[2009] Kami no Shizuku

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

[2009] Kami no Shizuku

Postautor: martulex » 24 gru 2008

Generalnie pierwszym krajem, który zdecydował się zekranizować tę mangę była Korea. Jednak, zgodnie z najnowszymi informacjami projekt został wstrzymany, choć brak konkretnych wieści. Więc, z jakiś względów pracy nad produkcją podjęła się Japonia.

Obrazek

Org. tytuł: 神の雫 / Kami no Shizuku
Koreański: 신의 물방울
Ang.: The Drops of God
Francuski: Les Gouttes de Dieu
Stacja: NTV
Data emisji: 13.01.2009 - 10.03.2009
Czas emisji: w każdy wtorek o godz. 22:00
TS: One Drop w wykonaniu KAT-TUN
Manga do poczytania: CLICK
Stronka oficjalna: http://www.ntv.co.jp/shizuku" onclick="window.open(this.href);return false;

Manga została stworzona przez trio: dwóch autorów scenariusza Agi Tadashi oraz Aoki Yuuyi, a ostatni laur przypada dla Okimoto Shu za niezłą kreskę. Ukazuje się ona niezmiennie w Kodanshy od 2005 roku. Do tej pory wyszło 19 woluminów.

OBSADA

* Kamenashi Kazuya jako Kanzaki Shizuku
* Tanabe Seiichi jako Tomine Issei
* Naka Riisa jako Shinohara Miyabi
* Toda Naho jako Kiryu Ryoko
* Masu Takeshi jako Kawarage
* Taguchi Hiromasa jako Honma Chosuke
* Sasaki Nozumi (佐々木希) jako Sara
* Hirakata Genki (平方元基) jako Kido Ryusuke
* Hagi Mika (荻美香) jako Minamoto Saori
* Uchida Yuki jako Saionji Maki
* Tatsumi Takuro jako Fujieda Shiro
* Takenaka Naoto jako Doi Robert
* Furuya Ikko jako Kanzaki Yutaka

Krótki opis na podstawie mangi

Historia skoncentrowana wokół rynku winnego.

Kanazaki Shizuku nie ma bladego pojęcia o winie, stanowi więc całkowite przeciwieństwo swego ojca, światowej sławy krytyka w tej materii. Jednakże, senior wielkiego rodu umiera. Zostawiając tym samym ogromną spuściznę i dość nietypowy testament. Zawiera on opis 12 win, które w jego mniemaniu można by uznać za najlepsze jakie kiedykolwiek powstały. By podkreślić ich wartość przyrównał je do 12 apostołów Jezusa Chrystusa. I tu dopiero zaczyna się gra. Kto pierwszy odnajdzie zagubionych "uczniów" z kolekcji ojca zgarnie całą pulę. Zadanie wszak nie jest proste, zwłaszcza dla kogoś kompletnie niewtajemniczonego w arkana sztuki winiarskiej. Kolejnym utrudnieniem wydaje się być również adoptowany brat, Issey Tomine, wytrawny krytyk win, który nie cofnie się przed niczym by przejąć całą fortunę.

Czekam z niecierpliwością i to nie dlatego, że w głównej roli wystąpi żółwik, lecz dla przyjemności obejrzenia czegoś nietypowego. Jest to druga w ostatnim czasie seria o winach. Pierwsza swą emisję rozpoczęła niedawno w Korei pod dźwięcznym tytułem Terroir. Widać przyszła moda by sięgnąć po pomysł do wysokoprocentowego worka :)

Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 24 gru 2008

A ja na ta drame czekam glownie ze wzgledu na Kame - zaczelo mi juz powaznie brakowac produkcji z nim>>;
I tylko zastanawiam sie co sie stalo ze moj ulubieniec wyladowal w dramie puszczanej nie w soboty w czasie najlepszej ogladalnosci, tylko we wtorek o 10><;
Tsukush
Przyklejony do ekranu

Postautor: Tsukush » 24 gru 2008

Już od dawna się nie mogę doczekać tej dramy, kocham po prostu Kame w każdej postaci w każdej dramie xD cieszę się że ma coś nowego i nie trzeba czekać i sie zastanawiać co się z nim dzieję bo wiadomo teraz ma dla nas nowe cacko obejrzymy ocenimy:)
Awatar użytkownika
Ferris
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Ferris » 25 gru 2008

To jak widac żadna nowośc, ale ja też czekam na tę dramę ze względu na Kame :P Ale... sama drama wygląda na dośc ciekawą. Zobaczymy jak im to wyjdzie w praktyce :)
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 15 sty 2009

Cudo<33

Oczywiście mowa o Kame, bo drama sama w sobie do końca nie zachwyca.
Ale już w pierwszym odcinku dostajemy moje kochanie w kilku odsłonach - płaczący, kryczący, krygujący się jak wczesna dziewica (sweeeeet) i rokosznie uśmiechający się - moi's happy? Bo pierwszy odcinek oglądałam tylko pod kątem 'dajcież-mi-żesz-więcej-Kame'XDDD

Sam plot? Hmm, pasjonujący? Shizuku jest (słodkim) salarymanem pracującym w firmie związanej z pzemysłem piwnym. W wieku 18?20? lat pzyrzekł sobie że nie tknie wina, ale jak juz było widać z zajawek, raczej nie wytrzyma długo w tym postanowieniuXD Same wina obchodzą go dosłownie niiiic, mniej-więcej tyle samo spuścizna po ojcu (kolekcja win o cenie przekraczającej moje wyobrażenie o ilości zerXDD) ale jednak męska duma i ambicja sprawiają że stanie do walki^^v
Taaaaaak. Pasjonujące to dooobre słowo.

Przybrany braciszek to postać, która działa mi na nerwy, głównie przez jego pół-szeptany sposób mówienia. Chyba miało to wyglądać mooondrze i opanowanie, a wyszło jak 'idź a nie wracaj' jak dla moi. Najlepsza scena z nim to znow scena z zajawek - jak mówi: Nie chcę, żeby o winach mówiła osoba, która od nich ucieka^^

Dziewczyna braciszka zapowiada się na chodzące zło w pieknym, bogatym wydaniu. Me likes. Gorzej z tym, że po poprzednim sezonie (Innocent Love) działuszka kojarzy mi się tylko i wyłącznie z hasłem 'Kiiiiyooooka'

Kelnerka-sojuszniczka-Kame (dobrze ze po pierwszym odcinku nie pamiętam w ogóle imion><) robi genialne minki.... i w sumie tyle. Bardzo narzucająca się osóbka, póki co chyba najmniej przypadła mi do gustu. Oprócz latania w kółko za Kame robi niiiiiiic.

Super-duper-krytyk-win to postać, która mnie baaardzo intryguje - wygląda jak pół-żul, ma wina pozakopywane w ogródku, był najlepszym przyjacielem zmarłego pana Kanzaki, hmmmm, ciekawa jestm co zrobią z jego postacią^^

Ogólnie rating ok 10% za pierwszy odcinek to całkiem niezły widok (choć wypada blado przy prawie 15% Mei chana i ponad 17% Voice), ale coś mi się wydaje, że w następnych tygodniach już tak dobrze nie będzie><;
Jako wielka fanka Kame zdecydowanie będę twrdo oglądać wszystkie odcinki i przymykac oczy na każde niedociągnięcie<333
Awatar użytkownika
Ferris
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Ferris » 15 sty 2009

Ja tylko poskakałam po odcinku, bo nie mam napisów, a lubię rozumiec co mówią. W każdym bądz razie, wyglądało ciekawie. Kame znaczy wyglądał ciekawie :P Ciód, miód i orzeszki - czyli to czeka każda fanka Żólwika oczekuje od życia.

Braciszek też mi się rzucił w oczy. Wygląda jak Jestem Najmądrzejszy I Najfajnieszy Na Świecie i Znam Się Na Winach A Wy Nie Więc Zamilczcie :P Chyba go nie lubię :P

Ten krytyk pół-żul to ten w dredach? Wygląda... interesująco...
[img]http://i297.photobucket.com/albums/mm218/Ferris_s/junjae.gif[/img]
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 24 sty 2009

Jaka porażkowa drama!!!! Zawód sezonu! Oczywiście ze względu na Kame, dam jej jeszcze jedną szansę, ale gdyby nie on, to nic by mnie nie skłoniło to ściągnięcia 2 epka...
Dlaczego Kame ostatnio ciągle w takich cienkich dramach gra?! T_T

P.S. Są gdzieś napisy?
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 24 sty 2009

Dlaczego Kame ostatnio ciągle w takich cienkich dramach gra?! T_T

A tyz sie nad tym zastanawialam po ogladnieciu drugiego odcinka T.T
Produkcja bardzo slaba, a na tle tych wszystkich dobrych dram z tego sezony wypada bardziej niz blado. Sam plot jest szczatokowy, nieistniejacy niemal; a motyw z dzialuszka z zanikiem pamieci z drugiego odcinka, oh puhlease. Porazka to chyba dobre slowo zeby to opisac.

Ale-ale, jak juz w sumie wczesniej wspomialam, jakie wielka fanka mojego kochania, nie bede narzekac na braki w plocie i jego ogolna prawie moooondrosc, ale skupie sie na ogladaniu KameXDDD
Awatar użytkownika
Avalia
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Avalia » 06 lut 2009

One Drop jest naprawdę świetną piosenką, a to coś co Kame ma na głowie w PV jest genialne...No ale mniejsza.
Spodziewałam się czegoś lepszego po tej serii. Oby się dobrze rozkręciła bo postanowiłam sobie ją zobaczyć. Shinohara mi bardzo do gustu przypadła hehe...I ciakawa jestem czy to nasz Shizuku odnajdzie jakąś miłość w między czasie.
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 06 lut 2009

Ojej, ja właśnie Shinohary nie mogę znieść najbardziej - takie rozpuszczone dziecko uważające że cały świat kręci się wokół niej. Straszna jest><;
Jeśli chodzi o plot to nadal nic sie nie poprawia, gdyby nie Kame to nawet bym nie spojrzała w stronę tej dramy. I nie wiem czy to ja jestem taka nieczuła, ale momenty opisu smaku wina poprzez te wzruszjące widoczki wywołują u mnie napady śmiechu.
Awatar użytkownika
Avalia
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Avalia » 06 lut 2009

kye.chwan pisze:I nie wiem czy to ja jestem taka nieczuła, ale momenty opisu smaku wina poprzez te wzruszjące widoczki wywołują u mnie napady śmiechu.

Same opisy może nie ale przyznam, że te ich miny mnie powalają, zwłaszcza na próbie w tym drugim odcinku...
A i mały Shizuku we wspomnieniach jest uroczy ^^
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 08 cze 2009

No i oficjalnie mogę uznać tą dramę za porażkę sezonu T.T
Dwie dobre rzeczy jakie mogę o niej powiedzieć to:
a) Kame wyglądał ślicznie,
b) skonczyła się.

Ostatni odcinek generalnie przewijałam, a zatrzymywałam się tylko w momentach jak Kame pojawiał się na ekranie, bo inaczej to już się dało.
Hope, że następna drama w jakiej Kame się pojawi będzie lepsza, bo drugiego takiego gniota już chyba nie zdzierżę:/
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 09 cze 2009

zacznę od:
Dziewczyna braciszka zapowiada się na chodzące zło w pieknym, bogatym wydaniu. Me likes. Gorzej z tym, że po poprzednim sezonie (Innocent Love) działuszka kojarzy mi się tylko i wyłącznie z hasłem 'Kiiiiyooooka'
Wiedzę ze nie tylko ja mam traumę po Innocent Love ^^ Szkoda że tematu o tej dramie nie ma - ale może i lepiej...
A co do tej - obejrzałam 1ep i nie ruszyłam dotąd nic dalej, może przed wyjściem przetłumaczonej 9 jeszcze się zbiorę ale wątpię... Widoczki podczas picia wina - podobne mam odczucia xD Już nic nie mówiąc o tym że rola Kame jest niestety durna, nie wiem czemu ci biedni aktorzy biorą taki gnioty i czy to po prostu brak ich umiejętności czy pewnych przypadków kręconych nie da się uniknąć...
A ten starszy pan ma rolę w obecnie lecącej dramie Ikemen Sobaya Tantei - obejrzałam 1 czy 2 epy i nie wiem czy jestem w stanie dalej to widzieć, ten dziadek jest tam przerażający... zresztą jak tu oO
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 15 lip 2009

Bosh... obejrzałam kolejne 3epy i sie umęczyłam strasznie xD 2 ep i historia z pamięcią - naciągane okropnie >< Durny motyw, przemowy czarnola - aaaa, litości!! Do tego ten drugi gość - psychol - tyle że w mało pozytywnym znaczeniu - nie znoszę oglądać gościa tu ...
(Innocent Love) działuszka kojarzy mi się tylko i wyłącznie z hasłem 'Kiiiiyooooka'

yhhh, o tej pani lepiej nic nie mówić, to samo o tej od piwa,yhhh, nie znoszę....
O dziwo główna kobietka jest w miarę bo jest tak głupia ze aż ja lubię xD a właściwie z braku laku...
No i tylko dla Kame jeszcze to oglądam a co xD Mam nadzieje ze dotrwam do końca, ale innym nie polecam zaczynać xp
Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Dwukwiat » 16 lip 2009

Hmmm... czuję się inna? Znaczy nie da się ukryć, że drama była durna, ale ja jak siadłam to sie zaśliniałam do Kame do samego końca... Jakoś się nie umęczałam. I Shinoharę strasznie lubiłam i to, że ogólnie drama była o winach (kwiatek, mały winoholik xD) i tak lekko ją przeszłam jak każdą inną durną dramę :D Pooooza braciszkiem >.> Tomine był okropny :giggle:

Nooo i moja ulubiona fryza kame z tą grzywką <3

Wróć do „J-drama”