Penpal - coś o Polsce ?

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
linn.enn
Oglądam regularnie xD

Postautor: linn.enn » 31 paź 2006

Eliza pisze:
linn.enn pisze:
Skype^^

O______________o ???

Co jest niejasne?
Nie wiesz, co to Skype? program- taki jak MSN tylko o wiele lepszy, można gadac pisząc, albo głosowo albo z kamerką... W serczu można wybrać kraj i język, także płeć i przedział wieku... Wszyscy moi penfrendzi są ze skype... No z jednym zaczęłam pisac od seriwsu penfrendowego, ale szybko sie przerzuciliśmy na skype i tak już zostało^^ No i to znacznie szybszy sposób komunikacji i o wiele szybciej nawiązuje się "prawdziwy kontakt" a nie takiesz sztywne miale, gdzie nie zawze wiadmomo, o czym napisać... No i jak rozmowa się nie klei naSkypei, to od razu wiadomo, że wielkiej przyjażni z tego nie będzie, a w penfrendowej formie to sporo czasu moze minac, nim się człowiek skuma, że to nie to...

wiem, wiem co to Skype - niemniej zdziwilo mnie ze mozna zaczynac rozmowy w takiej formie :) <szacunek>

Awatar użytkownika
Yumi
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Yumi » 31 paź 2006

mnie jeden z penpali na hasło Polska zaczął przepraszać i mówić że mu przykro że koreańczycy pokonali nasza drużynę na mundialu. no i kojażył kilku piłkarzy i się pytał czy jeszcze graja w reprezentacji
*LJ* Last*
Awatar użytkownika
Karin
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Karin » 31 paź 2006

kiedy tak czytam o penpalach... to aż mnie kusi żeby spróbować, ale...szkopuł tkwi w tym, że ja angola nie znam... znam tylko niemieckiego >_< a trochę wątpię, żebym znalazła kogoś z Korei który zna niemiecki... ale cóż... chyba spróbuję ^^* myślicie, że będzie ktoś, erm...? u_u"
[img]http://img.photobucket.com/albums/v294/misskarina/2-1.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 31 paź 2006

linn.enn pisze:wiem, wiem co to Skype - niemniej zdziwilo mnie ze mozna zaczynac rozmowy w takiej formie :) <szacunek>

Nium, skjp jest bardzo dobry do tego celu, wo czasie rozmowy, nawet takiej tylko pisanej możesz szybko ocenić, czy dany ktoś Cię interesuje. Możesz zadawać pytania i nie czekasz do następnego mila na odpowiedź^^ A zagadać do kogoś to nie problem, wystarczy wysłać "hello" i uśmieszek, i większość odpisuje (o ile są online- warto usiąść do skype ok. naszej 15, zeby tam nie był jeszcze środek nocy)
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 31 paź 2006

Karin pisze:kiedy tak czytam o penpalach... to aż mnie kusi żeby spróbować, ale...szkopuł tkwi w tym, że ja angola nie znam... znam tylko niemieckiego >_< a trochę wątpię, żebym znalazła kogoś z Korei który zna niemiecki... ale cóż... chyba spróbuję ^^* myślicie, że będzie ktoś, erm...? u_u"

Ależ to żaden problem :] Obecnie istnieje nawet polski penpal ^__^ W zależności od narodowości... a co się tyczy barier językowych, jestem pewna iż znajdzie się jakaś osóbka, która włada niemieckim czy nawet polskim w nacji koreańskiej.

W ostatnim czasie poraziły mnie dwa przypadki, pierwszy to Koreańczyk, który uczył się polskiego (zjadał wprawdzie niektóre ogonki i przestawiał wyrazy, niemniej było to bardzo urocze i szło mu zadziwiająco nieźle), gdyż chciał przyjechać do Polski i kontynuować naukę w Wawie (podobnież mamy ciekawy system kształcenia, no i ładne dziewczyny :) ). Drugi przypadek był związany z moją koleżanką, przyszła z uczelni kompletnie przybita, gdyż zawaliła projekt z jakiegoś wymyślnego przedmiotu na architekturze. Więc załączyła kompika i w ramach odstresowania weszła w międzynarodową społeczność. Nawiązała kontakt z Japończykiem i co może dziwić, komunikowała się z nim z początku po ang., a po pewnym czasie przeszła na francuski :P

Są przeróżne przypadki i dziwy na tym świecie... uważam, że zawsze warto spróbować *__*

####A tak na marginesie, muszę sobie wreszcie zainstalować skype'a####
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Postautor: CHILMA » 01 lis 2006

Kiedyś korespondowałam z taką Koreanką... No i to, że muzykę Chopina znała, to mnie specjalnie nie zdziwiło (w Azji chyba sporo ludzi go kojarzy ^^)... Ale to, że spytała mnie o wiersze Baczyńskiego to zwaliło mnie z nóg O.O (ale ponieważ też lubię jego wiersze, więc miałyśmy o czym pogadać ^^)
Także tak jak Martuś napisała: Są przeróżne przypadki i dziwy na tym świecie

Ktoś jeszcze o Annie Marii Jopek wspomniał... Wydaje mi się, że w Japonii mogą ją kojarzyć, bo jak przyjechał do nas na wykłady taki Japończyk i opowiadał o japońskiej muzyce to ktoś się spytał, czy kojarzy jakiś polskich artystów i on wymienił właśnie Annę Marię Jopek ^^

A jeśli chodzi o to co penpali interesuje to np.: Koreańczyk zapytał mnie się o to co robię w Polsce w dni wolne od wykładów, a jeden taki z Ghany pytał się o system edukacyjny w Polsce (ale miałam zgryz, żeby to opisać o.O)
Także wszystko zależy od charakteru penpala ^^
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 02 lis 2006

A to ja mam pytankko na jakim poziomie trza znac angielski... bo u mnie z tym nie najlepiej a bardzo by m chciala kogos poznac....
Obrazek
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 02 lis 2006

Hmmm, to naprawdę ciężko sprecyzować :] Każdy przypadek jest diametralnie różny...

Penpal powstał przede wszystkim by dać możliwość każdej z nacji szlifować języki obce, traf chciał że ludzie poszerzyli jego możliwości :]

Możesz trafić na osóbkę, która zna angielski na tym samym poziomie jak TY i wtedy nie ma problemu, można też prowadzić rozmowę na zasadzie prób i błędów. Jednak tak jak wspominałam ludzie są różni i niektórzy z nich dopiero próbują swych sił w posługiwaniu się obcymi językami :P

To jak rosyjska ruletka, nigdy nie wiesz na kogo wypadnie :P
Awatar użytkownika
ayako
Przyklejony do ekranu

Postautor: ayako » 02 lis 2006

oj tak... nie martw się spróbować możesz, bo niektórzy koreańczycy to naprawdę tragicznie piszą po angielsku, a zdarza się i tak, że po prostu używają translatorów on-line i wtedy to już naprawdę ciężko zrozumieć o co im chodziło ^^' (chociaż zależy od zdania :P) nie załamuj się tylko pisz, a z czasem będzie ci to szło coraz lepiej i szybciej :D a koreańczycy są przeważnie cierpliwi i grzeczni i pełni szacunku oraz wdzięczności dla rozmówcy :P to jest strasznie urocze :D
[url=http://ayako_in_love.livejournal.com]LJ[/url] [url=http://www.last.fm/user/ayako/]last.fm[/url]
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: aurora » 05 lis 2006

dla mnie to troche dziwne, zeby nie wiedziec co napisac o wlasnym kraju...?
kazdy ma inny punkt widzenia i inne rzeczy sa dla niego wazne, mnie by do glowy nie przyszlo zeby pisac o Chopinie chyba :|
z drugiej strony nigdy nikt mnie nie zapytal: "tell me about Poland", z zamiarem zebym pisala wszystko co mi do glowy przyjdze o_O (chyba bym wtedy skierowala do linka w wikipedii ^^) ...
Ja ostatnio szaleje na japan-guide.com, ciagle ktos do mnie pisze! mimo ze moje ogloszenie musialo juz doslownie utonac pod setkami innych, jak tam co godzine sie pojawia 20 nowych :P
osobom ktore malo pisza i slabo mowia po angielsku nie odpisuje, bo nie widze sensu sie meczyc>< nie interesuje mnie wymiana dwuzdaniowych maili >_>
>>[url=http://renifer7.livejournal.com/84953.html]Drama/movies list!!![/url]>>

[size=75][color=purple]Koktajle Molotowa moga palic tylko policyjne samochody
Mysli moga zwalac z piedestalow[/color][/size]
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 05 lis 2006

A dla mnie to nie dziwne, zeby nie wiedziec co o PL napisac bpo ja nie wiem... jak dla mnie to mało interesujacy kraj totez ciezko mi znalezc cos interesujacego aby o tym napisac. Taki jest moj punkt widzenia ale co dla mnie moze byc malo interesujace dla takiego Koreanczyka moze byc rzecza ciekawa ^^
Ja tez jestem zasypywana wiadomosciami ostatnimi czasy... stwierdzilam, ze musze przestac sie tam na jakis czas logowac totez moj profil nie bedzie wyskakiwal haha.
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
dora
Przyklejony do ekranu

Postautor: dora » 06 lis 2006

a ja mam takie pytanie odnośnie stronki którą podała aurora japan-guide.com jak ja mam się tu zarejestrować bo nigdzie nie widze takiej opcji :(
Kiedy się czegoś pragnie,
wtedy cały wszechświat sprzysięga się,
byśmy mogli spełnić nasze marzenie.
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 06 lis 2006

dora pisze:a ja mam takie pytanie odnośnie stronki którą podała aurora japan-guide.com jak ja mam się tu zarejestrować bo nigdzie nie widze takiej opcji :(

tu
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: aurora » 06 lis 2006

polecam polecam, MASA ludzi tam jest o_O, nie tylko z Japonii ale z calego swiata. :] Nalezy uwaznie czytac ogloszenia i patrzec czy jest w kategorii search friend czy search penpal :)
>>[url=http://renifer7.livejournal.com/84953.html]Drama/movies list!!![/url]>>

[size=75][color=purple]Koktajle Molotowa moga palic tylko policyjne samochody
Mysli moga zwalac z piedestalow[/color][/size]
Awatar użytkownika
dora
Przyklejony do ekranu

Postautor: dora » 07 lis 2006

Strasznie dziękuję i już się rejestruje i mam nadzieje że ktoś będzie ze mną pisać hi hi
Kiedy się czegoś pragnie,
wtedy cały wszechświat sprzysięga się,
byśmy mogli spełnić nasze marzenie.

Wróć do „Hyde park”