Murakami Haruki

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
Midori
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Midori » 05 gru 2007

Mam nadzieję, że fakt iż przekręciłam kolejność tańcz, tańcz, tańcz i przygody z owcą nie popsuje lektury tej drugiej ksiązki. Zobaczymy...:)
Przynajmniej wiem jaką jego książke przeczytam następna :)

Awatar użytkownika
tatsu
Co to jest dorama? o_O

Postautor: tatsu » 05 gru 2007

Ja czytałam Sputnik Sweetheart i uważam, że książka jest świetna ... Ale najbardziej lubie Kafkę nad morzem *___* Mam zamiar jeszcze coś kupić, więc jeszcze wszystko przede mną ;p
[img]http://i166.photobucket.com/albums/u100/tatsu-rou/dfnhn.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 05 gru 2007

Midori pisze:Mam nadzieję, że fakt iż przekręciłam kolejność tańcz, tańcz, tańcz i przygody z owcą nie popsuje lektury tej drugiej ksiązki. Zobaczymy...:)
Przynajmniej wiem jaką jego książke przeczytam następna :)

Ja też czytałam najpierw Tańcz tańcz tańcz, a dopiero potem owcę. Owcy to nie psuje raczej, natomiast myślę, ze tańcz tańcz tańcz nieco zyskuje, jeśli czyta się je jako drugie, nie pierwsze.
Awatar użytkownika
Midori
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Midori » 05 gru 2007

Cieszę się bardzo, że to nie ma dużego wpływu na to czy książka sie podoba.
A tak w ogóle to stwierdzam, że mam fajna pracę bo sobie czytam właśnie Murakamiego zamiast pracować :)
Awatar użytkownika
aneczka
Oglądam regularnie xD

Postautor: aneczka » 21 gru 2007

To ja się pochwalę - o Murakamim napisałam już jedną pracę naukową (o nawiązaniach w Hard-boiled Wonderland) a teraz pracuję powoli nad drugą :D Tym razem chyba będzie o Murakamim jako twórcy postmodernistycznym w oparciu o pierwsze powieści niewydane jeszcze w Polsce i może o Norwegian Wood.
Awatar użytkownika
mistiq
Oglądam regularnie xD

Postautor: mistiq » 25 cze 2008

A czytał ktoś "Haruki Murakami i muzyka słów".Jak na biografię bardzo ciekawa książka. Nie jest to typowa biografia , można znaleźć tam analizę książek itp.
Awatar użytkownika
Mieczyslavv
Wyróżniony

Postautor: Mieczyslavv » 26 cze 2008

A ja w sumie niedawno trafilem na jego ksiazki, jakis czas temu kupilem "Kafke" ale jakos nie moglem przebic sie przez pierwsze rozdzialy i tak sobie lezala, po jakis czasie bylem w ksiegarni i tak jakos chcialem dac sobie druga szanse i kupilem "Po zmierzchu", przerobilem w jeden wieczor i chyba zaraz wezme z polki Kafke.

Czytalem jeszcze kiedys we Wprost albo w Newsweeku artykul o Murakamim, jak cos przekrecilem, to niech mnie poprawi, cytowali go tam i jedno zdanie mnie rozwalilo:

"Pisze bo nie ma za bardzo nic do powiedzenia"
내일 저녁에 시간 있어요?
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 26 cze 2008

Murakami fajny jest. Ale Po zmierzchu? Akurat to Cie zachęciło? To jego najsłabsza książka, jaką czytałam (a trochę tego było) i raczej bym jej nie polecała. Nie ważne zresztą, dobrze, że zachęciło i tyle^^
Za to warto się wziąć za Kronikę ptaka nakręcacza i
Przygodę z Owcą ^_^
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: aurora » 26 cze 2008

Hm mimo niespecjalnych wrazen po SSh przeczytalam After Dark i After the Quake.. bardzo mi sie podobaly ;d Szczegolnie After Dark ^^
>>[url=http://renifer7.livejournal.com/84953.html]Drama/movies list!!![/url]>>

[size=75][color=purple]Koktajle Molotowa moga palic tylko policyjne samochody
Mysli moga zwalac z piedestalow[/color][/size]
Awatar użytkownika
Mieczyslavv
Wyróżniony

Postautor: Mieczyslavv » 26 cze 2008

Jezeli Po zmierzchu/After Dark najslabsze to bardzo dobrze :) same smakołyki przedemna :)
내일 저녁에 시간 있어요?
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 26 cze 2008

Eliza pisze:Murakami fajny jest. Ale Po zmierzchu? Akurat to Cie zachęciło? To jego najsłabsza książka, jaką czytałam (a trochę tego było) i raczej bym jej nie polecała. Nie ważne zresztą, dobrze, że zachęciło i tyle^^
Za to warto się wziąć za Kronikę ptaka nakręcacza i
Przygodę z Owcą ^_^

Kod: Zaznacz cały

Człowiek budzi się rano i wie, że ma w sobie owcę. To bardzo naturalne uczucie. ^^

tak, zdecydowanie owca i ptak nakręcacz to moje ulubione powieści Murakamiego :)) Choć ptak jest dość ciężki w odbiorze, wiem że sporo osób nie dobrnęło do końca książki :))

natomiast podobało mi się jeszcze "Na południe od granicy na zachód od słońca".. Kafki jeszcze nie czytałam ze względu na permanentny brak czasu, ale mam to w audiobooku więc planuję sobie kiedyś odsłuchać tę powieść:)
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 26 cze 2008

chciałbym sie nauczyć czytać książki :(
Jeżeli ktoś chce mogę udostępnić na prywatnym ftp dokument na DVD o Murakami wypuszczony przez BBC.
Dokładnie ten -> http://www.bbc.co.uk/imagine/article/ha ... kami.shtml trwający 50 minut i ważący 3,46 Gb. Prędkość downloadu będzie zależna od waszego połączenia internetowego (max do 1,5 mbps)
Proszę pytać chyba na PW, tak mi się wydaje.
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 26 cze 2008

Ja bardzo chętnie bym sobie sciągnęła ^_^
Awatar użytkownika
aneczka
Oglądam regularnie xD

Postautor: aneczka » 27 cze 2008

Oooo, ja też bardzo chętnie, bo słyszałam o tym dokumencie i podobno jest bardzo dobry^^
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 27 cze 2008

Aragami pisze:Jeżeli ktoś chce mogę udostępnić na prywatnym ftp dokument na DVD o Murakami wypuszczony przez BBC.
Dokładnie ten -> http://www.bbc.co.uk/imagine/article/ha ... kami.shtml trwający 50 minut i ważący 3,46 Gb. Prędkość downloadu będzie zależna od waszego połączenia internetowego (max do 1,5 mbps)
Proszę pytać chyba na PW, tak mi się wydaje.

wyszlo tez to
A Wild Sheep Chase - In Search Of Haruki Murakami [2008.TVRip.DivX]
420.91 MB
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?

Wróć do „Hyde park”