[2009] Tenchijin

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@

[2009] Tenchijin

Postautor: Yoshiko » 24 lis 2008

Tenchijin (2009)
Obrazek

Emisja: 4 stycznia 2009 do 13 grudnia 2009r
Liczba odcinków: 47
Stacja: NHK
Gatunek: Historia/Romans/Dramat
Muzyka: Michiru Oshima
Scenariusz: Eriko Komatsu
Koordynator produkcji: Shinsuke Naito
Narrator: Nobuko Miyamoto

Obsada:
Dom Naoe
* Satoshi Tsumabuki jako Naoe Kanetsugu
Obrazek
* Takako Tokiwa jako Osen
Obrazek
* Masanobu Takashima jako Higuchi Soemon
Obrazek
* Misako Tanaka jako Ofuji; matka Kanetsugu
Obrazek
* Kotaro Koizumi jako Higuchi Yoshichi , dzieciństwa aktor: Homare Mabuchi
* Miro Ebato jako Kita
Obrazek
* Michiko Kichise jako Oyu
* Joe Shishido jako Naoe Kagetsuna
* Shinji Yamashita jako Naoe Nobutsuna
* Hisako Manda jako Oman

Klan Uesugi
* Kazuki Kitamura jako Uesugi Kagekatsu
Obrazek
* Tetsuji Tamayama jako Uesugi Kagetora
Obrazek
* Saki Aibu jako Hanahime
Obrazek
* Manami Higa jako Kikuhime
Obrazek
* Reiko Takashima jako Sentoin
* Hiroshi Abe jako Uesugi Kenshin
Obrazek

Dowódcy Sengoku i członkowie ich rodzin
* Masami Nagasawa jako Hatsune; Sanada Yukimura's starsza siostra.
Obrazek
* Shun Oguri jako Ishida Mitsunari
* Kyko Fukada jako Yodo
* Shirota Yu jako Sanada Yukimura
* Shun Oide jako Kosaka Masanobu
* Koji Kikkawa jako Oda Nobunaga
* Takashi Sasano jako Hashiba Hideyoshi
* Sumiko Fuji jako Nene
* Hiroki Matsukata jako Tokugawa Ieyasu
* Shingo Tsurumi jako Akechi Mitsu

OPIS:
Jest to opowieść o życiu centrów w XVI wieku Klanie samurajów Naoe. Opowiada o miłości i sprawiedliwości w Japonii, która powoli zanika w obecnym społeczeństwie.
Opowieść oparta jest na powieści "Tenchijin" Masashi Hisaka.
Główny bohater Naoe Kanetsugu (Tsumbaki) od swojej młodości był przyuczany do podboju świata przez Uesugi Kenshin (Hiroshi Abe). Jednocześnie uczył go, że życie tylko dla samego siebie nie jest warte. Po śmierci Uesugiego, Naoe popiera Uesugi Kagekatsu, który pojawił się w jego życiu aby wypełnić jego przeznaczenie.

OD SIEBIE:
Nie wiem czy mój opis jest spójny z treścią tej dramy ale sie przekonamy. Teraz czekam już z niecierpliwością na ta dramę, tym bardziej że graja, Shirota, Tetsuji Tamayama , Oguri Shun, Aibu Saki, Masami Nagasawa, Tsumbaki. Mam nadzieję również że jakaś grupa fansubberska nie przestraszy się ilości epków i będzie tłumaczyć ^^'
Jak pojawi się więcej informacji, to uaktualnię topik
:D

Awatar użytkownika
Ferris
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Ferris » 24 lis 2008

Aż serduszko zastukało mi z radości :D Kocham taką tematykę i to jest zdecydowanie pozycja, którą będę musiała zobaczyc.
Faktycznie ilośc odcinków przeraża i dodatkowo będzie to tak strasznie rozciągnięte w czasie. To czekanie to chyba jedyny minus.
To co, byle do stycznia :)
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 24 lis 2008

Rzeczywiscie obsada wyglada baaaardzo zachecajaco, temat tyz nie jest half bad. Zdecydowanie zostaje to wpisane w moj grafik dram na przyszly sezon^^

Tylko jak oni chca zmiescic prawie 50 odc w poltora miesiaca?
Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@

Doczytaj na samym początku, to nie jest w 1,5 miesiąca :P
Ja juz czytałam o tej dramie miesiąc temu, kurcze nie mogę sie doczekac no i jeszcze gra Tetsuji Tamayama on tez jest taki cute i sexy..
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 24 lis 2008

Ekum, na oczy mi sie rzucilo *spoilers*
Przeczytalam ze do lutego i zaczelam ciezko kminic jak oni to wsyztsko upchna w grafiku><;
Awatar użytkownika
Ferris
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Ferris » 24 lis 2008

Nie powiem, żeby mi się ten pomysł NIE podobał. Półtora miesiąca to zawsze lepiej niż dwanaście. I w sumie wszystko jedno jakby wyglądał grafik :P
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 24 lis 2008

49 epków to standartowa japońska długość serialu historycznego na NHK, co roku zaczyna się w styczniu nowa seria i kończy w grudniu.

ja generalnie bardzo, ale to bardzo lubię filmy i seriale kostiumowe/historyczne... ale jakoś nie w wykonaniu Japończyków. (Mimo, ze bardzo czesto obsada jest bardzo atrakcyjna^^;)
Oglądałam swego czasu Yoshitsune, ale wymiękłam po 10 epach. Zabrałam sie tez za musashi, ale jeszcze szybciej zarzucilam. Ściągałam tez coś innego, ale w końcu nawet nie zaczęłam oglądać.
Nawet krótkie speciale historyczne ciężko mi idą. Z wielkim trudem zmęczyłam satomi no hakkenden, czy jaki to tam mialo. Nadal nie skończyłam Yukinojo henge (choc mam zamiar- to jes o aktorze kabuki^^), nie dałam tez rady 2odcinkowemu specialowi z YamaP (!!!). Jedyny historyczny jaki mogę polecić to Hana Ikusa (od jakichś 3 miesięcy mam zamiar założyć topik -_-;).

Ale... może dam tej dramce szansę? W końcu gra tu mój ulubieniec: Kitamura Kazuki, i to w głównej roli, tak dla odmiany. Strasznie go lubię^^
A wszak i ogórkiem i Tsumabukim nie wzgardzę^^; Żeńska obsada też niczego sobie^^
Się zobaczy.
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 24 lis 2008

Trzeba przyznac, ze obsada jest baarrrrdzo zachecajaca. Mam tylko, ze nie bedzie tak jak Atsu-hime. Suby z tv z obrazem w jakosci hmm.... kiepskiej.
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@

Co do historycznych filmów/dram nie oglądałam za wiele, jedynie Azumi, Shinobi oraz Satomi Hakkenden ( to ostatnie najbardziej mi się podobało) - więc mam nadzieje, że na Tenchijin sie nie zawiodę.
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 24 lis 2008

Ooooch! Co za obsada... Tsumabuki, Saki Aibu, Abe Hiroshi, Kyoko Fukada, Shunek, Masami Nagasawa... To wszystko aktorzy, których bardzo lubię, więc na pewno dam szansę temu serialowi, w dodatku plot wydaje się ciekawy. Tyle że mój plan jest taki, że poczekam sobie z oglądaniem do powiedzmy czerwca, kiedy będzie już z połowa odcinków i obejrzę kilka żeby zobaczyć czy fajne. Bo tak zaczynać od stycznia to dla mnie trochę nie ma sensu.
Dotychczas z historycznych oglądałam tylko Yoshitsune. Dla mnie historia jest niesamowicie ciekawa, a pomimo tego wymiękłam jeszcze szybciej niż Eliza, bo chyba po 6 odcinkach. No cóż, może tutaj będzie lepiej...
[color=indigo]Currently watching:[/color]
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
You're Beautiful (ep10)[/size]
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 24 lis 2008

W tym właśnie cała rzecz- scenariusze dram historycznych (w większości) wcale nie są nudne! A np Yoshitsune to historia jak znalazł na taką produkcję. Mimo wszystko, Japończycy knocą jedną po drugiej serie, a i filmy im nie wychodzą. Nie wiem, w czym jest rzecz... W dialogach? W tempie? I jak normalnie przecietne plus produckje europejskie czy amerykańskie mnie bawią ( w tym, jak "Zachód" robi filmy o Azji w rodzaju Ostatniego samuraja), tak nawet "bardzo dobre" japońskie historyczne jakos po prostu nie trafiają do mnie.
W sumie Chińskie i Koreańskie filmy historyczne/kostiumowe też mi się raczej podobają, i tylko z japońskimi cos jest nie tak.
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 25 lis 2008

Mi się tam np nie podobają za bardzo zachodnie produkcje o Japonii, a takiego 'Ostatniego samuraja' centralnie nie zdzierżyłam. Ale w sumie Yoshitsune też nie dokończyłam, bo zanudziłam się na śmierć.
Za to 'Byakkotai' z Pi uważam za cienko genialny, oglądnęłam jednym tchem i planuje jeszcze kiedyś wrócić do tego<3

Więc pewnie dla moi lepsze byłyby krótsze opowieści, bo tak w dramie która się ciągnie przez cały rok będzie pewnie tylko tysiąc wątków, podwątków, pobocznych historii a wtedy bardzo łatwo o wyprodukowanie czegoś nudnego><:
Choć obsada zdecydowanie zachęca do oglądaniaXD
Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Yoshiko » 25 lis 2008

Będziemy mieli japońską wersję argentyńskiej telenoweli jesli chodzi o długośc emisji oczywiście :D

Będę ściągac ale obejrzę jak wyjdzie kilka odcinków. Zobaczymy czy seria zrobi furrorę czy klapę. Podobno kręcą ją już od kwietnia 2007r, więc spory czas i fajnie bo będzie widać jak zmieniają się bohaterowie z wyglądu.
Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Yoshiko » 05 sty 2009

No i sie doczekalismy. Już wyszedł pierwszy odcinek. Mozna zasysać i oglądać. Mam nadzieję, że seria będzie szybko subowana.
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 12 kwie 2009

kto to ogląda?
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?

Wróć do „J-drama”