Wanna w kpopie

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Wanna w kpopie

Postautor: Konata » 12 kwie 2016

Wczoraj po ujrzeniu kolejnej wanny w klipie naszła mnie myśl by założyć temat, no bo o co z tym chodzi, ostatnio co klip to wanna. Czy to ma być jakieś podświadome przesłanie żeby się myć? Zwykle ni w grzybek nie pasuje to do treści piosenki. Zastanawiam się może to jakaś metafora, mająca skłaniać do głębokich refleksji i przemyśleń nad ulotnością życia, delikatnością ludzkiej natury. A może ta prosta forma przekazu próbuje zobrazować nam problem łatwego rozwoju chorób z braku higieny, by nie roznosić nieprzyjaznych bakterii idolki kąpią się samotnie, ale może ma to też na celu podkreślać samotność jednostki.

Ogólnie wydaje się że wanna to must be ostatnio w kpopowych klipach~, a może to tylko ja popadam w obsesje?

W nowym klipie History - Queen lider zanurza się w podejrzanie wyglądającej wannie, która czasy swej świetności ma dawno za sobą, a szkoda, History to taki niedoceniany zespół....
Obrazek

KNK - Knock - debiutancki singiel i już od pierwszych sekund raczą nas wanna. Sam egzemplarz ciekawych kształtów niestety zupełnie niezadbany, jako że to dopiero początki to rozumiemy że idolki nie umieją korzystać i opiekować się obiektem naszych dywagacji.
Obrazek

W przypadku BTS można chyba mówić o całej erze z wanna na pierwszym planie. Zaczyna się niewinnie jeden Jimin, trochę Tae, później wszyscy lądują w wannie, następny klip i krok dalej bo Jimin pływa w akwarium, choć może to rodzaj wanny, Konat wykazuje się tu niewiedzą i nie jest w stanie doprecyzować.
Obrazek Obrazek
Obrazek

Beast - YeY ukazuje nam zalety posiadania wanny niepodłączonej do wody, w takowej możemy spodziewać się uroczego idolka w garniaku zażywającego kąpieli słonecznych.
Obrazek

Nu'est w klipie do Hello również mają wannę, niestety troszkę zbyt mała by pomieścić wszystkich i jeszcze pannę. Potrzeba wzięcia ciepłej kąpieli jest oczywista po tak długim przebywaniu na śniegu. Idolki podkreślają niewinny imidż kąpiąc się w ubraniu i w otoczeniu przyzwoitek.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: Wanna w kpopie

Postautor: Mizuki » 12 kwie 2016

BTS rules :rolly:

Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 15 kwie 2016

Moze i stare, ale posiada ogromne pokłady wanny...

https://www.youtube.com/watch?v=8nM-aHjWjoM
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 15 kwie 2016

Ja bym temat wanny rozszerzyła w ogóle na temat łazienkowo-kiblowy. Trzeba przyznać, że np pisuar męski też poddawany jest gloryfikacji.... a może raczej nie gloryfikacji, a staje się symbolem na miarę kpopu. To rodzaj znaku...

I tutaj mamyBTS:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Big Bangiw ostatniej płycie..... też użyli tego motywu... ba nawet go rozszerzyli - nazwałabym to "sikanie przyjaźni" - kiedyś było braterstwo krwi... nacinało się kciuki i łączyło krew teraz nie trzeba już żadnych ostrych narzędzi... wystarczy.... się obsikać....

Obrazek

Idąc oczywiście dalej tym nurtem nie mogło zabraknąć PSY:

Obrazek

Tutaj zauważcie proszę nawiązania do kultury europejskiej - a mianowicie papier toaletowy....

I by nie było, że tylko Panowie, mamy i idolkę z Wonder Girls... z wiadomych powodów zamiast pisuaru jest muszla... Chociaż zaraz przecież wyżej też nie ma pisuaru Przypadek, czy grubsza sprawa?

Obrazek

Nie mówiąc, że metodą luźnych skojarzeń i kilku kroków moglibyśmy przejść do prysznica....
Obrazek
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 16 kwie 2016

Jakoś mi się skojarzyło.... :rolly: :rolly:
teaser MAMA 2015 cały był w toalecie :rolly: :rolly: :rolly:
https://youtu.be/8hDtBVP3U4Q

Obrazek
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Konata » 21 maja 2016

Monsta X - All in

Obrazek

Wanna jest, nie mam pojęcia o co chodzi w tym klipie jednak dramatyzm dosięgnął i mnie. Chciałabym włączyć sobie napisy, żeby wiedzieć czy mamy jakiś związek, z wanna, czemu chłopcy tak pięknie nam się tam tulą i to w odzieniu, ale klauzula sumienia zabrania. Lubie chłopaków z Monsta X i nie chcemy tego faktu zmieniać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Konata » 25 sty 2017

Obrazek

O nieeeee jakaś wanna a ja nie mam pojęcia czemu! Czy mamy comeback czy coś?! Kooki nam wyrósł nie mieści się już.,.. hyhyhy
Czemu siedzieć w nie zrobionej łazience? Czy to znów Sztuka? I czemu znów w ubraniach?!?
Wie ktoś, coś!? Spowiadać mi tu się !
Obrazek
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 26 sty 2017

Konata pisze:Obrazek

O nieeeee jakaś wanna a ja nie mam pojęcia czemu! Czy mamy comeback czy coś?! Kooki nam wyrósł nie mieści się już.,.. hyhyhy
Czemu siedzieć w nie zrobionej łazience? Czy to znów Sztuka? I czemu znów w ubraniach?!?
Wie ktoś, coś!? Spowiadać mi tu się !

Odpowiedź jest bardzo prosta i nawiązuje do mojej wcześniejszej odpowiedzi w tym temacie. Wanna jest tu nie mniej niż więcej muszlą klozetową. Chłopaki z braku laku robią do wanny... Może jest i mniej wygodnie ale stylowo....
Obrazek

Wróć do „Hyde park”