[2008] Last Friends

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 20 sie 2009

Właśnie jestem świeżo po obejrzeniu tej dramy i strasznie mi się podobała. Jednak dramat to jest gatunek który lubię najbardziej. Tylko czemu, ale to czemu ostatni odcinek tak musieli zepsuć?? -_- Czemu nie mogli skończyć serii na śmierci Ryo?
ekch... no ale pomijając końcówkę i tej mega nie udany Special, drama ta mi strasznie przypadła do gustu.
The Prioner of Love - motyw przewodni który zawsze na początku i na końcu się pojawiał każdego odcinka idealnie pasuję. I o dziwo po słuchaniu go w odcinku po raz kolejny wcale mnie nie drażnił (jak np. było w HYD i Planetarium) a wręcz idealnie wpasowywał się w scenę.
Z innych uwag to: Takeru miał straszną fryzurę -_-
Michiru jej naiwność i uległość była czasem aż denerwująca, ale zważywszy na jej trudne dzieciństwo i odczuwanie ciągłej samotności - to się da zrozumieć.
Aaa właśnie czy między Takeru a jego siostrą doszło do jakiegoś zbliżenia? Bo tego w dramie tak dosłownie nie powiedzieli, ale wszystko na to wskazywało.
No i oni mieli cudowny ten domek, tylko brakowało mi w nim typowego japońskiego ganku to wtedy byłby idealny.
No i Ryo pomimo, że zagrał rolę złego faceta i tak był sexi XD
Aaaa zapomniałam jeszcze dodać, że strasznie fajnie zrobili opening ^^

"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 20 sie 2009

Ze wszystkim się zgadzam, ale...

Z innych uwag to: Takeru miał straszną fryzurę -_-

No przepraszam! XD To była jedna z rzeczy sprawiających, że ciągnęłam dalej tą serię, która im dalej w las, tym bardziej beznadziejna się robiła.

Ehh, a tak zachwycona byłam po pierwszych odcinkach... :/
[color=indigo]Currently watching:[/color]
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
You're Beautiful (ep10)[/size]
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 20 sie 2009

Mi się prawie do końca podobało, oprócz ostatniego odcinka. Ale i tak daje jej wysokie noty.
No niestety fryzura Takeru jak dla mnie była co najmniej dziwna XDD No, ale w końcu to stylista :P
"Bin jip"
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 21 sie 2009

Bo wiecie... Jakby Michiru zrobiła fryzz Takeru, to dostałaby po twarzy. :oops: DLatego wyglądało to jak wyglądało.
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 21 sie 2009

boom_boom pisze:Bo wiecie... Jakby Michiru zrobiła fryzz Takeru, to dostałaby po twarzy. :oops: DLatego wyglądało to jak wyglądało.

No przecież zrobiła mu fryz i dostała po twarzy później... i to było zanim on jej zakazał obcinać facetów.
"Bin jip"
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 21 sie 2009

Wiem, wiem, pamiętam ;) Moja ulubiona scena, ja bym mu ucięła to ucho :D
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 28 maja 2010

W związku z SnN, ktoś wcześniej czy później musiał odkopać ten wątek, więc ja to zrobię. Zaczęłam to oglądać zaraz po rozpoczęciu Sunao i muszę przyznać, że teraz mi się już to wszystko miesza, dlatego jestem chyba jedyną osobą, która z chęcią obejrzy specjal :D

Co do obsady to oczywiście Eita Ueno z SnN i jeszcze laska z Othoros no Inu. Największą wadą jest w kółko ta sama muzyka. Teraz, gdy jdramy poszły do przodu jest to dość wkurzające, poza tym ile można słuchać tej samej piosenki. Doszło do tego, że jak w ważnych momentach nie leci to sama zaczynam ją sobie śpiewać :paranoid:

Akcja nawet mnie wciągnęła na początku, ale zaczęłam oglądać inne dramy i utknęłam na tydzień na odcinku 9. W końcu udało mi się to skończyć. Wypowiem się teraz na kilka budzących kontrowersje tematów związanych z tym serialem. SPOJLERY:

ZAKOŃCZENIE:
Azzel pisze:zastanawiałam sie jak mozna zakończyć to tak zeby było dobrze

Ja też i doszłam do wniosku, że w ostatnim odcinku dostajemy dużą dawkę takich sytuacji, w których coś mogłoby pójść nie tak: wypadek, w którym mogłaby zginąć Ruka lub chociaż Takeru, trudny poród Michiru. Na prawdę myślałam, że umrze i że Eito i Ueno będą wychowywać dziecko, to chyba byłoby najfajniejsze zakończenie.

SOSUKE:
Nie mam nic ani do postaci, ani do Ryo. Po pierwsze to jak ją bił nie wzbudziło we mnie żadnych zastrzeżeń (oprócz moralnych, ale chodzi mi o grę aktorską). W ogóle jak stał pod salonem, albo widział, że Michiru robi coś nie tak, to nic nie mówił, ale wszyscy wiedzieli, ze jak tylko wrócą do domu to jej się dostanie i to moim zdaniem budowało dużo napięcia wokół tej osoby. Jak napisała BigFatThumbelina on był chory psychicznie. Jego samobójstwo było pięknym sposobem zakończenia jego marnego życia, alternatywą byłaby tylko wnikliwa i długa psychoterapia :D.

RUKA:
Dla mnie ten wątek nie był spłycony ani źle poprowadzony, bo ten lekarz mówił, że zanim pozwoli jej na operacje musi spróbować powiedzieć o tym komuś i znaleźć akceptacje i ona to zrobiła i moim zdaniem poczuła się na tyle dobrze, że nie potrzebowała już nic więcej. Tak jak Lui z Hebi ni Piasu, która w końcu nie zrobiła sobie split tangue.

TAKERU:
Azzel pisze:Eita powiedział co wiedział i do widzenia

ten wątek został zupełnie zepchnięty na boczny tor. :(

INNE:
Podobały mi się pokoje skomponowane pod charakter w sharehouse. Najgorszy pokój Michiru, zupełnie pusty, jak jej głowa. :shake: Nie lubię jej, jeszcze pierwszy raz widzę tą aktorkę, więc nie wiem, czy to wina postaci, czy jej odtworzenia...

W ogóle Takeru pracuje w barze, w którym przez całą dramę byli tylko dwaj klienci i jeszcze mówi, że nie chce jej rzucać, bo nie będzie miał pieniędzy :omg: ... ech.

Eito ma kompleks na punkcie swoich pośladków, że w każdej dramie nosi taką dziwną chustę wokół pasa? ktoś coś wie na ten temat?
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 28 maja 2010

ileż nawiązań do mnie xD <Reira liczysz ze to ja ci odpiszę nie?;p>
a do rzeczy:
Eito ma kompleks na punkcie swoich pośladków, że w każdej dramie nosi taką dziwną chustę wokół pasa? ktoś coś wie na ten temat?

nawet nie kojarzę motywu ale może rzeczywiści chłopak ma jakiś kompleks xD

w ogóle drama jeśli chodzi o zakończenie była taka... na odczep się chyba:/ działo się dużo i nieźle przez większość dramy a na sam koniec takie to nijakie było już nic nie mówiąc o koncepcji parę mamuś parę tatusiów, dziecko będzie szczęśliwsze xp No i Sunao mi przywodzi trochę na myśl to samo że dadzą nam takie zakończenie od czapy podobne, no ale może nie będę tak zapeszać xp

Tak czy siak to SP nie bardzo ci polecam Reira - po prostu skrót tego co dotąd było, zdaje mi się ze w końcu to obejrzałam przewijając większość bo nic nowego nie było do oglądania praktycznie. Myślę że największą porażką japończyków są właśnie takie sp które zupełnie nic nie wnoszą, nowa historia, nawet jak głupia niech i będzie, ale nie streszczenia. Równie dobrze można od razu to wydać zaoszczędzi człowiek na oglądaniu parę godzin xP
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 29 maja 2010

Ja nie wiem, o co chodzi z tym specjalem, bo ściągałam go z 4 rożnych miejsc i mam tylko 10 minutową wersję w której praktycznie nic się nie dzieje. Może ma ktoś linka do całego powtórkowego specjala? wiem, jestem masochistką.

Co do Michiru to intryguje mnie jeszcze, że wszędzie nosi ze sobą torebkę, ale nigdy jej nie otwiera, bo trzyma wszystko w bocznej kieszonce :D

Azzel po prostu zgadzam się z Tobą w większości kwestii co do tej dramy :D
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 29 maja 2010

Ja tam nawet tej aktorki nie lubię, nie tylko Michiru. Gra jeszcze w Proposal Daisakusen i w jakimś filmie który dziś zaczęłam oglądać w pociągu ;D Przypomina mi trochę kawaii-Nanę, też takie bezwolne stworzonko trochę, nie?

Kurde, nie przyglądałam się tyłkowi Eity, ale może faktycznie coś w tym jest? Trzeba obczaić w SnN następnym razem (drugi raz oglądać tego nie będę, żeby sprawdzić). Ale mi się zawsze wydawało, że on się po prostu lansuje na takiego luzaka, no nie wiem.

Prawdę mówiąc nie byłam świadoma istnienia jakiegokolwiek SP, dzieje się tam COKOLWIEK innego niż w dramie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 29 maja 2010

Taaa, dzwoni telefon xD

Akcja toczy się rok później i zawiera 4 sceny, dalej spojlery:
*Eri i Ogurin wracają do sharehouse z podróży.
*Michiru idzie na cmentarz do Sosuke ze swoją córeczką.
*Ogurin spotyka w salonie fryzjerskim koleżankę Michiru, która była dla niej niemiła, a sama też jest ofiarą DV.
*Takeru odbiera telefon od siostry i wybacza jej pedofilie :D bo ma teraz szczęśliwą rodzinę.
THE END
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 29 maja 2010

Aż zaczęłam się zastanawiać czy ja oglądałam ten sp czy jednak nie dałam rady xD zdaje się ze odnalazłaś juz go Reira?^^

Kurde, nie przyglądałam się tyłkowi Eity, ale może faktycznie coś w tym jest?

zabiło mnie to xD w sensie w tyłku Eity cos jest? przypuszczam ze czasami coś się gromadzi <dobra, dziwne poczucie humoru o tej porze nocy mam xD>
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Re: [2008] Last Friends

Postautor: Cherry » 25 sie 2010

obejrzałam 11 epów, speciala mi się już nie chce.
hmm. drama była.. ciekawa, ale musiałam zrobić przerwę w 8 epie, a później już poszło do końca.
na początku była super fajna, myślałam że będzie fav ale później troszkę wiało nudą.
może to zabrzmi dziwnie ale moją ulubioną postacią był Sosuke - uwielbiałam tą władczą minę i szaleństwo w oczach ;D
nie żeby coś było ze mną nie tak... ;p
mi się też na początku podobała piosenka 'prisoner of love' ale szybko zaczęła denerwować (i to jak!)
ogólnie to Michiru była najbardziej wkurzająca, na nerwach grali mi też Ogurin i Eri (czyli połowa obsady xD)
jeszcze co do Sosuke - strasznie zrobiło mi się go szkoda kiedy przeglądał te zdjęcia a później popełnił samobójstwo, ale to było jedyne wyjście bo on się nie mógł zmienić. musze obejrzeć jakieś inne filmy/dramy z Ryo ;)
Awatar użytkownika
phoenixa
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: phoenixa » 19 lis 2010

Ach perełka :D
Muzyka, historia i boscy aktorzy.
choć główna bohaterka Michiru taka nijaka, ciągle przebaczała i latała na każde zawołanie Sosuke itd irytowała mnie, a końcówka trochę (razem sa rodziną ? Michiru Mama, Takeru - tata? a Ruka jako kto ciocia czy kolejna mamusia lub tatus?) powaliła
ale i tak jest świetne (mimo tej nowej "rodzinki") choć szkoda mi Sosuke, kochał Michiru ale chyba za bardzo i i nie potrafił się kontrolować.
Myślałam, że każdy będzie z kimś innym, a Ruka w końcu podda się operacji. Ale efekt i tak jest świetny.
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 15 sty 2011

Bardzo przyzwoita seria. Miałam się za nią zabrać już daaawno temu, ale tu ponad 2 lata zeszły Xd Ale warto było..
Podobają mi się bardzo postacie, nawet grany przez Eite Takeru. W ogóle Eita zyskał u mnie po tej dramie. Za to nie podobają mi się relacje między postaciami. Sztywne są i niewiarygodne nieco.
Nie mogę patrzeć na główną bohaterkę i jej faceta tyrana >.>;; Niecierpię takich zazdrośników! Krew o mi psuje, kiedy oglądam. Z drugiej strony widzę w okół podobne pary (no może bez przemocy, ale zadrość, zaborczość, stalkerowanie...), jak dziwne to nie jest- to w życiu tak bywa, dobrze, ze wrzucili ten wątek.
Moją ciekawość budzi też starsza siostra Takeru. Co to za trauma z przeszłości się tam skrywa... (to chyba jedyny wątek, który mnie tu trzyma naprawdę w napięciu, szkoda, że jest takim tylko tłem dla Ruki i jej problemów- owszem, poważniejszych (?) a przede wszystkim bardziej "szokujących" więc nie dziwota, ze to to wybrano na podstawową oś akcji, ale to dziwne, że to nie jest to, na czym ja- widz, się skupiam...).

Wróć do „J-drama”