Koreanistyka w Poznaniu

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 04 mar 2009

no u mnie pewnie się trochę zmieni... przez "ulepszoną" maturę-_-

to znaczy się, że polskiego mi nie będą za cholerę liczyć?!
WIĘC MUSZĘ ROZSZERZONY INNY PRZEDMIOT ZDAWAĆ?! T_T !!!
chyba zdam się na mój geograficzny umysł T_T

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 04 mar 2009

Nom... za to o ironio na inne orientalistyczne języki jak japoński czy chiński etc. polski rozszerzony jest wymagany ;o Nie rozumiem dlaczego akurat na koreanistykę go nie wymagają na UAMie;/

Tzn wstrzymaj się jeszcze bo jak w przyszłym roku wznowią rekrutację na UW to tam też polski rozszerzony jest brany pod uwagę...
Obrazek
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 06 mar 2009

zasady matury się zmieniają: aby zdać rozszerzony najpierw musisz zdać podstawowy-_-

No czyli... 2 arkusze? Czy jakoś inaczej znowu? Bo ja miałam 2 arkusze... niby dłużej człowiek siedział na tej maturze, ale zdawanie np samego rozszerzonego arkusza i wyciągania z tego % na podstawowy było dla mnie idiotyzmem...

Nie... 100 punktów możesz łącznie zdobyć w rekrutacji. Pod uwagę jest brany wynik z angielskiego ustnego (poziom wpisany na świadectwie, czyli obojętnie), angielskiego pisemnego rozszerzonego i jeden przedmiot rozszezrony jeszcze do wyboru.

To mam wrażenie, że za moich czasów nieco inaczej było... w sensie z przedmiotami xP

Tzn wstrzymaj się jeszcze bo jak w przyszłym roku wznowią rekrutację na UW to tam też polski rozszerzony jest brany pod uwagę...

Wiecie, ja mówiłam, że na UW jest NIBY co 2 lata xP Ale wam nie zagwarantuje, że za rok będzie xP

No i w ogóle czasem na niektórych uczelniach jest opcja, że dajmy na to jest potrzebny jakiś przedmiot rozszerzony a ty masz podstawowy to ci nie blokują zapisów na ten kierunek... tyle, że masz z rozszerzenia 0 ptk (co i tak pewnie cie niejako wyklucza xP) ale na UW niestety nawet nie masz opcji żeby się zapisać jeśli nie masz czegoś xP

Cóż, może jak poczekam parę lat (najpierw muszę skończyć swoje aktualne studia i tak xP) to się jeszcze coś pozmienia i dla mojego przestarzałego rocznika zrobią egzamin? xP Tak jak robią dla ludzi ze starą maturą... że na podstawie egzaminu ich przyjmują, lol xP
Anyway, kiedyś miałąm taką nadzieję ale z upływem czasu w sumie to nawet nei wiem czy bym poszła nawet jak bym mogła xP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 09 mar 2009

Trochę statystyk roku 2008/09
Na Koreanistykę na UW ubiegało się 88 osób (w rekrutacji 2007/08 AŻ 100 XP ) , limit miejsc to 14 (!), przypadało 6,29 osoby na miejsce. Pocieszeniem jest, że na Japonistykę składało 330 osób na 20 miejsc xP Albo 149 na sinologię z limitem do 12 osób. xP

O i widzę zmiany w wymaganiach na UAM. Waga Rozszerzonego ustnego wynosi 0,2, a podstawowego 0,1. Ale czy robi to jakąś wielką równicę? Jakąś tak, ale minimalną...
Obrazek
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 09 mar 2009

Minimalną? Załóżmy, ze ktoś ma 100% z podstawy czyli ma 10 punktów, ktoś ma tylko 70 z rozszerzonego i ma 14 punktów. 4 punkty różnicy to naprawdę dużo osób na liście.
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 09 mar 2009

Ale teraz za podstawę i rozszerzenie jest 20 punktów ;] Jeżeli odpowiem na 100% podstawę to po przeliczeniu mam 2 punkty, a jeżeli rozszerzenie na 100% to mam 4. I z tym drugim to nigdy nic nie wiadomo....
Nie wiem, nie czuję chyba tego ducha kompetycji i za bardzo się tym nie przejmuję. xP
Obrazek
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 09 mar 2009

Ja tylko stwierdziłam, że kwestia kilku głupich punktów może zdecydować, czy się dostaniesz na dany kierunek, czy nie - wiem coś o tym z doświadczenia XD
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 05 lip 2009

Hmmm tegoroczna statystyka na UAM: (mi już nie pomoże, ale dla potomnych xP)

koreanistyka
zapisanych kandydatów: 94, limit miejsc: 20, kandydatów/miejsce: 4.7 ale jeśli jest 25 to wychodzi wdzięczna liczba 3,6 xP

etnolingwistyka
zapisanych kandydatów: 272, limit miejsc: 75, kandydatów/miejsce: 3.63

japonistyka:
zapisanych kandydatów: 250, limit miejsc: 20, kandydatów/miejsce: 12.5

sinologia:
zapisanych kandydatów: 130, limit miejsc: 20, kandydatów/miejsce: 6.5
Obrazek
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 06 lip 2009

o wietnamsko-tajskiej to już nikt nie pamięta xD
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 06 lip 2009

o wietnamsko-tajskiej to już nikt nie pamięta xd

xP Patrzyłam i na to, ale nie przypuszczałam czy ktoś się zainteresuje xPPP

zapisanych kandydatów: 44, limit miejsc: 20, kandydatów/miejsce: 2.2
Obrazek
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 06 lip 2009

ooo to więcej niż w tamtym roku... chyba xD ale co za różnica jak przez pierwsze 2-3 miesiące kilka osób zwykle rezygnuje.. ale trzymam kciuki za wszystkich ;) 13.07 macie wyniki, dobrze pamiętam? potem się pochwalcie gdzie idziecie ;) jak do Poznania to w październiku trzeba jakieś spotkanie zrobić ;P
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: San-chan » 08 lip 2009

Magda dobrze mówi ;D Ktokolwiek się znajdzie w Poznaniu, to bić do nas XPPP

Btw, wiet-taj robi się coraz popularniejszy;D A myslałam, że przez indonezyjsko-malajską będzie miał mniejsze zainteresowanie niż rok temu O__o;;;;
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 08 lip 2009

Ale wam dobrze.... też chciałabym studiować w Poznaniu. Ale kiedyś muszę się zebrać i wybrać się do tego cudownego miasta (wstyd się przyznać, ale nie byłam -_-)

A tak w ogóle ktoś z doki doki startuje na UAM?
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 08 lip 2009

też pytanie ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 08 lip 2009

Maura pisze:

też pytanie ;P

Ooo no to powodzenia :*

A na co? Na koreanistykę bardziej?
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"

Wróć do „Hyde park”