[2008] Binbo Danshi

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

[2008] Binbo Danshi

Postautor: CHILMA » 08 sty 2008

Obrazek

Tytuł: Binbo Danshi (貧乏男子)
Gatunek: Komedia
Stacja: NTV
Liczpa odcinków: 9
Data emisji:15.01.2008 – 11.03.2008
Dzień i godzina: Wtorek 22:00
Piosenka: BENNIE K - Monochrome

OBSADA
Oguri Shun - Yashima Norito jako Hikita Shuzo
Yamada Yu jako Nakahara Mimi
Miura Haruma jako Shiraishi Ryo
Yusuke Santamaria jako Omu-Omu
Kamiji Yusuke jako Teruteru
Otoo Takuma jako Chagie
Ichige Yoshie jako Koyama Shizue
Naka Riisa jako Shinjo Sumire
Shibue Joji jako Sunagawa Takayuki

KRÓTKI OPIS
Koyama Kazumi jest biednym studentem o niezwykle optymistycznym podejściu do życia. Z powodu swojego miłego usposobienia często zdarza mu się brać na siebie długi innych, które następnie próbuje jakoś spłacić... [na podstawie Wikipedii ^^]

Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Postautor: CHILMA » 19 sty 2008

^ Ja bym nawet powiedziała, że więcej niż nieźle ^^ strasznie fajnie wyszedł na tym zdjęciu, dlatego je tam zostawię, a ten już taki bardziej oficjalny plakacik umieszcze tu :)

Obrazek

Obejrzałam sobie początek pierwszego odcinka i cały czas mi się śmiać chciało :D Mam nadzieję, ze to będzie fajna drama *__* ^^
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 22 sty 2008

Trochę sobie poczekałam na nowy sezon, ale jak już nadszedł to w biegu zassałam wszystko co wyszło i... jestem rozczarowana. Dramy, które zdawały się pewniakami na dalsze ściąganie, straszliwie mnie zawiodły. Co najśmieszniejsze, te, które z kolei skreśliłam na starcie okazały się znacznie interesujące. No tak, u mnie zawsze na odwrót. Wracając do Binbo Danshi, po pierwszym odcinku nie czuję chęci do kontynuowania. O ile kocham błazeńskich bohaterów, tak Ogórek niezbyt pasuje mi do tego wizerunku. Sam scenariusz jest taki sobie, trochę przeciętny, trochę niedopracowany i lekko zakręcony, lecz nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Poza tym, to pierwsza dorama od niepamiętnych czasów, na której autentycznie się nudziłam, do tego stopnia, że pewne sceny po prostu przewijałam. Ogólnie rzecz ujmując, może to się i rozkręci, ale ja jednak w tym sezonie spasuję z tą pozycją :)
Awatar użytkownika
Avalia
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Avalia » 29 sie 2008

Miura Haruma...przyznam się dla niego to oglądałam. Owszem seria nie jest powalająca ale rola Ryo tak mnie ruszyła, ze nie mogłam się oprzeć *i dla normalnie dla ciebie słońce oglądałam tą powiastkę*.
Ale tak bardziej do samej dramy, na początku trochę nudnawa, ale tak od odcinka kiedy zostało powiedziane czemu Koyama jest zawsze taki radosny coraz bardziej mi się podobało...
Gra Oguri'ego mnie tu nie/a może jdnak powaliła..Właściwie to mam teraz mieszane uczucia.
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 08 wrz 2008

Aaa tak, Shiraishi byl przeslodki<3
Ale ogolnie drama mi sie wcale nie podobala niestety, ogladnelam ja chyba tylko dlatego zeby sie upewnic ze jest az tak slaba jak sie od poczatku wydawalo><;
Ani plot sie bardzo kupy nie trzymal, ani gra powalajaca nie byla....szkoda w sumie. Zdecydowanie Oguriego stac na lepsze role>>;
Awatar użytkownika
olszyna
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: olszyna » 24 wrz 2008

Hmm, czyli ja i moja sis jesteśmy jedyne, którym ta drama się podobała? może BD nie jest jakieś odkrywcze, może i fabuła naciągana, może i przynudza dla innych, ale ja naprawdę miałam radochę to oglądając;) dla mnie Shun powalał tutaj, kochałam jego miny wytrzeszcza, te chodzące brwi, otwartą buźkę itp:P z Miurą w duecie byli wspaniali:) nie żałuję, ze sięgnęłam po Binbo Danshi, bo dla mnie to była szalona, przyjemna dramka:) (hehe ale mi się One Pound Gospel też podobało, a było jeszcze bardziej naciągane, więc to zależy od gustu:P)

Spoiler! Ah, uwielbiam jak Shun wyznawał miłość Miurze: "Shiraishi-chan, aishteru!!!" i rzucał się na niego, tulił:P i jak Shiraishi-chan wpadał bez uprzedzenia do pokoju Kazumi-sana i wtedy Ogur lądował na ziemi:D

hihi a jedną z moich ulubionych scen jest pisanie listu miłosnego do Sumire:) czyli jak Shun pomaga Miurze wyznać swoje uczucia;P

Shun:"Już wiem! Jest zima! Zimno! Kocham Cię! Film! Chcesz obejrzeć?! Sumire! Chcesz zjeść popcorn?! Właśnie tak! Prostota jest najlepsza!"
na to Miura:"Ale w takim razie nie będzie to tylko krzyk zamarzającego maniaka filmowego?"
hahaha

ah i jeszcze działka na Saturnie mnie rozwaliła i dobroduszny Shunek oczywiście ją zakupił:P hihi

I bardzo mi się podoba opening i piosenka z niego;) ja polecam dramę, fajny odmóżdżacz:D
[img]http://i25.tinypic.com/14jnqjt.jpg[/img]
Awatar użytkownika
a-chan
Co to jest dorama? o_O

Postautor: a-chan » 24 wrz 2008

olszyna!! co to za okropne spoilery XD
jak mogłaś XD
postaram się o tym zapomnieć XD

co do dramy to jestem właśnie w trakcie i nie uważam żeby była jakaś powalająca ale na pewno jest warta poświecenia kilku godzin ze względu na świetna gre Shuna który moim zdaniem jest teraz najlepszym młodym aktorem w Japonii :) (i nie twierdze tak ze względu na jego wygląd! :p)
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Postautor: CHILMA » 26 wrz 2008

olszyna pisze:I bardzo mi się podoba opening i piosenka z niego;) ja polecam dramę, fajny odmóżdżacz:D

Rzeczywiście odmóżdżadż z tego świetny, a opening jest świetny *__*

a-chan pisze:świetna gre Shuna który moim zdaniem jest teraz najlepszym młodym aktorem w Japonii Smile (i nie twierdze tak ze względu na jego wygląd! :p)

O widzę, że ktoś ma podobne zdanie ^^ Shun zawsze potrafi mnie zaskoczyć swoimi nowymi wcieleniami, a BD jest tego świetnym przykładem.

Generalnie uważam, że tej dramy nie da się obejrzeć na raz (przynajmniej jak dla mnie) -> bo akcja rzeczywiście jakoś tak średnio trzymała kupy, ale odpowiednio dawkowana świetnie się sprawdza jako rozweselacz tudzież odmóżdżadż ^____^
Poza tym świetnie mi się ogląda występujących tu aktorów: Shun jest niesamowity (VICTORY >< XD), Miura Haruma jest tutaj uroczy (im więcej produkcji z jego udziałem widzę, tym bardziej się przekonuje, ze ma talent chłopak) i dzięki tej dramie polubiłam też Yu Yamadę
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 30 mar 2009

Oguri dał popis, chyba jego najlepsza rola, tylu min nie zrobił przez wszystkie inne jego dramy razem wzięte. zawsze tylko robił smutasa, a tutaj... wo! raz jest zly, raz się smieje, a jego mina na 'Kevin sam w domu' wymiata! Widziałam jeden odcinek, ale chcę więcej xD! No i jeszcze miura bonusowo >3
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 03 kwie 2009

Nuuu, ja własciwie też miałam odczucia pozytywne po tej dramie i chyba Shun mi się w niej najbardziej podobał z wszelkich jego wcieleń <chociaz już nie dokońca pamietam wszystkie obejrzane> i zgadzam się z Chilmą i Otai <czy ty Otai jesteś tą Otai z FB'sów czy mylę cie z kims innym?> po pierwsze odmóżdzacz sympatyczny no i rola Shun'a <mnie powalała jego mina kiedy dostawał ciag dalszy długów i przyjmował to z usmiechem, świetny przykład człowieka któremu dokopiesz a on dalej wstaje i stara się bardziej, mimo że trochę nierealne ale chyba istnieją gdzieś jeszcze tacy ludzie...oby> - w końcu mniej smutów i naprawdę durnawa postać, jak dla mnie sie w niej odnalazł a sa aktorzy którzy moze i w romansidle wyjdą fajnie ale jak wrzucisz go do sensacyjnego serialu,huuuhhh... już nie bardzo <niestety mam tu kogoś na myśli:/>
Awatar użytkownika
lovegood
Przyklejony do ekranu

Postautor: lovegood » 06 kwie 2009

A ja właśnie jestem na etapie brnięcia przez odcinek drugi ;D co mi się podoba to Ogórek który jest...jakiś :D Bo zwykle dają mu role takiego mruka...A tu biega,skacze,uśmiecha się i w ogóle :D Radośniejsza radość :) Podoba mi się takie jego wcielenie. No cóż, nie wciągnęło mnie to zbytnio ale odcinek na kilka dni i będzie ok ;)
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Postautor: Kibou » 08 kwie 2009

zgadzam się.
bardzo przyjemnie popatrzeć na innego Shuna niż 'smutny Shun', 'Shun z żalem na twarzy', 'Shun zły', 'Shun wściekły', 'Shun poważny', 'Shun ze szczękościskiem' i 'Shun-nie-potrafię-się-uśmiechać'.
jestem za Shunem, którego jest dosłownie wszędzie pełno.
lubię takich bohaterów. ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 09 kwie 2009

Shun, ktorego wszędzie jest pełno? Jest zawsze kiedy mowią 'cięcie' . On jest właśnie takim człowiekiem jakiego gra w Binbo Danshi :)
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 17 lip 2009

Genialny serial wręcz :D
Ja tak sobie go wreszcie zaczełam oglądać, bo kompletuje filmografię Haru-chana i same pozytywne reakcje z mojej strony :)

Sama historia może się i momentami dłuży, ale to raczej wynika z samego faktu bycia j-doramą - czyli miliard zakrętasów w fabule i rzeczy niemożliwe :D (patrz: Shun wysyła tysiące smsów do przyjaciół, a mówi, że kasy nie ma :D :D). To było naprawdę słodkie i optymistyczne, ta wiara w ludzi i żałowac tylko wypada, że takich selfless ludzi już nie ma :)

Ogurek w nowej dla mnie roli - był super! super! jest genialnym aktorem, naprawdę, mało kto tak jak on potrafi zmieniać się z roli na rolę. Jak kameleon. Sama rola była pięknie napisana, ale Shun potargany i w dresiku to było coś :D
Jak już powiedziałam, oglądałam ten serial dla Haru-chana i jego watek mnie siłą rzeczy najbardziej interesował :P Byłam świeżo po Gokusenie 3 i ponownym obejrzeniu Koizory, więc Ryo był nieoczekiwany ale słodki jak ciasteczko :) Haruma nieśmiały - no mniam! ^^ Ostatecznie zdecydowałam, kogo będe wielbić przez resztę życia, LOL ^^

No i opening, na który zwróciłam uwagę (nawet nie te toaletowe sceny ^^, tylko piosenka :))

9,5/10
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
sayo
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Postautor: sayo » 18 lip 2009

Nie jestem zbyt wybredna. Może dlatego ta drama tak bardzo mi sie podobała. Aż sie zdiwiłam na początku jak zobaczyłam charakter głownego bohatera ( :shock: ). Normalnie pokochałam Shuna. Nigdy jeszcze nie widzialam go w takiej roli (może dlatego, że nie mam tak dużo dram na koncie).
Humor świetny jak dla mnie. Mimi i Spec-senpai genialni. Ale miałam ubaw jak Mimi walczyła z uzależnieniem do zakupów :D . A jak patrzę na Koyame to tylko jest mi żal, że takich ludzi nie ma (bynajmniej nigdy takiego nie zauważyłam).

Wróć do „J-drama”