Azja - był ktoś

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Nachebet » 06 kwie 2006

o lol, skąd ja to znam xD ja kiedyś korespondowałam z jakimś Japońcem, który jak zobaczył moje zdjęcia, stwierdził, że chce zwiedzić Polskę i czy nie chciałabym być jego przewodniczką [jasne, juz pędzę mój książę _o_], a jak powiedziałam o tym rodzicom, to już zaczęli planować ślub _^_ oni tak zawsze, za każdego mojego kolegę chcą mnie wydać *rolly eyes*

Deed ---->> ok, to ja z tobą *____* będzie super <3 ale wiesz, słyszałam, że ta kolej transsyberyska, to jest niebezpieczna i w ogóle @@ ja nie chcę mieć w przedziale pijanego Ruska! XDDD

Awatar użytkownika
osuke

Postautor: osuke » 06 kwie 2006

Czy nie uwazacie ze słowa typu "Japoniec" itd mają kontekst rasistowski i poprostu obrażają Japończyków. Może w innym miejscu by mnie to aż tak nie raziło, ale na forum takim jak to...no nie wiem, może jestem tylko przewrażliwiony, może.
Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

ee.... hm, nie przyszłoby mi do głowy, że może mieć to wydzwięk akurat rasistowski xDDD ja już tak ich nazywam z przekory, sama nie wiem skąd mi się to wzięło, ale skoro aż tak to razi, to się postaram nie używać tego wyrazu ^^. I sorka, nie miałam pojęcia, że ktoś to może tak odbierać @@
Awatar użytkownika
osuke

Postautor: osuke » 06 kwie 2006

Byłbym naprawdę wdzięczny gdyby tego typu słowa nie pojawiały się na forum. Podobny problem pojawiał się na forach anglojęzycznych gdzie wiele osób było urażonych słowem "Jap". Mnie drażnią tego rodzaju określenia, tak po angielsku jak i po polsku.
Awatar użytkownika
Jurichi
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Jurichi » 06 kwie 2006

czekajcie od czego by tu zacząc xD no wiec dla mnie wyrażenie 'Japoniec' wcale nie ma wydźwieku rasistowskiego O_O" gdyby ktos mówił 'żółtas' albo 'skośnooki' to moze wtedy coś by to pachniało rasizmem xDDD ale tak 'Japoniec' to ma co najwyzej lekko wulgarne brzmienie... a do faktu ze to jest takie forum a nie inne wcale nie obliguje użytkowników do tego zeby używać określenia 'Japończyk' XDDDDDDDD

no ale spox... xD
Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

wee, Jurichi, dzięki za obronę! *^o^*
no ale skoro niektórym może to aż tak przeszkadzać, to ja może rzeczywiścię ograniczę się z tym określeniem do swojego bloga ;P Tutaj na szczęscie Japończycy postów nie czytają, wiec nie muszą się czuć urażeni, zwłaszcza, że pisząc 'Japoniec' nie miałam na myśli nic złośliwego ^^...
Awatar użytkownika
Mieczyslavv
Wyróżniony

Postautor: Mieczyslavv » 12 lip 2006

Witam
Przesylam pozdrowienia z Bostonu, tu obecnie mieszkam :)

PS do Alli
Pisalem juz jakis czas temu do Ciebie, ale nie dostalem zadnego info, jak tam z twoimi planami na wrzesien ? wybierasz sie gdzies, ja nadal obstaje przy wyprawie ktora tu opisywalismy

Pozdrawiam
내일 저녁에 시간 있어요?
Awatar użytkownika
Mieczyslavv
Wyróżniony

Postautor: Mieczyslavv » 02 sie 2006

Czesc
Allia mozesz podac jakis namiar na ten hotel w ktorym mieszkalas w Szanghaju ?

Pozdrawiam
내일 저녁에 시간 있어요?

Wróć do „Hyde park”