[2007] Jotei

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

[2007] Jotei

Postautor: wersalus » 19 wrz 2007

Jotei
Obrazek

Tytuł : Jotei/ Empress/ 女帝
Data emisji: 13.07.2007- 14.09.2007, środa 21:00
Gatunek: Dramat
Ilość odcinków: 10
Stacja emitująca doramę: TV Asahi

Theme song: "Kanata" w wykonaniu Nanamusica

Strona oficjalna doramy: http://jotei.asahi.co.jp/

Obsada
Kato Rosa jako Tachibana Ayaka
Matsuda Shota jako Date Naoto
Sakai Ayana jako Hojou Rina
Maeda Ai jako Miki
Saito Shota jako Sugino Kenichi
Ihara Tsuyoshi jako Onoe Yuichiro
Katase Rino jako Fujimura Sawa
Nakajima Tomoko jako Fujimoto Mina
Toyohara Kosuke jako Osawa Kengo
Fukikoshi Mitsuru jako Koda
Ozawa Maju jako Reiko
Kato Kazuko jako Tachibana Mariko
Izumiya Shigeru jako Minomura Tatsukichi
Morimoto Leo jako Hojou Terumori
Hayami Mokomichi jako Shiratori Takuya

Opis
Tachibana Ayaka po tym jak została upokorzona przez ludzi mających władze, traci też matkę. Chcąc zemsty wyjeżdża do Osaki, by zostać hostesą w nocnym klubie. Ta praca jest początkiem drogi do zdobycia tytułu "Cesarzowej". Kobieta która zostanie uznana za cesarzową ma wielką władze, tak bardzo potrzebną Ayace by dokonać zemsty.

Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 21 wrz 2007

Jotei (Jdorama) [Eng Subs] (Ep 1-10 of 10, COMPLETE)

Eliza to jakis rodzaj szoku kulturowego, ze zapomnialas gdzie szuka sie napisow?
prawda jest tez taka, ze dopiero jak obejrze przynajmiej kilka epkow zakladam temat, co jest rownoznaczne z istniejacymi napisami :D

ale zaraz, zaraz ja tu sie produkuje, a czy to nie TY czasem opychasz sie ramenem i gaworzysz po japonsku w kraju kwitnacej wisni :wink:
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 22 wrz 2007

ja nie mam teraz stałego netu, wiec lkam tylko to co mam na tacy podane, a nie szukam niczego ama, bo czasu nie mam.
Ramenem się nie objadam, ale inne japonskie jedzona to a i owszem. Jedynie do gaworzenia po jap nie mam zbyt wiele okazji.
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 23 wrz 2007

Eliza pisze:ja nie mam teraz stałego netu, wiec lkam tylko to co mam na tacy podane,

aha, to duzo wyjasnia :) , to jakby co pisz nawet na pm to poszukam jak cos trzeba
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 24 wrz 2007

Pierwszy epek zaliczony. Zdecydowanie mi się podoba i jest dość wcgająca dramka, mimo, że jest mocno przerysowana i odrobinkę naciągana.
Grrr, czemu to się tak wolno sciąga...
Napisy są fajne, bo zostawiają niektóre rzeczy po japońsku, podając wyjaśnienie w nawiasie. Tak być owinno. Ale jest też minus, nie wszystkie kwestie są przetłumaczone.
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 29 wrz 2007

Dobra dramka, dobra. Miejcami naciągana, ale w sumie tworzy spójna i ciekawą historię. Moim zdaniem przesadzili trochę z ilością super-wrednych-hosstes-rywalek. Wiem, że w tym zawodzie rywalizacja jest i takisystem, no ale bez przesady, podpalenia, atak nożem, szantaże, kwas... Nie za dużo tego?!

Zakończenie mi się średnio podobało. To znaczy jest dobre, ale nie po mojej myśli. Spoiler! Po pierwsze- nie podobało mi się, ze ona na samym końcu zmiękła. Miała być cesarzową, twardą, nieugięta i zawsze tryumfującą. By każdy postępował zgodnie z jej wola, tak jak zapowiedziała już w piewszym odcinku. O ile pojednanie z ojcem mogę jeszze wybaczyć, o tyle cesarzowa w kuchni, to juz przegięcie. To już nie ona. Chciałam, żeby była do końca silna i bezkompromisowa, miłość- owszem, ale nie na pierwszym miejscu.
Po drugie, czy oni zawsze muszą w tych dramach chorować i umierać?! No prooooosze, gimme a break!

Aktorka mi się średnio podobała (z urody), ale zagrała dobrze. Choć mimo wszystko taką cesarzową widziałabym jako nieziemską piękność.

Muzyka troche monotonna, temat smyczkowy udany, ale reszta niezauważalna. Czołówka, a właściwie endng, bo czołówki brak, przyjemna po kilkukrotnym przesłuchaniu.

Całość oceniam na 9/10.[/quote]
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Postautor: CHILMA » 06 lis 2007

Dziwna ta dramka była o.O
To znaczy dramę generalnie dobrze się ogląda, fabuła jest ciekawa,
Ending wpada w ucho i charakterem pasuje do całości

Ale
Takie to trochę naciągane i o dziwo jakoś mnie to trochę kuło w oczy (a zazwyczaj mi to nie przeszkadza, ale tu mi jakoś to nie pasowało do całości o.O) Już w pierwszym odcinku, ta scena na plaży mnie rozwaliła
Poza tym tak jak napisała Eliza: z tą ilościa hosstes rywalek to chyba lekko przesadzili o.O
Na początku nie bardzo przekonywała mnie też główna aktorka, ale później się przyzwyczaiłam ^^

Ale tak jak już pisałam na początku, dramę mimo wszystko bardzo dobrze się ogląda, więc warto spróbować ją obejrzeć ^^
Awatar użytkownika
Atashi
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Atashi » 06 lis 2007

Ja właśnie dziś zaczęłam oglądać Jotei. Oglądam ją w RAWach bo niestety ale jeśli chodzi o napisy to mam dwie lewe ręce do tego ^^" Jak na razie skończyłam na 5 odcinku i powiem szczerze ,że całkiem mi się podoba. Nie myślałam, że połowa aktorów grających w tym filmie to znane mi osoby dlatego za to - wielki "+". Po za tym, sama fabuła jest bardzo ciekawa. Rose niby nie jest najpiękniejszą japonką ale brzydka też nie jest. Szczerze mówiąc na tą chwilę nie wiele mogę powiedzieć o tej dramie bo powinnam skomentować dopiero gdy skończę ją oglądnąć ale , jak to ja , nie mogłam się powstrzymać :P
[url=http://imageshack.us][img]http://img222.imageshack.us/img222/9296/signature02ba3.png[/img][/url]

★ [url=http://arashinews.livejournal.com/]My LJ[/url] ★ [url=http://www.lastfm.pl/user/arashinews/]My Last fm[/url] ★[url=http://xxataashixx.deviantart.com/]My Deviantart[/url] ★[url=http://arashinews.livejournal.com/13173.html]My Drama list[/url] ★
Awatar użytkownika
aneczka
Oglądam regularnie xD

Postautor: aneczka » 27 gru 2007

Jedna z lepszych dram japońskich jakie widziałam. Zdecydowanie ląduje w mojej najlepszej trójce, co jest wynikiem zadziwiającym zważywszy na to, że to dziewczyna gra główną rolę ;P Mnie się ona z kolei bardzo podobała - chyba najbardziej z japońskich aktorek. Pod względem urody, bo aktorsko to w sumie średnio, ale nie wymagajmy za wiele ;)
Najmocniejszym punktem jest zdecydowanie spójny scenariusz, bo generalnie wszystkie zwroty akcji były takie jak w większości dram. A już końcówka mnie załamała Spoiler! Zgadzam się z Eliza, czy ci wszyscy ukochani muszą umierać/iść do więzienia i cały czas udawać, że nie kochają a jednocześnie się poświecać? No pliiiz...
Ale jotei w kuchni mi się podobała. Przecież ona pozostała zwyczajną dziewczyną z prowincji i choć chciała koniecznie zostać cesarzową i spełniła marzenie to szczęście tak naprawdę dało jej dopiero takie zwyczajne okusańskie życie z ukochanym.

Zgadzam się z poprzedniczkami, że wrednych żmij było trochę za dużo no ale coś się w końcu dziać musiało i trochę trudności trzeba było pokonać ;]
Mocno to wszystko podkoloryzowane i naciągane, ale oglądało się miło.
9/10
Awatar użytkownika
Ana-yami-san
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Ana-yami-san » 09 paź 2008

Mi drama się podobała :) Ciekawa fabuła aczkolwiek trochę dla mnie dziwne było żeby młoda dziewczyna tak sie poświęcała dla zemsty. Jednak i tak się w zyciu codziennym zdarza.
Kato Rosa zagrała bardzo ciekawie. Jak na pół włoszkę pół japonke ;) Lubię Matsude Shotę jednak do tej roli jakoś mi on niepasował :( nie wiem dlaczego :( Piosenka tytułowa była bardzo fajna i utkwiła mi w pamięci :) Tylko najbardziej irytujaca rzeczą w całym filmie był chyba ten taki sztuczny i ironiczny śmiech Riny :/ ta sztuczność była aż denerwująca momentami :/
Jednak ogólnie film oceniam na 5 :D
[img]http://img387.imageshack.us/img387/9922/lfbannermarikitbs2.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Mizuki87
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Mizuki87 » 24 lis 2008

Ja tu bardzo polubiłam Matsude, przecież on zawsze ja bronił zazwyczaj nie było to jawne ale zawsze.
Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie.

— Paulo Coelho Jedenaście minut
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 30 mar 2009

Kato Rosa to świetna aktorka, i MocoMoco w 8mym chyba odcinku jako host też na tak1 Do takiego bym poszła. w ogóle podoba mi się konecpcja tego duetu, więc musze w końcu obejrzec Oh!My girl, gdzie grają razem <3

Sama drama okej, miała wady, ale pomyślałam, ze jak może fanie się skończy to przymknę oo na tych wszyskich oblechów i wgóle. Ale dla mnie zakończenie było żenujące V.v Nie wiem jak ktoś moze wyzywac dramy od tanich brazylian nie znajac koncówki tej dramy- dopóki jej nie zobaczy, nie zrozumie co t znaczy prawdziwa brazyliana w wydaniu dramowym.
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 31 mar 2009

Jeszcze się nie spotkałam z tym, by ktoś doramę przyrównał do brazylijskiej telenoweli.
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 31 mar 2009

Tak? A ja czytajac wczoraj to forum trafiłam na to określenie gdześ już kilka razy XD
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 31 mar 2009

heh, może w dziale koreańskim, tam czytam tylko wybrane topiki :D
Poza tym, koreanskie dramy są jednak bardziej telenowelowate niż japońskie doramy ;D Co nie zmienia oczywiście faktu, że je luv^^

Wróć do „J-drama”