Koreanistyka w Poznaniu

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 28 mar 2007

Wątek zszedł na dyskusje typu "co było pierwsze...kura czy jajko?"
Neofiliologie wcale nie są gorsze. Po takim prawie też pracę znaleźc jest trudno.

@Hiroii, fajnie że nasz japoński na tyle, żeby nim szpanowac co krok, ale jeśli mógłbyś...ja nie znam japońskiego na tyle żeby zrozumiec co miałeś na myśli.

Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 28 mar 2007

czajka pisze:Po takim prawie też pracę znaleźc jest trudno.

wcale nie.. no chyba że każdy ma aspiracje od razu zostac sedzia :D
po prawie jest bardzo duzo mozliwej pracy..
sama jestem po prawie i nikt z mojej grupy nie siedzi na bezrobociu ani nie musial uciekac za granice.. wszyscy pracuja w zawodzie
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 28 mar 2007

O, widze, ze nie nadazam z odpowiedziami na posty i musze troche poedytowac. czajka nie bij mnie. To byl priv do Hiro. XD

Nie tylko po prawie mozna znalezc prace. Ludzie z moich studiow (Automatyka i robotyka) tez bez wiekszego problemu poznajdowali.
火色い烏は新世界の神だ! ~ [url=http://www.last.fm/user/aoikarasu/]aoikarasu.last.fm[/url]
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

allia pisze:
czajka pisze:Po takim prawie też pracę znaleźc jest trudno.

wcale nie.. no chyba że każdy ma aspiracje od razu zostac sedzia :D
po prawie jest bardzo duzo mozliwej pracy..
sama jestem po prawie i nikt z mojej grupy nie siedzi na bezrobociu ani nie musial uciekac za granice.. wszyscy pracuja w zawodzie

:
Może prawo to zły przykład, ale taki wpadł mi pierwszy do głowy. xD Generalnie chodzi mi o to, że jakby każdy się chciał kształcic pod względem przyszłych zarobków i miejsc pracy to bylibyśmy krajem dentystów i pracowników IPN!
Awatar użytkownika
piretka
Oglądam regularnie xD

Postautor: piretka » 28 mar 2007

Hiro nie poddawaj sie, mi wszyscy na jap. mowili to samo a polowa ludzi z 4, 5 roku co chwila musi sie zrywac z zajec, bo dorabiaja sobie w firmach za 300/dzien. Nie mowiac juz o tym ze jest cala maaaaaasa innych opcji.
Senpaie tez siedza u nas w firmach japonskich, takze w Jaonii i raczej nie narzekaja akurat na finansowe aspekty.
No i przede wszyskim studiuje sie to co sie uwielbia, ma sie mozliwosci wyjazdu na dluzej na wschod i poznania mnostwa Azjatow, wiec cale studia orientalistyczne moga byc wielka przygoda.
+i tak i na Jap i na Kor. wepchna Wam drugi jezyk orientalny, wiec jak wezmiecie chinski i sie przylozycie to z dwoma orientalnymi jezykami i dobrym angielskim raczej nie bedziecie zyc o chlebie i wodzie.

No i ciekawa jestem jakie Hiiroi Karasu ma podstawy, by sie per dzieci do kwiatu polskiej mlodzierzy zwracac. Bo ze zdjec wynika, ze by sie chyba w piaskownicy musilal zaczac starac, by taki zwrot byl uzasadniony.
I jaki to kierunek studiow gwarantuje ze za 3 lub 5 lat praca bedzie pewna i za duze pieniadze ;)
내 사랑 김광석 ~^_^~

[img]http://i27.photobucket.com/albums/c194/piretka/banner.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 28 mar 2007

@Eliza: Eee, chyba zle przeczytalem? Nauczycieli???

piretka pisze:No i ciekawa jestem jakie Hiiroi Karasu ma podstawy, by sie per dzieci do kwiatu polskiej mlodzierzy zwracac. Bo ze zdjec wynika, ze by sie chyba w piaskownicy musilal zaczac starac, by taki zwrot byl uzasadniony.

A z jakich zdjec, przepraszam, bo chyba nie wiem o co chodzi. XD A co, nie podoba ci sie, ze tak sie zwracam? To chyba nie jest obrazliwe? :)
火色い烏は新世界の神だ! ~ [url=http://www.last.fm/user/aoikarasu/]aoikarasu.last.fm[/url]
Awatar użytkownika
Hiro
Oglądam regularnie xD

Postautor: Hiro » 28 mar 2007

tylko Hiiroi, dobrze byloby gdybym widzial co jest tam napisane, bo widze tylko same znaki zapytania, jesli moglbys to napisz w romanji. A reszcie dziekuje za slowa otuchy. Ale nawet bez tego jestem na tyle uparty, by przy wizji bezrobocia nie poddawac sie i dalej starac sie isc na koreanistyke. Tylko nadal nie wiem jak obliczac te punkty >.<
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

@piretka: masz świętą racje! Dlatego Hiro bierz zycie za rogi i nie zniechęcaj się :D Też jestem na bardzo egzotycznej filologi, i chociaż nie mam zajebistych aspektów na życie to nie narzekam :)
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 28 mar 2007

piretka pisze:I jaki to kierunek studiow gwarantuje ze za 3 lub 5 lat praca bedzie pewna i za duze pieniadze ;)

hmmm... informatyka? :)
tak strzelam bo jak patrze na jakich kontraktach siedzą znajomi programiści to właśnie myślę że informatyka
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Nie przejmuj się maturą, ja miałam gorsze wyniki i bym się dostała z palcem w d... gdyby chciało mi sie czekac :P
Awatar użytkownika
piretka
Oglądam regularnie xD

Postautor: piretka » 28 mar 2007

花より団子 - hana yori dango

czyli przedlozenie "konkretnego" posilku nad "puste" piekno kwiatow.

I jeszcze moj komentarz do tego:

団子だけの生活より花と団子のバランスよい生活を送りたい。

↑zdanie znaczy po prostu, ze IMO nie sama strawa czlowiek zyje i mi "kwiaty" tez sa w zyciu do szczescia potrzebne.

edit:

>allia

Tylko ze informatykow sie teraz mnostwo "produkuje" - kto zapewni osoby zaczynajacym teraz studia, ze za 5 lat rynek sie nie przesyci?
내 사랑 김광석 ~^_^~

[img]http://i27.photobucket.com/albums/c194/piretka/banner.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Hiro
Oglądam regularnie xD

Postautor: Hiro » 28 mar 2007

czajka pisze:Nie przejmuj się maturą, ja miałam gorsze wyniki i bym się dostała z palcem w d... gdyby chciało mi sie czekac :P

tak uwazasz ? z matury to martwie sie tylko historia, a z reszty to nie jest zle ,hehe. Ale nadal wolalbym sie dowiedziec jak przeliczyc moje wyniki zeby porownac z min 13 z zeszlego roku

heh, Hana yori dango : P ( trzeba cos zrobic bym wreszcie widzial ta czcionke japonska : P ). Moze i trafne, ale jestem z natury leniwym czlowiekiem i jesli cos mnie nie interesuje to nie potrafie sie tego nauczyc (np. matematyka, chemia i fizyka ). Wiec na na innych studiach bym odpadl calkiem szybko. Dlatego tez nie przekladam ot tak "posilku" nad "kwiaty". hehe
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 28 mar 2007

Hiiroi Karasu pisze:@Eliza: Eee, chyba zle przeczytalem? Nauczycieli???

Co, gdzie? Do czego się odnosisz?
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 28 mar 2007

allia pisze:hmmm... informatyka? :)
tak strzelam bo jak patrze na jakich kontraktach siedzą znajomi programiści to właśnie myślę że informatyka

Z tą informatyką to wcale nie jest tak różowo. Dużo zależy się, gdzie się studiuje. I jeszcze czy jest się dobrym. Osoby przeciętne mogą znaleźć pracę, ale na pewwno nie za sensowne pieniądze. I nie po jakimś słabym uniwerku.
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Hiro, mi na korańską brali niemiecki i angielski. Jakby brali mi geografię to pewnie byłabym koleżanką z drugiego roku :P

Wróć do „Hyde park”