[2009] Voice

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

[2009] Voice

Postautor: wersalus » 20 sty 2009

Tytuł: Voice
Obrazek

Data emisji: od 12 stycznia 2009 do 23 marca 2009
Gatunek: Medyczno - detektywistyczna
Ilość odcinków: 11
Stacja emitująca doramę: Fuji TV
Czas emisji: 21:00

Theme song: "Setsuna" w wykonaniu GReeeeN

Strona oficjalna doramy: http://wwwz.fujitv.co.jp/voice/index.html

Obsada
Eita jako Kaji Daiki
Ikuta Toma jako Ishimatsu Ryosuke
Ishihara Satomi jako Kuboaki Kanako
Endo Yuya jako Kirihata Teppei
Sato Tomohito jako Hanei Akira
Hamada Mari jako Hanei Hoko
Yamazaki Shigenori jako Owada Satoshi
Nadaka Tatsuo jako Ishimatsu Takayuki
Izumiya Shigeru jako Kaburagi Makoto
Yada Akiko jako Natsuikawa Reiko
Tokito Saburo jako Sagawa Fumihiko

Opis
Grupa pięciu studentów trafia na medycynę sądową. Czwórka z własnej woli, jeden wybrany przez profesora wydziału. Po wykładzie o ''Głosie zmarłych'', Daiki na własną rękę postanawia odkryć co stoi za śmiercią człowieka, który zginął w tajemniczy sposób. O pomoc prosi resztę studentów.

=====================================
Pierwszy epek lekki i przyjemny, szybko się ogląda. Narazie to trzecia ciekawa drama w tym sezonie.

Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 20 sty 2009

Mnie niestety bardzo zawiódł pierwszy odcinek><;
Zajawiłam się straszliwie na tą dramę - bo, oh puhlease, Eita i Toma w jednej produkcji? To oznacza, że musi wyjść z tego coś co najmniej dobrego. Plus bardzo ciekawy z założenia plot - odkrywanie tego co zmarli mogą jeszcze powiedzieć. Brzmi bardzo zachęcająco, jednak pierwszy odcinek nie powala.
Co gorsze, przez większośc czasu mnie po prostu nuuuudził straszliwie. Niby mamy wszytsko co trzeba - tajemnicza śmierć, młodzi przystojni próbujący ją rozwikłać, dramat ludzi uwikłanych w historię, dwójka dość ciekawie przedstawionych wykładowców/asystentów; ale czegoś jednak brakuje. Klimatu może, albo lepszego poprowadzenia historii?
Hope, że nastepne odcinki wypadną lepiej, bo szkoda byłoby zmarnować taki potencjał^^
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 20 sty 2009

Oookeeeeey... Ja postaram sie byc spokojna... Nie, nie bede krzyczeć i skakać, że to nowa drama z Eitą w roli głównej :P I z Tomą w drugiej roli głownej :P <wychodzi na chwilę: Yaaaaaaay!!!! :dance:, wraca>
Zadam tylko jedno bardzo ważne pytanie: Są juz suby??? :D:D:D
Obrazek
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: aurora » 21 sty 2009

Wczoraj chyba juz byly napisy.
Ech Eita :>
>>[url=http://renifer7.livejournal.com/84953.html]Drama/movies list!!![/url]>>

[size=75][color=purple]Koktajle Molotowa moga palic tylko policyjne samochody
Mysli moga zwalac z piedestalow[/color][/size]
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 21 sty 2009

To pozytywne czy negatywne westchnięcie ?? ^^
Dziekuje za info, lecę przekopywać d-addicts :D
Obrazek
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: aurora » 21 sty 2009

daydreamer4 pisze:

To pozytywne czy negatywne westchnięcie ?? ^^
Dziekuje za info, lecę przekopywać d-addicts :D

pozytywne, och :D
>>[url=http://renifer7.livejournal.com/84953.html]Drama/movies list!!![/url]>>

[size=75][color=purple]Koktajle Molotowa moga palic tylko policyjne samochody
Mysli moga zwalac z piedestalow[/color][/size]
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 22 sty 2009

A mnie znow drugi odcinek troche zawiodl, nie wiem czy mam AZ takie wymagania co do dramy, czy ona po prostu nie trafia w moje przekonania.
Bo historia w drugim odcinku jest taaaaak banalna, ze w sumie udalo mi sie ja w miare rozwiklac chyba po pinciu sekundach; a juz melodramatyczne ostatnie kilka minut odcinka mnie dobilo><; Bleh. Zapomniec.

No i moze sie czepiam, ale sprawdzilam sobie taka rzecz:
Kompetencje i zadania medyków sądowych różnią się w zależności od kraju. W Polsce do obowiązków należą:
- wykonywanie sekcji sądowo-lekarskich,
- opiniowanie w sprawach karnych i cywilnych,
- badanie osób żywych dla potrzeb postępowania karnego i cywilnego,
- na wezwanie sądu udział w rozprawach w charakterze biegłego,
- jeżeli zachodzi taka potrzeba obecność przy oględzinach miejsca zdarzenia
.

Oczywiscie, mowa tu o Polsce tylko, ale mimo wszytsko nie ma tu nic wspomnianego o bieganiu w kolko i bawieniu sie w detektywa, co przez wiekszosc czasu robi Eita i reszta.
Iiiiiii jeszcze scena kiedy to glowna bohaterka musi u specjalisty niemal zebrac o wykonanie badania. Aaahaa?
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 26 sty 2009

A mi sie wlasnie podoba przez ta prostote, jednak trzeba poswiecic troche czasu i uwagi by to rozwiklac. To nie skaplikowane CSI :P , ale lekka dramka dla relaxu. I cichy "voice" zostaje uslyszany.

kye.chwan pisze:No i moze sie czepiam, ale sprawdzilam sobie taka rzecz:
Kompetencje i zadania medyków sądowych różnią się w zależności od kraju.

Oczywiscie, mowa tu o Polsce tylko, ale mimo wszytsko nie ma tu nic wspomnianego o bieganiu w kolko i bawieniu sie w detektywa, co przez wiekszosc czasu robi Eita i reszta.

Ale oni nie robia tego w ramach studiowania. Robia to na wlasna reke. Asytentka che by dostali za to ochrzan, a Aki-chan wkolo powtarza, ze to nie ich obowiazek.
kye.chwan pisze:Iiiiiii jeszcze scena kiedy to glowna bohaterka musi u specjalisty niemal zebrac o wykonanie badania. Aaahaa?

Sprawa zamknieta + zajety specjalista + ciekawa studentka = żebranie.

Jednym slowem jestes czepialska :wink: :)
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 26 sty 2009

Cóż, w sumie sama przyznałam, że jestem czepialska?XD

Ale, ale.
Jasne, że oni nie robią tego w ramach studiowania, ale spędzają na tym więcej czasu niż na czymkolwiek innym. Np na studiowaniu właśnie czy chociażby robieniu innych sekcji. Bo dla mnie to wyglądało jakby przez 10 minut zajmowali się tym co actually studiują, a potem przez kilka dni biegali w kółko. Chyba dobrze w sumie że zajmują się zmarłymi, bo nie chciałabym trafić w ich ręce...

I trochę mnie denerwuje przedramatyzowanie serii, chyba sam przyznasz, że ostatnie pięć minut pt ona je tosta i wspomnienia jak on idzie z jajkami i umiera. Eeeergh, naprawde nie lubie przewijać dram, ale tu już nie wytrzymałam><;
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 28 sty 2009

kye.chwan pisze:I trochę mnie denerwuje przedramatyzowanie serii, chyba sam przyznasz, że ostatnie pięć minut pt ona je tosta i wspomnienia jak on idzie z jajkami i umiera. Eeeergh, naprawde nie lubie przewijać dram, ale tu już nie wytrzymałam><;

A Ty cos taka nieromantyczna, a tak szczerze to troche przeginaja z tymi zamulaczami.

Samego studiowania nie widac, bo i po co. Za to z fabuly wyraznie widac, ze dzieje sie to przez wiele dni, tak wiec chyba jest ogolnie okey.
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 28 sty 2009

Jak test psychologiczny wykazał, romantyzm u mnie jest na poziomie 16%, i chyba w tym sezonie wykorzystałam go na 'Arifureta Kiseki'?XDD

Nie wiem, chyba czegoś innego się spodziewałam po przeczytaniu opisu serii i jakoś to co widzę mnie nie satysfakcjonuje. Nastawiłam się bardziej na część medyczną, plus może jakieś podchodzące pod prawno-sądowe rozkminki; a mam detektywów amatorów biegających na zajawce po miejscu wypadku.
No i niestety sam klimat dramy jakoś mnie nie porywa><;
Dlatego mnie akurat dziwią ratingi po ok 17% za każdy odcinek, bo za najlepszą dramę sezonu to bym tego osoiscie nie uznała.
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 30 mar 2009

Nie wiem na jakie wy studia chodzicie, ze wam się nierealistyczne to wszystko wydaje, obejrzałam całą serię, od pierwszego do ostatniego, ulubione to 4ty, my, i pocztek 8go. Nie mogłam się doczekać kolejnego "Doshite' eity, uwielbiam postać Daikiego, Ryosuke to Toma więc poza wszelkimi kategotiami, Teppei i hanei tez wymiatają xD Super się na niej uśmiałam, oni tak ze soba fajnie dysktują X3 aż postanoiwlam to wszystko przetłumaczyć, nawet nie czytam waszych wypowiedzi negatywnych, dla mnie to była najlepsza drama sezonu zaraz po Uta-no onii-san. Piątka glównych bohaterów stworzyła niezłą ekipę, chciałabymbyć wśród nich. Idobrze, że nie wyszla z ego kolejna drama medyczna, bo tych jest dużo :) A wątki prawne to zapewne opuścili, bo zmieniał się prawny system w Japonii chyba :P, w każdm razie teraz w nwe drame tomy o tym będzie XD
Ja osobiście Voice'a polecam, glównie ze względuna postaci ich żarty xD i mamuśkę Haneia
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
meimei88
Wszyscy czekają, aż coś napiszę
Kontaktowanie:

Postautor: meimei88 » 06 maja 2009

Bardzo fajna drama - przynajmniej w moim odczuciu. Obejrzałam, a raczej zaczęłam ją oglądac z powodu Ikuty Tomy, którego uwielbiam, ale szybko polubiłam Eitę i jego wieczne pytanie "Dlaczego?" :P Świetna postac! Zyjący we własnym świecie czasami, ale tak już chyba mają geniusze ;)
Co do fabuły, to również się nie zawiodłam. Wiadomo, że nie jest może aż tak realistyczna i napewno studia medyczne tak nie wyglądają, ale mi to jakoś nie przeszkadzało. Ogólnie drama pokazywała ciekawe przypadki i ciekawych ludzi i na nie jednym odcinku miałam łzy w oczach i bardzo się wzruszałam.
No i cieszy mnie to, w jaki sposób zakończyli wątek Daiki'ego i Kanako :D
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 06 maja 2009

Coż, ja jestem na 3 odcinku i nawet dla Tomy nie mogę... Okropnie nudne to.
Eita to mam wrażenie powinien byl do policji iść a nie na medycyne, jak mu sie tak zachciewa zagadki rozwiązywać. Niestety, jedno postać sie wysuwa na pierwszy plan, to zawsze on na wszystko wpada, wymysla.. etc...
W zasadzie podoba mi sie tylko para bohaterów, z których jeden ciągle coś gada, a potem obrywa od tego pseudo-gangstera :P

i czy żadna z ofiar nie może być jakoś normalnie zabita, tylko musi ginąć w imię miłości/ :P
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 07 maja 2009

Znalazłam chwilkę to chociaż jednego posta napiszę :D!

No i cieszy mnie to, w jaki sposób zakończyli wątek Daiki'ego i Kanako Very Happy

Mnie rozwalały te odcinki kiedy ona się zaczynała zawstydzac, albo kiedy myślała, że ją pocałuje xD Az zaczełam ja lubić.

Eita to mam wrażenie powinien byl do policji iść a nie na medycyne, jak mu sie tak zachciewa zagadki rozwiązywać.

Jak mogę zrozumieć, że ludziom się ta seria nie podoba, bo wiadomo, nic nie musi się podobać tak nie mogę zrozumieć akurat tego zdania XD Przecież patolodzy już tak maja, w codrugim serialu detektywistycznym (nawet w Black and White tajwańskim ostatnio xD, a rpzeciez Teppei z Voice'a też zainteresował się medycyna sądową, bo naogladał się CSI: Kryminalne zagadki Miami) patolodzy przybywają na miejsce zbrodni i oprocz autopsji badają i wypytują o wszystko co popadnie, jak dla mnie to jakieś normalne w ich to co eita robi. dla mnie to on się niewiele różni od serialowych patologów xD
http://lizards-subs.com.pl

Wróć do „J-drama”