[2015] From Five To Nine

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

[2015] From Five To Nine

Postautor: Mina » 31 paź 2015

FROM 5 TO 9

Obrazek

Tytuł oryginalny: 5→9~私に恋したイケメンすぎるお坊さん~
Tytuł (rōmaji): 5-ji Kara 9-ji Made ~ Watashi ni Koi Shita Ikemen Sugiru Obousan
Tytuł alternatywny: From Five To Nine
Gatunek: komedia romantyczna
Liczba odcinków: ?
Nadawca: Fuji TV
Emisja: 12.10.2015 - ??.12.2015
Czas emisji: poniedziałek, 21:00
Piosenka przewodnia: back number - Christmas Song

Fabuła

Sakuraba Junko od zawsze marzyła o pracy w Nowym Jorku, która nadal wydaje się jej odległa. Pracuje więc w Japonii jako nauczycielka angielskiego, mając nadzieję, że osiągnie cel. I choć niedługo kończy 29 lat, rzadko z kimkolwiek się spotyka, dlatego też jej rodzina postanawia wysłać ją na randkę w ciemno. Okazuje się, że jej partnerem jest Takane Hoshikawa, na którego przypadkiem wysypała popiół podczas pogrzebu, na którym wcześniej była.

Obsada
Ishihara Satomi jako Sakuraba Junko
Yamashita Tomohisa jako Hoshikawa Takane
Hayami Mokomichi jako Kimura Arthur
Furukawa Yuki jako Mishima Satoru
Takanashi Rin jako Yamabuchi Momoe
Saeko jako Mouri Masako
Nagatsuma Reo jako Hachiya Renji
Nakamura Anne jako Ino Ran
Terada Kokoro jako Naha Sankyu
Tanaka Kei jako Kiyomiya
Yoshimoto Miyu jako Ashikaga Kaori
Tsunematsu Yuri jako Sakuraba Nene
Toda Keiko jako Sakuraba Keiko
Ueshima Ryuhei jako Sakuraba Minoru
Ono Takehiko jako Terada Mitsuyoshi
Kaga Mariko jako Hoshikawa Hibari[/right]

Ode mnie :

Od samego początku drama jest przurocza
Yamashita czy Yampi xd jak kto woli gra bardzo jak dla mnie uroczą postać takiego naiwnego i prostego zakochanego mężczyzny.
Fajnie się ogląda i można usłyszeć jak ulubieni japończycy mówią po angielsku xd

Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2015] From Five To Nine

Postautor: Volli » 09 lis 2015

:rolly:

Oglądam już drugi odcinek i nie mogę z tej dramy po prostu... Jest przeurocza, jest bardzo "anime - like", ma cudne dialogi (uwielbiam szybkie wymiany zdań między głównymi bohaterami) i pięknie wyważone japońskie WTF :D :D :D Ishihara Satomi jest przeurocza, naprawdę. Dawno nie widziałam dramy w którym ten typ bohaterki poprowadzono by tak dobrze... Małe omsknięcie się ręki scenarzysty i otrzymalibyśmy bezmózgie stworzenie chichrające po kątach, a tak mamy po prostu żywą, normalną i ambitną dziewczynę <333 Nawet niespecjalnie się dziwię, ze się mnich od pierwszego wejrzenia zakochał...

A mnich :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ojej... Serio... Typ uroczego stalkera... ale... naprawdę :rolly: :rolly: :rolly: Jak już przyznajesz rację dziewczynie, że przesadza i że w ogóle kijem przegonić albo na posterunek odstawić, no bo naprawdę BEZ PRZESADY, to serwują ci takie coś:

Obrazek

Obrazek

Jak biedaka za bardzo żądze dopadną to bierze zimny prysznic i serio pomysłowość tego fanserwisu wygrywa.

Po tym to już nawet wstyd wspominać o babci i mnichach, którzy razem tworzą coś w rodzaju buddyjskiej Yakuzy i naprawdę nic dziwnego, że wnuczek taki zaborczy - on wynosi z mieszkania ją wbrew woli, babcia załatwia wywózkę wszystkich rzeczy i po kłopocie. :rolly: Serio, dawno się tak na japońskiej dramie nie uśmiałam i bardzo chcę następnych epów!
:volli:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 09 lis 2015

Ach, podzięki za założenie tematu. Jak się nie mogłam doczekać na napisy do tego tak teraz po 3 epach znowu umrę chyba z oczekiwania. Nie odbiegają od tematu ( a w sumie sam temat był interesujący) i ewidentnie klimat anime, nawet muzyka odpowiednia, ale nie oszukujmy się - tę dramę czyni Mnich , czyli sam Y, bo któż by tak genialnie zagrał tę postać ?
I ta subtelna reklama szpilek od projektanta i mnich, który wysiada z wypasionej bryki w mega mniszym ubranku, nic dodać, nic ująć. Oby nadal było zabawnie.
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 10 lis 2015

Ja każdy odcinek chłonę łapczywie i na suby się doczekać nie mogę
Oczywiście wzięłam się za nią bo Moco w niej gra a mam do niego sentyment ale nie potrzebuje go tu xd
Mnich wystarczy :D :lol:
Bardzo przyjemny klimat , jest zabawnie i jest mnich :smitten: :smitten: :smitten:
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

[2015] From Five To Nine

Postautor: czerteziki » 05 kwie 2016

Garść kaczych przemyśleń z połowy serii... Po pierwsze podoba mi się jdrama.... to sen czy jawa? Mam wrażenie, że coś się stało i potrzebowałam innego spojrzenia.... Fakt pierwszy odcinek i japońskie kobiece pianie doprowadzało mnie do wściekłości.... te cute kawaii, czy jak to się tam u nich zwie prawie mnie zniechęciło... a później zobaczyłam minę mnicha z wysypanym popiołem na jego grzyweczce.... No i wpadłam.

Szczerze to historia kupy się do końca nie trzyma. Owszem on zakochał się od razu ale ona sama nie wie czego chce. Ja rozumiem, że może nie koniecznie uczucia rodzą się od razu ale ona z kwiatka na kwiatek... tzn byle do New York. Pomimo to trzeba zaznaczyć, że fan serwis spod wodospadu niweluje drobne niedociągnięcia... Yamashita świetnie gra zamkniętego w sobie mężczyznę próbującego przekonać do siebie dziewczynę, jednocześnie nie odchodzącego od wpojonych sobie zasad. Natomiast Furukawa Yuki, jak był drewnem tak nadal drewnii. Dla mnie koszmar jakiś, żadnych eemocji uczuć.... drewno ma chyba jednak więcej.... Po japońskim ISWAKu miałam nadzieję, że po prostu scenariusz, ale niestety.... aktorem to on chyba tylko z nazwy... Od dziś będzie entem... chociaż nie.. enty miały duszę.. więc będzie kłodą. Co Wy na to?
Usta Ishihara Satomi naturalne też nie są... ich wielkość zaburza koncepcje... no ale skoro mnicha oczarowały - mnie nic do tego. A poważnie to nadal zastanawiam się jak facet w sile wieku w łóżku z kobietą no rezygnuje, bo ona go nie kocha.... ale może to trzeba mnicha spotkać? W takim razie poszukajmy czarującego mnicha koniecznie biorącego zimne kąpiele pod wodospadem i sprawdźmy moją teorię... Ktoś chętny?

Trochę mnie martwi rozwój wypadków i że zakończy się nagłym odkryciem uczuć w 10 epku i to zapewne w NY. Dlatego przewiduję, melodramatyczną scenę na lotnisku... Oby nie, bo odchodząc od niedociągnięć to naprawdę dobra drama. Trochę mi HYD przypomina i co najważniejsze wywołuje we mnie bardzo bardzo dużo radości..... Jest ciut do śmiechu i ciut do pomyślenia mimo, że to drama. Nie strzałkuję też by nić nie uronić z fabuły. Oby tak dalej.
Obrazek
alicyjek22
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Postautor: alicyjek22 » 04 lis 2016

Wie może ktoś czy jest te drama gdzieś po polsku???? :cry: :roll: :giggle: :melt: :puppy:
Slim785
Wszyscy czekają, aż coś napiszę
Kontaktowanie:

Postautor: Slim785 » 07 paź 2017

Wie może ktoś czy jest te drama gdzieś po polsku???? :cry: :roll: :giggle: :melt: :puppy:

Przyłączam się do pytania.
Ktoś..coś..?
Praca życie pasjafotografia ślubna Chrzanów
Love is the air

Wróć do „J-drama”