pytanie do naszych męskich mężczyzn

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

pytanie do naszych męskich mężczyzn

Postautor: Eliza » 11 mar 2007

Jakie dramy dawać kolegom, którzy są początkujący w świecie seriali (przynajmniej azjatyckich) i romansidła wywołują w nich mieszane uczucia...
Jak myślicie, co im dać, żeby się wciągnęli na dobre?!

Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Ato_mek » 11 mar 2007

chyba bardziej takie gdzie czuć dreszczyk emocji, zagadkę, kryminał aha gdzie są samochody motocykle itp w takim razie jak coś takiego im zapodasz na pewno powinni się wkręcić
http://mydramalist.com/dramalist/mini_mini
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 11 mar 2007

Tak, teorię to ja znam, ale mi chodzi o konkretne tytuły. Na czym "wsiąknęli" nasi panowie... Że już nie wspomnę, że tych "dreszczyków emocji, zagadek, motocykli" itd nie ma w dramach za dużo.
Albo które romansidła mimo swej całej romansidłowości im się podobały.
Awatar użytkownika
Ignus
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Ignus » 11 mar 2007

Przede wszystkim nie dawać tytułów pokroju Kimi wa Petto, obiad ląduje wtedy dosyć szybko na podłodze :) (aczkolwiek mi się podobało nawet) Zależy od gustu, bo ja na przykład uwielbiam te targające wszystkimi uczuciami typowe dramy o miłości np. 1 litre of tears i Sekai Chuushin De (które zresztą mi poleciłaś, dzięki za ten tytuł bo fajowe było ;) ). Może być też Taiyou no Uta Movie z piękną piosenkarką YUI. Fajne są też produkcje z dziwnym konceptem, które mogły się zrodzić tylko w głowach japończyków np. Satorare. Może jakieś dramy sportowe? Pride? (jeszcze nei zdąłyłem obejrzeć, jest w kolejce) Jakaś piłka nożna? (koniecznie trzeba obejrzeć Shaolin Soccer, nie drama tylko film normalny, ale tak się przy tym uśmiałem jak nigdy w życiu :) ).
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 11 mar 2007

Hehe no wlasnie, to jest problem doradzic w czyms takim, bo ja tez lubie romansidla i mam wlasnie takie w wiekszosci.

Przede wszystkim jesli chcesz przyciagnac faceta do dramy, to poza akcja musza byc fajne dziewczyny, a fajne dziewczyny w oczach faceta to nie to samo, co fajne dziewczyny w waszych oczach. :P Pomijac sam ten fakt gusta facetow sa rozne. Przykladowo aktualnie moja drama nr 1 jest Goong S, bo akcja nie jest jakas smetasna i podoba mi sie aktorka grajaca Yang Soon-Yi. XD Na drugim miejscu nadal utrzymuje sie Kurosagi, mimo tego, ze aktorka partnerujaca Yamapiemu jakos szczegolnie mi nie lezy.

Dla facetow polecalbym tez Ikebukuro West Gate Park - bo jest o gangach. Co by tu jeszcze, hmmm. Pomysle.
火色い烏は新世界の神だ! ~ [url=http://www.last.fm/user/aoikarasu/]aoikarasu.last.fm[/url]
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 11 mar 2007

Ja bym poleciła "STAND UP!!" i "Kisarazu Cat's Eye", co prawda obsada dla bab, ale fabuła już raczej dla mężczyzn ;)
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 12 mar 2007

Stand up w zyciu bym nie polecil na start. XD Nie obejrzalem calosci, ale wyglada na to, ze fabula sie kreci wokol jednego synka i paszczatej panienki, ktora chce zeby cos miedzy nimi bylo, bo sie znali z piaskownicy. Yamapi i ekipa sa tylko tlem do tego.

Ten film nie jest dla facetow zdecydowanie. Wam nie przeszkadza patrzec na brzydkie dziewczyny, tak jak nam na brzydkich facetow. Ale odwrotnie sie juz nie da. :P
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 12 mar 2007

ja proponuje Rondo, Trick, Tsubasa no Oreta Tenshitachi, Boku dake no Madonna, Tokyo Friends, Tatta Hitotsu no Koi, Densha Otoko i mniejwiecej taka kolejnosc, koreanskie odradzam, choc nigdy nic niewiadomo, dobrze tez podac filmy made in asia w miedzyczasie.

Kisarazu Cat's Eye, 1 Litre no Namida i Sekai no Chuushin de, Ai wo Sakebu sa dobre, ale raczej nie dla poczatkujacy, moga wywolac odwrotny skutek

Dla facetow polecalbym tez Ikebukuro West Gate Park - bo jest o gangach.

hehe ciekawe podejscie do sprawy

ps. niezly jest teraz Erai Tokoro ni Totsuide Shimatta! komediowy, tez mozesz sprzedac
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 12 mar 2007

wersalus pisze:
Dla facetow polecalbym tez Ikebukuro West Gate Park - bo jest o gangach.

hehe ciekawe podejscie do sprawy

Nie zauwazyles, ze dziewczyny tutaj w ten wlasnie sposob nas oceniaja? Tego typu arugmentacje do "co bys polecila" mozna czesto spotkac m. in. w temacie, gdzie sie ludzie przedstawiaja i pytaja, co ogladac. XD
Awatar użytkownika
Hiro
Oglądam regularnie xD

Postautor: Hiro » 12 mar 2007

Ja "nowym" polecam Super Rookie, Goong albo Delightful girl choon hyang. Przyczym pokazuje pare scenech smiesznych co ich troche zaciekawia. Sporo sie napracowalem zeby namowic znajomych na obejrzenie jakiejs dramy. Z koreanskimi sa jednak wieksze problemy, niewiem dlaczego. A z japonskich to Hana yori dango i Kimi wa petto, wystarczy ze opowiem o fabule tej ostatniej a odrazu pytaja sie czy pozycze ^_^''. Zreszta kobitki tez.....
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: San-chan » 12 mar 2007

To ja bym poleciała "Pride" (z pięknym Kimutaku.. *__*) - dobre bo o miłości i o sporcie.. i o dumie oczywiście! xDD
I "Delightful Girl Choon-Hyang" ;) Przez tą drame jeden z naszych użytkowników (pozdrawiam buaha! xD) wciągnął się w tan nałóg.. (przyznaje sie bez bicia, że to przeze mnie ^_^)
Awatar użytkownika
Arishay
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Arishay » 14 mar 2007

Oh.. jestem facetem wiec owiem swoją historyjkę...

Zaczełem oglądać dramy od "Full House"
Wcześniej nigdy nie ruczyłem nic co pachnie romansidłem i jest "przydługaśne"..
A do teraz oglądnełem jakieś 95 dramasów!!!

Co mnie nakłoniło...
z ciekawości chciałem zobaczyć jak gra piosenkarz Rain... (no cóż sądziłem że nie jest w tym dobry)
No i piękne koreanki też miały jakiś wpływ

Więc rada niech chłopak zainteresuje się jakimś gwiazdą..który jakimś cudem gra w DRAMACH ;)
Jęśli Rain.. to niech posłucha muzyki oglądnie klipy muzyczne np. I'm Comming (nowa płyta)
ale nic na siłe ..raczej nikt tego nie lubi ..a tylko utwierdzisz go by tego w życiu nie robił
..najlepiej przypadkiem zwrócić uwagę że gra on w takiej a takiej dramie.. i czemu nie zobaczyć jak mu to idzie :)
Reszta to twoja fantazja i wyczucie...^^

Wbrew pozorom nie radzę próbować z japońskimi dramami
80% niepowodzenia..
Trzeba najpierw lubić ten kraj i język...
A często reakcje są bardzo smutne^^
Sprawdzone na muzyce i filmach...

Znowu sorry za tak długi koment
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 14 mar 2007

Koment wcale nie jest za dlugi, ale avatara to bym na twoim miejscu pomniejszyl. :P

Ehhh... tyle slysze na temat tego Full House, ze w koncu sobie to sciagne, bo juz nie moge z ciekawosci. Tylko, ze mi to sie kojarzy w pierwszej kolejnosci z amerykanskim serialem. XD
Awatar użytkownika
Arishay
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Arishay » 14 mar 2007

Filmy to inna bajka...
Raczej są małe szanse aby ktoś przerzucił się na oglądanie dram po oglądnięciu filmów..
..no chyba że ktoś postanowi zobaczyć wszystko co możliwe MEDE IN ASIA.. lub konkretny aktor/-ka grajacy też w dramach

Lepiej aby to wyszło samemu.. nie wciskając jakąś kąkretną drame (tak jak pisałem wcześniej)
I znowu niech będzie to jakaś drama 16 odcinkowa bo jak oglądnie krótszą dramę to reakcja na te dłuższe jak najbardzie będzie spalona...

Sam wymiękam jak widze w KBS World 150 epizodzik
Im drama bardziej typowa tym lepsza...
Awatar użytkownika
Reiha
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Reiha » 14 mar 2007

wiec ja bym polecila Kurosagi, Dragon Zakura (ostatnio patrze na kompa, a tam otwarty folder z ta drama i se pomyslalam czyzby moj starszy brat to ogladal?? i do teraz nie wiem)
If only that day I hadn't met you,
I wouldn't be having these feelings.
These feelings are racing throught me and I want them to reach you

Wróć do „Hyde park”