azjatyckie przysmaki

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

azjatyckie przysmaki

Postautor: allia » 09 sty 2006

jako, że po świętach trochę mi sie przytyło i jestem na diecie.. i strasznie chce mi się jeść :D postanowiłam założyć topic o jedzonku :lol:

lubicie azjatyckie specjały? potraficie coś przyrządzić?

ja w swoim repertuarze mam sushi, tempure a ostatnio nawet ciasto z zielonej herbaty :P

Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 09 sty 2006

OMG ciastka z zielonej herbaty? tez chce jedno! ze ja nie bylam w tym roku w Mariocie :/

ja szczerze mowiac jesli chodzi o gotowanie to zenzen dekinai ale Sori-chan robi super okonomiyaki!! *yummy*

oooo i jak znacie jakies przepisy to mozecie podawac to sie moze czegos naucze :P
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Ciasto z zielonej herbaty

składniki:
* 4 jajka
* 1 3/4 szklanki mąki
* 1 1/2 szklanki cukru
* 3/4 szklanki masła (prawie cała kostka)
* 2 łyżki sproszkowanej herbaty maccha* (można kupić m.in. tutaj)
* 1 łyżka chipsów czekoladowych (takie do dekoracji ciast, od biedy mozna samemu zetrzeć troche czekolady na tarce)

przygotowanie:
Wrzucic masło do miski i ucierać az zrobi się miękkie, następnie dodać cukier i mieszać dalej aż cukier wymiesza się z masłem - najłatwiej użyc cukru do pieczenia, jest drobniejszy niz tradycyjny.
w innej miseczce wymieszac jajka (żółtko z białkiem) a następnie dodać do masy cukrowo-maślanej i mieszać dalej.
Połączyć mąkę i zieloną herbatę w proszku - z tego wymieszania powinien wyjść jasnozielony proszek. Następnie wszytsko ze soba mieszamy - najlepiej mikserem żeby nie było grudek. na końcu dodajemy czekolade i znów mieszamy.
Taka masę wylewamy do formy (uprzednio natartej masłem) i wstawiamy do piekarnika (już nagrzanego) w temp. 180C i tak pieczemy jakieś 40 minut.. Choc ja ostatnio musiałam pieć troche dłużej.

ciasto pycha.. :P

----
*herbata maccha jest dośc droga. 1 kg kosztuje jakies 70 zł ale starcza na dośc długo (jest bardzo intensywna dlatego dodaje się jej stosunkowo niewiele) i mozna z niej przyrządzać pyszne rzeczy - nie tylko ciastka ale i lody czy budyń z zielonej herbaty :D
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 09 sty 2006

a nie dodaje się jakiegoś proszku do pieczenia, albo czegoś, żeby ciasto urosło trochę?
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Eliza pisze:a nie dodaje się jakiegoś proszku do pieczenia, albo czegoś, żeby ciasto urosło trochę?

tez sie właśnie nad tym zastanawiałam za pierwszym razem :)
i za pierwszym razem dodałam kapinke proszku do pieczenia.
Za drugim nie... w przepisnie nic o proszku nie ma.. mozna natomiast trochę dodać jak się ma obawy :wink:
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 10 sty 2006

Sushi królowało u nas na sylwestrze!Co prawda z 10 osób zjadało namiętnie ten przysmak tylko 2 osoby (ja i moja koleżanka z którą chodzimy regularnie na sushi do Warszawskich restauracji ^^) a spróbowało go 2/3 populacji sylwestrowej!
robiłam keidyś karokke, czy jaoś tak chodzi o krokiety!nawet mój wujo co za Japonią i skośnookimi nie przepada, zachwycał się !
potem Shabu shabu!pyyyyyyyyyycha, i to tyle, bo na wiecje mnie nie było stać^^
ale ogólnie żarcie japońskie jest super!uwielbiam kurczaka w sosie teriyaki, zupe miso, sajgonki, i nie pamiętam co jeszcze jadłam!ale japońskie specjały są niskokaloryczne i zdrowe, dziś w tv o tym mówili!szczególnie zdrowe jest sushi i jakie pyszne^^
Awatar użytkownika
SumeragiAeka
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: SumeragiAeka » 11 sty 2006

Gotować raczej nie gotuję, bo nie przepadam za tym, więc przepisów żadnych nie znam, ale pieczenie to moje małe hobby, więc bardzo dziękuję za przepis na ciasto *___* Na pewno skorzystam, jak tylko będę miała okazję ^__^
II my LJ II my blog II
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 07 sie 2006

Szarlotka japońska

Czas przygotowania:
2 godziny
260 g maku
220 g mleka
150 g masła
6 jajek
100 g cukru pudru
opakowanie cukru waniliowego (16 g)
100 g kaszy manny (6 łyżek)
250 g jabłek
łyżka kakao
80 g orzechów włoskich
50 g śliwek suszonych lub rodzynek
łyżeczka proszku do pieczenia

1. Mak zalać mlekiem i zagotować. Zmielić 2 razy, razem z orzechami włoskimi. Masło utrzeć z żółtkami, następnie dodawać po łyżce maku i kaszy manny, aż do wyczerpania składników.

2. Białka ubić na pianę z cukrem pudrem i cukrem waniliowym. Śliwki pokroić w kostkę. Jabłka obrać i zetrzeć na tarce warzywnej.

3. Wymieszać wszystkie składniki: masę makową, jabłka, ubite białka, śliwki i dodać kakao. Wylać na blachę i piec w piekraniku rozgrzanym do 180oC, około 40-50 minut.
Gotowej potrawy: 1,3 kg
Rada:
Ciasto można ozodobić roztopioną
gorzką czekoladą i wiórkami kokosowymi.

ciekawe czy to ma cos wspolnego z Japonią
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 07 sie 2006

o chyba sie skusze na szrlotke ^_^ dzieki za przepis ^_^
[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
cr:cyndesign i ojou
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 07 sie 2006

Hmm... uwielbiam szarlotke... to moze sie kiedys na tą japonską skuszę O.o
Ja rowniez dziekuje za przepisik ;D
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 14 paź 2006

Awatar użytkownika
franka
Co to jest dorama? o_O

Postautor: franka » 20 paź 2006

ja totalne beztalenie kulinarne, jako ze jestem fanka wszytskiego co koreanskie, postanowilam troche poeksperymentowac i zrobilam kimczi. Pierwsze tradycyjne i bardzo niezjadliwe w moim wykonaniu... drugie tak zwane kimczi ekspresowe (nie czekalo sie tak dlugo na ukiszenie) obroslo plesnia w warunkach "lodowkowych". Potem zachcialo mi sie jeszcze ryzowych ciasteczek, wiec przez pol dnia walilam drewnianym tluczkiem w bryle ryzowa w celu wytworzenia efektu gumy... efekt gumy byl mizerny, natomiast bable na rece wprost przeciwnie... potem uformowane z wielkim trudem ciasteczka (a raczej pseudo ciasteczka) zaczely sie pocic na talerzu. Nie mam pojecia czemu ale wyciekala z nich woda... chyba, ze to bylo co innego. Tylko sie zastanawiam co nastepne przyjdzie mi do glowy... rodzina czeka z utesknieniem ;)
Awatar użytkownika
awri

Postautor: awri » 21 paź 2006

kiedys sobie ściągnełam kuchnię japonską, może już macie, a jak nie to na pewno się przyda :D

Kod: Zaznacz cały

http://up-file.com/download/d82020737832/kuchnia-japonska.rar.html

mirror na mu:

http://www.megaupload.com/?d=XDHFWCJT

lista potraw:
Obrazek
Obrazek

ps. jak ktoś może i wie jak się zmniejszało obrazki, to bardzo proszę, bo ja zapomniałam ;/
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 21 paź 2006

Ja chyba ślepa jestem, ale gdzie na tym hostingu jest button download?
Awatar użytkownika
awri

Postautor: awri » 23 paź 2006

Eliza, gomene dopiero wróciłam ze zjazdu i przeczytalam twój post, pod informacjami o pliku powinien pojawić się napis: Download from UP-FILE.COM (obrazek poniżej)- wystarczy na niego kliknąć, nie wiem czy to zalezy od tych stref podanych niżej, ale w którymś przedziale czasowym dla nas jest zamknięte ściąganie :/ już wrzucam na megaupload, bo niestety na rh:Unfortunately all drives of RapidShare.de are full right now. i nie moge wrzucić :(
Obrazek
mirror na mu:

http://www.megaupload.com/?d=XDHFWCJT

Wróć do „Hyde park”