[2007] Hanazakari no Kimitachi e

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
elfik_mog
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: elfik_mog » 24 cze 2007

Heh... Też miewałam takie dylematy: Rui czy Tsukasa ^___~

Wracając do Hana Kimi... Maki jest naprawde ślicznym chłopakiemXDD Cudownie się prezentuje^____^ Ogóreczek też bardzo fajniutko - podoba mi sie jego wygląd. Teraz tylko zostaje mi czekać na pierwszy epizod dramy^^

Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 24 cze 2007

elfik_mog pisze:Maki jest naprawde ślicznym chłopakiemXDD Cudownie się prezentuje^____^

Oj, zgadzam się całkowicie. Piękny z niej chłopiec :]
A oto i zdjątka z oficjalnej stronki @_@

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ach, do emisji pierwszego epka pozostało zaledwie 9 dzionków :]
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 24 cze 2007

Kyaaa, cudne zdjęcia. Teraz to kocham ich oboje^_^ I Shunek wygląda Shunkowo i Maki wygląda jak jakiś słodki uke :P
Awatar użytkownika
elfik_mog
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: elfik_mog » 24 cze 2007

Świetne zdjęcia. W sumie szkoda, że Maki to nie chłopak^__~ Byłoby boys love;)
Ojjj... Bo mi się znowu jakiegoś yaoi live zachce, a potem będe miała dziwne skojarzenia w rzeczywistościXDDDD Może w końcu obejrze bishonena obejże... Póki mam trochę wolnego.
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Postautor: CHILMA » 24 cze 2007

Zdjęcia, cudnie :D
Maki wygląda przeuroczo na tej pierwszej focie
A Shun wygląda ślicznie na tej fotce, na której śpi (zresztą ja ogólnie bardzo lubię tą scenę ^^)
Nawet doktorek nie wygląda tak źle (chociaż miałam wielkie obawy. Ale tak naprawdę wszystko zależ od tego jak to zagra ^^)

Właśnie na wikipedii znalazłam info, że opening ma śpiewać Orange Range (z czego się w sumie cieszę), a piosenka Ai Otsuki ma być insert songiem.
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 24 cze 2007

O...Orange Range...?

SUPER! Uwielbiam ich! :D Na pewno będzie lepiej tak, niż jakieś chłam którym raczy nas Ai.
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 24 cze 2007

Właśnie przed chwileczką <przeszłam> się na wiki i faktycznie przy OP figuruje Orange Range... aż mi się humor poprawił. Nie żebym była ich jakąś wielką fanką, ale jestem znacznie bardziej przekonana do tego pomysłu. Dość dawno nie słyszałam kawałków w ich wykonaniu, najbardziej kojarzą mi się z Asterisk - ach ten Bleach i Hana ^^ Powinno być dobrze, chociaż mimo zachwytów ogarnia mnie pewne zdziwienie, bo ich songi utrzymane są w klimatach niezbyt pasujących do Hana Kimi. Pożyjemy, zobaczymy :]

Na wiki również zamieszczono zrzut fotki ze strony oficjalnej, jakby ktoś nie miał jeszcze okazji by ujrzeć wszystkich bishków występujących w HK to was poczęstuję...tra...ta...ta...ta ^____^

Obrazek
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 24 cze 2007

O kurcze, bo dostanę oczopląsu :P
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Postautor: CHILMA » 27 cze 2007

Dodałam to zdjątko (prawie to samo :D ) do pierwszego posta, coby ładniej wyglądało :P Szkoda tylko, że nie ma na nim Ikuty Tomy (no chyba, że ma zaćmę na oczach o.O)

[Ja już chce to zobaczyć :D To chyba będzie pierwsza drama, którą w rawach będę oglądać ^^]
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 27 cze 2007

hehe, wszyscy kiedyś dochodzimy do takiego momenty, że RWKi oglądamy. Omedetou :P
Awatar użytkownika
Tsuya
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Tsuya » 27 cze 2007

Po obejrzeniu tego, na pewno dramę obejrzę XD
Będzie się działo i zapowiada się na dużo śmiechu^^ Fajnie. Bynajmniej jak Shun'ek będzie na niej leżał XD.
"Break Out! Break Out! jidai wo kiri hiraku New story" kawaii *-*
Awatar użytkownika
Tsuya
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Tsuya » 03 lip 2007

Ja po 1 odc. jestem bardzo zadowolona. A ile śmiechu^^ Cały dom pytał się, z czego tak się brechtam XD
"Break Out! Break Out! jidai wo kiri hiraku New story" kawaii *-*
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 03 lip 2007

Dosłownie przed chwileczką obejrzałam pierwszy ep HK i tak się zastanawiam co mam skrobąć by kogoś przypadkiem nie urazić czy też nie zniechęcić. Produkcja kompletnie nie ma nic wspólnego z mangą, owszem mamy parę zbieżności, lecz są to jakieś szczątki. Po 5 minutach miałam ochotę klnąć na czym świat stoi !! Najlepsze sceny zostały pominięte, wycięte, a pozostałe katastrofalnie przekształcone. Aż mnie rozpacz ogarnęła, a jak zobaczyłam, że scenariusz napisała ta sama osóbka, która pracowała przy Densha Otoko tak zupełnie zwątpiłam. Za tak karygodne odstępstwo od oryginału właściwie powinnam ciosać kołki nad jej główką, ale tak naprawdę mam ochotę ją....zabić!! Brnąc przez pierwsze odsłony doramy czułam się jakbym oglądałam jakiś tandetny odcinek żywcem zaczerpnięty z Power Rangers (nie pytajcie czemu), by z kolei akcja wróciła na w miarę właściwe tory, ale moje złudne oczekiwania roztrzaskały się na biliony kawałeczków, gdyż zaserwowano nam parodię zaczerpniętą z Gokusen :> [Może coś pominęłam, ale niech mnie ktoś oświeci gdzie niby w mandze, czy też w tajwańskiej produkcji mamy fragment, w którym nastąpiłby "chrzest nowego ucznia" ?] Mało tego, gdy na scenę wkracza nasz śliczny bishie to znów coś jest nie tak, gdyż następuje motyw <sceny bucikowej> (specjalnie tak piszę, by nie robić zbędnych spoiler2ów, więc się nie denerwować ^__^). Owszem, wypada ona dość interesująco, lecz wyznanie, które powinno paść tuż potem zostaje kompletnie pominięte i znów mamy serię przeciętnych gagów, która prowadzi do wyczekiwanej rozmowy odbywającej się na korytarzu (co do jasnej ciasnej oni robią na korytarzu, na miłość boską ? Ludziska, powinniście być w sali! Stanowczo protestuję!). W tym momencie pół włosów na mej zbolałej głowie niebezpiecznie zmieniło ubarwienie na biel!! Na szczególną naganę zasługuje również piękna scena, w której to Sano powinien się zorientować, że nasz cudny chłopiec jest dziewczyną. Japończycy znów mówią - a co tam, zrobimy po swojemu, a oryginał może się schować, ponieważ sprezentowano nam diametralnie zmienioną formę. W pierwszym odcineczku nie ma już tego smaczku i klimatu, co w serii tajwańskiej, to dość zaskakujące zjawisko. Kolejny negatyw, który wędruje na konto doramy jest również w pełni zasłużony, a za co go stawiam ?? A za dormitoria...co to ma być ? Szarość, bladość i ubóstwo! Manga i tw drama były nasycone ferią kolorów, radosne, ociekające optymizmem i lekkością, aż czuło się tętniące w tych murach życie. W obecnej produkcji jeszcze raz wychodzi skrajny melancholizm Japończyków <mała uwaga względem tegoż narodu...pomyliły Wam się serie !!> I gdy już myślałam, że najgorsze za mną to srodze się rozczarowałam, ma się wrażenie, że większość odcinka oscyluje wokół różnych sekcji tudzież kółek zainteresowań, a nie skupia się na głównych wątkach. Reszta to wariacje związane z kiełkującym uczuciem, tyle że jakoś dziwnie brak mu chemii. O zgrozo, właściwie powinnam cofnąć to zdanie, bo kiss, który czeka nas w przyszłym epie jest naprawdę niezły. Niemniej to chyba jedyny aspekt, który zmusi mnie do oglądania drugiego odcinka.

Podsumowując, gdyby połączyć scenariusz i wszystkie detale produkcji tajwańskiej, dorzucić Maki i Ogórka tak mamy twór prawie idealny. Jednak na chwilę obecną po emisji pierwszego epa mogę jedynie wystawić naciągane 6,5/10. W pewnych momentach nadmiar humoru wręcz mnie irytował niż bawił. Dodam jeszcze, iż bardzo żałuję, że Ogóreczek wzbogacił swoją osobą obsadę HK, niestety nie stanowi ona dla niego specjalnego wyzwania i co najdziwniejsze wręcz urąga jego rozlicznym umiejętnością aktorskim.

A mogło być tak pięknie....i może będzie, lecz teraz przez myśl przwija mi się jedno pytanie...nande ? nande ? nande ? Dlaczego tak to sknocili ?
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 03 lip 2007

A miało być tak pięknie, ne? Długa lista skarg, nie powiem. Żyłam w przekonaniu, że wersja japońska będzie lepsza, ale z postu martulex wynika że to jest wielka pomyłka.
No cóż, poczekam na wyrobienie własnej opinii aż sama zobaczę.
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 03 lip 2007

Mi poczatek sie podobał.... ale brakuje czegos c nio moze bedzie lepiej ale chyba .. nie ma tej jchemi miedzy bohateramii.... była ona w wersji tajwanskiej ewidentnie............... Poporstu splycili... obcieli co nieco..... ech.............. anajgorsze te power rengers........... vo to za gscie batman forever?????

Tak to juz bywa ze jak cos sie nie zapowiada to pozniej nas miloz askakuje a jak si ew czyms poklada n adzieje to dupa........
Obrazek

Wróć do „J-drama”