Azja - był ktoś

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Nachebet » 04 lut 2006

Korea Pn? A co tam jest fajnego? T_T mnie się to tylko kojaż z jakimś dręczeniem ludzi i takim głodem, że aż ludzie trawę jedzą, byleby z głodu nie paść TT [choć może się mylę, ja tlko słuchałam kilka smutnych historii o tym kraju i dlatego strasznie negatywnie mi się kojaży :(].

Allia>> powiedz tylko w jakim terminie [wszystko zależy od tego, czy będzie mi pasował, a o to się najbardziej boję ><] i ile ogólnie to będzie kosztować xD. Mnie dwa razy nie trzeba zapraszać ^_____~ [przepraszam, że pytam o cenę, ale ja zupełnie się w tym nie oriętuję, ani w samolotahc, ani pociągach, ani hotelach itd :P].

Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 04 lut 2006

Nachebet pisze:Korea Pn? A co tam jest fajnego? T_T mnie się to tylko kojaż z jakimś dręczeniem ludzi i takim głodem, że aż ludzie trawę jedzą, byleby z głodu nie paść TT [choć może się mylę, ja tlko słuchałam kilka smutnych historii o tym kraju i dlatego strasznie negatywnie mi się kojaży :(].

w pewnym sensie masz rację... po Korei Pn nie można poruszać się "samemu" tylko ze zorganizowaną wycieczką.. każde biuro podróży musi otrzymac zezwolenie od rządu na przeprowadzenie wycieczki objazdowej :)
a co się zwiedza? obawiam się, że w większości miejsca związane z ukochanym przywódcą :D

Nachebet pisze:Allia>> powiedz tylko w jakim terminie [wszystko zależy od tego, czy będzie mi pasował, a o to się najbardziej boję ><] i ile ogólnie to będzie kosztować xD. Mnie dwa razy nie trzeba zapraszać ^_____~ [przepraszam, że pytam o cenę, ale ja zupełnie się w tym nie oriętuję, ani w samolotahc, ani pociągach, ani hotelach itd :P].

wszystko zależy od tego, jaką trasę obierzemy :D
jeśli Chiny + HK (+Korea) to nie będzie tak źle..
natomiast jeśli będziemy chcieli zajrzeć do Kraju Kwitnącej Wiśni to już trzeba się liczyć z wyższymi wydatkami...

ogólnie lot (w 2 strony) nie powinien przekroczyć 3000pln.. jesli mamy lądowac w HK to chyba najlepsze linie to Cathay Pacific - w Warszawce jest fajne biuro podróży specjalizujące się w tanich połączeniach z Azją.. zaglądam tam czasem i Cathay ma często ciekawe promocje poniżej 3000pln w 2 strony z Warszawki :)

pociągi w Chinach są tanie.. np. z Kantonu do Szanghaju 1sza klasa kosztuje niecałe 300 zł.. Szanghaj-Pekin kosztuje około 200zł za 1szą klasę więc jak widzisz da radę przejechać całe Chiny 1szą klasą za 500 zł (2ga klasa oczywiście taniej wychodzi)

z tego co tutaj chodziły głosy to mozna by wziąć prom z Szanghaju do Korei :) niestety nie wiem ile kosztuje ale na necie można sprawdzić orientacyjną cenę :)
noclegi w Chinach też nie są szczególnie drogie.. a jedzonko jest tanie - jak już bardzo musisz oszczędzać to zupka chinska za 20-50 gr (a muszę Ci powiedzieć, że ich zupki instant są bardzo smaczne) i problem z głowy..

Jeśli idzie o Koree to na gronie kiedyś wypytywałam jedną dziewczynę, która jeździ sobie co rok do Seulu na wakacje i mówiła, że jedzenie tańsze niż u nas ale noclegi już nie są takie tanie.. można jednak coś pokombinować i w jakimś hostelu się zatrzymac :D muszę ją wypytać o dalsze szczegóły :)
Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Nachebet » 05 lut 2006

ok, czyli rozumiem, że łącznie około 7000 zeta? hm... się pomyśli :D [o więcej szczegółów to ja może wypytam, jak się spotkamy ;)]
Awatar użytkownika
Mieczyslavv
Wyróżniony

Postautor: Mieczyslavv » 05 lut 2006

Wlasnie Allia, wszystko zalezy od trasy, rozejrzalem sie za promami z chin do korei
i na tej stronce mozesz sobie zobaczyc
http://www.weidong.com/ chinskie linnie

Jak tak patrzylem na mape to kawal drogi z Shangahu do Incheon (tam gdzie odbylo sie wielkie ladowanie wojsk amerykaskich podczas wojny koreanskiej) prom plynie ok 16 godz.
Incheon, jest praktycznie juz w rejonie Seulu

Cene masz w zakladce Passanger system / Fares
130000W od osoby za miejsce w 4 osobowej kabine czyli ok 130$, najtansze za ok 110$

Na tej stronce co podalem sa promy z Qingdao, to jest troche bardziej na polnoc, zobacz na mapie, ceny sa chyba podobne, chociaz nie wiadomo dokladnie, bo jest tylko informacja ze zaczynaja sie od 115000 W

http://www.asia-planet.net/korea/sea.htm

Wszystkie te informacje zebralem w ok 5 minut wiec jak sie dluzej poszuka to napewno znajdzie sie cos jeszcze :D

Przedewszystkim trzeba by jakas trase wyznaczyc, bo naprzyklad moza by bylo wyladowac gdzies na poludniuwym brzegu korei i wtedy zwiedzac w kierunku polnocy, albo z chin do japan, i potem do korei :D to juz by bylo za dobrze :rolly:

Tu dorzucam jeszcze opis wycieczki po korei:
http://alpha.mini.pw.edu.pl/~buba/korea.html

Pozdrawiam
내일 저녁에 시간 있어요?
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 05 lut 2006

ooo... to widzę, że ceny promów nie są takie złe :D
liczac 110-130$ za prom + 300 yuanów za bilet z HK do Szanghaju, to
wychodzi że za jakieś 500-600 zł mielibyśmy koszty transportu na znacznej części trasy :)

myślę, że idealnym połączeniem byłby prom Szanghaj - Pusan
nie wiem czy takowe połączenie istnieje ale można sprawdzić :)

16 godzin to nie tak źle :D nie zapominaj, że pociąg z Kantonu do Szanghaju jedzie 24 godziny :lol:

Nache... Nie jestem pewna co do Korei.. wiem, że 7000 na chiny wystarczyłoby na 100%.. korea może być ciut droższa ale zawsze można zacisnąć pasa (mi tam akurat mała dieta nie zaszkodzi) :P
wypytam ludzi o ceny w Korei... mój znajomy był na mistrzostwach świata i mówił, że jedzenie tańsze niż w Polsce a ogólnie ceny porównywalne z polskimi więc może nie będzie tak tragicznie :)
Awatar użytkownika
Mieczyslavv
Wyróżniony

Postautor: Mieczyslavv » 06 lut 2006

No no, nie jest zle z tymi cenami
No ja tez wlasnie piszac o zwiedzaniu od poludnia myslalem o
Pusan/Busan oni chyba inaczej pisza inaczej wymawiaja,
jak patrzylem na mape to odleglosc z Szanghaju taka sama jak do Incheon, wiec ceny pewnie podobne,
a mysle ze tam tez napewno cos plynie,
Pusan to najwiekszy port w Korei.

A swoja droga myslalem ze sobie zartujesz na temat tych 24 godzin, ale jak spojrzalem na mape to uwierzylem, tak na moje ok to ok 1500km

Pozdrawiam :D
내일 저녁에 시간 있어요?
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 06 lut 2006

nie zartuje z tymi 24 godzinami :lol: jedzie sie rowniutko 24h :D
ale spoko.. nie jest aż tak źle.. część trasy spała, część czytałam, jadłam i spusywałam wspomnienia z wyprawy :D

a'propos Korei Północnej: mała prezentacja
Awatar użytkownika
Gość

Postautor: Gość » 06 lut 2006

Jak widac na prezentacji na bank jest co ogladac :D Pomniki wielkiego wodza, chcial bym to zobaczyc chociaz ze wzgledu ze to totalna abstrakcja, ogromne puste place i wielkie budowle.

Jak nie da ady pojechac do Phenianu, to trzeba bedzie sie zadowoli DMZ.

Jak bedziasz miala mozliwosc to sciagnij sobie, albo moze ma ktos z twoich znojamych film North Korea: one day of life, niemiecki film dokumentalny, z zeszlego roku lub 2004.
Jak cos to moge ci podeslac

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mieczyslavv
Wyróżniony

Postautor: Mieczyslavv » 06 lut 2006

Sorry ale cos mi sie napapralo, nawychodzily jakies taki dziwne rzeczy, jak mozesz to skasuj te posty
Pozdrawiam
내일 저녁에 시간 있어요?
Awatar użytkownika
Mieczyslavv
Wyróżniony

Postautor: Mieczyslavv » 11 lut 2006

Takie Chiny tez bym chcial zobaczyc :D
Amazing Photos of China

:D
내일 저녁에 시간 있어요?
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 11 lut 2006

hehe... to Guilin - przynajmniej większośc tych fotek
to rejon Guilin nad rzeką Li...
Teoretycznie można o Guilin zahaczyć po drodze do Szanghaju -
trzeba by z kantonu odbić na zachód trochę :D

śliczne miejsce.. też zawsze chciałam je odwiedzić :)

wrzuć sobie też w google "Pingyao" - śliczne miasto
w Chinach generalnie jest wiele ciekawych miejsc do zobaczenia
Awatar użytkownika
Mieczyslavv
Wyróżniony

Postautor: Mieczyslavv » 04 kwie 2006

To jak tam Allia, jestes zdecydowana ? trzeba by zaczac koszty zliczac :)

Ja na trase sie juz zdecydowalem, Japonie omijamy w tym roku :)
HK --> pociag Shanghai --> prom Pusan, a potem na polnoc kierunek Seul :dance:

Napewno po drodze do Shanghaju znasz jakies super miejsca gdzie tez nie bylas podczas Swoich wczesniejszych wypraw. Wogole jak tak ogladam CCTV ostatnio to Chiny sa niesamowite :wow: , wczesniej nie wiem czemu malo sie nimi interesowalem. :ashamed:
내일 저녁에 시간 있어요?
Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Nachebet » 06 kwie 2006

mnie się niestety narazie nie udało namówić rodziców XD mama powiedziała, że za tyle kasy, to może całą rodzinę wysłąć gdzieś do Europy na zorganizowaną wycieczkę i że jak chcę jechać do Azji, to mam sobie sama uzbierać ToT buu, będę chyba oszczędzać kasę przez całe życie i na starość tam pojadę w takim razie xD
Awatar użytkownika
Deed-li-yah

Postautor: Deed-li-yah » 06 kwie 2006

Dopiero teraz zauwarzyłam ten topic >.>; Ja już ogłosiłam mamie, że jak zdam na studia to chce koniecznie wybrać się do Chin koleją transsyberysjka - juz wiem, że to bedzie jedna z anjlepszych przygód mojego życia! Tyle dni w pociagu z cała masa cudzoziemnców i garstka znajomych a potem Chiny *_* w ogóle strasze rodzicielke, że kiedys wyjade na Taiwan i nigdy nie wróce xD>
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 06 kwie 2006

moi rodzice juz mnie chca wydac za mojego korespondencyjnego znajomego! oczywiscie zartuja, ale zawsze :P
wiecie nie obrazilabym sie gdyby to byl zeczywiscie taki bishounen jak na tym zdjeciu co od niego dostalam!
a co do samej wycieczki, do azji, to zazdroszcze mojej kolezance, ktora na sylwka byla w japonii, mojemu wujowi, ktory budowal w hong kongu metro i byl tam dwa lata!
a ja nie wiem kiedy pojade
moze za ruski rok???

Wróć do „Hyde park”