[2002] Double Score

seriale z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@
Posty: 361
Rejestracja: 05 cze 2007
Lokalizacja: Warszawa

[2002] Double Score

Post autor: Yoshiko » 27 sie 2007

Obrazek

TYTUŁ: DOUBLE SCORE (ダブル スコア)
ILOŚĆ ODCINKÓW: 11
STACJA: Fuji TV
EMISJA: 08.10.2002 - 17.12.2002
RODZAJ: Sensacja

Obsada:

# Sorimachi Takashi - Tachibana
# Oshio Manabu - Kawamura
# Sudo Risa
# Murakami Rikako
# Okada Yoshinori

Opis:
Jest to drama sensacyjna o komediowym zabarwieniu. Opowiada o losach dwóch detektywów, którzy dopiero co się poznalii próbują ze sobą współpracować przy rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.
Detektyw Tachibana (Sorimachi Takashi) jest znany ze swojego luzackiego podejścia do życia a tym samym do swojej pracy.
Wychodzi z założenia, że zamiast stać i gapić się na ludzkie nieszczęście, woli działać. Nie zawsze wszystko przemyśli,często robi z siebie kompletnego idiotę ale to nie znaczy, że jest beznadziejny w tym co robi. Wręcz przeciwnie, swoją charyzmą, zaangażowaniem i dobrym sercem ratuje ludzi, ryzykując własne życie.Ubiorem przypomina "Gliniarza z Bevery Hills" czyli jeansy, sportowe buty i kutka bejsbolówka. Policjantki z pracy często sobie z niego żartują, mówią że jest szalony i kiedyś zginie przez to.
Detektyw Kawamura (Manabu Oshio) jest młodym ambitnym detektywem, prosto po studiach. Zawsze elegancko ubrany w garnitur,uczesana fryzura. Kiedy przeczytał artykuł o detektywie Tachibana zapragnął z nim współpracować. Więc dołożył wszelkich starańaby go do niego przydzielili. Kawamura może wydawać się bardzo poważny, gdyż zawsze trzyma się zasad i prawa, musi wszystko przemyśleć dwa razy za nim coś zrobi. Ale chłopak posiada również zalety. Jest świetny w walce wręcz (nie wiem jak to się nazywa ale chyba tekwondo?), bardzo szybko wpada na ciekawe pomysły no i jest przystojny. Policjantki z pracy wzdychaja do niego otwarcie ale on jest bardzo nieśmiały i unika ich.
Na początku znajomości, widać, że współpraca pomiędzy nimi może być trudna, gdyż Tachibana krzyczy na niego i każe mu stać z boku, natomiast Kawamura nie lubi się kłócić, chciałby się od niego czegoś nauczyć. Z czasem jednak detektywi zaczynają współpracować, najpierw porozumiewają się wzrokiem, potem żartują, atakują a na końcu idą na dobre jedzonko.

Obrazek
Obrazek

~~~~~~~~~~~~~~
Drama podoba mi się nie tylko dlatego, że grają tam Manabu i Sorimachi, ale dlatego, że pięknie pokazali jak może rozwinąć sięwspółpraca i przyjaźń pomiędzy dwojgiem obcych ludzi. Zaczyna się między nimi specyficzna chemia porozumienia.Za pomocą wzroku, gestów i żartów. Stają sie prawdziwymi partnerami-detektywami. Dzielą się smutkami i radościami.Zabawne gagi dodają im uroku, kiedy próbują wtopić się w tło danej sprawy(odc kiedy udają żigolaków), udają kłótnie a potem Kawamura zaczyna wywijać swoim tekwondo, albo kiedy Kawamura chce się upodobnić do partnera i zmienia styl ubierania.Pozatym cały komisariat policji jest bardzo zabawny. Banda detektywów z jedną panią detektyw. Jak coś się dzieje, najpierw narzekają, mają milion pomysłów na minutę, potem pędzą do wozów policyjnych a w efekcie Tachibana i Kawamura
zawsze ich ubiegną.

Podoba mi sie również OST z tej dramy. W szczególności Opening, choc niestety nidzie nie moge znaleźć całego OSTu.


ODPOWIEDZ