5 naj...

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 09 lip 2009

Dorama to określenie oznaczające tylko dramę japońską. W języku japońskim nie ma tak jak np. w polskim czy innym angielskim głosek, tylko sylaby (no ok, to chyba nazywa się morami, ale można to przecież uprościć :wink: ), dlatego nie ma czegoś takiego jak "d", występujące w słowie "drama". Japończycy zawsze automatycznie dodają jedną z sylab: a, i, u, e lub o, a tu wybitnie najbardziej pasuje "o", więc z dramy powstaje dorama :)

Natomiast drama to wszystkie inne dramy, choć w powyższych postach wyraźnie chodziło o koreańskie.

:)

[color=indigo]Currently watching:[/color]
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
You're Beautiful (ep10)[/size]
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 10 lip 2009

achaaaa.. <czuje_się_mądrzejsza> dziękuję :)

hmm więc.. może ja nie będę stopniowała bo nie za wiele dram widzialam.. ale powiem taki które jeszcze nie raz bym chętnie obejrzala:

doramy:
1. Hana Yori Dango
2. Mei-chan no Shitsuji
3. Taiyou no Uta
4. Hana Kimi

k-dramy:
1. Boys Before Flowers [wiem, wime, jeszcze nie skończyłam jej oglądać ale juz mam ochote obejrzec ja od początku.. i to by bylo na tyle moich doświadczeń z k-dramą..]
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
lovegood
Przyklejony do ekranu

Postautor: lovegood » 11 wrz 2009

Uwaaa...To i ja spróbuję ale głównie z doramami ;)

J-DRAMY

1. Love Shuffle <3 yay panda!
2. Hana Kimi
3. Koizora
4. Nodame
5. HYD

J-MOVIE
1. Heavenly Forest
2. KIDS
3. Nana
4. Koizora
5. DN 2

Jeżeli chodzi o Koreę i Tajwan to widziałam tylko BOFa i Hana Kimi więc za wiele nie powiem :P
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 02 lis 2009

proponuję odświeżyć temat w troszkę innym guście..

pozostajemy przy idei 5 naj.. ale do tego dodajemy azjatyckich uśmiechów i...

proszę o wasze listy 5 najśliczniejszych męskich (dla panów damskich) azjatyckich uśmiechów. kto według was się najładniej uśmiecha?

1. Jang Geun Suk
2. Mike He
3. YamaPi
4. Kim Bum
5. Bae Soo Bin (on ma też najśliczniejszcze azjatyckie oczy jak dla mnie)
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 02 lis 2009

Pozwolę sobie odpowiedzieć jeszcze na pierwszy temat tego tematu xD :

5 dram:
1) Miss no Good
2) You're Beautiful
3) ToGetHer
4) Goong
5) Devil Beside You
(czyli praktycznie wszystkie, które oglądałam ^^')

5 doram:
1) Orthros no Inu
2) Atashinchi no Danshi
3) Liar Game
4) Seigi no Mikata
5) Hana Kimi
(też za bardzo nie miałam w czym wybierać =_=')

5 filmów:
1) Lovely Complex
2) Tokyo Boy
3) Survive Style 5+
eee... no i w zasadzie to wszystko, reszta mnie jakoś nie zachwyciła ^^' Może jakieś propozycje? ^^

A co drugiej części tematu... raczej nie jestem w stanie się wypowiedzieć, bo nie zwracam uwagi na takie rzeczy ^^' Chociaż jeśli chodzi o uśmiech, albo może bardziej o śmianie się, to wytypowałabym Pan Wei Bo. Nie wiem, czy robi to ładnie, ale na pewno często xD
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 02 lis 2009

DSakura pisze:1) Lovely Complex
eee... no i w zasadzie to wszystko, reszta mnie jakoś nie zachwyciła ^^' Może jakieś propozycje? ^^

to ty ejszcze Koizory nie widzialas?? :shock: jak najbardziej polecam!! xD achhh jak tak o nim mysle to mam ochote znow go obejrzec.. a juz dwa razy widzialam..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
lovegood
Przyklejony do ekranu

Postautor: lovegood » 03 lis 2009

DSakura - polecam Tada Kimi wo Aishiteru (o ile nie zrobiłam jakiejś literówki w tytule) znane też jako Heavenly Forest. Słodko-gorzka historia z Tamakim Hiroshim w roli głównej :)
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 03 lis 2009

evelinux pisze:
DSakura pisze:1) Lovely Complex

to ty ejszcze Koizory nie widzialas?? :shock: jak najbardziej polecam!! xD achhh jak tak o nim mysle to mam ochote znow go obejrzec.. a juz dwa razy widzialam..

Nie widziałam, bo słyszałam, że to strasznie łzawe, a ja za takimi nie przepadam. Już i tak się trochę przekonałam do romansów, myślę, że upłynie jeszcze trochę czasu, zanim zaakceptuję dramaty ^^

lovegood pisze:DSakura - polecam Tada Kimi wo Aishiteru (o ile nie zrobiłam jakiejś literówki w tytule) znane też jako Heavenly Forest. Słodko-gorzka historia z Tamakim Hiroshim w roli głównej Smile

Spiszę, sprawdzę i ewentualnie obejrzę ^^
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 05 lis 2009

hmmm.. "łzawe".. to słowo ma oddźwięk jakby to było jakimś marnym filmem na podstawie powieści Danielle Steele. hmm.. no ale co kto lubi.. nie mowie ze uwielbiam ryczec.. bo nie uwielbiam.. doluja mnie tkaie filmy strasznie, ale pomimo calego litra łez jaki na nim wylalam to sie ciesze ze go obejrzalam. i jeszcze raz z tego miejsca chcialam podziekować Eggie za to :)
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 05 lis 2009

evelinux pisze:hmmm.. "łzawe".. to słowo ma oddźwięk jakby to było jakimś marnym filmem na podstawie powieści Danielle Steele. hmm.. no ale co kto lubi.. nie mowie ze uwielbiam ryczec.. bo nie uwielbiam.. doluja mnie tkaie filmy strasznie, ale pomimo calego litra łez jaki na nim wylalam to sie ciesze ze go obejrzalam. i jeszcze raz z tego miejsca chcialam podziekować Eggie za to :)

Niee, po prostu słyszałam, że to jest strasznie smutne i dołujące. Ale wezmę pod uwagę, jakbym szukała czegoś takiego.
Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Yoshiko » 06 lis 2009

U mnie jest duży wybór bo duuuż0o dram widziałam i trudno wybrać ale może spróbuję:

J-drama:
Pride/Engine
Hana Kimi
Stand Up!
Double Score/Bloody Monday
Tatta hitotsu no koi/HYD

K-drama:
Kim Sam-Soon
Tree Of Heaven/Time Between Dog & Wolf
My Girl
Coffie Prince
Full House

J-movie:
TOUCH
Cyber She
Koizora
Lovely Complex
Check It Out, Yo!/NANA

K-movie:
My Sassy girl
My tutor Friend 1 & 2
My Little Bride
200 pounds beauty
100 Days With Mr. Arorogant / Opowieść o dwóch siostrach

Inne dramki:
Brzoskwinka
Devil Beside You
It Started With A Kiss
Hana kimi by Taiwan
Tokyo Juliet

J-Boys:
-Akanishi Jin - zabójczy uśmiech i kokieteryjno-perwersyjne zachowanie
-Manabu Oshio- jeden z nie wielu moim zdaniem męskich japończyków
-Shirota Yuu- za te oczy, wzrost i głos
-Miura Haruma/Mizushima Hiro-obaj są śliczni, delikatni prawie jak "Bogowie" i mają zabójczy uśmiech
-Ikuta Toma- za jego grę aktorską i charakter jaki nam pokazuje

Tutaj trudny wybór bo wielu uważam za "ładnych", za dobrze grających, za uśmiech, za to że są..

/Musiałam dopisac bo jak mogłam zapomniec o 2 dramkach:Engine i Time Between Dog & Wolf. Normalnie kocham te dramy/ :hearts:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 06 lis 2009

Na marginesie:
Jak siev już uporam z tym co oglądam, to sie chyba za Pride wezmę, bo już nie pierwsza osoba podaje ja w swoich ulubionych.... Taka dobra jest?
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 06 lis 2009

DSakura pisze:
evelinux pisze:hmmm.. "łzawe".. to słowo ma oddźwięk jakby to było jakimś marnym filmem na podstawie powieści Danielle Steele. hmm.. no ale co kto lubi.. nie mowie ze uwielbiam ryczec.. bo nie uwielbiam.. doluja mnie tkaie filmy strasznie, ale pomimo calego litra łez jaki na nim wylalam to sie ciesze ze go obejrzalam. i jeszcze raz z tego miejsca chcialam podziekować Eggie za to :)

Niee, po prostu słyszałam, że to jest strasznie smutne i dołujące. Ale wezmę pod uwagę, jakbym szukała czegoś takiego.

aha :) okej :)

Egg, nie wiem jakie to jest ale raz sciagnelam jeden odcine tego i jakosc mnie zabiła po prostu.. pod wzgledem jakosci koreanczycy rulez!
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 06 lis 2009

Serio? Pewnie ściągnęłaś rmvb....
A to jest chyba zdaje się z 2005 więc całkiem nowe... hm, no i tak bedę na streamie oglądac, więc jak już zakończę imprezę z tym co mam, to sie może wezmę :D
Ale zawsze tak mówię, więc... :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Yoshiko » 06 lis 2009

Eggie pisze:Na marginesie:
Jak siev już uporam z tym co oglądam, to sie chyba za Pride wezmę, bo już nie pierwsza osoba podaje ja w swoich ulubionych.... Taka dobra jest?

To była pierwsza moja drama z Kimura Takuya,aahh... naprawde fajna, bo tam oni nie grają licealistów, więc dramka jest z nie za młodymi i nie za starymi aktorami :D Ale potem obejrzałam z nim ENGINE i normalnie się rozpłynęłam... On jest taki uroczy jak odpycha te biedne dzieci ale jak nikt nie patrzy to i pomoże i pocieszy i nawet przytuli.. kawaii :smitten:
Pride to tematyka hokeja na lodzie a Engine to wyscigi samochodowe z uroczymi dziecmi z domu dziecka.

Wróć do „Hyde park”