azjatyckie przysmaki

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 27 mar 2007

No niestety, nie znam. Ale też nigdy nie szukałam jakoś specjalnie ^_~

Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 27 mar 2007

piretka pisze:ja jedynie slyszalam, ze jest bardzo dietetyczny, ale z czego jego dietetycznosc mialaby wynikac nigdy nie wnikalam. W takim razie od dzis wcinam namietnie ananasa :D

jeśli masz zamiar się 'dietetyzować' to ananas raczej nie jest najlepszym pomysłem :) ma dość wysoki indeks glikemiczny - czyli po prostu jest słodki, powoduje to nadmierną produkcję insuliny, w wyniku czego poziom cukru zaczyna drastycznie spadać.. na takie coś ludzki organizm reaguje w jeden sposób - głodem i atakiem obżarstwa.. chęć zaspokojenia ubytków cukru kończy się podjadaniem wszystkiego co w zasięgu ręki; poza tym sama insulina też sprzyja tyciu
tak więc jesli chcesz sie 'dietetyzować' (ale mi się to słówko spodobało :P) to najlepiej czymś o niskim IG, żeby nie doprowadzać do takich wahań insuliny w organizmie :)

natto jeszcze nie próbowałam.. może jak kiedyś dotrę tam na dalekie południe to się skuszę :)
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 27 mar 2007

allia pisze:na takie coś ludzki organizm reaguje w jeden sposób - głodem i atakiem obżarstwa.. chęć zaspokojenia ubytków cukru kończy się podjadaniem wszystkiego co w zasięgu ręki

No jest to ciekawa teoria. Nie wiem jak tam faktycznie z tym wszystkim jest, ale ja pije dosc duzo ananasa, bo po prostu lubie. I waga mi sie utrzymuje od lat na stalym poziomie 65-67kg (przy wzroscie 179cm). Wczoraj nawet sprawdzalem, to mialem rowno 66, hehe. A ataki obzartwa to mnie lapia, jak ogladam dramy i widze czym oni sie tam obzeraja. A jedzenia jest pelno w praktycznie kazdej dramie! Tylko jak potem ide do lodowki zajrzec, co tam mam, to mi sie juz odechciewa, hehe. Hmmm... a moze by sie tak rozejrzec za jakas gosposia, co zna sie na kuchni japonskiej... XD

Wlasnie doczytalem na necie, ze ananas zawiera bromeline - enzym przyspieszajacy spalanie niektorych tluszczow. Ale nie wszystkich. W paru miejscach pisali, ze nadaje sie jako wspomagacz diety, ale nie jest sam w sobie specjalnie dietetyczny.
火色い烏は新世界の神だ! ~ [url=http://www.last.fm/user/aoikarasu/]aoikarasu.last.fm[/url]
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 27 mar 2007

Hiiroi Karasu pisze:I waga mi sie utrzymuje od lat na stalym poziomie 65-67kg (przy wzroscie 179cm). Wczoraj nawet sprawdzalem, to mialem rowno 66, hehe.

To chyba jakas niedowaga....... Kurde65 kg przy prawie 1.80................... jezusiku;...........
Obrazek
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

No bo jestem drobnej kosci i tyle :P Koreancy i Japoncy maja przeciez wlasnie takie takie proporcje wagowo/wzrostowe :P No ale ja oczywiscie nie jestem azjata, a szkoda *chlip*

Sorki, ze tak mowie, ale nawiazujac tego tego tematu... w sumie juz od poczatku mialem takie skojarzenie, ze czerteziki brzmi jak nazwa japonskiej potrawy. XD Takoyaki, okonomiyaki, czerteziki... XD W tym kontekscie wyglada, jakbym sie chcial odgryzc, ale to nie o to chodzi. Serio mam takie skojarzenie. ^^'
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Hiiroi Karasu pisze:
allia pisze:na takie coś ludzki organizm reaguje w jeden sposób - głodem i atakiem obżarstwa.. chęć zaspokojenia ubytków cukru kończy się podjadaniem wszystkiego co w zasięgu ręki

No jest to ciekawa teoria.

nie moja tylko lekarzy dietetyków :) zresztą ta 'teoria' jest dość popularna.. i nie od dziś chyba wiadomo, że słodkie tuczy ;) to po prostu wytłumaczenie tego, co się dzieje w organizmie kiedy wpiernicza się za dużo słodkości :P
poza tym insulina sama w sobie 'tuczy'... Insulina aktywuje procesy tworzenia tłuszczy - głównie z dostarczanych organizmowi węglowodanów. :)

Hiiroi Karasu pisze:Nie wiem jak tam faktycznie z tym wszystkim jest, ale ja pije dosc duzo ananasa, bo po prostu lubie. I waga mi sie utrzymuje od lat na stalym poziomie 65-67kg (przy wzroscie 179cm).

nie no bez przesady :) sam ananas Cię nie utuczy :P
chodziło mi tylko o zobrazowanie pewnego schematu.. ludzie na diecie zapychają się owocami myślac, że to dietetyczne - a prawda jest taka, że po zjedzeniu takiego arbuza czy banana bardzo szybko ma się ochotę zjeść coś innego i to nie dlatego, że ten owoc jest "lekki" i się go szybko spaliło ale dlatego, że osobie która zjadła słodkiego arbuza zaczyna drastycznie spadać cukier (na skutek wyprodukowanej dużej ilości insuliny) i organizm daje znać, że czas nadrobić ubytek :)
dlatego jeśli się odchudzamy to powinniśmy unikać produktów z wysokim indeksem glikemicznym - w ten sposób dłużej będziemy syci i nie będzie nas kusiło żeby podjadać :)

Hiiroi Karasu pisze:Wczoraj nawet sprawdzalem, to mialem rowno 66, hehe.

wiesz dużo zależy od każdego organizmu.. każdy ma inną przemianę materii.. mój ojciec na ten przykład waży (w wieku lat 53) 75-77kg przy wzroście 184cm.. codziennie obżera się słodyczami, białym pieczywem, pizzami i innymi tuczącymi rzeczami, nie uprawia żadnych sportów a w porównaniu do swoich kolegów, którzy siedzą na dietach i ćwiczą wygląda jak suchar :P
po prostu ma taką przemianę materii że może jeść wszystko i bez ograniczeń :)

zresztą ciekawostka - oglądał ktoś "supersize me"?.. otóż koleś tam utył w miesiac 12 kg żywiac się tylko żarełkiem z Mac'a.. jego śladem poszli nastepni - cała grupa.. i co się okazało? niektórzy z tych, którzy brali udział w eksperymencie nie przytyli nawet grama, mimo że codziennie przez miesiąc jedli najbardziej tłuste i obrzydliwe jedzenie z fasto foodów :)
tak więc zależy od organizmu :)

Hiiroi Karasu pisze:a moze by sie tak rozejrzec za jakas gosposia, co zna sie na kuchni japonskiej... XD

ja bym chciała chińskiego kucharza :P

Hiiroi Karasu pisze:Wlasnie doczytalem na necie, ze ananas zawiera bromeline - enzym przyspieszajacy spalanie niektorych tluszczow.

a pisali ile tego ananasa musisz rzeczywiście zjeść żeby Ci coś spalił? :P
bo wiesz... szpinak to ma też niby "dużo" żelaza tylko jak się okazuje żeby to żelazo coś dało to trzeba szpinak kilogramami "wciągać" bo ma żelazo to fakt.. tylko że słabo przyswajalne :D

ja tez jestem drobnej kości - żadna z moich koleżanek nie jest w stanie założyć bransoletek które noszę :) noszę też dziecięce rozmiary pierścionków (jubiler mi musi specjalnie zmiejszać) a jeszcze trochę i dzięi zabiegom UE nosiłabym dziecięce pantofelki :P
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Nie no, to jasne, ze masz racje co do tego, ze slodkie tuczy, ale jest 'slodkie' i jest "slodkie", hehe. Owoce to nie czekoladka. :) Co do przemiany tez oczywiscie masz racje, pelno widze przykladow do okola. Z reszta moja nie jest taka idealna, bo miesien piwny powoli lecz nieublaganie sie rysuje. ^^" Chyba czas pomyslec o silce.

Co do ilosci tego ananasa to nie mam pojecia w sumie. Podobno niektore gwiazdy kina w "hameryce" stosuja diete ananasowo-grejpfrutowa, ale jak to dokladnie wyglada, to nie chcialo mi sie zaglebiac. ^^

Ale co do jednego moge powiedziec z doswiadczenia. Kiedy facet idzie z dziewczyna na impreze, to zeby potem dziewczynie bylo milo, to musi pic tylko wodke z ananasem (drinki w propocjach 50ml wodki na 250-300ml soku) i bron boze zadnego piwa. XD Srednio takich drinow na imprezie idzie od 5 do 10, zaleznie od tego ile trwa impreza, wiec wychodzi, ze conajmniej 5x250ml=1.25l trzeba soku ananasowego przyjac. :twisted:
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Hiiroi Karasu pisze:Podobno niektore gwiazdy kina w "hameryce" stosuja diete ananasowo-grejpfrutowa, ale jak to dokladnie wyglada, to nie chcialo mi sie zaglebiac. ^^

grejpfrut to akurat przykład dobrego owocu :) nie ma dużo glukozy.. zresztą czytałam tez kiedyś o tym że grejpfrut dla osób chcących stracić wagę to dobry wybór :) coś tam zawiera

Hiiroi Karasu pisze:Ale co do jednego moge powiedziec z doswiadczenia. Kiedy facet idzie z dziewczyna na impreze, to zeby potem dziewczynie bylo milo, to musi pic tylko wodke z ananasem

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
co za system XD musisz go opatentować i nagłośnić bo jakoś jak ja chodziłam z facetami na impreze to nie pili soku ananasowego :lol:
a red bull nie działa? tzn wódka z red bullem
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 27 mar 2007

Hmm.... a ja mam takie pytanko... bo ktoś tu wspomniał, że można zupę miso instanta kupić... szczerze powiedziawszy nigdy nie widziałam nigdzie ale może dlatego, że jakoś specjalnie nie szukałam?
W wielu miejscach można ją dostać czy tylko w jakiś specjalnych sklepach ? O.o
Eh.... już nie mogę się na prawdę doczekać aż w końcu wybierzemy się z Kati do tej japońskiej knajpy bo ostatnio takiego mi wszyscy smaka na to robią, że szkoda gadać xP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

allia pisze:co za system XD musisz go opatentować i nagłośnić bo jakoś jak ja chodziłam z facetami na impreze to nie pili soku ananasowego :lol:

Hehe, najwyrazniej nie wiesz, co mam na mysli. Moze wyjasnie to na privie. :D A skad inad red bull+wodzia super sprawa. XD

Devi pisze:Hmm.... a ja mam takie pytanko... bo ktoś tu wspomniał, że można zupę miso instanta kupić... szczerze powiedziawszy nigdy nie widziałam nigdzie ale może dlatego, że jakoś specjalnie nie szukałam?
W wielu miejscach można ją dostać czy tylko w jakiś specjalnych sklepach ? O.o

O ile sie orientuje, to podobno w duzych supermarketach typu Carrefour. No chyba, ze masz w miescie ekstra sklepy pod kuchnie orientalna. U mnie nie ma. :(
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 28 mar 2007

Hiiroi Karasu pisze:O ile sie orientuje, to podobno w duzych supermarketach typu Carrefour. No chyba, ze masz w miescie ekstra sklepy pod kuchnie orientalna. U mnie nie ma. Sad

Czuję, że będę musiała Carrefour'a dokładniej przeszukać... ale szczerze mówiąc tam czasem ciężko cokolwiek znaleźć _^_'
Co do "specjalistycznego" sklepu (że to tak nazwę) to zdaje się, że jest :D
Mam właśnie z Kati zamiar się do niego wybrać jak wrócę :)
(w necie znalazłam i wygląda dość ciekawie... poza tym ona też mówiła że taki widziała ale nie wiem czy to ten sam czy nie w końcu xP).
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 28 mar 2007

Hiiroi Karasu pisze:
allia pisze:co za system XD musisz go opatentować i nagłośnić bo jakoś jak ja chodziłam z facetami na impreze to nie pili soku ananasowego :lol:

Hehe, najwyrazniej nie wiesz, co mam na mysli. Moze wyjasnie to na privie. :D A skad inad red bull+wodzia super sprawa. XD

no to już kumam po co tyle tego soku w siebie wlewasz :P
a taki z kartonika też działa? niebywałe XD

@Devi - jeśli jesteś z Wawy to w Galerii Mokotów macie azjatyckie delikatesy.. tam na pewno są miso instatnt.. poza tym w każdym większym sklepie spożywczym są - przynajmniej tu w 3miescie
Awatar użytkownika
piretka
Oglądam regularnie xD

Postautor: piretka » 28 mar 2007

A jak takiego sklepiku pod reka nie ma to ew. np tu:
http://www.naturo.pl/index.php?cPath=62_65
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 28 mar 2007

Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 28 mar 2007

A ja dorwałam dzisiaj zupke miso instanta w markecie... szczerze powiedziałam, że myślalam iż to jakoś inaczej wygląda... coś jak te zupki instant a tu sie okazało, że to takie małe pudełeczko z saszetkami hahah... nie dziwne, że wcześniej na to nie zwróciłam uwagi xP
No nic... moja host rodzinka jutro po południu jedzie do ameryki na 2 tyg wiec sobie spróbuje tej zupy jutro czy w piątek xP

Wróć do „Hyde park”