Koreanistyka w Poznaniu

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
Hiro
Oglądam regularnie xD

Postautor: Hiro » 28 mar 2007

czajka pisze:Hiro, mi na korańską brali niemiecki i angielski. Jakby brali mi geografię to pewnie byłabym koleżanką z drugiego roku :P

no ja niestety zdawalem jeden j. obcy angielski i dodatkowa historie, dlatego tez musze zobaczyc czy to wystarczy chociaz zeby starac sie dostac

wow, jeszcze nie widzialem zeby w temacie tak szybko posty sie pojawialy,hehe

Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 28 mar 2007

Moja "koleżanka" z roku dostała się tylko z jednym językiem :O Fakt mnie bardzo oburzył, bo nie potrafię zrozumiec jak ją w ogóle dopuścili do rekrutacji!
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 28 mar 2007

Eliza pisze:Co, gdzie? Do czego sięodnosisz?

Nauczyciele dobrze zarabiaja w Polsce? Masz na mysli tych, ktorzy ucza popularnych jezykow obcych orajac dodatkowe godziny w prywatnych szkolach jezykowych i udzielajac korepetycji? Bo innych jakos nie widze w klimacie dobrych zarobkow.

Eliza pisze:Z tą informatyką to wcale nie jest tak różowo. Dużo zależy się, gdzie się studiuje. I jeszcze czy jest się dobrym. Osoby przeciętne mogą znaleźć pracę, ale na pewwno nie za sensowne pieniądze. I nie po jakimś słabym uniwerku.

No bo wiesz. Jesli ktos mysli, ze skonczy sobie jakies 2letnie zaoczne studium "informatyka w biznesie", albo cos, myslac sobie "co trudnego jest w obsludze kompa", to ja przepraszam. To tak jakbym ja ukonczywszy kurs ESKK japonskiego chcial zostac korepetytorem z tego jezyka. :P
火色い烏は新世界の神だ! ~ [url=http://www.last.fm/user/aoikarasu/]aoikarasu.last.fm[/url]
Awatar użytkownika
Hiro
Oglądam regularnie xD

czajka pisze:Moja "koleżanka" z roku dostała się tylko z jednym językiem :O Fakt mnie bardzo oburzył, bo nie potrafię zrozumiec jak ją w ogóle dopuścili do rekrutacji!

niewiem czy to powinno mi pomoc czy ....sam juz niewiem, tymbardziej ostatnie zdanie,heh :)
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 28 mar 2007

Hiiroi Karasu pisze:
Eliza pisze:Z tą informatyką to wcale nie jest tak różowo. Dużo zależy się, gdzie się studiuje. I jeszcze czy jest się dobrym. Osoby przeciętne mogą znaleźć pracę, ale na pewwno nie za sensowne pieniądze. I nie po jakimś słabym uniwerku.

No bo wiesz. Jesli ktos mysli, ze skonczy sobie jakies 2letnie zaoczne studium "informatyka w biznesie", albo cos, myslac sobie "co trudnego jest w obsludze kompa", to ja przepraszam. To tak jakbym ja ukonczywszy kurs ESKK japonskiego chcial zostac korepetytorem z tego jezyka. :P

właśnie.. przecież nie mówię tu o jakichś kursach czy uniwerkach gdzie nauczą obsługi worda i windowsa... mówię o polibudzie na przykład, moi znajomi którzy ukończyli polibude nie mają najmniejszych problemów.. niektóre firmy się wręcz o nich biły..
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Hiro pisze:
czajka pisze:Moja "koleżanka" z roku dostała się tylko z jednym językiem :O Fakt mnie bardzo oburzył, bo nie potrafię zrozumiec jak ją w ogóle dopuścili do rekrutacji!

niewiem czy to powinno mi pomoc czy ....sam juz niewiem, tymbardziej ostatnie zdanie,heh :)

No czajka postanowila najwyrazniej dodaci ci nieco otuchy. :wink:
Awatar użytkownika
Hiro
Oglądam regularnie xD

Hiiroi Karasu pisze:
Hiro pisze:

No czajka postanowila najwyrazniej dodaci ci nieco otuchy. :wink:

troche mnie to
bo nie potrafię zrozumiec jak ją w ogóle dopuścili do rekrutacji!
rozkojarzylo :)
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Może źle się wyraziłam, chodziło mi o to, że poza językiem nic innego nie miała punktowanego :)
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 28 mar 2007

wow, jeszcze nie widzialem zeby w temacie tak szybko posty sie pojawialy,hehe

Oj tak... niedawno niedawno zaglądałam... a teraz patrzę już 3 strony O.o

no ja niestety zdawalem jeden j. obcy angielski i dodatkowa historie, dlatego tez musze zobaczyc czy to wystarczy chociaz zeby starac sie dostac

Mam identycznie... do tego żeby było śmieszniej to polski tylko podstawowy mam.,.. a wynikiem z historii wysokim poszczycić się nie mogę... to nawet wstyd powiedzieć ile punktów miałam... ^^'

Co do pytania co robić po takiej koreanistyce powiem jedno - to się robi coraz bardziej popularne...
Kobieta która była na stoisku koreanistyki UW powiedziała, że właściwie ludzie kończoący koreanistykę nie mieli większego problemu ze znalezieniem pracy...
Nie wiem w końcu jak jest z tymi firmami koreańskimi wchodzącymi na nasz rynek... ale kto wie co będzie za te 3 czy 5 lat?
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Dlatego ja, oprócz mojego kierunku, biorę od następnego roku koreańską właśnie. Na japonistykę nie ma szans, ale na koreańskiej na UAM też jest japoński, co prawda bardzo okrojony, ale zawsze.
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 28 mar 2007

@ Hiiroi: Gdzie ja napisałam, że nauczyciele dobrze zarabiają?!
(ale dodam, że uczenie jeżyków, to faktycznie nieźle płatna praca, jeśli się ma do tego smykałkę)

A tą informatyką, to polibudę właśnie miałam na myśli, a nie kursy. Jeśli się nie jest super, albo nie ma ciekawego CV, to na ogół można liczyć za prace za 1200zł i nie robienie niczego ambitnego... [jak twierdzą moi znajomi tam studiujący, dodając, że nie wyobrażają sobie, co mają począć ludzie z magistrem inf. z dajmy na to uniwersytetu słupskiego, albo politechniki świętokrzyskiej (nazwy uczelni padają przypadkowo).
Na tym rynku jest duża konkurencja. Co roku tysiące osób kończy ten kierunek. Zapotrzebowanie jest, owszem, duże, ale nie wchłonie wszytkich absolwentów. undefined
Awatar użytkownika
Hiro
Oglądam regularnie xD

Devi pisze:Mam identycznie... do tego żeby było śmieszniej to polski tylko podstawowy mam.,.. a wynikiem z historii wysokim poszczycić się nie mogę... to nawet wstyd powiedzieć ile punktów miałam... ^^'

z polskiego rozszerzony zdawalem, a historia to tez niezbyt, wstyd sie wynikami pochwalic, hehe. Jedyne dobre to ze z angielskiego mi jako tako poszlo, zreszta napisalem na pierwszej stronie moje wyniki z anglika. Chcialbym sie teraz cofnac o rok i napisac jeszcze raz mature tylko teraz z dodatkowym niemieckim --_-' bede sie stresowal do sierpniowych wynikow, albo do czasu az rozszyfruje ten ich sposob punktowania

a wlasnie, ludzie z nowa matura tez maja rozmowe kwalifikacyjna ?
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Devi pisze:Co do pytania co robić po takiej koreanistyce powiem jedno - to się robi coraz bardziej popularne...

No to nie mowisz dalej, co po tym robic, tylko, ze coraz wiecej ludzi chce to studiowac. :)

Devi pisze:Kobieta która była na stoisku koreanistyki UW powiedziała, że właściwie ludzie kończoący koreanistykę nie mieli większego problemu ze znalezieniem pracy...

No wiesz, a co miala powiedziec? Nie idzcie na ten kierunek, mi i tak nie zalezy na tej pracy i sie nie przejme, jesli nie bedzie kogo uczyc? XD Podala jakies konkretne przyklady?

Devi pisze:Nie wiem w końcu jak jest z tymi firmami koreańskimi wchodzącymi na nasz rynek... ale kto wie co będzie za te 3 czy 5 lat?

No tego nikt nie wie. Loteria z paroma elementami przewidywalnymi probabilistycznie, ot co. :)
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Hiro pisze:a wlasnie, ludzie z nowa matura tez maja rozmowe kwalifikacyjna ?

Nie. Tylko Ci ze starą.
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 28 mar 2007

Chcialbym sie teraz cofnac o rok i napisac jeszcze raz mature tylko teraz z dodatkowym niemieckim --_-'

Ja w tym roku anglika jeszcze raz piszę... to dlatego wracam do PL 23 kwietnia... tak czy inaczej i tak czarno to widzę... musiałabym baaardzo dobrze tego anglika napisać żeby mieć nadzieję na tą koreanistykę na UW...
Tak czy inaczej mam nadzieję, że wszystkich wywieje na UAM xP
W końcu co by nie mówić, tam na prawdę koreanistyka jest o wiele lepsza.
Tak czy inaczej przeraziła mnie wizja koreanistyki na UAM... chiński + rosyjski + ponoć bardzo wysoki poziom z angielskiego... jak dla mnie to za dużo języków na raz O.o
I ten rosyjski... hmm... czy rosyjski ma coś do języków orientalnych? O.o
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.

Wróć do „Hyde park”