Moje TOP TEN

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Moje TOP TEN

Postautor: thon » 10 lis 2014

Jak wiadomo, jest kilka osób, które nie znam - jak Pino czy Volli :) dlatego proponuje niech każdy poda swoje naj naj ukochańsze dramy - nie wązne czy są genialne, wspaniałe i powodują WOOW, ważne, że je lubimy:
Moje TOP TEN:(dobra wyszło 20)
kolejność przypadkowa:
That Fool
Baker King
Dae Jang Geum
Dong Yi
Can You Hear My Heart
Padam Padam
Cruel City
Flowers for my life
Bad Family
Lovers in Prague
Love story in Harvard
Jumong
New Heart
Tazza
Giant
Be Strong, Geum-soon
Thorn Birds
Terroir
Hyena
I Hate You, But It's Fine

Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Moje TOP TEN

Postautor: Volli » 10 lis 2014

Ha ha ha
Ledwo weszłam na doki i już wyzwanie od Thona. Dobra, układanie osobistych topów to chyba to co każdy kocha robić... To zaczynam

1. Empresses in the Palace AKA Legend of Zhen Huan - chiński historyk, ale zastanawiam się, czy nie najlepsza drama historyczna jaką widziałam w ogóle.

2. Bu Bu Jing Xin - też chiński historyk, ale w nieco bardziej bajkowym wydaniu. 23 synów cesarza Kangxi (no dobra, w dramie pojawia się ich mniej, ale ta liczba jest tak imponująca, że musiałam), walka o sukcesję i przecudny, delikatny romans na tle murów Zakazanego Miasta. :fav:

3. Legenda - bo liście lecą z drzew i w ogóle bajka...

4. Dong Yi - dobry król i roztropna dziewoja :fav:

5. Yi San - nie ma kur, ale za to jest król. I to jaki król! Ha!

6. Queen Seon Doek ... - tego nie będę tłumaczyć

7. Bad Guy - bo wszyscy kochamy wąsy

8. Friend Our Legend - męska drama, świetny OST...

9. Snow Queen - piękny, śnieżny melodramat z wyjątkowo mało melodramatyczną końcówką melodramatycznej końcówki

10. Special Affairs Team TEN - ten klimat, te historie, ten świat, ten OST...

11. King of Dramas

12. History of the Salaryman - po prostu coś pięknego

13. Iljimae

14. Incarnation of Money - Kang Ji Hwan taki jakiego kocham

15. Atami no Sousakan - za symbolizm, twinpiczyzm i Odagiriego Joe

16. Pride - piosenki Queen w dramie! Yay!

17. ToGetHer - nie wiem czemu, ale ja po prostu tę dramę uwielbiam... Może to przez księcia Kaszanę?

18. Hana Yori Dango - nie śmiejcie się, ale to moja pierwsza drama i nadal ją kocham nie tylko przez sentyment. Po prostu nadal bawi mnie do łez...

19. Worlds Within - o dramach wcale nie po dramowemu... Świetne coś.

20. Answer Me 1997

21. White Christmas

EDIT - faktycznie ZAPOMNIAŁAM o:

22. Last Scandal :fav:

23. EIA

24. War of Money

25. Hong Gil Dong

Musiałam dopisać, NO Booo. Aha, kolejność jak najbardziej przypadkowa :)
:volli:
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 10 lis 2014

ja mam dużo tych TEN...wymienię tylko te do których wracam czasami i wcale nie mają max. pkt...

Korea:
Reply 1997 :mrgreen: :fav:
The Princess' Man
Bad Guy (bo wąs)
Special Crimes Force TEN
That Winter The Wind Blows - przez tą dramę do dzisiaj mam smarkami pozaklejane klawisze klawiatury
Cruel City
i jeszcze z 10 innych...

Spoiler! Tamna The Island bo syrenki żyją naprawdę
City Hunter bo lubie czarne trampeczki
Padam Padam bo to była dłuuugo moja ulbiona drama i lubię anioły
49 days bo Il
Flower Boy Ramyun Shop bo kiss Ila :fav:
Warrior Baek Dong Su - ja jestem z tych co wolały Warriorka od Una
Shut Up: Flower Boy Band - bo wykon Not in Love lepszy od orginału
A Love To Kill - kiss na plaży położył mnie łopatki, natomiast tego drugiego wolę nie pamiętac
The Snow Queen - za to, że facet może byc facetem

Japonia:
Tatta Hitotsu No Koi :fav:
Mahoro Ekimae Bangaichi
Hana Yori Dango :mrgreen:
love Shuffle

Tajwan:
Mars
Black & White
Autumn's Concerto

Chiny:
Bu Bu Jing Xin
The Legend Of Zhen Huan

to trudne... łatwiej wymienić gnioty...
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 11 lis 2014

No tak, całą koreańską listę z Volli mógłbym dopisać do swoich naj , naj , a przecież jest jeszcze My Princess czy Ugly Alert a wszyscy zapomnieli o Hong Gil Dongu. Naprawdę dobrych dram jest tak wiele.
No nic, widząc, że dostajecie szału, bliskiego szczytowaniu na samo wspomnienie o Empresses in the Palace, zamierzam to sieknąć wraz z Perfect Couple i kilkoma innymi chinolami historycznymi, które leżą na płytkach i czekają na swój dzień.
Awatar użytkownika
IDIC
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: IDIC » 11 lis 2014

Starałam się, żeby to faktycznie było Top10 (i prawie mi się udało 8) ).
Kolejność też jest nieprzypadkowa.

1. What Happened in Bali
2. Spring Days
3. It's Okay, That's Love
4. The Greatest Love
5. Athena: Goddess of War
6. City Hall
7. Gu Family Book
8. The King of Dramas
9. Beethoven Virus
10. ex aequo: Hong Gil Dong/Empress Ki
Cha Seung Won na Doki :melt:

Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 11 lis 2014

Tak sobie wczoraj wieczorem myślałam czy jakbym miała zrobić taką listę, wykaz ulubionych dram to czy dalej podam te same tytuły, które podawałam z zachwytem na przykład dwa, trzy, pięć lat temu? Przecież minęły wieki, a w międzyczasie wyszło setki nowych dram. Oto co mi wyszło.

:fav: Flowers for my life - wiadomo, spanie w trumnie jest cool
:fav: Alone in love - bo wzrusza <3
:fav: EIA - bo się można popłakać
:fav: Slingshot - idąc tropem Konaty~~~~ Filipek na kanapie, no i pan zły, poza tym akcja akcja dużo akcji!
:fav: The Legend - znowu Filipek, ale tu w wyjątkowej roli drzewa. Tęsknię do oglądania dram z takim zachwytem z jakim oglądałam tą..
:fav: Worlds Within - wszyscy na siebie tam tak pięknie krzyczą <3
:fav: Queen Seok Duk - też nie będę się z tego tłumaczyć :D
:fav: Salaryman - też nie ma co tłumaczyć, to trzeba zobaczyć!
:fav: Hong Gil Dong - bo uciekałam z lekcji, żeby oglądać kolejne odcinki, o!
:fav: Empress Ki - co prawda nadal mam jakieś trzy odcinki do końca, ale dziewczyny! moje dziewczyny na chacie i ta zabawa jaką miałyśmy przy wspólnym oglądaniu tego arcydzieła jest niezastąpiona :fav:
:fav: My girl - powoli zaczynam się wstydzić tej dramy (wiem wiem mam tempo), ale nic nie poradzę na to, że dla mnie to zimowy hit, a psująca Mozarta melodia nie raz nie dwa towarzyszyła mi w różnych sytuacjach XD sentyment chyba po prostu~~
:fav: Full House - Rain, bluzeczki z dekoltem no i też chyba po prostu sentymenty
:fav: Goong - pierwsza drama i nawet Yul nie jest w stanie mi jej obrzydzić
:fav: Coffee Prince - też już klasyk, obejrzany kilka razy, zawsze sobie mówię, że to na pewno już po raz ostatni a o dziwo czasami jeszcze do niej wracam
:fav: Coffee House - Kang Ji Hwan w swojej najlepszej formie <3
:fav: 9 eng 2 out - ooooj do tej dramy też często wracam i chyba nigdy mi się nie znudzi
:fav: Answer me 1997
:fav: Answer me 1994 - obydwie dramy stosunkowo świeże do innych tytułów, ale pretendują na kawałki do których będzie sie miało sentyment
:fav: Bad Guy - wiadomo muzyka, a poza tym to Gil z CZOŁEM (dzięki Reira)
:fav: Brilliant Legacy - drama była jaka była, ale wciąż pamiętam tą cotygodniową ekscytację na forum i sprint w pisaniu postów ;)
:fav: The man who can't get married - Sangoo <3
:fav: Cinderella's Sister - uwierzcie albo nie, ale ja tą dramę widziałam cztery razy! :mrgreen:
:fav: Pasta - bo z Pino sobie czasem obejrzymy ajussiaka :rolly:
:fav: Vineyard man!!!! - prawie zapomniałam! :fav: :fav: :fav:
:fav: Atami no Sousakan - świetna drama poza tym Joe
:fav: Rivers Edge Okawabata Detective Agency - Joe i piękne historie :D

Chyba już się starzeję i tego typu rankingi to nie dla mnie (chociaż wiadomo, zawsze fajnie jest coś takiego zrobić ^^) bo nie potrafię już chyba krytycznie spojrzeć na dramy, które są już przestarzałe, większość młodszych dramowiczów nawet by nie pomyślała by się za nie zabrać bo przecież są takie stare (a wcale nie są) i w tym wszystkim, dodanie do listy tytułów, które niczym mantrę powtarzam od lat dodanie kilku nowych tytułów jest niezwykle ciężkie. Czy to dramy się zmieniły i robi się teraz naprawdę niewiele dobrych kawałków? A przecież tak chyba nie jest... Trzeba chyba wrócić do corocznych podsumowań i zobaczyć jak to się przekłada w bilansie rocznym (czy ja w ogóle skończyłam jakąś dramę w tym roku???). No i proponuję na kolejny ranking best of the worst or sth :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Konata » 11 lis 2014

Moje TOP!

~ Autumn's Concerto - Bo pijany Vaness, bo płakałam przez pół dramy, bo obsada i te ich wieczne tragedie :fav: :fav:
~ Mars - bo cierpiałam z głównymi, bo fajni aktorzy i jak dla mnie (początek dramowej kariery) zarąbisty scenariusz
~ Hong Gil Dong - pierwszy kostiumiak, który udało mi się obejrzeć, poznałam Ji Hwana i nawet Suk który połknął kij od szczotki mi nie przeszkadzał zbytnio
~ Ying Ye 3 in 1 - przeżywam tą dramę do dzisiaj, niby wiem że wybitna nie jest, ale te świetnie zagrane mundurki, obsada po której nie mogłam nie fazować na Ming Dao. Mam ogromny sentyment do dramy i osta :fav: :fav: :fav:
~ Bump of Lover - świetnie się bawiłam
~ Snow white - drama ma to coś w sobie po prostu i obsada <3
~ Replay 1997 - szał ciał po prostu i obsada i idolek :fav:
~ Alice in Wonder City - bo cudna muzyka i piękni panowie tak pięknie udający grę na skrzypcach i spoźywanie napojów wyskokowych na balkonie!
~ Flower Boy Ramyun Shop ! - czyli jak z zarysem jedynie fabuły można zrobić cudowną dramę
~ I'm sorry I love you - bo schizowałam na tej dramie i nic nigdy nie będzie takie samo
~ Bad Guy - bo wąs, bo winda, bo paskudny dres i TE :angry: zakończenie
~ Freeze - sama nie wiem - tak po prostu wielbię
~ Boys Over Flowers bo to esencja wszystkich dram w jednym, tu jest wszystko i to w tej pięknej otoczce
Almost PAAARADISEEE i ogółem ten ost, który kochałam :fav: :fav: :fav:
~ Rooftop Prince bo drama wybitna nie była a zwijałam się ze śmiechu i pokochałam te kolorowe dresy i super team był miodzio
~ Jotei bo mnie niesamowicie urzekła :fav:
~ Nobuta wo produce bo było czymś więcej niż mogłoby się wydawać

I pretendujące dramy do znalezienie sie w tym zacnym gronie najwyżej przeze mnie cenionych ale których jestem w trakcie oglądania.

BAD GUYS!!! niczym nawet TENem się tak nie cieszyłam z odcinka na epek - jest mega klimat, obsada która genialnie sobie radzi, ahjussiaki miotą, fajny scenariusz, cudne sceny walk :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: (5/11 dopiero)

QSD - bo Bidam, bo Mishil, bo Chun Chu, bo Yushin, bo kolorowe teamy, bo stoliczek i z miłości do kur (39/62) :fav: :fav: :fav:
Obrazek
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Snake » 11 lis 2014

Moje top 10 dram, kolejność nieprzypadkowa:

1. Majtki
2. Atami
3. (brak)
4. (brak)
5. (brak)
6. (brak)
7. (brak)
8. (brak)
9. (brak)
10. (brak)
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 11 lis 2014

Snake pisze:Moje top 10 dram, kolejność nieprzypadkowa:

1. Majtki
2. Atami
3. (brak)
4. (brak)
5. (brak)
6. (brak)
7. (brak)
8. (brak)
9. (brak)
10. (brak)

Snejk, a pampers? Ty nie oglądałeś pampersa czy co?
Obrazek
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 11 lis 2014

Akir dalej umiera z antygorączką, więc może zrobić Bardzo Ważny Post odnośnie czegoś tak nieokreślonego jak swoje ulubione dramy... Bo czy dramy ulubione 4 lata temu są nadal ulubionymi? Ja 3 razy obejrzałam moją pierwszą dramę - Anego - pod rząd. Teraz pewnie nie dałabym rady przebrnąć przez 1 epa :rolly:

To nie będzie top10 że 1 jest lepsze niź 5, ok? Chociaż........

a) Warrior Baek Dong Soo - za miłość do Una, za miłość ogólnie, za to, że był moim pierwszym historykiem, nawet za żeń szeń
b) Reply 1997 - za Eunji i In Guka, za to, że było prawdziwie, jakaś świeżość w romcomach
c) Reply 1994 - bo to co powyżej, mimo że bez idolków/idolek
d) Iljimae - Junki skaczący po dachach i w ogóle Junki.
e) Bad Guy - wąs wąsem, ale ta drama jest po prostu genialna
f) White Christmas - drugiej takiej dramy nie widziałam
g) Ryusei no Kizuna - za zupełny mix wszystkiego
h) Love Shuffle - bo chyba dobra była :mrgreen:
i) I can hear your voice - moja pierwsza drama po duuużej przerwie przez którą wróciłam do oglądania - sentyment
j) King of Dramas - bo "takie to meta"
Obrazek
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 11 lis 2014

Pino od dłuższego czasu nie ogląda dram, dlatego będą troszkę starsze dramy?
nowości nie znam, może jak kryzys minie podkradnę jakieś tytuły od was ?
kolejność przypadkowa~! < MDL pomagał wyszukać tytuły>
:fav: Jejoongwon dużo krwi, fajne kostiumy no i była jakaś fabuła?
:fav: Baker King Kim Tak Gu Buła vs wredny Majun, a w tle mąka ____zakalce mogą się schować
:fav: Jeong Yak Yong bo Pino lubi zagadki, i mało popularne dramy :wink:
:fav: Pasta bo ajussiak i walka z piklami :rolly:
:fav: God's Quiz bo cięcie i amputacja
:fav: Tamna, The Island fakjuuuuuu nie powiem wam dlaczego! możecie mi nasikać do nocnika !
:fav: The 1st Shop Of Coffee Prince bo kto nie lubi kawy
:fav: Great Jang Geum piękne połączenie dramy medycznej z historycznym TOP Chefem < akirze oglądaj Krzysia!>
:fav: Smile, You bo ten tasiemiec nie męczył
:fav: Joseon X-Files bo to była piękna abstrakcja i faceci z brzuchami
:fav: The Man Who Can't Marry hemoroidy!!!
:fav: Hong Gil Dong wszyscy maja Hong Gil Donga....Mam i Ja!
:fav: Life Special Investigation Team bo ociekające brudem postacie też są kul
:fav: New Heart bo pino dostała zawału na widok lekarzy
:fav: Once upon a time in saengchori bo geniusze matematyczni są zabawni !
:fav: Troubleman bo niespodziewanie coś wypadło z szafy ?
:fav: The Painter Of The Wind bo pięknie podglądali ....nature ?

Powinam jeszcze dodać alkoholowe gwiazdki ale rozsądek każe się powstrzymać,
a pampersa obiskał mi Konat i Akem, wiec go nie dodam!

[edit] zapomniałam o Salarymanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 11 lis 2014

Trudne to dla mnie bo za dużo dram lubię ( łatwo mnie pod tym względem zadowolić )
Ale mam w planach zabrać się za starocie więc pewnie nie długo lista się całkowicie zmieni.

Moje Top Ten ? albo więcej niż ten ...XD

You are beautiful - Moja pierwsza drama :fav: oglądałam ją 5 razy z rzędu w dzień i w nocy ,sama a potem z kuzynką i znowu sama.Ona mnie wprowadziła w świat Korei i Azji i tutaj.

Absolute Boyfriend-Pierwsza japońska drama która mi się spodobała i dzięki której poznał Moco dzięki któremu poznałam świetne osoby i zmarnowałam trochę czasu na wielbienie tego aktora.

Missing You - kocham takie melodramaty o miłości w których facet kocha jedną kobietę i tylko jedną i .....no właśnie takie historie :fav:

It's okey it's love - bo ciekawa i zabawna i wzruszyłam się i taka inna

King of High School Life - mega mnie wciągnęła historia i postacie i tak se ja bardzo lubie

Autumn's Cocerto - bo to jedyna tajwańska drama którą obejrzałam na jednym oddechu do końca i w całości mi się podobała :fav: :fav: :fav: :fav:

secret - to świetnie jak dla mnie zrobiona drama plus fajny w moim stylu romans

King of dramas - no król to zasługuje na bycie w top ,drama jak dla mnie od początku do końca idealna .

Master's sun - kto widział ten wie :fav: no i ja lubie duchy

Golden Rainbow - kocham takie rodzinne piękne dramy, pełne melodramatów w każdym odcinki na których dużo płacze. Zakończenie było świetne , takie urocze .

Vampire Prosectour - coś o wampirach co dla mnie nie jest w końcu kiczowate i kryminalne zagadki

Foolish Mom - po prostu od początku do końca żyłam tą historią

Attic Prince - kocham :fav:

I can hear Your voice - noona romance to mój styl plus główny bohater :fav:

Love Rain - głównie za parę z lat 70 która była równie cudowna we współczesności

BOF - klasyka którą kocham

I need Romance - bo czasami jestem niegrzeczna

Vineyard man - lubie wies

Rebound
- bo lubie ciastka Moco i Aibu :fav:

Oh My Girl - bo lubię Moco
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 11 lis 2014

To nie wszystkie mogłabym pewnie jeszcze bardzo dużo wymienic
♥Queen In hyun's man
♥God's Gift - 14 Days
♥Two weeks
♥TEN
♥ Wunnak raktemban
♥The master's sun
♥1 litre of tears
♥ Arang and the magistrate
♥ I can hear your voice
♥God's quiz(wszystkie sezony)
♥It's ok that's love
♥Bimil
♥White christmas
♥Iljimae
♥Reply 1997
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Skaza » 17 lip 2016

Aaach, znowu jakiś zaśniedziały temat :D Ja też się chcę pochwalić, a co tam :smitten: Co prawda nie mam jeszcze na koncie tak wielu obejrzanych dram jak niektórzy dokowicze, ale mogę już wytypować parę dram które podobały mi się bardziej niż inne...

Do dziesiątki jeszcze nie dobiłam, nie wszystko można zakwalifkować jako "TOP", zostawiam sobie miejsce na przyszłe dramy :D
Kolejność nieprzypadkowa:

1. Master's Sun - chyba na żadnej dramie nie uśmiałam się jak na tej. Lubię do niej powracać i do tych starć pomiędzy Subkiem a jego Słońcem :fav: :fav: :fav:

2. Missing Noir M
2. Bad Guys
Obie to świetne dramy kryminalne i stawiam je na drugim miejscu ex aequo. Pierwsza z nich miała ciekawsze pojedyncze przypadki, druga zaś miała lepszą historię pokazaną przez całość serialu.

3. Signal - ileż to ja się naryczałam na tej dramie... Wspaniała historia, motyw sciencie fiction w postaci zaginania czasoprzestrzeni :fav: Co mi się nie bardzo podobało, to tylko zakończenie.

Co do dram kryminalnych, mam jeszcze duże oczekiwania co do Special Affairs Team TEN i mam nadzieję, że znajdzie się gdzieś na tej wysokości w mojej liście :)

4. Heartstrings - może nie jest to górnolotna drama, ale mam do niej ogromny sentyment, bo mimo że ten serial był moją drugą dramą (po You're beautiful), to właśnie dzięki niemu wciągnęłam się do dramalandu i muzyki koreańskiej (CN BLUE to mój pierwszy zespół :fav: ). I OST w Heartstrings jest wspaniały, nie mówię tu o piosenkach śpiewanych przez Park Shin Hye, lecz raczej o utworach instrumentalnych - Sorowful Decision, Carmen na instrumentach tradycyjnych w połączeniu z rockowym brzmieniem gitar czy też The Battle Of Life... Ach, i piosenki Yung Hwy w tej dramie... No kocham, kocham ten OST :fav: :fav: :fav:

5. It’s ok., that’s love - ciekawa i wzruszająca historia z moją ulubioną aktorką, której imienia do tej pory nie potrafię się nauczyć :D (szejm on mi.). OST też jest super, pokochałam Cross My Mind szczerą miłością :fav:

6. Healer - no bo jak można nie pokochać dwóch twarzy Ji Chang Wook'a w tej dramie :smitten:

7. Oh My Ghost - dużo do płakania, równie dużo do śmiania się. Skrajne osobowości stukniętej Duszycy i ciapowatej kuchareczki to wybuchowe połączenie :lol:

Na razie tyle! Pozwolę sobie zedytować jak uznam, że coś zasługuje, żeby uznać je za moje TOP TEN :D Co prawda, jest parę dram, które prawie się dostały na listę: I can hear your voice, The Heirs (mam sentyment), Hello Monster (no kto nie kocha psychopatycznych morderców, którzy jednocześnie są idolkami? :twisted: ), Angry Mom (oj, uśmiałam się z wątku romantycznego... :lol: ) czy Reply 1994/1988, ale jednak to nadal jest tylko "prawie" 8)

A ponieważ temat ostatnio był aktywny w 2014 roku, może ktoś ma jeszcze ochotę zaktualizować swoją listę? 8)
Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek

Wróć do „Hyde park”