[2008] Akai Ito

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Yoshiko » 06 sty 2009

Spoko, sama żałuje ze przeczytałam o tym na forum addicts ale cóż... u mnie juz po fakcie a wam nie będę pisac :P

Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 06 sty 2009

Po trzech epkach wiadomo, ze to nie skończy się dobrze. Dwie osoby z 29, zdjęcie + zapowiedzi z całego seriali daje nam proste równanie. Ale ogląda się dobrze.

edyta
poprawiłem trochę pierwszy post
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 07 sty 2009

Mój debiut chyba w tym dziale (:
Japońskiej dramy nie oglądałam od czasów Aishiteiru to Ittekure czyli praktycznie od sierpnia? Ponieważ tak ładnie wszyscy piszecie o Akai Ito , a ja mam wolny wieczór od koreańskich postanowiłam obejrzeć.
Jestem po tych 3 epach i czekam na więcej. Ta drama nie narzuca się (jeszcze) dramatyzmem, przesadnym humorem czy diabelskimi postaciami i dlatego dała mi dziś odetchnąć. ;]
Drama szkolna - już za to duży plus. Podoba mi się, że nie koncentruje się tak widocznie na dwojgu głównych bohaterów, ale zlewa się z życiem całej grupy. Poza tym jest krótka i nim się obejrzysz oglądasz już napisy końcowe (oczywiście słuchając endingu^^)
Dwie postaci przykuły moją uwagę. Sara, taka sierotka Marysia, której jeśli poświęci się trochę uwagi może okazać się całkiem przystępną osobą. Z jednej strony niepewna, a z drugiej posiada niewyczerpany potencjał towarzyski, który wcześniej po prostu nie miał okazji ujrzeć światła dziennego. Próbowali lekko skomizować jej postać, co właściwie im się udało, ale naprawdę pozytywnym aspekcie.
Druga osoba to ta blondyna, co krzyczy na wszystkich. Jak ją pierwszy raz kamera uchwyciła myślałam, że to Avril Lavigne przyjechała. xD
Właśnie! Praca kamery mi się jeszcze tu podoba, a raczej jej statyczność i np takie proste ujęcie przy stole robione z jednej perspektywy. To też jakby odzwierciedla klimat serii.
Na koniec muzyka i mimo, że są tylko dwie piosenki to bardzo przyjemnie się ich słucha.

Po zapowiedzi epizodu 4 widzę, że klimat się trochę zmieni, właściwie to oczy mi się szeroko otworzyły na koniec. :shock: Już nie mogę się doczekać kolejnego odcinka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 09 sty 2009

me likes it!

Zwyczajowo z opóźnieniem obejrzałam 3 odcinek. Pasuje mi rozwój akcji^^ I w ogóle takie to ładne jest, takie zwyczajne, a ma w sobie ten czar.
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 11 sty 2009

A~! W koncu wyszedl 4 epizod, chyba ze dwa tygodnie jak nie lepiej trzeba bylo na niego czekac><;
No i po raz kolejny upewnilam sie ze absolutnie kocham ta drame: Spoiler! scena jak Akkun zaprosil Mei na wspolne zwiedzanie miasta, planowanie wycieczki, reakcje reszty paczki, no i RANDKA - cudowna, nienachalna slodycz~ siedzialam i aaaaaawwwwww`owalam co chwileXD

No i w koncu zaczelo sie tez robic baaaardzo dramatycznie, a juz szczegolnie koncowka odcinka........
Arghf, bardzo nie lubie tego, ze trzeba czekac az tydzien na kolejny>>;

well, zawsze mozna sobie posluchac OST`a, ktory jest calkiem niezly, chociaz i tak najlepsza jest piosenka przewodnia by HY<3
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 11 sty 2009

OO? wreszxcie wyszedł? tak się zastanawiałam, kiedy będzie... Ta przerwa, (zdecydowanie dłuższa niż 2 tyg) to chyba miała związek z wejściem filmu akai ito do kin?
kye.chwan pisze:No i w końcu zaczęło sie tez robic baaaardzo dramatycznie, a juz szczegolnie koncowka odcinka........
Arghf, bardzo nie lubie tego, ze trzeba czekac az tydzien na kolejny>>;
Wiedziałam, że moja strategia oglądania dram po ich zakonczeniu jest słuszna. Znów bede się męczyc, a ta drama jest szczególnie okrutna, bo odcinki krótsze.
Awatar użytkownika
Tsuya
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Tsuya » 12 sty 2009

Tak, to dlatego, że puszczono w kinach film^^
"Break Out! Break Out! jidai wo kiri hiraku New story" kawaii *-*
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 16 sty 2009

Trzeba przyznac, ze 4 ep ostro miazdzy. Oglada sie lekko, szybko i przyjemnie, az do zabojczej koncowki. Ciekawe jest ze ta scena jest swietnie zrobiona, bez patetyzmu i dlugasnych przemowien.
Ot Sayonara :(

Wreszcie wiem o czym spiewa HY, pasuje idealnie.

kye.chwan pisze:... zawsze mozna sobie posluchac OST`a, ...

A mozna wiedziec skad masz cosik takiego?
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 18 sty 2009

O jaaaaa!
Faktycznie 4 ep miażdży. To najlepsza drama jaka widziałam od dobrych kilku miesięcy (sadząc po pierwszych epkach, oczywiście).

edit:
Postanowiłam nie czekać na napisy i właśnie jestem świeżo po 5 epku. Nareszcie jakaś dobra smutna drama (smutna, ale nie ckliwa). Choć fabuła rozwijana jest powoli, nie nudzi ani przez chwilę. Chcę więcej!
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 20 sty 2009

Absolutne cudo<3
Pojawia się coraz więcej wątków, coraz mocniej akcentują uo co może chodzić z głównymi bohaterami i znów końcówka zapowiadająca więcej problemów. Zdecydowanie najbardziej podoba mi się nienachalność historii - odkrywane jest juz sporo kart, ale w sumie nic na siłę; tak jakby historia mogła się zdarzyć naprawdę T.T;

Co prawda główny bohater i jego podejście do związku są tak japońskie, że aż nie do przejścia; no i teoria życiowa najlepszej przyjaciółki z dzieciństwa również trochę nienaturalnie jak na piętnastolatkę wypada, ale to tylko takie moje czepianie się chyba.
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 26 sty 2009

I tym razem nie bede oryginalna... świetny odcinek! Strasznie mi sie podobało to, jak sie okazało, że Mei-chan i Ak-kun Spoiler! spotkali sie nawet wcześniej, niż te 8 urodziny... jak się trzymali za ręce, jako niemowlęta, ołłł *_* Bardzo zgrabnie wprowadzone^^ No i dość shockin', że Mama Mei-chan nie jest jej biologiczna matką. YEY, jeszcze jedna przeszkoda na ścieżce przenaczenia! No i jeszcze: jakież to dramowe- zamiast jakoś tak normalnie, po ciuchu, po przyjacielsku się rozstać, to Ak-kun oczwyscie robi z siebie tego złego i niedobrego... Drama nie traci ani trochę z klimatu i nic, tylko czekać na więcej!
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 26 sty 2009

Yup-yup, drama jest nadal cudowna<3
Szosty odcinek i nic nie traci ze swojego uroku^^

Spoiler! Eeeej, jak to shocking? Juz w poprzednich odcinkach dawali hinty jak stad na Alaske; pamiętasz rozmowę rodziców? Jak to tatuś tak nie do końca przejmował się Mei, bo druga córka jest dla niego ważniejsza a mamuś stwierdziła, że nie ma żadej różncy pomiędzy jedna a drugą (aka, tak samo je traktuje). No jak to nie krzyczy: bo Mei jest adoptowana, to hmm, co?XDDDD
A w ogóle motyw jak Akkun rzucił Mei T.T;; Ale najpierw powiedział jej mamuś jak to on jednak Mei kuuuucha<33 Aaaawwww・・・
Hope że mamuś ruszy sumienie że chrzani zycie dwóm osobom!
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 26 sty 2009

Jak tak mówisz, to może faktycznie było coś takiego. ale tak to jest, jak się oglada jeden epek na tydzień, obejrzysz, zapamiętasz główny watek, resztę zapomnisz... I didn't see that one coming! ^^;

I prośba, spojlery zrób małą czcionką^^
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 26 sty 2009

Eeee, u mnie spojler jest ukryty pod haslem "Uwaga spoiler2" i trzeba na niego kliknąć.....
Hmmmm?

No cóż, ja tam akurat zapamiętałam taki drobiazg i tylko czekałam aż się mamusia wygadaXDDD
Awatar użytkownika
aneczka
Oglądam regularnie xD

Postautor: aneczka » 07 lut 2009

Ach, ach, jestem zachwycona. Bardzo porządne jest te 7 odcinków i wszystko wskazuje na to, że tak będzie już do końca ^^

Trochę mi przeszkadza zbolała mina Akkuna. We wszystkich innych scenach wypada nieźle, ale te dhramatyczne są do kitu :/

No i bardzo jestem ciekawa jak się dalej potoczy wątek Taka-chan. Mam nadzieję, że Mei nie okaże się uległą panieneczką.

Spoiler! Jedno mnie tylko zastanawia. Jak to się stało że Sara przeżyła? ;] Czy ja coś nie dosłyszałam? No bo ten budynek, z którego skoczyła wyglądał na dość wysoki...

Wróć do „J-drama”