Yes Asia a karty płatnicze...

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Yes Asia a karty płatnicze...

Postautor: czajka » 08 sty 2007

Mam pytanie, chciałam złożyć zamówienie na YA, ale odrzuciło moją karte. Zastanawiam się, czy moje konto nie jest odpowiednie, chociaż pani za biurkiem mówiła, że można nią robić zakupy online.

Mam konto WBK < 30, VISA i VISA Electron

Pomocy?

Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 08 sty 2007

VISA electron o ile wiem nie nadaje się do robienia zakupów online.. nastomiast zwykla visa powinna działać :)
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 08 sty 2007

A co dokładnie Ci w tym meilu napisali (bo jak odrzucili to dostałas meila, nie ?).
Mi też odrzucili i dali propozycje zeby albo przeslac najnowszy wydruk z konta albo przeslac im zdjecia karty.
Wyslalam im i mi po tym przyjeli normalnie.
W ogóle to na doki już było pytanie o zakupy na yesasia przy uzyciu karty visa. (pamietam, bo to bylo moje pytanie :P).

Ogolnie dla ulatwienia zacytuje tutaj jedną z odpowiedzi z tamtego tematu:
reyoo pisze:To zależy jaką masz kartę debetową czy kredytową. Karty debetowe wymagają obecności posiadacza, by złożył podpis i w internecie nie da się takiej użyć. Karty kredytowe można używać w internecie bez żadnych przeszkód. Jak nie masz na karcie znaczka VISA ELECTRON to możesz taką kartą płacić w internecie. Karty VISA ELECTRON mBanku i Inteligo też można używać w internecie, a z resztą kart może byc różnie

Jakby co to ten temat jest TUTAJ
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Chodzi o to, że dopiero wtedy gdy byłam na ostatnim etapie zamówienia, to napisali że mój bank cośtam, costam, nie pamiętam ;^_^

A moja karta, chyba nie jest ani kredytowa ani debetowa, biorąc pod uwagę, że nie mam stałych dochodów, prócz stypendium. To uniemożliwia zakupy online?
Mam oba znaczki "VISA" i "VISA Electron" :)

*off to see the tread*

Może rozwieją się problemy :)
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 08 sty 2007

No to jak masz znaczek "VISA Electron" to pewnie dlatego... zgodnie z tym co pisał/a reyoo w tym poście co zacytowałam wcześniej.

Nie wiem... może mi sie tylko wydaje ale... karta musi byc albo kredytowa albo debetowa... no bo jak nie to jaka ? xP
Tj. ja sie nie znam ale tak mi sie zawsze wydawalo :P

Ja mam karte w PKO S.A.... jest to Visa dolarowa... co prawda to konto rodziców akurat ale w przypadku tego konta nie trzeba miec chyba stalych dochodów... po prostu trzeba miec cos na tym koncie albo cos w tym stylu... nie pamietam dokladnie a mamuska też nie pamietala _^_'
W kazdym badz razie to przez x czasu to konto nie bylo uzywane i bylo na nim chyba ze 200 $... to wystarczylo (tj nie mowie ze musi byc minimum 200... tak tylko bylo w moim przypadku :P).
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

No, ale ja mam dwa znaczki ;/

Nie wiem, na razie się poddaje. Spróbuje jutro, może będę miała lepszy dzień.

Teraz zauważyłam, że napisane na karcie jest
"ELECTRONIC USE ONLY". Chyba wszystko jasne :/
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: aurora » 11 sty 2007

masz logo VISA _i_ logo VISA ELECTRON czy VISA i pod spodem Electron? :P
Jesli to Visa Electron, to na pewno jej nie przyjma bo z kart platniczych nadaja sie do tego celu tylko (jak zapewne juz pisalam w w/w watku) VE z PKO Inteligo i specjalna (?) karta Mbanku (tez VE, jak mi sie zdaje). No ale jesli to kredytowa, to dziwne ze odrzuca. Moze napisz do YA?
>>[url=http://renifer7.livejournal.com/84953.html]Drama/movies list!!![/url]>>

[size=75][color=purple]Koktajle Molotowa moga palic tylko policyjne samochody
Mysli moga zwalac z piedestalow[/color][/size]
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 11 sty 2007

Mam z prawej strony, najpierw VISA a pod nim VISA Electron.

Nie jest to karta kredytowa. Czy na YA tylko takie przyjmują?
Kurde no, chyba do końca studiów będe polegac na innych jesli chodzi o internetowe zakupy ;/
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 11 sty 2007

Jakieś pół roku temu w mbanku była akacja kart kredytowych dla studentów. Wystarczyło być studentem i można było dostać kartę. Jedynie ograniczenie było takie, że maxymalny debet mógł być 600-1000 zł, zależnie od osoby. Jeśli ta akcja nie trwa nadal, to pewnie ją powtórzą.
Ja wprawdzie nie robię zakupów netem, ale żałuję, że się nie pofatygowałam i nie złożyłam wniosku.
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 11 sty 2007

czajka pisze:Kurde no, chyba do końca studiów będe polegac na innych jesli chodzi o internetowe zakupy ;/

zaloz konto w inteligo lub mbanku, nie trzeba nic deklarwac, a przed zakupami wplacasz odpowiednia sume

inteligo - karta za darmo, oplata miesieczna 4,99 za uzywaniew konta
mbank - ekarta za 30 zl, brak miesiecznych oplat

zakladanie przez net, prosto i wygodnie
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 11 sty 2007

Karta, którą się dostaje przy zakładaniu konta Inteligo działa perfekcyjnie. Nie trzeba mieć stałych dochodów, przynajmniej ja również takowych nie posiadam, a można nią wszędzie płacić. I plusem jest szybkość wyrobienia owej jak się zapodzieje, sprawdzałam ^^

Aaaa i na mojej również pisze visa electron :] Właściwie dwa konta to visa i wszystko sprytnie działa, jedno nie jest debetowe. Trzecie to maestro i nic nie działa :(

I najważniejsza sprawa...czy na odwrocie karty masz napisany numer swej karty i kod CVV2, bądź CVC2 (składajacy się z trzech cyfr)..jeżeli posiada się kartę z takim kodem to można śmiało wyprawić się na sieciowe zakupy...
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 11 sty 2007

tylko inteligo tak ma, jej karta to zwykla debetowa do uzytku fizycznego, czyli bankomaty i sklepy, on-line niedostepny
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 12 sty 2007

martulex pisze:I najważniejsza sprawa...czy na odwrocie karty masz napisany numer swej karty i kod CVV2, bądź CVC2 (składajacy się z trzech cyfr)..

No prosze... a ja sie właśnie zastanawiałam co to za 3 cyfrowy numer na odwrocie (ten dlugi to nr konta... przynajmniej u mnie i sie wlasnie zastanawialam czym sa te 3 cyferki dalej... :P).
Przy okazji i ja sie czego dowiedzialam ^^''

Co do inteligo - ja osobiscie konta tam nie mam ale ma moj brat i ojciec... ogolnie bardzo wygodna sprawa i godna polecenia ^^

wersalus pisze:inteligo - karta za darmo, oplata miesieczna 4,99 za uzywaniew konta
mbank - ekarta za 30 zl, brak miesiecznych oplat

Hmm... oferta mbanku mnie tu zaciekawila... i nie wiem czy czasem się o to nie pokusze... bo karte VISA ktora mam niestety bede mogla miec do konca pobytu w UK... pozniej to znowu powroci do szuflady mamusi hahah
No a poza tym... jakbym sobie zalozyla to konto to by mi rodzice nie truli na co pieniadze wydaje... bo tak to do nich przychodzi wyciąg... _^_'
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 12 sty 2007

wersalus pisze:tylko inteligo tak ma, jej karta to zwykla debetowa do uzytku fizycznego, czyli bankomaty i sklepy, on-line niedostepny

W takim razie - pieprzony WBK! Kłamali w ulotkach! :x

martulex pisze:I najważniejsza sprawa...czy na odwrocie karty masz napisany numer swej karty i kod CVV2, bądź CVC2 (składajacy się z trzech cyfr)..jeżeli posiada się kartę z takim kodem to można śmiało wyprawić się na sieciowe zakupy...

Mam. Normalny, wypukły numer karty na przodzie, a na odwrocie powtórzony numer + 3 cyfry.

Czyli jakbym założyła to inteligo/mbank, to dostaje kartę, i sru mogę szalec?
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 12 sty 2007

Teoretycznie rzecz ujmując jak masz ten numer i kod składajacy się z trzech cyfr to możesz tą kartą płacić w sieci.

Natomiast jak założysz konto w mbanku czy inteligo, ogólnie bardziej polecam inteligo...wszystko jest bardziej klarowne, sms po każdej wykonanje operacji etc. to możesz kupić nawet dom na Haitii jak tylko znajdziesz odpowiednią ilość gotówki ^^ W każdym razie podobnie jak Dev gorąco polecam :]

Dev pisze:No prosze... a ja sie właśnie zastanawiałam co to za 3 cyfrowy numer na odwrocie

Ten kod służy do dodatkowej weryfikacji danej karty płatniczej i stąd też te wymyśle serwisy każą go sobie do znudzenia wpisywać ^^ Za każdym razem jak robię jakąś operację to muszę wrzucic w odpowednią rubryczkę, wyjątkiem jest płatność przez paypal ^___^

Wróć do „Hyde park”