[2008] Ryusei no kizuna

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Ferris
Co to jest dorama? o_O

[2008] Ryusei no kizuna

Postautor: Ferris » 29 lis 2008

Obrazek

Tytuł oryginału: 流星の絆
Tytuł zromanizowany : Ryusei no kizuna
Gatunek : drama, suspense
Ilość odcinków : 11
Data emisji : 17.10.2008-26.12.2008
TS : Beautiful Days - Arashi
IS: Orion - Nakashima Mika

OBSADA

Ninomiya Kazunari jako Ariake Koichi
Nishikido Ryo jako Ariake Taisuke
Toda Erika jako Ariake Shizuna
Kaname Jun jako Togami Yukinari
Omi Toshinori jako Hayashi George
Shitara Osamu jako Hagimura Shinji
Emoto Akira jako Togami Masayuki
Ryo jako Ariake Toko
Terajima Susumu jako Ariake Yukihiro
Miura Tomokazu jako Kashiwabara Yasutaka
Kiritani Kenta jako Takayama Hisanobu
Nakashima Mika

OPIS

Historia oparta na powieści Higashino Keigo o tym samym tytule. Ryusei no kizuna opowiada historię dwóch braci i siostry, których rodzice zostali zamordowani czternaście lat wcześniej. Przyrzekają wtedy, że kiedy dorosną pomszczą śmierc swoich rodziców.
Po wielu latach bracia odnajdują mordercę i postanawiają wprowadzic plan zemsty w życie, jednak nie wszystko idzie tak gładko. Powodem jest siostra...

OD SIEBIE:

Zaczynając tę serię nie spodziewałam się tego co zobaczyłam. Wydawało mi się, że trafiłam na dramat, więc na początku miałam trochę mieszane uczucia. Im dalej jednak tym lepiej. Serial jest zabawny. Są chwile smutne, jednak następują po tych śmiesznych i jakoś blado wyglądają. Jednak nie sądzę, żeby to było jakimś wielkim minusem.

Może więcej o samej dramie. Dorosła już trójka rodzeństwa przez przypadek zaczyna się zajmowac wyłudzeniami pieniędzy (siostra się dała nabrac, a oni potem próbują odzyskac pieniądze), przez ten czas lepiej poznajemy bohaterów, ich relacje i tajemnice związane ze śmiercią ich rodziców, w końcu odnajduje się też morderca. I w tym momencie zaczyna się trochę komplikowac.

Może moje zdoloności opisowe nie są najlepsze, ale naprawdę gorąco polecam tę dramę, jest warta obejrzenia. Mi osobiście oglądało się dobrze (w obecnej chwili jest 6 odcinków) i pomimo tego, że można się domyślic jak się skończy, to mam zamiar oglądac dalej.

Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 29 lis 2008

Aaaw, to jest moja ukochana drama sezonu<3
Oczywiscie moja czepliwa natura moglaby sie przyczepic do wielu rzeczy w dramie, ale po co?

Jest swietna obsada - z wyjatkiem Ninomii(jak odmienic to nazwisko?XD), ktorego nie za bardzo trawie (choc tutaj calkiem nawet dobrze wypada, o dziwo) - jest Ryo, ktorego uwielbiam, Toda do ktorej sie przekonuje, Jun ktorego polubilam ostatnio, w pozniejszcyh odcinkach Nakashima, tatus glownych bohaterow tez niczego sobieXD

Co tez bardzo wazne, wiekszosc potrafi grac i to calkiem niezle, co, hmmm, od razu budzi skojarzenia z cudowna gra glownego bohatera `Innocent love`XD

W dodatku plot nie jest zly, choc czasami to w jaki sposob staraja sie oszukac innych jest bardziej niz naiwne (czyt, cala seria z szefem/bylym szefem glownej bohaterki^^;)

Moim zdaniem swietnie pokazane sa relacje pomiedzy roznymi bohaterami, a to w jaki sposob rodzenstwo sie traktuje to pure love - sposob w jaki braca dbaja o siostrzyczke, jak ona polega na nich choc potrafi dobrze im dogryzc. Sliczne.

I z kazdym odcinkiem robi sie coraz ciekawiej - z jednej strony milosc, z drugiej zemsta. Niby takie typowe, ale bardzo dobrze przedstawione.
Tylko naprawde boje sie zeby nie zwalili koncowki tak jak to bylo w przypadku np `Last friends`, bo chyba-bym nie zdzierzyla><;
Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Yoshiko » 04 gru 2008

Oj fakt, robi się ciekawie, zwłaszcza, że Ryo i Erika :kiss: A Nino z kim? i czy w ogóle? może z grającą tam Miką..?
Tsukush
Przyklejony do ekranu

Postautor: Tsukush » 09 gru 2008

Właśnie jestem w trakcie sciagania tej dramki xD po postachw widze że warto, fabuła bardzo mi sie podoba noi co najważniejsze gra w niej mój ulubieniec RYO oczywiście!!!! Wziaż nie wiem czemu na forum nie ma żadnej wzmianki o tym czlowieczku... czyżby nikt nie lubił Ryo??:( udało mi sie odnaleść pare fotek z tej dramki

Obrazek

Obrazek
jeszcze mam więcej, ale widze że już oglądacie tą drame bądz jesteście w trakcie także nie ma co wklejać :)
Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Yoshiko » 09 gru 2008

To zrób topik o nim, im więcej osób pomaga w tworzeniu tego forum tym lepiej. Samej władzy forum jest ciężko bo jest tego dużo xD to zrozumiałe.
Co do Ryo to nie jestem jego fanką więc mi go nie brakuje. Ale forum potrzebuje wolontariuszy do poszerzania bazy danych. Ja się piszę na to i pomagam xD Dołącz do nas.
Tsukush
Przyklejony do ekranu

Postautor: Tsukush » 09 gru 2008

Nie ma problemu! postaram sie zrobić co w mojej mocy a co do Ryo to może jeszcze się przekonasz xD Oprócz niego będę musiała chyba jeszcze pare ciekawych postaci tu dać bo to nie robota xD :)
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 22 gru 2008

Aaaaa, to byla cudowna seria<33
Plakalam tylko cienko przez pol godziny, swietne zakonczenie, ktorego sie nie spodziewalam. I chociaz dwudziestominutowa scena na dachu moglaby sie wydawac zbyt dluga i zbyt patetyczna np, to przeplakalam ja niemal cala~
A wiadomo ze drama japonska w ktorej na ostatnik odcinku sie nie placze to nie byla dobra drama, wiec hmmm, zdecydowanie Ryuuseia moge zaliczyc do udanychXD

W ogole rating ostatniego odcinka to 22.6%!
Co mnie wcale nie dziwi, bo jak rzadko, o tej dramie jestem w stanie powiedziec tylko dobre rzeczy<3
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 25 gru 2008

Całkiem dobrze się ta drama zapowiada po 4 epkach ^^/
kye.chwan pisze:Oczywiscie moja czepliwa natura moglaby sie przyczepic do wielu rzeczy w dramie, ale po co?
Dokładnie, po co? ^o^
kye.chwan pisze:Jest swietna obsada - z wyjatkiem Ninomii(jak odmienic to nazwisko?XD), ktorego nie za bardzo trawie (choc tutaj calkiem nawet dobrze wypada, o dziwo) - jest Ryo, ktorego uwielbiam, Toda do ktorej sie przekonuje, Jun ktorego polubilam ostatnio, w pozniejszcyh odcinkach Nakashima(...)
Co tez bardzo wazne, wiekszosc potrafi grac i to calkiem niezle, co, hmmm, od razu budzi skojarzenia z cudowna gra glownego bohatera `Innocent love`XD
Nom, Ninomiya wcale tutaj nie przeszkada, a miejscai to nawet nieźle wygląda, Ryo to od razu wiadomo, z tym, ze tu dodatkowo nie wychodzi sztywno i sztucznie, a jest dość "naturalnie" uroczy, a ta laska, która normalnie mnie doś wkurza, jest tu naprawde spoko.
kye.chwan pisze:W dodatku plot nie jest zly, choc czasami to w jaki sposob staraja sie oszukac innych jest bardziej niz naiwne (czyt, cala seria z szefem/bylym szefem glownej bohaterki^^;)
Trochu naiwne, fakt, ae i tak daje rade. Tylko jeszcz nie rozgryłam, laczego bawią się w te oszutwa zamiast od samego początku gambarować i poszukiwać pilnie mordercy.
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 25 gru 2008

Eliza pisze: Trochu naiwne, fakt, ae i tak daje rade. Tylko jeszcz nie rozgryłam, laczego bawią się w te oszutwa zamiast od samego początku gambarować i poszukiwać pilnie mordercy.

Spoko, wszystko sie wyjasni, ulozy w logiczna calosc i okaze sie ze nawet bylo w miare potrzebne^^ Trust moi.

Eliza pisze: Nom, Ninomiya wcale tutaj nie przeszkada, a miejscai to nawet nieźle wygląda, Ryo to od razu wiadomo, z tym, ze tu dodatkowo nie wychodzi sztywno i sztucznie, a jest dość "naturalnie" uroczy, a ta laska, która normalnie mnie doś wkurza, jest tu naprawde spoko.

Ej dokladnie, wszyscy co mnie wkurzali w innych produkcjach tu wypadaja calkiem niezle, a wszyscy ktorych uwielbiam wypadli jeszcze lepiej^^
A w ogole Ryo jest boski w tej dramie - troche guuuupiutki i niemal poutujacy ale bardzo uroczy<3
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 28 gru 2008

Bardzo udana, choć w sumie prosta historia. I choć raczej nie ma szans odgadnąć, kto jest zabójcą, jednak od samego początku było dla mnie jasne, że to nie dziadek z Togami-tei. Przyjemnie się ogląda, warto poświęcić tej dramce czas. 8,5/10.
Awatar użytkownika
aneczka
Oglądam regularnie xD

Postautor: aneczka » 19 sty 2009

Bardzo sympatyczna drama. Do tej pory wszystkie oparte na książkach Higashino Keigo (Galileo, Byakuyakou) bardzo mi się podobały i są w ścisłej trójce ulubionych, więc ta też miała u mnie duży kredyt zaufania.

Niestety wypadła dużo słabiej choć i tak lepiej niż standardowe produkcje japońskie ;) Klimat jest, suspens jest, trochę dramatyzmu też, zagrane jest nieźle, nawet wątek komediowy mi się całkiem podobał.

Słowem, mocna 7. A właściwie 7.5, bo finał był mocno zaskakujący (zupełnie się nie spodziewałam takiego twista. Ale to bynajmniej nie dlatego, że jakoś super poprowadzono fabułę tylko dlatego, że za wiele się nie spodziewam po finałach japońskich ;] ) i nie zepsuł dramy. To niby powinien być standard, ale ostatnio daję za to dodatkowe punkty ;]
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 01 sie 2009

Udało mi się przez ostatnie dwa dni obejrzeć 7 zaległych odcinków, cala seria po polsku to wstyd nie nadrobić zaległosci.

1. Komediowa rola Ryo - czemu on takich nie dostaje? To chyba pierwsza taka jego rola, na pewo jedna z nielicznych. Chłopak ma niesamowity talent komediowy i aż żal, że takich ról nie dostaje. Zabiło mnie jak był przebrany za ziomala i wszystko literówal, albo jak w końcu dostała mu się narracja i jego myśli w hotelu milości XDDDD Bezcenne! Poza tym swietnie sie ubierała jego postac- fajne kurtki, spodnie, wzory na koszulkach- wszystko mu pasowało, a prawda jest taka, że w dramach rzadko kiedy ktoś ubiera się tak fajnie.tylko w jedno nie mogę uwierzyć, w to, ze postać Ryo została sama a reszta nie XD!

2. Erika Toda - nic dziwnego, że (w sumie tak jak reszta obsady) zgarnęła za tę rolę nagrodę - w koncu nie grała mega-idiotki w stylu Misy-Misy czy dziewczyny z Liar Game. W koncu się ją przyjemnie oglądalo. I też miała ładne ciuchy XD

3. Nino - nie da się go nie polubić bardziej po tej dramie, i tylko tyle mu powiedzieć, teraz z Araszów tylko Aiba i Sho muszą w koncu jakos pokazać, ze da sie ich lubic :P

4. Mika Nakashima- boska rola, miło ją w końcu było zobaczyć na ekranie od czasów Nany, piękne włosyy jej odrosły, i zabiło mnie to jaką ksywkę na końcu jej wymyslili XD

5. Jun Kaname - lubie gościa, i w sumie na początku nie byłam pewna jego postaci, ale bardzo, ale to bardzo spodobała mi się jego postawa na końcu i wobec Shizuny i wobec reszty rodzeństwa i prawdy.Podobaly mi się praktycznie wszystkie decyzje, które podjął odkąd znalazł zeszyt, ale nie będę spoiler2ować za bardzo.

ZAKOCZENIE - SPOILERY
w ogóle nie poczułam sie zaskoczona zakonczeniem, bo to był mój typ już w pierwszym odcinku, a nie czytałam żadnych spoilerów do tej serii.

Po pierwsze ten portret pamieciowy był nawet podobny do tego ojca, ja podobieństwo widziałam. Po drugie jeśli chodzi o prawdziwego mordercę, nie poczułam się zaskoczona, bo praktycznie od pierwszego odcinka podali to bardzo oczywiscie. W koncu najbardziej podejrzany wydawał się policjant, który trafia na miejsce zbrodni przed resztą policji :P
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 11 sie 2009

[offtop] oż, Toda Erika grała Misę z Death Note? O.o boziu, oglądałam anime, nie ma chyba durniejszej roli... ale jej się dostało. [/offtop]

mogę się pochwalić? dzięki ;)

jak zobaczyli ten drugi parasol w ostatnim (?) odcinku to sama się domyśliłam jak Nino wpadnie na to "kto zabił" i jestem z siebie dumna (choć pewnie to nie wyczyn, ale musiałam troszkę pamięć wysilić)

;D
Obrazek
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 11 sie 2009

Ojj, nie umniejszaj swoich osiągnięć! :)

A Erika Toda jest śliczna, ale czasem gra trochę na jedno kopyto. Akurat tu, w Ryusei no Kizuna, widzimy (moim zdaniem) jej lepsze wcielenie.
Awatar użytkownika
exia
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: exia » 15 sie 2009

jeez od wczoraj się zbieram, żeby napisać coś o dramie ale non stop mi coś przerywa XD

niemniej po panelu Otai-sempai stwierdziłam, ze czas nadszedł na obejrzenie kolejnego tytułu z ryo XD

historia dość tragiczna. Smutno, dołująco i... porycie :giggle: ten kontrast mi się podobał :D Rodzeństwo i ich pomysły były świetne lol ta ich wzajemna miłość do siebie :D trio kurosagich wymiatało po prostu :D
i pan hayashi rice który przechodził samego siebie lol (taa Jun miał swietna role :) )
dzięki tej dramie przyzwyczaiłam się do Nino :D już nie mam odruchu "o niieee to Ninooo" na widok jego twarzy lol bo ogólnie to jego gra mi się podobała :D
Ryooo :D faktycznie, w komediowej roli mu idzie dobrze :giggle: a jak przebrał się za tego ziomala to było prze :twisted: moore XD albo ten jego histeryczny krzyk... ino podejść i uspokoić biedaka :hug2:

anyway drama bardzo fajna, aż chciało się oglądać im bliżej końca się zbliżała :D
Obrazek
Tacka Tacka Tacka XD

Wróć do „J-drama”