Koreanistyka w Poznaniu

tutaj można na każdy temat
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 28 mar 2007

@czajka, nawet moja romanistka w szkole sredniej mowila, ze majma jest jej potrzebna tylko w takim stopniu, zeby nie dac sie oszukac w sklepie. O reszcie nawet nie chce slyszec. Co do tego podstawiania pod wzory... eee... no Hiro powiedzial, ze ma z tym problem.

@piretka, nie uwierzysz jak sie ciesze, ze to mowisz, ze wystarczy byc facetem i znac jezyk. XD

Co do handlowca w Polsce... to sie tez nie nazarabiasz bedac po filologii. Taki przypadek to chyba tylko desperacja, jesli nie masz pracy w swoim zawodzie.

To, co wg ciebie implikuje nie wprost, jest twoja wlasna interpretacja mojej wypowiedzi. Nie koniecznie zgodna z tym, co mialem na mysli. Nawet gdyby zalozyc, ze zgodnie z pierwsza czescia twojego stwierdzenia sugeruje, ze sa za mlodzi, to nie koniecznie po to by pokazac, ze nie potrafia dokonac slusznego wyboru, lecz po prostu nie zwracaja uwagi na pewne aspekty, do czego z reszta maja prawo z racji wieku i malego badz zerowego doswiadczenia zawodowego.

火色い烏は新世界の神だ! ~ [url=http://www.last.fm/user/aoikarasu/]aoikarasu.last.fm[/url]
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 29 mar 2007

czajka pisze:Moja reakcja też była taka...później się przekonałam jaka byłam ciemna w tym temacie.

tzn możesz rozszerzyć??
bo .. znam osoby które skończyły rusycystykę czy skandynawistykę i inne tym podobne ale jakoś matematyki nie potrzebowały na tych studiach :shock:

ja na prawie tylko chwilę miałam traumatyczne przeżycie kiedy koleś od ekonomii chciał nam tłumaczyć na czym polega różniczkowanie - szybko jednak zrezygnował (pewnie jak zobaczył nasze miny to od razu mu się odechciało) :P
więcej matematyki nie pamiętam.. logiczne myślenie - owszem niezbędne.. ale matematyka? :roll:
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 29 mar 2007

czajka pisze:Nie wiem jaki wzór obowiązuje :P
Do tego, nie wiem czy się ucieszysz czy nie, ale ustnych nie biorą pod uwagę przy rekrutacji...przynajmniej tak było w 2006/2007.

Zatem przypominam, iz link do wzoru i zasad dot. rekrutacji 2007/2008 podany zostal juz w drugim poscie przez Devi:
http://www.staff.amu.edu.pl/~inling/rek ... ?link=news

Hiro rowniez podal swoje dane z matury, zatem czekamy na wyniki obliczen. :D
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 29 mar 2007

Oczywiście, rozszerze, ale już nie dzisiaj...ide spac, dlatego dobranoc wszystkim :)
Awatar użytkownika
Hiro
Oglądam regularnie xD

Postautor: Hiro » 29 mar 2007

Hiiroi Karasu pisze:Co do tego podstawiania pod wzory... eee... no Hiro powiedzial, ze ma z tym problem.

Przepraszam bardzo ze niewiem o co tam chodzi :? -_--' Widocznie nie kazdy jest orlem z matmy takim jak Ty. Jesli nie sprawia Ci to trudnosci to prosilem zeby ktos obliczyl na podst. moich wynikow z anglika
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

No to wlasnie napisalem, ze ty nie wiesz o co chodzi w odpowiedzi na zdziwienie czajki, ze jak mozna nie wiedziec. I tyle.
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 29 mar 2007

Zatem przypominam, iz link do wzoru i zasad dot. rekrutacji 2007/2008 podany zostal juz w drugim poscie przez Devi:
http://www.staff.amu.edu.pl/~inling/rek ... ?link=news

Do tego dorzucę jeszcze pewną stronę
http://www.amu.edu.pl/index.php?linkid=2314
- tutaj znajduje się waga przedmiotów i to, co jest brane pod uwagę (tak, ustny jest brany pod uwagę w tym roku).
Ogólnie na koreanistyke jest: język obcy usny i pisemny + inny język obcy LUB dodatkowy przedmiota (taki jak np. historia).

Przepraszam bardzo ze niewiem o co tam chodzi Confused -_--'

Nie tylko ty... bo ja jak już mówiłam uważam, że to przeliczanie jest poronione...
Co prawda ja obliczałam to sobie jakoś o 1 w nocy chyba ale nie wiem czy to dlatego wyszło mi raz, że mam 22 punkty (na 20, lol xP) a za drugim razem, że mam 3 ptk (chyba już wolałam te 22 xP ) czy dlatego, że nie umiem liczyć, lol...
Ja jakaś kiepska z matmy nie byłam, ale łatwo się pomylić przy tych obliczeniach tutaj (mój powyższy przykład) więc ja się nie zabieram do obliczania innym wyników xP

Inna sprawa - jakby tak rozmyślać jakie studia się opłacają a jakie nie, to biorąc pod uwagę nasz kochany kraj lepiej od razu zarezerwować sobie jakieś "przyjemne" miejsce pod mostem i nie męczyć się te 5 lat na studiach xP
(oczywiście to, co powiedziałam, to skrajna przesada, proszę tego zbyt dosłownie nie brać... co zauważyłam, że niektórzy się ostatnio głupich szczególików czepiają :roll: - oby tylko w wypowiedzi znaleźć jakąś niejasność czy cokolwiek by się można było czepnąć i pokazać, że oczywiście wysunięta wcześniej teoria nie została "zniszczona" xP).
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Moze jednak zamiast koreanistyki warto uczyc sie chinskiego? :D
http://biznes.onet.pl/1,1401758,prasa.html

Niektore osoby z naszego forum - jak widac - juz ostro sie wziely, ale wyglada na to, ze spokojnie sie moze zabrac za to duzo wiecej. :D
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 29 mar 2007

no proszę :)
z ogromna chęcia dziś pójdę na zajęcia z chińskiego :P

może ktoś kiedyś będzie potrzebował prawnika dukajacego po chińsku :P
Awatar użytkownika
Hiro
Oglądam regularnie xD

Chinski bedzie jak koreanski zawale :P i nie bede mial pieniedzy na pojscie do prywatnej na japonistyke, heh. Nie myslcie ze mi jest obojetnie na jaki azjatycki jezyk pojde, poprostu nie chcialbym zostac bez niczego ( do pracy na full etat trzeba bylo by isc wtedy)

Znajomy mi obliczyl i moj wynik to: 13,5 wiec moge prubowac,heh
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: San-chan » 29 mar 2007

ojejku, jeden dzień mnie nie było a tu taki temat!!

nie wiem od czego zacząć.. xD
koreanistyke w poznaniu studiuje moja koleżanka, więc moge wam co nieco powiedzieć na ten temat, tym bardziej, że sama też się tam wybieram (ale jakoś nie sądzę, żebym się dostała w tym roku ;/)
Na drzwiach otwartych koleś tłumaczył nam cały ten system punktacji, i wytłumaczenie wyglądało tak samo jak na stronie UAM, poza tym nie ma co się łudzić, osoba z 100% matury podstawowej ma zawsze mniejsze szanse od osoby, która zdaje maturę na poziomie rozszerzonym (no chyba, że to rozszerzenie napisze naprawde na minimum)
Ja niestety piszę mature z angielskiego podstawową co mnie ogólnie strasznie irytuje.. póki co nie mam możliwości na rozszerzenie (bo 3 lata nauki w liceum na poziomie początkującym nie pozwalają mi takie wyczyny ;P)
No i tak, biorą pod uwagę język obcy + drugi język obcy lub historia lub geografia. Dlatego naprawde jeden język obcy wystarczy ;)
I wszystko to na poziome podstawowym lub rozszerzonym.. chociaż jak już wspomniałam rozszerzeni mają lepiej.

A angielski na koreanistyce..? ;) Cóż, biorąc pod uwagę moje dotychczasowe zdolności nie sądzę żebym zaliczyła pierwszy rok (gdybym tam studiowała). Jak to powiedziała moja koleżanka - to jest jak anglistyka z koreańskim. Naprawdę wysoki poziom języka, tym bardziej, że ponad połowa wykładowców to koreanczycy, którzy nijak po polsku..

A btw w tym roku jest nabór w warszawie.. więc może ktoś jednak woli iść do warszawy? xDD
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 29 mar 2007

A btw w tym roku jest nabór w warszawie.. więc może ktoś jednak woli iść do warszawy? xdD

Ewidentnie ja... bo przede wszystkim mam bliżej... nie musiałabym nic kombinować i... na UW nie jest to takie ciężkie jak na UAM (nie no wiadomo, łatwo nie jest... ale na pewno nie aż tak karkołomnie jak na UAM haha xP).

Jak to powiedziała moja koleżanka - to jest jak anglistyka z koreańskim. Naprawdę wysoki poziom języka, tym bardziej, że ponad połowa wykładowców to koreanczycy, którzy nijak po polsku..

Dokładnie. Przeglądałam gdzieś forum i wypowiadali się studenci na ten temat...
ale... jest jeden plus z tego.
Przykładowo - gdy zrobisz ścieżkę pedagogiczną (chyba 60 godzin) to masz uprawnienia nauczycielskie z angielskiego także... (czyli... tak jakby trochę dwa kierunki za jednym zamachem xP).

No cóż... ja tam liczę jednak na to, że ludzie pokuszą się jednak na UAM ze względu na to, iż koreanistyka jest tam lepsza xP
Poza tym, w Wawie to okropne ceny są i w ogóle :roll: xP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Hiro
Oglądam regularnie xD

niech ida wszyscy do UW , hehe ( zartuje :wink: ), pewnie teraz skoro beda 2 szkoly z koreanistyka wiecej osob bedzie mialo szanse sie dostac . Nie ma co, odrazu czuje ze mam wieksze szanse :), normalnie super, humor poprawil mi sie natychmiastowo
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: San-chan » 29 mar 2007

No właśnie właśnie, koreanistyka jest na językoznastwie, a nie na oriencie.. dlatego o wiele większy nacisk jest na sam język.
Ktoś wcześniej pisał, że można iść na koreanistykę i uczyć się japońskiego jako drugiego języka... no ja też tak myślałam, ale problem w tym, że jeśli chodzi o dodatkowe języki, to można sobie dobrać obojętnie co, o ile uda się trafić do grupy. Ilość jest oczywiście ograniczona, więc jeśli się biedny student nie dostanie do grupy japońskiej lub chińskiej przydzielą mu inny kosmiczny język ;P
Awatar użytkownika
Tamiko
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Tamiko » 06 lip 2007

San-chan czy my przypadkiem nie jesteśmy w tym samym wieku? rocznik 88'?
Ja tak jak Ty przez 3lata w liceum byłam w grupie poczatkujacej z anglika ale podjęłam się zdania go na poziomie rozszerzonym o_O" chociaż przy znajomych, którzy od podstawówki mieli do czynienia z tym jezykiem wypadłam dosyć blado...
to bylo bardzo ryzykowne, ale jak na mnie poszlo mi nawet znośnie...

Myslałam o koreanistyce, ale jak zobaczyłam wymagania i w ogole to sie przeraziłam. Nie jestem aż taka madra by tam startować... .___.
Idę do WSJO... platna japonistyka... w sumie drogo, ale jak pasja to pasja.

Szkoda, ze z każdym rokiem coraz więcej osób zaczyna się interesowac językami wschodnimi, bo robi się spora konkurencja xD

chcialam zapytac wszystkich "starszych"(gomene za takie nazwanie), którzy studiują na Uniwerkach... czy naprawdę było cięzko się dostać?

W tym roku matura miała troche inny charakter... ze jak sie zdawało rozsz.to sie juz nie podchodzilo do podst. (ten przeklety przelicznik.. ale chyba to wiedzą wszyscy xD) więc takie minimum w rozsz. polskim i angielskim to ile na japonistykę??

Przez chwilę pomyslałam, ze moze poprawie wynik matury... Złożyłam papier tylko na to wsjo _^_ a teraz ciągle wszyscy mówia o tych uniwerkach, mozliwości wyjazdu... ze troche mi tak głupio, ze ja nie bede miec takich szans ze wsjo...

pozdrawiam
[img]http://img234.imageshack.us/img234/1610/thdancymikuld3.gif[/img]

Wróć do „Hyde park”