[2008] Maou

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

[2008] Maou

Postautor: martulex » 26 cze 2008

Maou
Obrazek
Przyznam, że na tę doramę dość długo czekałam. W zeszłym roku koreańska stacja KBS2 wyemitowała Lucyfera / Diabła (jak kto woli) notując dość niski procent oglądalności. Właściwie, można rzec, że doszło do klapy. Ale czy rzeczywiście? Otóż cieszyła się ona sporym powodzeniem... wśród internautów co nie dziwi, zwłaszcza, iż scenariusz jest kapitalny. Mamy piorunującą mieszankę thrillera, suspensu, akcji, a wraz z nimi całą gamę wątków psychologicznych. Dołóżmy do tego naprawdę wspaniałą grę aktorską i voila, otóż i widowisko na naprawdę niesamowitym poziomie. Ostatnimi czasy nacja koreańska nie kocha swoich produkcji, bo co lepsze przelatują im koło nosa... ich strata, a nasz zysk :) A jak będzie w tym przypadku?

* Tytuł org.: 魔王
* Tytuł zromanizowany: Maou
* Gatunek: Dramat, thriller, psychologiczny
* Stacja: TBS
* Data emisji: 04.07.2008 - 12.09.2008,
* Związane: The Devil
* Stronka oficjalna: http://www.tbs.co.jp/maou2008" onclick="window.open(this.href);return false;

OPIS

Dwie mroczne osobowości,
dwa wybitne umysły,
śmiertelna rozgrywka,
wyniszczająca zemsta
i pościg za nieznanym.

Powiadają, że każdy z nas ma w sobie demona i tylko od nas zależy jak będziemy go kontrolować, bo czyż świat nie jest pełen aktorów, przybierających stosownie do roli wybraną maskę? Poznajmy genialnego prawnika, Naruse Ryo (Ohno Satoshi), którego z zewnątrz środowisko postrzega jako gładkiego, elokwentnego, wręcz życzliwego. Jednak pod tą elegancką aparycją kryje się cyniczny, pozbawiony skrupułów człowiek pragnący jedynie zemsty. Bezwzględny plan, który układa w myśl chłodnej kalkulacji realizuje z sadystyczną precyzją, lecz życie to ruletka, nigdy nie wiesz na co padnie. Wyśmienity plan może w każdej chwili runąć jak domek z kart za sprawą godnego przeciwnika jakim jest detektyw, Serizawa Naoto (Ikuta Toma). Mroczna przeszłość, która nad nim ciąży wciąga go w spiralę zbrodni i psychologicznego pojedynku, który rozpoczął wyrafinowany morderca jawiący się jak Diabeł. Reguły gry już zapadły, lecz pozostaje pytanie, kto wyjdzie zwycięsko z owej śmiertelnej rozgrywki?

OBSADA

* Ohno Satoshi jako Naruse Ryo
* Ikuta Toma jako Serizawa Naoto
* Kobayashi Ryoko jako Sakita Shiori
* Tanaka Kei jako Kasai Hitoshi
* Oshinari Shugo jako Souda Mitsuru
* Waki Tomohiro jako Ishimoto Yosuke
* Uehara Misa jako Takatsuka Kaoru
* Shinohara Mai jako Nishina Eri
* Shimizu Yutaka (清水優) jako Yamano Makoto
* Iida Kisuke jako Ishihara Kanrikan
* Tonesaku Toshihide jako Kurata Takashi
* Kichise Michiko jako Serizawa Mari
* Gekidan Hitori jako Serizawa Noriyoshi
* Miyake Yuji (三宅裕司) jako Nakanishi Hiromichi
* Ishizaka Koji jako Serizawa Eisaku
* Ninomiya Kazunari (ep1)

Napisy będą dostępne w wersji hard w wykonaniu STORMY team

Trzeba oddać Japończykom, że obsada jest niesamowita. Pewnie z każdym odcinkiem będę się zastanawiać jaka postać pojawi się gościnnie w dalszej części historii. Na samą myśl już zacieram łapcie :)

Awatar użytkownika
aneczka
Oglądam regularnie xD

Postautor: aneczka » 26 cze 2008

Poczekam na relację z oglądania, bo mnie jakoś obsada nie zachęca ;P
Koreańczycy byli znakomici a niestety co do umiejętności aktorskich japońskich bishonenów mam trochę zastrzeżeń ;]
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 26 cze 2008

A kyaaaa ^_^
To była dobra dramka. Ja też się cały czas dziwiłam, dlaczego ratingi takie niskie. Bo ta drama naprawdę miała ciekawy scenariusz i jeszcze grało w niej największe ciacho ever~~
Ale Koreańczycy widać nie do końca się znają...

ciesze si, ze Japończycy robią swoją wersję, może nawet zacznę oglądać po ukazaniu sie kilku epków, zamiat odkładać na dalsza przyszłość..

Ale OHNO? on ma być japońskim odpowiednikiem mojego męża? On z JiHoonem nie może się nawet równać... >_<;;
W ogóle z meskiej obsady to tylko Oshinari Shugo mi przypasował.

Zgłosił się już ktoś do robienia subków?
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 26 cze 2008

Ja nie wiem co wy chcecie od tej obsady ^^ Wszyscy znani, młodzi, lubiani etc. :] Do koreańskiej dramy też wybrali niepozornych (już widzę ten mord w oczach Elizy - lincz!), a mogli postawić na kogoś z wyrobionym nazwiskiem.

Eli, co do JJH, no nie przesadzaj, że z niego takie wielkie ciacho :wink: Poza tym to kwestia gustu, choć nie sądzę, żeby producenci myśleli w tym wypadku pod względem urody.

Co się tyczy subów, STORMY team będzie robił hardy :) Gapa ze mnie, powinnam o tym wspomnieć.
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 26 cze 2008

A to bardzo dobrze ze nie mam pojecia o koreanskich dramach,
bede mogla ja obejrzec bez porownywan i odnosnikowXDDD

I ja tam akurat strasznie czekam na ta drame ze wzgledu na Tome~
W koncu jakas powazniejsza mu sie trafila.

I normalnie Eliza bejb, czuje sie zawiedziona twoim podejsciem pt,
`kto to subuje` Chyba ze to z troski o innych?XD
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

kye.chwan pisze:I normalnie Eliza bejb, czuje sie zawiedziona twoim podejsciem pt,
`kto to subuje` Chyba ze to z troski o innych?XD

Nie, z wakacyjnego lenistwa- ja chce subki ^_^
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 26 cze 2008

to jest ta drama (po za cb), na którą czekałam od daty jej ogłoszenia!
po pierwsze Oh-chan, który wreszcie będzie miał pożądną dramę, no a po drugie IT, czyli zabójczy duet!
a kr devila tez byhm chciala sobie zobaczyć, bo podobno świetny jest!
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

martulex pisze:Eli, co do JJH, no nie przesadzaj, że z niego takie wielkie ciacho :wink: Poza tym to kwestia gustu, choć nie sądzę, żeby producenci myśleli w tym wypadku pod względem urody.

Oczywiście, ze jest z niecho TAAAAAKIE wielkie ciacho! Tyle, że nie jest tak popularny, bo mało grywa w serialach, teraz się wziął za filmy... I bardziej jest modelem niż aidoru. Ale to, że nie doruwnuje popularnoscią innym koreanskim aktorom nie umniejsza faktu, że jest ciacho nieziemskie.
Wystarczy tylko wspomnieć czasy Goonga... Wtedy był na topie i wszyscy niemal mieli go za ciacho ^_^
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 07 lip 2008

A bo Eliza sie ladnie domagala, zebym zapostowala tez tutaj co sadze o pirwszym odcinkuXD
Can moi get a cookie now?XD

HAWT.

Darn hawt.

Choc bardziej czekalam na drame z Pi, to chyba Maou zostanie drama sezonu.
A zaraz za tym tytulem, Ikuta zostanie chyba moim mezem miesiaca<33

No wiec tak, mamy genialnego (a jakze) 弁護士 granego przez O-no Satoshiego (eee whoever? Prawie ladny jest><) i jego background story jest soooo lame-ass: kiedy byli jeszcze w liceum czy cos kolo tego, w wyniku klotni/nieporozumienia gnie z rak Ikuty jego starszy brat. A marzeniem brata bylo zostanie prawikiem wlasnie. Moze byc bardziej lame-ass?
Ikuta zostaje uznany za niewinnego - jako pierwszy noz wyciagnal brat O-no, a calosc byla nieszczesliwym wypadkiem. Po latach Ikuta wbrew tatusiowi, zostaje detektywem, i jak stwierdza - robi to co lubi.

Wracajac do O-no, ktory swoja droga w ciagu pierszych pincu sekund dramy jest malo subtelnie przedstawiony jako diabel wcielonyXDDDD, postanawia sie on zemscic - a ze nudne bylo dobranie sie do Ikuty od razu, jako pierwszy ofiara pada 弁護士 ktory bronil Ikute w procesie. Ginie dokladnie w ten sam sposob, jaki Ikuta zabil brata O-no.

A Ikuta choc stara sie jak moze - jest bezsilny.
I choc moze nie powalal gra aktorska przez duza czesc odcinka (choc trzeba przyznac, mial swoje dobre momenty^^)
ostatnie dziesiec minut w jego wykonaniu jest HAWT.
Ale moze po prostu ja mam male zboczenie w kierunku zalamanych bezsilnych kolesi?XDD

Anywayz, zostaje pytanie - kto pojdzie w nastepnym odcinku?
Mamy w koncu jeszcze rodzine Ikuty - tatus z ktorym nie ma za dobrych relacji,
starszy brat i jego zona (ktora zdradza meza z jego....umm, sekretarzem?XD Actually, mamy scene niezlego jak na Japoncow polsekundowego pocalunku i gropowania. Yay^^),
dwoch kumpli Ikuty ze szkoly (z ktorych jeden powinien zawolac Yanku~~mi a ta przybieglaby mu na ratunekXDDDD)
dzialuszke-sierote ktora jest medium - dotykajac przedmiotu moze powiedziec co sie z nim dzialo w przeszlosci.
Mamy jeszcze tego kolesia co gral glowna role w Stand-upie nawet(Ninomiya?). I o dziwo, prezentuje sie tu calkiem niezle. Choc pojawia sie tylko na pinc sekund, zeby zagrozic O-no.
Mozliwosci jest sporo^^

Z opisu wyglada moze plytko i nie do konca zachecajaco, ale siedzialam doslownie przyklejona do ekranu. I niewazne, ze przeszli przez ograne hamerykanskie schematy pt, odegranie sceny z przeszlosci, uzycie dokladnie tych samych slow jakie padly w przeszlosci zeby uswiadomic glownemu bohaterowi co sie wlasnie stalo - pierwszy odcinek od poczatku do konca trzymal w lekkim napieciuXD

Aha, i nie moge sie juz doczekac OSTa^^

No i czy wspomnialam ze Ikuta wyglada bosko?<3
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 14 lip 2008

:( :( :(

Szczerze? Jedno slowo mi do glowy przychodzi. TRAGEDIA, no moze jeszcze KOSZMAR. Z racji, ze mam KBS WORLD ogladam czasami cos made in Korea.
UWAGA osoby ktore ogladaly koreanskiego lucyfera NIE OGLADAJCIE TEGO. Japonczycy zrobili z tego bajke dla nastolatek. Glowni bohaterowie :? to jakby urwali sie z ogolniaka, zeby pobawic sie w doroslych. Gliniarz malo przekonujacy i nie wiedziec czemu gdzies stale biega [dzieciom prawa jazdy nie daja :P ], panna od vooduu nie to ze znajduje kolczyki, to jeszcze swieci i grzmi :twisted: [jedyny + to ladna buzia], no i pan adwokat, co by tu powiedziec ... ahahahahaha. Eliza po roli twojego ciacha, ta rola to jakas pomylka. Drama nie ma klimatu, po pierwszym epku wiemy doslownie wszystko. Jestem raczej pewny ze ogladanie skonczy sie na pierwszym.

Ogolnie jestem nastawiony na plus do jdram, ale z tego zrobili taka papke ze :buahaha: :cry:
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 14 lip 2008

Hmmm, z tego porownania brzmi jakby koreanska wersja tej dramy byla tylko cienko genialna^^v Serio tak bylo?
No ale w sumie koreanskie produkcje mnie w ogole nie pociagaja,
wiec bede sie musiala zadowolic japonska;pp Ktora wg mnie jest calkiem w porzadku anywayz~

Gliniarz (..) nie wiedziec czemu gdzies stale biega

Eeeej dokladnie!
W ogole mnie to juz pare razy zastanawialo, czemu Japonczycy ktorzy maja chyba jakas wrodzona awersje do samego chodzenia,
uwazaja ze bieganie to najlepszy sposob na dostanie sie gdzies.
A juz szczegolnie w Tokyo npXDDDD
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 14 lip 2008

kye.chwan pisze:Hmmm, z tego porownania brzmi jakby koreanska wersja tej dramy byla tylko cienko genialna^^v Serio tak bylo?

Tam byl klimat, tu w pierwszym odcinku wiesz, ze serial prowadzi do konfrontacji dwoch osob, tam karty sa powoli odkrywane. Proponuje zebys obejrzala pierwszy ep koreanskiej wersji, dla tej dramy warto.

Gliniarz (..) nie wiedziec czemu gdzies stale biega

Eeeej dokladnie!
W ogole mnie to juz pare razy zastanawialo, czemu Japonczycy ktorzy maja chyba jakas wrodzona awersje do samego chodzenia,
uwazaja ze bieganie to najlepszy sposob na dostanie sie gdzies.
A juz szczegolnie w Tokyo npXDDDD

:D mialem nadzieje ze ktos moze mi wyjasni ta "obsesje" biegania
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 15 lip 2008

A moze kiedys w dalekiej przyszlosci sie zabiore;p
Poki co serio podoba mi sie japonska wersja i moze nie chce tego za bardzo pospucXDDDD

Chociaz tru, bardzo odkrywcze tudziez tajemnicze to to moze nie jest,
(a juz wylozenie przeszlosci bohatera z umierajaca matka itd powalilo mnie straszliwie><;)
ale oglada mi sie genialnie^^v

Haha, a co do biegania....moze oni maja jakis fetysz czy cus, skoro praktycznie nie maja szans zobaczyc tego za zywoXDDDDD
Awatar użytkownika
Avalia
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Avalia » 24 wrz 2008

Dwie mroczne osobowości,
dwa wybitne umysły,
śmiertelna rozgrywka,
wyniszczająca zemsta
i pościg za nieznanym.

Czemu mi sie to momentalnie z Death Note skojarzyło >.> Mniejsza o to...

Zobaczyłam obsade i dałam plusa...no ale nie dotrwałam do końca pierwszego odcinka o.O jakoś mnie nie wciągnęło....

Jakieś sugestie aby mnie zachęcić do tej seri *bo jak sie okazało nawet sam Ikuta-san nie wystarcza >.>*
Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Yoshiko » 24 wrz 2008

Ja nie oglądałam wersji KOREAN ale Jap hm.. w sumie to mi się podoba, a szczególnie Oshinari Shugo, on to pasuje do tych psychicznych i wściekłych typów, szkoda, że to właśnie On nie gra samego diabła :twisted: Jeszcze by mi pasował Aiba Masaki z Arashi (mimo iz za nim nie przepadam ale ma coś mrocznego w oczach)
Ikuta Toma całkiem wydoroslał w tej dramie, wygląda tak poważnie.. Typ detektywa? chyba przywykłam do typu Sorimachi Takashi w "Double Score"
Zamierzam równiez obejrzec wersje KOR i wtedy się wypowiem, którą uważam za lepszą :P

Temat: bieganie. Kurcze juz dawno mnie to dziwiło a juz najlepsze jest jak ktos jedzie samochodem a druga osoba go goni i nagle dogania po paru przecznicach :shock: ( niektóre dziewczyny jeszcze biegną sprintem w szpilkach 8) czad )

Wróć do „J-drama”