Pętla Czasu - dramy tematycznie

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Pętla Czasu - dramy tematycznie

Postautor: Mizuki » 09 cze 2016

Wiadomo, że czas nie jest ten sam dla wszystkich, dlatego postanowiłam zebrać w jednym miejscu wszystkie dramy o tematyce: Podróży w Czasie.
Uwielbiamy wojaże, dlaczego zatem przemieszczać się jedynie w teraźniejszości? Czas jest jedną z największych tajemnic ludzkości, może dlatego temat pokonywania tej bariery jest moim ulubionym motywem w dramach i filmach.
Język polski pozwala nam rozróżniać czynności pomiędzy przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Czyni to za pomocą czasowników. To one uzewnętrzniają przepływający w nas czas i pozwalają nam myśleć, że organizujemy go, kontrolujemy i nadajemy mu strukturę. Sposoby porządkowania czasu, mogą determinować nasze spostrzeganie przyszłości. A co z przeszłością? Uwielbiam zastanawiać się co by było gdyby udało mi się cofnąć czas, ale nie o dzień dwa a o kilka wieków. Na ile byłabym w stanie przystosować się do panujących warunków i pożegnać się z dobrami teraźniejszej cywilizacji.

K-DRAMY

Jaki sposób przenoszenia w czasie dla Was był najciekawszy bądź najbardziej zaskakujący?
Zapewne coś ominęłam lub nie widziałam!!! Proszę o propozycje!

Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Pętla Czasu - dramy tematycznie

Postautor: Snake » 10 cze 2016

W tematyce podróży w czasie:

Filmy:
11 AM - Korea [2012] - oglądany na doki wieczorku, mieszanka sci-fi z thrillerem

Summer Time Machine Blues - Japonia [2005] - również oglądany na wieczorku, dla odmiany komediowe podejście do maszyny umożliwiającej podróż w czasie

Anime:
Seria Haruchi Suzumiya - serial 2006 i film 2010 - podróże w czasie pojawiają się opcjonalnie ; ze sposobu przedstawienia upływu czasu wynikła spora kontrowersja w drugim sezonie

Steins;Gate - humorystycznie o podróżach w czasie ; konstruowanie maszyny czasu stanowi główną oś fabularną
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Pętla Czasu - dramy tematycznie

Postautor: Volli » 11 cze 2016

Ehem... Przepraszam że ten tego, ale jestem prawie pewna, że drama Chronicles of Life nie posiada zawirowań czasowych... No przynajmniej poza tymi że przez okrągły rok kwitną w niej grusze, nawet jak śnieg sypie....
:volli:

Wróć do „Hyde park”