[2006] Watashi ga Watashi de Aru Tame ni

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

[2006] Watashi ga Watashi de Aru Tame ni

Postautor: Eliza » 09 sty 2008

私が私であるために
Watashi ga watashi de aru tame ni

("Bo ja to ja"?)
Obrazek

jednoodcinkowy special
emiasja: 10.10.2006, 22-:00-23:53
stacja: NTV
rodzaj: dramat
moja ocena: 8,5 na 10.

Obsada:
Aizawa Sakira jako Asahina Hikaru
Hashizume Isao jako Asahina Seiichi
Takeshita Keiko jako Asahina Noriko
Asami Reina jako Asahina Ibuki
Nakamura Shunsuke jako Morimura Tomo
Toba Jun jako Takei Ryota
Hinagata Akiko jako Shinohara Ayumi

Drama opowiada o transseksualistach.

Główna bohaterka, Asahina Hikaru, urodziła się chłopcem, ale w środku czuje się dziewczyną. Teraz nie mieszka z rodzicami, ubiera się jak dziewczyna, maluje, ma kawaii fryzurkę. Jednak to nie wystarcza. Zaczyna myśleć o operacji zmiany płci. Najpierw musi powiedzieć rodzinie...
A jeszcze na horyzoncie pojawia się pewien mężczyzna, który wyraźnie ją polubił...

Pewnego razu idąc ulicą słyszy dziewczynę grająca na gitarze. Potem przychodzi na jej koncert w klubie. W czasie rozmowy piosenkarka wyznaje, że jest "taka sama". Pojawia się między nimi nić przyjaźni. Hikaru wreszcie ma kogoś, kto ją rozumie.
W czasie swojego debiutu Asumi Rin wyznaje, że urodziła się jako Asumi Rintarou (*imię męskie).

Asumi Rin gra piosenkarka Nakamura Ataru [śpiewa głównie romantyczne ballady, czasami wchodzi nieco w enkę, ma bardzo ładny głos moim zdaniem^^"). Częściowo gra samą siebie- ona w rzeczywistości w czasie swojego debiutu wyznała, że jest transseksualistką. Zastanawiam się, czy inne elementy dotyczące tej postaci są tez autobiograficzne (np. sposób sfinansowania operacji >_<).
Nakamura Ataru śpiewa też opening do tej dramy: "Tomodachi no uta".
Ending to "Kimi wo Hanasanai" śpiewane przez Kome Kome Club

Asahinę Hikaru również gra transseksualistka Aizawa Sakira (po operacji zmianie płci m->f).
W dramie pojawia się jeszcze jedna transseksualistka, grająca marginalna postać- modelkę, znajomą Rin.

Nie mogę powiedzieć, żeby była to jakaś megagłęboka i ambitna produkcja. Ale też nie jest zwykłym wyciskaczem łez, czy szukaniem taniej sensacji. Ot, dobra drama o ludziach z problemami. Nieźle zagrana; tematyka ciekawa. Nie jest przegadana, nie ma moralizowania, oceniania, wyciągania wniosków, jednoznacznego happyendu ani totalnej tragedii. I to chyba dla tej dramy na plus, bo gdyby pojawiła się jakaś analiza, czy przesłanie, obawiam się, że byłoby to nudne i "typowo japońskie".
Polecam.
Sama tematyka jest ujęta w sposób delikatny i mało kontrowersyjny, więc nawet osoby, które nie specjalnie bawią takie tematy, mogą obejrzeć spokojnie^^.

Acha.. nie ma do tego napisów angielskich.
Ale... jak namówię naszą jedną koleżankę, to może zrobimy napisy. Z naciskiem na może. Jakieś słowo zachęty może pomóc.
A obejrzeć można i bez napisów^^

do pobrania torrentem z DA (idzie jakby chciało, a nie mogło): DA torrent

Awatar użytkownika
aneczka
Oglądam regularnie xD

Postautor: aneczka » 11 sty 2008

Dobra ta drama, może nie porywająca, ale porusza ciekawy temat, więc dobrze się ją oglądało.
Bez dramatyzowania, egzaltacji (no może troszeczkę), bez przesadnych dłużyzn.
Wydaje mi się, że warto zobaczyć. (Choć raczej nie ma co liczyć na polskie napisy, gomen ;P ).

A tak swoją drogą to wydaje mi się, że te "kobiety" najłatwiej rozpoznać chyba po głosie, bo czasem przebrzmiewa taki lekki falsecik.
Twarz, jak wiemy zawsze można zamaskować ;]
Awatar użytkownika
Dante
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: Dante » 11 sty 2008

Ja bardzo chętnie obejrzę tego speciala. mam tylko nadzieje że mój skill japońskiego pozwoli mi obejrzec bez wiekszych problemów

ps. Wielkie dzięki za udostępnienie bo nie będe musiał szukac

Wróć do „J-drama”