[2007] Hotaru no Hikari

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 19 sty 2008

Aaa, słodkie to było ^_^ Nie zaliczę japońskiego, ale drama obejrzana. I mogę polecić. Oceniam na 7/10.

Himono onna rulez!

Awatar użytkownika
ichigo_
Co to jest dorama? o_O

Postautor: ichigo_ » 24 sty 2008

Drame przysłał mi kumpel..z liścikiem 'musisz to zobaczyć',ale jakoś mi się nie chciało [o.O byłam w trakcie zachwycania się grą Yamapi'ego w Nobucie]..
ostatnio sprzątając biurko się na nią natknełam,a że miałam dużo wolnego czasu,to zaryzykowałam [xD]..
i nie żałuje!!
historia przyjemna...[Hotaru bezbłędna ^^ strasznie lubie takie kobiety ..]
może nie rewelacja,ale napewno wrócę do tej 'płytki' -.~

8/10
[img]http://i38.photobucket.com/albums/e137/cirrus_lynn/banner2.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Nymphea
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Nymphea » 16 lut 2008

hejka,
hotaru rulez :D to jedna z lepszych jdramek jakie widziałam. Fakt, że koniec był przewidywalny, ale przecież nie to jest tu najważniejsze. Świetne poczucie humoru, dużo gagów sytuacyjnych i fajna gra aktorska. Gorąco polecam!!
U mnie ma 9/10
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 04 sie 2009

Oglądnęłam i szczerze powiedziawszy jestem pozytywnie zaskoczona. Na początku myślałam sobie, że będzie takie lekko "badziewne", ale akcja się rozkręciła i pomijając lovu lovu Amemiyi z Teshimą, to jej rozmowy i zachowanie z szef - dla tych chwil warto było sięgnąć po tą dramę. Poza tym plus dla Yuki Itayi, bardzo lubię tą postać.
Trochę brakowało mi muzycznego motywu przewodniego, bo ja już każdą dramę kojarzę z jakaś piosenkę, a tutaj brak openingu niestety. No i końcu dobrze, że nie było typowego a la happy endu, tylko tak trochę w śmieszny i do końca ugruntowany sposób zakończona drama.
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 05 sie 2009

Nie wiem... jakoś przeczytałam post Margot, a potem wcześniejsze i postanowiłam wznowić oglądanie. Niby ponad rok temu po pierwszym odcinku poprzysięgłam nigdy do tej głupotki nie wracać, ale... jakoś tak nabrałam chęci. ;) Tak więc Madonna zeszła na drugi plan, a ja jestem już po 4 epku tej o tu xDDD

Trochę faktycznie brakuje jakiejś piosenki przewodniej, ale cóż... Na razie lekko i powiedziałabym, że przyjemnie, gdyby nie ta obszerna głupota naszej bohaterki, która sprawia, że bez przerwy łapię się za głowę xD
Obrazek
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 05 sie 2009

Ale właśnie ta totalna głupota bohaterki mnie rozwalała i zawsze przyprawiała o uśmiech ^^
Mi też się czasem bywa roztargnioną (ale na szczęście nie do tego stopnia), poza tym dla mnie to jest pokazane w taki naturalny sposób, nie za sztucznie, ani nic na siłę. Ja się akurat dobrze przy tej dramie bawiłam (oczywiście mowa o scenach jej z szefem, bo jej miłosny romans z Teshimą im nie wyszedł. Ona na serio wygląda jak widzi, że chciałaby uciekać jak najdalej od niego. A poza tym Amemiya jest alkoholiczką.
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 05 sie 2009

Ja uwielbiam Hotaru no Hikari, ciezkopowiedzieć za co,ale główna bohaterka i szef są po prostu świetni - pozatym uwielbiam Fujikiego Naohito (jak pisałam dramawiki to się okazalo, ze gość ma brata bliźniaka, ciekawe ile ról zagrał za niego XD) . Cieżko mi powiedzieć dużo oprócz tego, ze z "komedii romantycznych" Hotaru no hikari jak dotąd najbardziej do mnie przemówiło. A ending uważam za wpadający w ucho i go lubię :)
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 07 sie 2009

Skończyłam i powiem Wam , że jestem całkiem zadowolona z tej dramki ;D Była taka prosta i nieskomplikowana? (tzn w mojej teorii dramę komplikowało nieskomplikowanie głównej bohaterki :D ) Nie było większych dłużyzn, nikt nie wyjechał do Wietnamu paść krowy, końcówka miła i mimo, że trochę naciągana to jakoś wszystko tak przyjemnie się rozwiązało. Niedawno oglądałam Anego i wychodzi na to, że Hotaru bije ją na głowę ^^

W ogóle to... głupio przyznać... ale ... w pewnym stopniu zaczęłam się utożsamiać z główną bohaterką. Można powiedzieć, że też od wiodę właśnie takie podwójne życie. Kiedy wracam z 'zewnątrz' do domu wkładam moje ulubione stare dresy, robię herbatę i najczęściej nie robię nic pożytecznego xDDDD Ale ten... nie śpię pod gazetami xD

W każdym razie, fajnie taką głupotkę czasami obejrzeć i walić głową o klawiaturę z czyjegoś, a nie własnego dziwactwa ^.^
Obrazek
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 07 sie 2009

Noo zgadzam się z Maurą :) właśnie fajnie, że ta drama pokazuje tą drugą - nie odpicowaną stronę bohaterki w zwykłym dresie, z piwem w dłoni. No z tymi gazetami i tym mega śmietnikiem to już była lekka przesada, ale u niej jakoś to zawsze uchodziło na sucho ^^
Maura w domu nie tylko ty chodzisz w starych rzeczach ^^ ja również się przebieram w wygodniejsze ciuchy, i w domu mogę je poplamić, zabrudzić i się tym nie przejmuje :)
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 07 sie 2009

tym mega śmietnikiem to już była lekka przesada,

Haha u mnie z tym porządkiem to też różnie bywa xDDDDD
Obrazek
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 07 sie 2009

Maura pisze:
tym mega śmietnikiem to już była lekka przesada,

Haha u mnie z tym porządkiem to też różnie bywa xDDDDD

nie no każdy przecież brudzi etc. ale ona czasami naprawdę lekko przesadzała, że nie dało się wejść i biedy szef musiał przeskakiwać przez te wszystkie walące się rzeczy i jeszcze patrzeć do góry żeby przypadkiem nie trafić głową w jej jakąś bieliznę XDDD
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 07 sie 2009

To dziwne, że dopiero teraz przeczytałam opis tej dramy, bo gdybym zrobiła to dawniej, gdy byłam w fazie j-dram, na pewno od razu bym obejrzała. A teraz... taka lista dram do obejrzenia, że nie wiem, czy wykopię się przed śmiercią ;)

Jestem pewna, że w porównaniu do Was, ja prowadzę mega podwójne życie. Na zewnątrz wskakuję w (zazwyczaj) ładne ciuchy, robię ładny makijaż, jestem miła, zazwyczaj dużo mówię i się śmieję często i w ogóle większość osób uważa mnie za niesłychanie towarzyską i odważną. Ale jak tylko wracam do domku zmywam się, zakładam okulary, wskakuję w dres, zamykam się na klucz w pokoju i myślę z niepokojem o nowych ludziach, których w życiu poznam xPPP Nawet rodzina mnie rzadko widuje ;)

A i co do pokoju to mam syf totalny. Gorzej się już chyba nie da, więc jestem ciekawa jak to jest pokazane w dramie i czy jest lepiej czy gorzej ^^ To naprawdę jest problem, bo muszę się teraz nauczyć, żeby żyć jakoś w pokoju z innym człowiekiem i tak bardzo nie brudzić ^^

Także myślę, że to będzie ciekawa drama jak tylko obejrzę HGD, The Man who..., BL, Flowers for my life i Silence :D
[color=indigo]Currently watching:[/color]
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
You're Beautiful (ep10)[/size]
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 07 sie 2009

A ja nie lubie tej dramy -- a wiecie dlaczego? Bo glowna bohaterka mieszkala w genialnym domku i caaaaly czas siedziala na tym boskim przez cudownym tarasiku T.T I jeszcze popijala sobie piwko na nim T.T
I caly czas chodzilam smutna, ze ona ma wewnetrzny ogrod w domku i ten nieszczesny tarasilk a ja nie. *chlip*

A tak serio - tez sie trochu utozsamialam z glowna bohaterka: tez wracam do domku i hop- wyskakuje z ladnych ciuszkow, wiaze wlosy w kitke i wskakuje w stare dzinsy i jakas koszulke^^v Absolutnie nie rozumiem jak mozna robic pieciodaniowy obiad w garsonce i ani sie nie poplamic, ani nie przesiaknac dziwnym zapachem smazonego mieska ;pp

I jak pracowalam z kumpela w zeszle lato, to tez po pracy kupowalysmy sobie po piwku i pilysmy w dokladnie taki sam, malo kobiecy sposob -- trzy glebokie lyki i `cheeeeee` ← odglos wypuszczanego ustami powietrza ;p .........i tylko tarasiku nam brakowalo T.T
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 08 sie 2009

kye.chwan zazdrosna ^^

Fakt, domek miała strasznie klimatyczna. I ten ganek (engawa bodajże po japońsku to się nazywa) był genialny. Ja też bym na jej miejscu cały czas tam przebywała i byłoby to moje ulubione miejsce. Pomijając już przepiękny nihon teieni, i o ile mnie pamięć nie myli tam było jeszcze tsukubai! Uwielbiam ten dźwięk jak się przelewa woda przez bambus *_*

Poza tym jersey rządzi ^^ Najlepsze było jak szef się w to ubrał z palemką na głowie :)
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 08 sie 2009

O! przypomniało mi się jeszcze coś na co miałam nadzieję, że doczekam się rozwiązania w dramie, ale chyba scenarzystkom to umknęło (albo mi bo pierwszy odcinek oglądałam ponad rok temu). Taki szczegół, właściwie nieistotny szczególik, który nie daje mi spokoju. Po co do diaska służył Horatu taki niebieski licznik, którym bawiła się za każdym razem jak wychodziła na ulicę? Normalnie zagadka XPPP
Obrazek

Wróć do „J-drama”