[2003-2004] Pretty Guardian Sailor Moon

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2003-2004] Pretty Guardian Sailor Moon

Postautor: ToMo » 25 sty 2006

Nie klasyfikuje tego jako j-drama, bo raczej za dramę taką tego nie uważam.
Jeśli ktoś myśli inaczej przeniosę post^^

Obrazek

Pretty Guardian Sailormoon 美少女戦士セーラームーン
Liczba epów 49 + 3specjale (OO-making of, Act Zero, Special Act)
Czas emisji 2003-2004

Występują

* Miyuu Sawai as Usagi Tsukino / Sailor Moon / Princess Serenity
* Chisaki Hama as Ami Mizuno / Sailor Mercury
* Keiko Kitagawa as Rei Hino / Sailor Mars
* Myuu Azama as Makoto Kino / Sailor Jupiter
* Ayaka Komatsu as Minako Aino / Sailor Venus
* Rina Koike as Luna Nekono / Sailor Luna
o Keiko Han as Luna (voice)
* Kappei Yamaguchi as Artemis (voice)
* Jyoji Shibue as Mamoru Chiba / Tuxedo Kamen / Prince Endymion
* Aya Sugimoto as Queen Beryl
* Jun Masuo as Jadeite
* Hiroyuki Matsumoto as Nephrite
* Yoshihito Endou as Zoisite
* Akira Kubodera as Kunzite
* Alisa Durbrow as Mio Kuroki
* Chieko Kawabe as Naru Osaka
* Masaya Kikawada as Motoki Furuhata
* Kaori Moriwaka as Ikuko Tsukino
* Naoki Takeshi as Shingo Tsukino

Opis

Pretty Guardian Sailormoon, lub "PGSM" , to nowa produkcja Toei i nowa seria Live-Action Sailor Moon. Permiera miała miejsce 4 października, 2003. Bazowna jest na mandze i anime Bishoujo Senshi Sailormoon, choć tak naprawdę nie ma nic wspólnego scenariusz la z m&a. Pięć uczennic szkoły średniej walczą z Dark Kingdom z pomocą "pluszowych kotów Luny i Artemisa.
Akcja jest tak zagmatwana, że nie można się z początku połapać o co chodzi^^. Ja śmiałam się do rozpuku jak widziała demony i pluszaki!A gra aktorska jest tak denna, że szkoda gadać!Mimo to serial mi się podobał^^. może nie jest zbyt inteligentny, ale fajny. Może dlatego, że mam sentyment do sailorek?
moimi faworytkami są Ami (Chisaki Hama/Rika), oraz Minako (Komatsu Akyaka).
Jako, że jest to seria dla dzieciaków, wypuszczono na rynek japoński różnego rodzaju gadżety, min Dance Lesson, jak sailorki uczą tańczyć, pluszaki w dwóch opcjach, jedne z głose drugie bez...itp, itd.

Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 28 sty 2006

Ciężko tę....hmmm serię sklasyfikować...bo uwielbiałam anime, natomiast z czystej ciekawości chciałam zobaczyć jak Japończycy przedstawią ją w realu....i doszłam do wniosku że nie będę bawiła się w dyskusje, dobra, zła czy kiczowata :) Trzeba ją postrzegać w wymiarze czegoś lekkiego stworzonego dla młodych odbiorców...gdyż starszych może nudzić i z pewnością co tu ukrywać rozczarować :( A naprawdę szkoda...chociaż sam pomysł był genialny, ale zawsze trzeba mierzyć siły na zamiary...myślę, że seria nie była do końca takim zmarnowanym pomysłem...przecież mali widzowie też muszą mieć kawałek swojego kina :wink: :wink: :wink:
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 28 sty 2006

mnie się podobało, ale nie ze względu na ciekawy scenariusz, ale ze względu na miłość do SM^^
Awatar użytkownika
Yukari

Postautor: Yukari » 01 lut 2006

mnie tez sie podobalo. Calkiem ciekawa obsada <3 fakt ze bylo duzo niedociągnięc i gra aktorska byla dosc slaba ale w calosci wypadlo wedlug mnie nie najgorzej <3 podobal mi sie aktor grający Motoki'ego ^.-
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 04 lut 2006

oglnie pomysl byl ok. Co do obsady to niestety ale niektore bohaterki sie nie nadawlay! Usagi i reszta sztucznie sie smialy! brrrr
az mnie ciarki przechodza jak sobie przypomne ich usmiechy!
a co do gry aktorskiej to juz inna historia^^
mozna by napisac 2 tomy przynajmniej jakie to blaedy popelniono przy realizacjhi tego serialu^^
Awatar użytkownika
makella
Oglądam regularnie xD

Postautor: makella » 22 cze 2007

Jedno słowo ciśnie mi się na usta: PROFANACJA !!!
Archeolog to wymarzony mąż: im kobieta starsza tym bardziej się nią interesuje :P
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 23 cze 2007

Hehe, no właśnie. Sam nie oglądałem, ale słyszałem od bardzo wielu znajomych, że wersja fabularna
SM to maksymalna porażka. Kretyńska niskobudżetowa produkcja i tyle.
火色い烏は新世界の神だ! ~ [url=http://www.last.fm/user/aoikarasu/]aoikarasu.last.fm[/url]
Awatar użytkownika
Waszka
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Waszka » 24 cze 2007

Ogladałem efekty fajnie , troche kiczowate maja te zegarki ze tak je nazwe , a fabuła hmmm..... strasznie odbiega od Anime i Mangi tu jest pokazane jaka Sailor Moon jest zła troche głupie no ale coz....
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 24 cze 2007

A j amyśle że jest to pozycja must see dl akazdego fana sm jednak co jak co ale chyba trzeba na to spojrzec troszke łaskawszym okiem przez pryzmat wieku............. dla ktorego serial jest skierowany.. Ogolnie fabula wlasnie byla ciekawa gdyz byla inna.... troche oddbiegala od anime imangi i to bylo najlepsze ;) Co jak co ale z Mamorka aktor był ni enajgorszy........ tzn patrze na wyglad:P
Obrazek
Awatar użytkownika
Tsuya
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Tsuya » 24 cze 2007

Mi tam średnio się podobało. Ale jedno jest pewne: był ubaw ^^
"Break Out! Break Out! jidai wo kiri hiraku New story" kawaii *-*
Awatar użytkownika
makella
Oglądam regularnie xD

Postautor: makella » 29 cze 2007

Fakt Mamoru był niczego sobie ^^...jako jedyny chyba...

Hmmm...to uważasz, że dzieciom kit można wciskać w stylu pluszowego kota i źle dopasowanych peruk...? Pal licho fabułę, wiadomo że musieli to jakoś okroic i przerobić, ale nad kostiumami to mogli dłużej niż 5 min popracować... :evil: osobiście uważam, że nastawili się na maksymalny zysk przy minimalnym wysiłku...niestety...
Archeolog to wymarzony mąż: im kobieta starsza tym bardziej się nią interesuje :P
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 08 lip 2007

Przyznam się !!
OGLĄDAŁEM CAŁĄ SERIĘ, jeszcze nie tak dawno!!

Tutaj poznałem moją miłość KEIKO KITAGAWA! ...
od tego, czasu jest lepszą aktorką!!

Efekty specjalne- lepiej się nie wypowiem na ten temat, myślałem, że Japończycy pokażą się z lepszej strony. Przecież SM ma wiele fanów na całym świecie!!

Gra aktorska- no niektórzy jeszcze dobrze grali, ale USAGI;/// źle dobrali aktorkę!

Muzyka- taki kicz, ale może być;P

Fabuła- całkiem zmieniona... może i na + , ale powtórzę czyjeś słowa, że z SM zrobili jakąś złą bohaterkę;/ nie podobało mi się to.

No ocenię to coś na 5/10 bo to takie średnie było:P
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
nuri
Co to jest dorama? o_O

Postautor: nuri » 24 lip 2007

Ja się na Sailor Moon wychowałam, więc i to musiałam zobaczyć XD Pomijając fakt, że gra aktorów pozostawiała wiele do życzenia a ich zabawki wyglądały jak z odpustu to ja sie świetnie ubawiłam przy tym :D Potraktowałam to jednak jak pewnego rodzaju parodię i wyszła z tego całkiem niezła komedia xD
Nie rozumiem tylko jakim cudem Japończycy potrafią wypuścić na rynek tak kiczowaty w oprawie produkt, mając do dyspozycji całą tę dzisiejszą technologię?! Do końca życia pluszowa Luna będzie mi się kojarzyć z Teletubisiami U_U'
Mou dame da.. Sora wa mieru noni..
Awatar użytkownika
Preity
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 18 paź 2007

nuri pisze:Nie rozumiem tylko jakim cudem Japończycy potrafią wypuścić na rynek tak kiczowaty w oprawie produkt, mając do dyspozycji całą tę dzisiejszą technologię?! Do końca życia pluszowa Luna będzie mi się kojarzyć z Teletubisiami U_U'

To akurat u nich standard. Japończycy kochają tego typu efekty specjalne, najlepszym tego przykładem jest Godzilla
No one's got to take me alive!
The time has come to make things right!
You and I must fight for our rights!
You and I must fight to survive!

Muse - Knights of Cydonia
Awatar użytkownika
ichigo_
Co to jest dorama? o_O

Postautor: ichigo_ » 25 sty 2008

też wychowałam się na SM,więc naturalnie chciałam to obejrzeć...widziałam 2 odc.reszty nie mogłam znaleźć..postaram się to nadrobić (kiedyś)...

[ale tak po prawdzie,to ta pluszowa Luna mnie odstrasza T.T]
[img]http://i38.photobucket.com/albums/e137/cirrus_lynn/banner2.jpg[/img]

Wróć do „J-drama”