalnie polecam Mong Kok - tam się cały czas coś dzieje o kazdej porze dnia i nocy :)

i w ogóle polecam HK, ja byłam tam tydzień i wszyscy próbowali wybić mi to z głowy. Wszyscy mówili, że przez tydzień się tam zanudzę na śmierć.. że nie ma nic do roboty etc. to jest jedna wielka BZDURA.. w HK jest mnostwo rzeczy do roboty.. w HK mają niemal wszystko: góry, śliczne (i puste) plaże, ogromne drapacze chmur, swietne oceanaria, genialne markety (gdzie wszystko jest tanie jak barszcz), super miejsca na hiking i wiele małych wysepek, gdzie żyją tylko rybacy - można u nich zjeść pyszne owoce morza
Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Nachebet » 07 sty 2006

Jajko pisze:Swoją drogą streściłam ten topic mojej mamie. I w ogóle opowiadałam jej wczoraj o moich przyjaciołach, którzy jeździli/jeżdżą do Azji i turystycznie i do pracy. Chyba jej się bardzo ten pomysł spodobał (też lubi podróżować, jak ja ^^ i uparta kobieta, jak coś chce, to robi xD) i kto wie gdzie ja kiedyś wyląduję... Już nawet zaczęła obliczać ile w tym roku dostanie pieniędzy z jakichś dodatkowych dopłat w pracy xD Jaka ona fajna jest xD

Kyaa, ta twoja mama to świetna jest xD. jak ja swojej powiem, to mi odpowie 'do nauki, a nie zadne chiny!' [pod warunkiem, ze ją w ogole złapie, bo ostatnio tylko przez smsy rozmawiamy XDDD].

Allia pisze:Pokoiki czyste choć strasznie ciasne - cóż.. Mong Kok jest najbardziej zaludnionym miejscem na kuli ziemskiej - z własną łazienką... oj te łazienki na Mong Koku .. jeszcze czegoś takiego nie widziałam

ach, teraz jak o łazienkach wspominasz, to mi się przypomniały chińskie łazienki, które widziałam na zdjęciach tej dziewczyny, co była w Chinach -> oni przez jakiś czas mieszkali gdzieś na jakiejś prowincji chińskiej chyba i ich ubikacja składała się z jakiegoś wiaderka na sznurku xDDD;; to tak a propos łazienek ;).

ps. tak się zastanawiam czy ci Japońcy to są takimi ksenofobami tylko do białych, czy ogólnie do innych azjatów też, np Chińczyków, Koreańczyków, Singapurczyków i tym podonych...? Może to tylko do białych nie mają takiego zaufania? :P
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Nachebet pisze:ach, teraz jak o łazienkach wspominasz, to mi się przypomniały chińskie łazienki, które widziałam na zdjęciach tej dziewczyny, co była w Chinach -> oni przez jakiś czas mieszkali gdzieś na jakiejś prowincji chińskiej chyba i ich ubikacja składała się z jakiegoś wiaderka na sznurku xDDD;; to tak a propos łazienek ;).

chińskie ubikacje są niezłe... generalnie trzeba się przygotować na kucaczki :D choć to ponoć bardziej higieniczne niż nasza toaleta

Nachebet pisze:ps. tak się zastanawiam czy ci Japońcy to są takimi ksenofobami tylko do białych, czy ogólnie do innych azjatów też, np Chińczyków, Koreańczyków, Singapurczyków i tym podonych...? Może to tylko do białych nie mają takiego zaufania? :P

do wszystkich, którzy nie są Japończykami :lol:
Chińczyków nie znoszą (z wzajemnością zresztą), Koreańczykami też raczej gardzą (polecam o tym film "Go" z Yosuke Kubozuka).. Generalnie taki stosunek mają do każdego, kto nie jest Japończykiem :)
Awatar użytkownika
Gość

Postautor: Gość » 07 sty 2006

Oł noooł tylko nie na kucki! Nie z moimi 180! >.>
Pewnie na łóżku też bym się nie mieściła! :P

BTW. przeczytałam tego bloga : D Oni naprawdę tak chcą wszystkich karmić? [utuczyć :lol: ] najlepsze te zdjęcia i przedstawienie w pociągu. Fajnie piszesz, da się pośmiać i aż się chce samemu pojechać/polecieć i zwiedzić tamtejsze przybytki, lepiej zaczne już zbierać kase.. ^_^
Awatar użytkownika
Sol
Oglądam regularnie xD

Postautor: Sol » 07 sty 2006

Oł noooł tylko nie na kucki! Nie z moimi 180! >.>
Pewnie na łóżku też bym się nie mieściła!

BTW. przeczytałam tego bloga : D Oni naprawdę tak chcą wszystkich karmić? [utuczyć ] najlepsze te zdjęcia i przedstawienie w pociągu. Fajnie piszesz, da się pośmiać i aż się chce samemu pojechać/polecieć i zwiedzić tamtejsze przybytki, lepiej zaczne już zbierać kase.. ^_^

[znów mnie wylogowało nanana>.<]
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

niestety toalety-kucaczki w Chinach występują masowo - w Japonii zresztą też :D

dzięki.. ciesze się ze się spodobało.. obiecuję bloga niedługo zaktualizować.. mam jeszcze kanton i cały tydzien w HK do dodania.. :lol: ale mam zaległosci w doramach i muszę je nadrabiać... właśnie oglądam litr łez :)

może jutro dodam kolejny wpis

:D
Awatar użytkownika
Mieczyslavv
Wyróżniony

Postautor: Mieczyslavv » 08 sty 2006

Dzieki za info o hostelu Allia, zdecydowania czekam na opis co robilas w HK, i przydatne informacje, mniej to na wzgledzie, bede bardzo "dzwieczny" :D
내일 저녁에 시간 있어요?
Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Nachebet » 30 sty 2006

czytałam twojego bloga o podrózy do Chin ^__^! Jak narazie doszłam do przeprawy przez Mur Chiński, bo ostatnio zupełnie nie mam czasu na neta :/
Boże, jak ja bym się z tobą wybrałą w taką podróż T_T. Bo ja siebie sobie nie wyobrażam, jak ląduje w Pekinie, gdzie napadają mnie jacyś namolni taksówkarze, gdzie nic nie rozumiem, nic nie mogę przeczytac i jeszcze nie mam pojęciaj ak trafić do swojego hotelu T_T. Jeśli miałabym jechać, to albo z wycieczką i przewodnikiem [to raczej odpada ==], albo z kimś kto już parę takich podrózy odbył i się trochę zna :). Ta przeprawa przez Mur szczególnie mi się spodobała, ja kocham trudne wędrówki [co prawda narazie miałam szansę do takowych tylko w polskich góach, ale zawsze ;P]. No i szkoda, że wiele fotek nie chce się wyświetlić, bo to jest połowa mojej ciekawości przy czytaniu ;).
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 30 sty 2006

Nachebet pisze:czytałam twojego bloga o podrózy do Chin ^__^! Jak narazie doszłam do przeprawy przez Mur Chiński, bo ostatnio zupełnie nie mam czasu na neta :/
Boże, jak ja bym się z tobą wybrałą w taką podróż T_T. Bo ja siebie sobie nie wyobrażam, jak ląduje w Pekinie, gdzie napadają mnie jacyś namolni taksówkarze, gdzie nic nie rozumiem, nic nie mogę przeczytac i jeszcze nie mam pojęciaj ak trafić do swojego hotelu T_T. Jeśli miałabym jechać, to albo z wycieczką i przewodnikiem [to raczej odpada ==], albo z kimś kto już parę takich podrózy odbył i się trochę zna :).

no jak ktoś ma ochotę i finanse to serdecznie zapraszam do przyłączenia się do grupy :wink: ja już zaczęłam odkładać.. odkładam część pensji, plus zawsze trafiaja sie jakieś kieszonkowe od dziadków, którzy są z wnuczki bardzo dumni, że tak sobie świetnie radzi na drugim końcu świata a przy okazji mogą pooglądać setki zdjęć i posłuchać wielogodzinnych opowieści "ze szlaku" :)

Pekin znam już świetnie - sama mogę oprowadzać wycieczki.. no a poza tym.. jak dla mnie wycieczki z przewodnikiem (tj. zorganizowane) to nie ta sama frajda..

Nachebet pisze:Ta przeprawa przez Mur szczególnie mi się spodobała, ja kocham trudne wędrówki [co prawda narazie miałam szansę do takowych tylko w polskich góach, ale zawsze ;P].

osz... ten mur to była trauma.. :D ja, pracownik biurowy, mieszkaniec pomorza zostałam wrzucona w wysokie góry i zmuszona do przejścia w tych ekstremalnych warunkach (temperatura + wilgotność) 10 kilometrów w palącym słońcu :lol:

Nachebet pisze:No i szkoda, że wiele fotek nie chce się wyświetlić, bo to jest połowa mojej ciekawości przy czytaniu ;).

hmm... fotki się nie chcą wyświetlać? jeśli na blogspot będą problemy to zapraszam na: http://koreanexpress.cp.win.pl/chiny2005a.html - tutaj przenosze powoli mojego bloga.. będzie też dostępny na moim serwerku więc jak komuś wygodniej czytać w ten sposób to zapraszam tam :)
Awatar użytkownika
Mieczyslavv
Wyróżniony

Postautor: Mieczyslavv » 31 sty 2006

No ja sie wybieram, tak jak pisalem HK ale co potem to nadal nie jestem zdecydowany czy kraj kwitnacej wisni czy moze Korea Pln/Pld
:confuse:
내일 저녁에 시간 있어요?
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 31 sty 2006

no to widzę, że traska podobna bo ja również noszę się z zamiarem powrotu w tym roku do HK :D jakoś mi się to miasto bardzo spodobało i czuję, że będę je od czasu do czasu odwiedzać :)

co dalej to podobnie jak i Ty jeszcze nie wiem.. strasznie chciałabym odwiedzić Koreę Pd. (z tego co wiem Koreę Pn mozna zwedzać tylko w zorganizowanych wycieczkach... jest nawet w PL jedno biuro podróży które oferuje taką wycieczkę :twisted: ).. bo tam mnie jeszcze nie było a bardzo lubię kino koreańskie i myślę, że jest dużo ciekawych miejsc do odwiedzenia :)

Japonię również odwiedziłabym powtórnie.. tylko Japonia jest trochę droga :( owszem są hyaku en store'y gdzie można w miarę 'ekonomicznie' poczynic zakupy ale przejazdy i spanko w Japonii niestety dość kosztowne :(

miałam taki nieśmiały plan trasy aby wylądować w HK, potem promem kopsnąć się z HK na Tajwan (kilka dni na miejscu) a z Tajwanu promem (lub jakimś w miarę tanim połączeniem lotniczym) dostać się (i tu są 2 warianty):
* do Korei i tam poziwedzac
* do Japonii - Okinawa tudzież inna południowa wyspa

ale jak mówię.. to są plany bardzo wstępne :)
jeśli chodzi o planowany czas wyprawy to najpewniej wrzesien.. moze byc i od biedy sierpien ale wrzesien chyba lepszy, gdyż upały kilka stopni mniejsze niz w sierpniu :D

tak więc... jeśli będzie Ci pasować to można się jakoś dogadać i wyskoczyć razem w traskę (lub chociaż jej część) :D
zawsze raźniej zwiedzać razem :wink:
Awatar użytkownika
Mieczyslavv
Wyróżniony

No jasne ze razniej
Ja jestem zdecydowany na wrzesien, lipiec/sierpien jestem w Bostonie,
wyjazd planuje po powrocie, czyli tak na poczatku wrzesnia

Tajwan moze byc, ja po HK myslalem jeszcze o Szanghaju, blizej korei
jezeli tam bym pozniej uderzal, ale nadal nie wiem :confuse:

Ja sie rozgladalem za biletami i calkiem niezle ceny sa na tej stronce
http://www.a1r.pl/loty_z_niemiec.php
np linie z hong kongu Cathay Pacific Airways
na trasie
Frankfurt - Hong Kong tydzien w HK i potem
Hong Kong - Tokyo
koszt ok 500 euro + bilet powrotny do Niemiec
powinien sie zamknac mysle w cenie ok 750euro co jest niezle

ja za Berlin-NY i powrot place ok 500euro

No ale takiej trasy (Frankfurt - Hong Kong - Tokyo)
raczej nie obiore, a niestety z tej strony nie ma polaczen z HK do Seulu, no chyba ze jechac do Szanghaju i brac prom, no chyba ze ten Tajwan, to wtedy jeszcze inaczej trzeba kombinowac

Oj jeszcze duzo rzeczy do obmyslenia
내일 저녁에 시간 있어요?
Awatar użytkownika
Mieczyslavv
Wyróżniony

Co do Korei, to jak juz bym tam bym to trzeba sie przejechac do polnocnej, trzeba zalatwic wize w polsce a sama wycieczke mozna juz zalatwic w seulu na miejscu, czytalem ze to nie duzy problem
내일 저녁에 시간 있어요?

Wróć do „Hyde park”