Penpal - coś o Polsce ?

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
linn.enn
Oglądam regularnie xD

Post autor: linn.enn » 31 paź 2006

Eliza pisze:
linn.enn pisze: O______________o ???
Co jest niejasne?
Nie wiesz, co to Skype? program- taki jak MSN tylko o wiele lepszy, można gadac pisząc, albo głosowo albo z kamerką... W serczu można wybrać kraj i język, także płeć i przedział wieku... Wszyscy moi penfrendzi są ze skype... No z jednym zaczęłam pisac od seriwsu penfrendowego, ale szybko sie przerzuciliśmy na skype i tak już zostało^^ No i to znacznie szybszy sposób komunikacji i o wiele szybciej nawiązuje się "prawdziwy kontakt" a nie takiesz sztywne miale, gdzie nie zawze wiadmomo, o czym napisać... No i jak rozmowa się nie klei naSkypei, to od razu wiadomo, że wielkiej przyjażni z tego nie będzie, a w penfrendowej formie to sporo czasu moze minac, nim się człowiek skuma, że to nie to...
wiem, wiem co to Skype - niemniej zdziwilo mnie ze mozna zaczynac rozmowy w takiej formie :) <szacunek>

Awatar użytkownika
Yumi
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Yumi » 31 paź 2006

mnie jeden z penpali na hasło Polska zaczął przepraszać i mówić że mu przykro że koreańczycy pokonali nasza drużynę na mundialu. no i kojażył kilku piłkarzy i się pytał czy jeszcze graja w reprezentacji
Awatar użytkownika
Karin
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: Karin » 31 paź 2006

kiedy tak czytam o penpalach... to aż mnie kusi żeby spróbować, ale...szkopuł tkwi w tym, że ja angola nie znam... znam tylko niemieckiego >_< a trochę wątpię, żebym znalazła kogoś z Korei który zna niemiecki... ale cóż... chyba spróbuję ^^* myślicie, że będzie ktoś, erm...? u_u"
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Post autor: Eliza » 31 paź 2006

linn.enn pisze: wiem, wiem co to Skype - niemniej zdziwilo mnie ze mozna zaczynac rozmowy w takiej formie :) <szacunek>
Nium, skjp jest bardzo dobry do tego celu, wo czasie rozmowy, nawet takiej tylko pisanej możesz szybko ocenić, czy dany ktoś Cię interesuje. Możesz zadawać pytania i nie czekasz do następnego mila na odpowiedź^^ A zagadać do kogoś to nie problem, wystarczy wysłać "hello" i uśmieszek, i większość odpisuje (o ile są online- warto usiąść do skype ok. naszej 15, zeby tam nie był jeszcze środek nocy)
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Post autor: martulex » 31 paź 2006

Karin pisze:kiedy tak czytam o penpalach... to aż mnie kusi żeby spróbować, ale...szkopuł tkwi w tym, że ja angola nie znam... znam tylko niemieckiego >_< a trochę wątpię, żebym znalazła kogoś z Korei który zna niemiecki... ale cóż... chyba spróbuję ^^* myślicie, że będzie ktoś, erm...? u_u"
Ależ to żaden problem :] Obecnie istnieje nawet polski penpal ^__^ W zależności od narodowości... a co się tyczy barier językowych, jestem pewna iż znajdzie się jakaś osóbka, która włada niemieckim czy nawet polskim w nacji koreańskiej.

W ostatnim czasie poraziły mnie dwa przypadki, pierwszy to Koreańczyk, który uczył się polskiego (zjadał wprawdzie niektóre ogonki i przestawiał wyrazy, niemniej było to bardzo urocze i szło mu zadziwiająco nieźle), gdyż chciał przyjechać do Polski i kontynuować naukę w Wawie (podobnież mamy ciekawy system kształcenia, no i ładne dziewczyny :) ). Drugi przypadek był związany z moją koleżanką, przyszła z uczelni kompletnie przybita, gdyż zawaliła projekt z jakiegoś wymyślnego przedmiotu na architekturze. Więc załączyła kompika i w ramach odstresowania weszła w międzynarodową społeczność. Nawiązała kontakt z Japończykiem i co może dziwić, komunikowała się z nim z początku po ang., a po pewnym czasie przeszła na francuski :P

Są przeróżne przypadki i dziwy na tym świecie... uważam, że zawsze warto spróbować *__*

####A tak na marginesie, muszę sobie wreszcie zainstalować skype'a####
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Post autor: CHILMA » 01 lis 2006

Kiedyś korespondowałam z taką Koreanką... No i to, że muzykę Chopina znała, to mnie specjalnie nie zdziwiło (w Azji chyba sporo ludzi go kojarzy ^^)... Ale to, że spytała mnie o wiersze Baczyńskiego to zwaliło mnie z nóg O.O (ale ponieważ też lubię jego wiersze, więc miałyśmy o czym pogadać ^^)
Także tak jak Martuś napisała: Są przeróżne przypadki i dziwy na tym świecie

Ktoś jeszcze o Annie Marii Jopek wspomniał... Wydaje mi się, że w Japonii mogą ją kojarzyć, bo jak przyjechał do nas na wykłady taki Japończyk i opowiadał o japońskiej muzyce to ktoś się spytał, czy kojarzy jakiś polskich artystów i on wymienił właśnie Annę Marię Jopek ^^

A jeśli chodzi o to co penpali interesuje to np.: Koreańczyk zapytał mnie się o to co robię w Polsce w dni wolne od wykładów, a jeden taki z Ghany pytał się o system edukacyjny w Polsce (ale miałam zgryz, żeby to opisać o.O)
Także wszystko zależy od charakteru penpala ^^
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu

Post autor: czerteziki » 02 lis 2006

A to ja mam pytankko na jakim poziomie trza znac angielski... bo u mnie z tym nie najlepiej a bardzo by m chciala kogos poznac....
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Post autor: martulex » 02 lis 2006

Hmmm, to naprawdę ciężko sprecyzować :] Każdy przypadek jest diametralnie różny...

Penpal powstał przede wszystkim by dać możliwość każdej z nacji szlifować języki obce, traf chciał że ludzie poszerzyli jego możliwości :]

Możesz trafić na osóbkę, która zna angielski na tym samym poziomie jak TY i wtedy nie ma problemu, można też prowadzić rozmowę na zasadzie prób i błędów. Jednak tak jak wspominałam ludzie są różni i niektórzy z nich dopiero próbują swych sił w posługiwaniu się obcymi językami :P

To jak rosyjska ruletka, nigdy nie wiesz na kogo wypadnie :P
Awatar użytkownika
ayako
Przyklejony do ekranu

Post autor: ayako » 02 lis 2006

oj tak... nie martw się spróbować możesz, bo niektórzy koreańczycy to naprawdę tragicznie piszą po angielsku, a zdarza się i tak, że po prostu używają translatorów on-line i wtedy to już naprawdę ciężko zrozumieć o co im chodziło ^^' (chociaż zależy od zdania :P) nie załamuj się tylko pisz, a z czasem będzie ci to szło coraz lepiej i szybciej :D a koreańczycy są przeważnie cierpliwi i grzeczni i pełni szacunku oraz wdzięczności dla rozmówcy :P to jest strasznie urocze :D
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: aurora » 05 lis 2006

dla mnie to troche dziwne, zeby nie wiedziec co napisac o wlasnym kraju...?
kazdy ma inny punkt widzenia i inne rzeczy sa dla niego wazne, mnie by do glowy nie przyszlo zeby pisac o Chopinie chyba :|
z drugiej strony nigdy nikt mnie nie zapytal: "tell me about Poland", z zamiarem zebym pisala wszystko co mi do glowy przyjdze o_O (chyba bym wtedy skierowala do linka w wikipedii ^^) ...
Ja ostatnio szaleje na japan-guide.com, ciagle ktos do mnie pisze! mimo ze moje ogloszenie musialo juz doslownie utonac pod setkami innych, jak tam co godzine sie pojawia 20 nowych :P
osobom ktore malo pisza i slabo mowia po angielsku nie odpisuje, bo nie widze sensu sie meczyc>< nie interesuje mnie wymiana dwuzdaniowych maili >_>
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Post autor: Devi » 05 lis 2006

A dla mnie to nie dziwne, zeby nie wiedziec co o PL napisac bpo ja nie wiem... jak dla mnie to mało interesujacy kraj totez ciezko mi znalezc cos interesujacego aby o tym napisac. Taki jest moj punkt widzenia ale co dla mnie moze byc malo interesujace dla takiego Koreanczyka moze byc rzecza ciekawa ^^
Ja tez jestem zasypywana wiadomosciami ostatnimi czasy... stwierdzilam, ze musze przestac sie tam na jakis czas logowac totez moj profil nie bedzie wyskakiwal haha.
Awatar użytkownika
dora
Przyklejony do ekranu

Post autor: dora » 06 lis 2006

a ja mam takie pytanie odnośnie stronki którą podała aurora japan-guide.com jak ja mam się tu zarejestrować bo nigdzie nie widze takiej opcji :(
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Post autor: wersalus » 06 lis 2006

dora pisze:a ja mam takie pytanie odnośnie stronki którą podała aurora japan-guide.com jak ja mam się tu zarejestrować bo nigdzie nie widze takiej opcji :(
tu
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: aurora » 06 lis 2006

polecam polecam, MASA ludzi tam jest o_O, nie tylko z Japonii ale z calego swiata. :] Nalezy uwaznie czytac ogloszenia i patrzec czy jest w kategorii search friend czy search penpal :)
Awatar użytkownika
dora
Przyklejony do ekranu

Post autor: dora » 07 lis 2006

Strasznie dziękuję i już się rejestruje i mam nadzieje że ktoś będzie ze mną pisać hi hi
ODPOWIEDZ