[2007] Dream Again

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

[2007] Dream Again

Postautor: CHILMA » 11 lis 2007

Obrazek

TYTUŁ: Dream Again (ドリーム☆アゲイン)
GATUNEK: drama obyczajowa
LICZBA ODCINKÓW: 10
STACJA: NTV
DATA EMISJI: 13.10.2007 - 15.12.2007
CZAS EMISJI: sobota, 21:00
PIOSENKA: Aoku Yasashiku - Kobukuro

OBSADA
Sorimachi Takashi jako Ogi Shunsuke/Asahina Takaya
Kato Ai jako Ninomiya Satsuki
Shida Mirai jako Fujimoto Hina
Aota Noriko jako Ushiyama Momoko
Suga Takamasa jako Hishinuma Tsukasa
Miyake Hiroki jako Kumada Tsunehito
Watanabe Tetsu jako Maeda Kenzo
Segawa Eiko jako Nakata Kayo
Kodama Kiyoshi jako Tanaka

Obrazek

KRÓTKI OPIS
Ogi Shunsuke był świetnym baseballistą, graczem drużyny Giantsów. Problemy z ramieniem sprawiają jednak, że zostaje usunięty z drużyny i postanawia zacząć nową fazę w swoim życiu bez baseballu. Jednak nie tak prosto jest zapomnieć o czymś co się kochało całym sercem, o swoim marzeniu... Dlatego pewnego dnia oznajmia swojej narzeczonej, że powinni przełożyć ślub, gdyż on chce jeszcze raz spróbować swoich sił w baseballu. Jak się można domyślać Satsuki nie jest zbyt szczęśliwa z tego powodu. Rozstają się skłóceni. Shunsuke w deszczu idzie samotnie ulicą, aż tu nagle trafia go piorun i umiera... Ale okazuje się, że najgorsze jeszcze przed nim. Otóż okazuje się, że w niebie panuje straszny bałagan i to wcale nie on miał zginąć tego dnia. A jak by tego było mało dowiaduje się, że nie może wrócić na ziemię, gdyż jego ciało już nie istnieje. Generalnie sytuacja przedstawia się niewesoło. Jednego dnia stracił marzenia, narzeczoną i życie, a wszystko przez pomyłkę. Jednak ci tam na górze, w drodze wyjątku postanowili dać mu drugą szansę: może sobie wybrać nowe ciało i wejść w życie osoby, która właśnie ma umrzeć. Po długich poszukiwaniach decyduje się (nieco pod presja ^^) na ciało właściciela firmy zajmującej się operacjami finansowymi (o czym oczywiście Shunsuke nie ma pojęcia) - Asahina Takaya. Czy jednak to na pewno był dobry wybór? Czy teraz uda mu się spełnić swoje marzenia? Początkowo raczej się na to nie zanosi. Asahina Takaya okazuje się bezwzględnym człowiekiem, którego Satsuki nie znosi, a w dodatku pojawia się dziewczynka, która twierdzi, że jest jego córką...

Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2007] Dream Again

Postautor: thon » 15 maja 2011

Nigdy bym nie przypuszczał że jakakolwiek "japońszczyzna" dostarczy mi tylu wzruszeń i emocji co ta pozycja- motyw przewodni podobny w założeniu do koreańskiej dramy "49 dni"-dusza w innym ciele.Koniec podobieństw.Bo tu dusza "zawładnęła" całkowicie ciałem poprzedniego właściciela który odszedł do lepszego(?)świata.No i nasz bohater - zmaga się teraz z ciężarem jego grzechów,próbuje spełnić swoje marzenie zostaniem zawodowym graczem w kija z piłeczką,na dodatek przychodzi 14 letnia małolatka ze słowami "mów mi córko",jego dziewczyna z "poprzedniego" życia szczerze nienawidzi osobę w której jest ciele.Całkiem miły rozgardiasz.Całkiem fajnie pokazane ,trochę z nutką moralizatorską co w życiu ma naprawdę wartość.Po 5 epkach nawet scheduler z tej dramy -szpakowaty sympatyczny staruszek wzbudza nie mniejszą sympatię od tego z koreańskiej dramy.
Ogłaszam publicznie że jestem chory -bo zassałem chyba ze 40-50 pozycji -przeważnie starszych dram made in Japan i mam zamiar je obejrzeć :)

Wróć do „J-drama”