[2005] Gokusen 2

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

[2005] Gokusen 2

Postautor: Eliza » 21 sty 2006

Gokusen 2 [ ごくせん 2 ]

Obrazek

Odcinków: 10 + SP
Nadawca: NTV
Emisja: 15.01.2005 - 19.03.2005; SP - 08.10.2005
Piosenka przewodnia: Kamenashi Kazuya - Kizuna
Ending: D-51 - No more cry
Info: http://jdorama.com/drama.858.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Moja ocena: 5/10

Grają:
Nakama Yukie : Yamaguchi Kumiko
Namase Katsuhisa : Sawatari Goro (wicedyrektor szkoły)
Anan Kenji : Wakamatsu Hiro
Kaneko Ken : Asakura Tetsu
Uchiyama Shinji : Tatsukawa Minoru
Ryogoku Hiroshi : Sugawara Makoto
Kamenashi Kazuya : Odagiri Ryu
Akanishi Jin : Yabuki Hayato
Mokomichi Hayami : Tsuchiya Hikaru
Koike Teppei : Takeda Keita
Koide Keisuke : Hyuuga Kosuke
Mizushima Hiro : Misawa Hiro
Kora Kengo : Funaki Kengo

Już jak oglądam pierwszą serię, to maiłam lekkie wrażenie, że to powtórka z rozrywki (po GTO)...
Tylko że tym razem niedoświadczonym, ale pełnym zapału nauczycielem, który dostaje koszmarna klasę (jak zawsze 3-D!!!) jest babeczka^^ i naturalnie okazuje się, że jest ot jedyny porządny belfer na świecie...

No ale było kilka oryginalnych motywów, zabawne yakuza tło, postać Shin’a, kilka zabawnych gagów. Sama Yankumi tez jest sympatyczna i miło się ogląda jej starania. W PIERWSZEJ serii.

W drugiej serii to już jest nudne. Pewnie, zdarzają się momenty zabawne, czy wzruszające, ale oglądam to na siłę (no skoro już mam ściągnięte~~~)

Np.: Ep 4
Spoiler! >Dobry chłopak, który nie wierzy, że nauczyciele mogą chcieć dobrze (Gokusen, GTO)
>Oczywiście, zgrywa luzaka i twardziela, nie potrzebuje pomocy od nikogo (Gokusen, GTO)
>Nie zależy mu na szkole, nie obchodzi go, czy wyleci ze szkoły (a koniec szkoły tuż tuż) (Gokusen, GTO)
>Yankumi spotyka obiekt swych westchień, wdzięczy się, ale przeszkadza jej inna nauczycielka (Gokusen)
>3-D jak zawsze zakałą szoły- najlepiej ich ludziom na oczy nie pokazywać (Gokusen, GTO)
>czeń robi dobry uczynek, osoba, której pomógł ma kłopoty, bierze całą winę na siebie (Gokusen, GTO)
>Nauczyciel(ka) mu wierzy, broni go mimo wszystko
>Nauczyciel(ka) namawia/prosi/błaga uczennicę(a potem też jej mamę), by powiedziała prawdę (Gokusen, GTO)
>Nauczyciel(ka) robi kilka ckliwych monologów (Gokusen, GTO)
>Decyzja o wyrzuceniu ze szkoły podjęta- w ostatniej chwili uczennica przyznaje, że to jej wina i wszyscy są szczęśliwi. (Gokusen, GTO)
Pewnie można znaleźć więcej...

W tym odcinku nie ma bójki- oryginalne!

NO LUDZIEEEEEEE

Jedyny plus: Kame wygląda ładnie

Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Gokusen 2

Postautor: martulex » 21 sty 2006

Ach wreszcie ktoś się zabrał za osobny topic G2...

Eliza pisze:Jedyny plus: Kame wygląda ładnie

Oj nie tylko Kame, sporo facetów tam się ładnie prezentuje 8) Choć faktycznie sama dorama nie wypada już tak bardzo zachęcająco, lecz nie należy jej chyba oceniać przez pryzmat mangi czy pierwszej części...chciano stworzyć coś nowego w połączeniu z pierwotnym wzorem, ale nastąpiło pewne rozminięcie teorii z praktyką :P Ja do tego podeszłam (żeby nie wpaść w depresję:)) jak do odrębnej serii, dopiero jak już obejrzałam całość zrobiłam porównanie i porzuciłam dalszy tok myślenia - - - zresztą całkowicie zbędny...ale jeżeli Drogi Forumowiczu jesteś przed obejrzeniem tej serii nie zniechęcaj się naszymi wypowiedziami i sam przekonaj się na własne oczy czy da się ją przetrawić :)
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 22 sty 2006

a mnie wciga bo zabralam sie yza nia ostatnio i skonczc chce wreszcie^^
Kame nie tylko ładnie się tam prezentuje on też ładnie gra^^ ma tak ekspresyjny wyraz twarzay, w niektórych momentach, ze nic tylko go uwielbiac^^
smieszny jest, ale nie lepszy niz jedynka, to moge powiedziec^^
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 24 sty 2006

Właśnie skończyłam ostatni odcinek serii, zaraz za special się zabieram^^
powiem jedno, nie podobało mi się to co z Kame wykombinowali, pomijając to w 1serii, ale Kyoto Sensei jest jak zwykle boski!Kocham tego aktora!A ozdóbka w postaci papierowego samolocika w jego włosach jedt świetna!Kyoto Sensei bije na głowę wszystkich w Gokusenie!
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 26 sty 2006

mi sie 2 podobala :D siedzialam sobie w wakacje i w jeden dzien obejrzalam RAWy bo juz sie nie moglam doczekac na napisy :P

mimo, ze historie sie powtarzaly to i tak sie wciagnelam no i oczywiscie to ze gral tam Jinek, Kame i Moco wcale mi nie przeszkadzalo :smitten: wprost przeciwnie zakochalam sie w Jinie od pierwszego epa i juz mi tak niestety zostalo tylko potem na calego KAT-TUNa sie przenioslo :drink:

nawet w glosowaniu na dorame roku G2 chyba cos dostal w moim typowaniu :victory:
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 27 sty 2006

pirewsze epy były takie sobie, ale moim zdaniem bodajże 9 jest naprawdę najlepszy!Kame i jego łezki.....Tak się rozryczałam, bo ja jestem bardzo wrażliwa na takie sytuacje, że paczka chusteczek od razu poszła!Siok....
Kocham tą serię!
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Shina » 01 cze 2006

Powiem szczerze ze Gokusen 2 niczym sie nie rozni od pierwszej czesci.Takie same sytuacje,bujki,wydalenie ze szkoly,Yankumi znow zakochana(szkoda ze sie nie dowiadujemy czy miala jakis zwiazek z Sawada badz gliniarzem z pierwszej czesci),pozatym same zachowania uczniow sa takie same jak np.Kazuya w drugiej czesci zachowuje sie jak Matsumoto w Gokusen no normalnie identyko :) Ciekawe czy tez cos czul do Yankumi xDD
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 01 cze 2006

Tak przy okazji, jako, że nie dałam rady obejrzec drugiej serii do końca (skończyłam bodajrze na 8 epie) mógłby mi ktoś jakiegoś spojlera napisać, co tam dalej jest. Nie spodziewam się niespodzianek, no ale w sumie mogłabym się dowiedzieć, co zrobili na zakończenie^^
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Jesli dasz mi troche czasu to ci napisze duzego spoiler2a xDDDD tylko znajde plytki z G2 ^^
edit napisze ci to jutro :)
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

super^^ będę czekała.

Kto wie, oze dosicągam sobie do końca, jesli tam się coś ciekawego stanie...
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Odcinek 9: SPOILER

Spoiler! W tym odcinku chłopaki tworza plan dotyczacy oczywiscie dziewczyn ^_^. Mianowicie w tym dniu chłopacy moga odwdzieczyc sie dziewczyna za valentynki gdyz jest to "White Day".Yankumi ma nadzieje ze skoro dala prezent nauczycielowi to on tez jej cos da xDD Oczywiscie nachalny trener dal jej prezent. Od nauczyciela tez dostala... ale ksiazke xDD ktora mu pozyczyla jesli sie nie myle(napisy mi nie dzialja T_T).Chlopacy umawiaja sie z dziewczynami w karaoke oczywiscie sa scigani przez vice dyrektora,zapomnieli zaplacic i znow Yankumi musi ich odebrac na policji.
I wtem zjawia sie ojciec Odagiri Ryu (Kamenashi Kazuya),ktory jest porywczym czlowiekiem i jak to "gryba rybe" jest zawiedziony na swojim synu.Dlatego tez zamyka Ryu w domu i stawia straz przed domem.
Jednkarze Yabuki, Takeda i inni probojac uwolnic swojego kolege z aresztu domowego sami zostaja zlapani.Waza sie ich losy w szkole.W tym samym czasie Ryo wpada w bojke wtedy Yankumi z reszta przybiegaja z pomoca.Na tę noc Ryo zostaje w domu Yankumi.Nastepnego dnia przyjeciele przychodza w odwiedziny jednkarze nie sa jedynymi goscimi gdzy pojawiaja sie rowniez rodzice Ryo.Ojciec chce wyslac go za granice i wtedy Ryo prosi o przebaczenie i jego przyjaciele blagaja jego ojca by zostal on w szkole.Oczywiscie Ryo wraca do szkoly i wszyscy sa zadowoleni.Niestety jak zawsze Dyrektor proboje sie pozbyc sie Yankumi ze szkoly.

Odcinek 10
Spoiler! W ostatnim odcinku tez troche sie dzieje.Wkoncu nasi bohateerowie zakonczaja swoja edukacje.Yankumi przygotowuje ich jak maja sie zachowac na "Apelu".Nauczyciel ( z tej innej szkoly) mowi Yankumi ze wyjzdza.Chłopacy znowy wpadaja w bojke O_o i to z pewnym chlopakiem ktorego bardzo dobse znaja (cos na zasadzie jak w 1 jak ten blondyn sie pojawil bo dajze w 10 badz 11 epie) gdyz tamci boli ich kolegow z paczki.Chłopacy zostaja strasznie pobici i jak zawsze wkracza do akcji Yankumi ze swojimi przekonywujacymi morałami, i fizolofia.Oczywiscie ratuje ich z opresji. Niestety dowiaduje sie o tym dyrektor i chce cala 3D wyzucic ze szkoly.Takze znow Yankumi musi wybierac co ma zrobic.I tak jak w jedynce sklada zerygnacje.W dniu zakonczenia roku 3D domaga sie przywrocenia Yankumi do szkoly i ze zostana w klasie jesli tego nie zrobia.Yankumi dostaje telefon od Vice dyrektora i informuje ja o wszystkim.Ona przybywa na miejsce i 3D zaszła na hol.Odbieraja swiadectwa pozniej zas Yankumi przemawia.Pozniej wszyscy sie rozchodza w swoja strone.Yankumi przenosi sie do innej szkoly lecz nie spodziewala sie ze spotka tam vice dyrektora ktory takze sie przeniosl.NIe wiem gdzie ich tam ponioslo szczegolnie ze wszedzie woda O_o.Zostaje jeszcze special ale nie widzialam.Dopiero bede sciagac
Mam nadzieje ze napisalam w miare zrozumiale.Nie potrzebne ominelam xDD

Gdyby bylo nie zrozumiale to jutro poprawie i napisze jeszcze raz ^_^
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Dziękuję^^
to mi wystraczy by wiedzieć, że nie warto się fatygować >__< Nawet dla pięknej obsady...
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Shina » 02 cze 2006

a to sie ciesze ze dobse napisalam xDDDDDD szczerze nie zdziwie sie jak by powstalo gokusen 3 :) i wstawic tu Yamapi xD
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 02 sty 2007

Shina pisze:a to sie ciesze ze dobse napisalam xDDDDDD szczerze nie zdziwie sie jak by powstalo gokusen 3 :) i wstawic tu Yamapi xD

Tfu!

Wywaliłam z HD po pierwszym odcinku :/ Może się później rozkręca, nie wiem, ale zniechęciłam się maksymalnie ;^_^
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 13 lut 2007

A ja ogladalem Gokusen 2, a 1 nie. Obejrzalem jeden eps Goku 1 i sobie odpuscilem. :P Na oko 2 wyglada jak remake 1, ktory wyszedl lepiej niz pierwowzor.
火色い烏は新世界の神だ! ~ [url=http://www.last.fm/user/aoikarasu/]aoikarasu.last.fm[/url]

Wróć do „J-drama”