[2008] Last Friends

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Re: [2008] Last Friends

Postautor: Maru » 14 maja 2011

Ostatnio usłyszałam w radiu "Prisoner of love" ( który jeste całościowo jednym z moich ulubionych openingów dramowych w ogóle) i stwierdziłam, że musze odkopac ten wątek, bo jakos tak dramy japońskie ostatnio dogorywają :/

Na Last Friends trafiłam w czasach, gdzie byłam nastawiona na to, że drama to przede wszytskim głupawa rozrywka, a human dramy bym za Chiny Ludowe nie ruszyła, bo to muszą być nudy i smęty...

...Odkryłam dosyć szybko, że sie pomyliłam,a wstrętne dramsko przykuło mnie do monitora i wywoływało emocje porównywalne ze sledzenim poczynań terrorystów w Bloody Monday.

Przede wszytski świetnie zarysowana historia i posplatane wątki bohaterów, przedstawienie relacji - (zresztą świetny plakat, prosty i wymowny, uwielbiam wręcz tą czerwoną wstążkę (: )

Dla mnie rysy postaci były bardzo wiarygodne i logiczne ( czego akurat nie mogłam się doszukać w pierwszych odcinkach Sunao ni narenakure, bo tyle wytrwałam).

Moją ulubioną zabawką do rozkminiania był oczywiście Sousuke - świetna ta postać, i naprawdę świetnie zagrana - aż sie miejscami bałam Ryo z jego zimnym wzrokiem psychopaty. Piękny obrazem zaurzenia na zaburzeniu, jego sadyzm naprawde mnie fascynował do samego końca a juz w ogóle to jego samobójstwo - zastanawiałam się czy, naprawdę go będą żałować, ale okazałao się, że Ruka go nieźle odszyfrowała (: to takie nieźle psychopatyczne posuniece było - mógł po prostu odejść, gdyby ją naprawde kochał, ale tego nie zrobił. Za to zostawił ją z poczuciem winy i pewnością, że do końca zycia go nie zapomni - a o to mu własnie chodziło - on chciał kogoś 'posiadać', absolutnie na wyłaczność

I mój drugi ulubiony wątek to Ruka i Takeru - może i ktos uzna, że to marny morał, ale do mnie przemówił - że trzeba kochać człowieka niezależnie od tego, jaki jest. A tutaj juz naprawdę odrzucamy wszelkie podziały i kategorie, nawet tą najbardziej podstawową jednostkę, jaką jest płeć. ....I mi sie to podobało (:

Bradzo dobra seria to była, naprawde godna polecenia (:

Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 14 maja 2011

Maru pisze:uwielbiam wręcz tą czerwoną wstążkę
To jest akai ito (nawet jest drama o takim tytule) - czerwona nić przeznaczenia. Łączy ona ludzi, którzy są sobie przeznaczeni, jak u nas dwie połówki jabłka. :D

Wspominają nawet o tym w NANie, jak Reira tłumaczy Shinowi słowa swojej piosenki.
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 15 maja 2011

Reira pisze:To jest akai ito

W ogóle to ....jaaa, ale 'shame', to połaczenie było tak oczywiste, że aż na to nie wpadłam (: ( albo to dlatego, że tak dawno tą dramę ogladałam _^_)

No tak, czerwona wstążeczka była nawet w Galileo wspominana _^_
Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 22 lut 2012

Jestem po 3 epku.
Historia toksycznej miłości Michiru i Sousuke. Coś innego niż wszelkie romanse które dotąd oglądałam. Patrząc na ich relacje, kłótnie i to co robił Sousuke nie mogłam oderwac oczu od monitora. Tak bardzo mi szkoda Michiru. Mimo że wie że ten związek jest chory to nie odchodzi od niego. Zawsze zastanawiam się jak można życ z kimś takim.
Reszta bohaterów jest spoko. Na szczęście nie siedzą po kątach i nie rozmyślają o swoich traumach.

EDIT
Skończyłam, ale przeskoczyłam 3 odcinki. Im dalej się oglądąło tym gorzej. Coraz więcej smętu, problemów i nudy. POczątek zapowiadał się naprawdę ciekawie ale potem coś się popsuło.Szkoda.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „J-drama”